• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شکارچی شنبه

• شروع کننده موضوع

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .
f9tmcj0edsie1c2s4dx.jpg

فيلم «شكارچي شنبه» هفتمين ساخته «پرويز شيخ طادي» ماجراي استحاله فكري و ذهني اين كودك و حركت از فطرت پاك انساني تا تبديل شدن به موجودي خشن و خطرناك و خونريز است.
فیلم ، به بررسي انديشه صهيونيستي و جنايات صهيونيست‌ها و يهوديان افراطي بر ضد مردم فلسطين و مسلمان ، در قالبِ چند روز از داستانِ زندگی یک کودک مي‌پردازد.
داستانِ فیلم در یک نگاه :
در يك بندرگاه اسرائيل، زني يهودي كه پس از مرگ همسرش، با يك مرد مسيحي ازدواج كرده است، كودك 8-7ساله خود را درپي اقدامات حقوقي و اصرارهاي زياد پدربزرگش براي مدت كوتاهي به وي مي سپارد. پدربزرگ كودك كه يكي از سران جريان فكري صهيونيسم است در جواب نگرانيهاي مادر، وعده مي دهد كه او يك ماه بيشتر اينجا نمي ماند و پس از آن، كودك با اراده خود هركجا كه خواست بماند.
و در این مدّت...

بازيگران: دارين حمسه، آرينه سوکياسيان، علي نصيريان، اميريل ارجمند، مهدي فقيه، محمود راسخ‌فرد
بازيگران كودك :محمدجواد جعفرپور و مبينا كريمي
تهیه کننده : موسسه یِ شهید آوینی

مدرسه یِ ما امروز ما رو سینما برد ُ این فیلم رو دیدیم. به نظرِ من که فیلمِ خوبی بود . اینکه یهویی با یه نگاهِ دیگه به یک فرقه نگاه کنی ، شاید اول ـش واست یه کم عجیب به نظر بیاد... در واقعِ اصلِ ایرادی هم که بیشتری ـا به این فیلم می گیرن ، همین ـه ؛ اینکه می گن یه سری موارد رو خیلی افراطی نشون داده. البته ، روزی که این فیلم تویِ دانشگاه تهران اکران شده ، خودِ آقایِ شیخ طادی و آقایِ نصیریان اونجا حضور داشتن ُ اقایِ شیخ طادی وقتی که دانشجو ها بهشون همین ایراد رو گرفتن ، گفتن که : مطمئن باشید انقدر مطالعه کردم که بتونم واسه تک تکِ سکانس ها ُ دیالوگ ها ، سند بیارم .
به نظرِ من که داستانِ فیلم خیلی جالب بود ُ خوب هم پیش رفت. مخصوصا" پایان ـش که به رغمِ " پایانِ خوش" نبودن ، خیلی جذاب بود. به شخصه عاشقِ دیالوگ هایِ سکانسِ آخرش ـم ُ بازیِ همه یِ بازیگراش. واقعا" ازشون خوب بازی گرفته شده بود. مخصوصا" از محمد جواد که با این سنِّ کم ـش ، خیلی طبیعی بازی می کرد.
فیلمِ متفاوتی بود. پیشنهاد می کنم که حتما" ببینید ! :)

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : شکـارچـی شنـبه!

فقط می تونم بگم چرت ِ محض بود !

کل ِ دین یهود رو بردن زیر سوال ! اینایی که می گن عالیه من یه سوال دارم ازشون ، چند نفر تاریخ ِ یهود خوندن ؟ چند نفر دقیقا از یهودیان ِ توی ِ اسرائیل خبر دارن که حالا هی پشت سر هم تائید می کنن ؟
ببینید ؛ یه موضوع وجود داره ! فیلم خوب فیلمیه که بدون ِ جانب داری یک داستان رو روایت کنه ؛ این فیلم جانب داری محض بود ! از اولش پیش زمینه ی منفی داد به مخاطب ! شما از لحظه ی اول از یهودان بدتون اومد بدون این که هنوز قصه روایت شده باشه !
آخر فیلمم می خواست مدرک نشون بده عکس نشون می داد که دست ِ بچه تفنگ دادن ( عکس ِ واقعی ) ؛ اولا یک عکس سند نیست ، دوما ! کارگردان باید کاری کنه با ذهن ِ تو که تو به صورت منطقی قبول کنی این حرفا باید درست باشه ! نه این که یه حرفایی بزنه بعد بگه : ببین ببین درست میگم !
تلفیق ِ مسخره ای بود از به فیلم مستند و یه فیلم ِ سینمایی .
روایت ِ یک شستشوی مغزی که خود در تلاش برای ِ شستشوی ِ مغزی بود ! و ...
راجع به فیلم برداری و طراحی صحنه و ایناشم که دیگه حرف نمی زنم ؛ در حد ِ سریالای ِ درجه 2 و 3 ِ صدا و سیما بود !

مثلا اگر همین پول و سرمایه رو میذاشتن یکی از مشکلات ِ جامعه رو به نمایش می کشیدن واقعا بهتر نبود ؟ دو تا کشور دیگه دو تا قوم ِ دیگه دعوا دارن حالا ؛ ما چی کاره ایم ؟ از این حرص می خورم که هیچ کدوم از ماها اطلاعات دقیق نداریم از این ماجرا .

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

موضوع مزخرف ولي ساخت عاااااااااااااااااااااالي بود!

موضوع مطمئنا براي اين بود كه نا خواسته مردمو از اسرايييل متنفر كنن (احتمالا به خاطر همين بوده كه اجازه دادن ژاكلين و او يك بي حجاب باشن) ولي واقعا عالي ساخته شده بود و فيلم نامه عالي بود!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

مزخرف :|
یکی از نظرِ مفهوم ؛ یکی از نظرِ ساخت . نمیفهمم کجاشُ میگی عالی ... مخصوصاً فیلمنامه ـش اصلن تعریفی نداش ..

در کل حالمُ بهم زد :|

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

ببین به نظر من بد نبود
مفهومش هم واقعا خهوب بود
به نظر من مفهومش خراب کردن دینی نبود
شاید نشون دادن همه ی کارای مسخره ای که تو همه ی دین ها به اسم دین و حرف خدا جلوه داده می شه

ولی یه کمی صحنه هاش حال به هم زن بود

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

افتضاح بود :)

بهترین توصیفی بود که براش داشتم :)

یعنی واقعا فیلمه حالم رو بهم زد :D

شاید فیلمه خوبی باشه ولی برای اینکه یه سری بچه ی دبیرستانی رو ساعت 7 صبح ببرن فیلم نشونشون بدن این فیلم افتضاخ بود :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از نرگس² :
مزخرف :|
یکی از نظرِ مفهوم ؛ یکی از نظرِ ساخت . نمیفهمم کجاشُ میگی عالی ... مخصوصاً فیلمنامه ـش اصلن تعریفی نداش ..

در کل حالمُ بهم زد :|
ببین نرگس از چه لحاظی تو داری یه فیلمنامه رو میبری زیر سوال ؟
حداقل یکی مثه معلم تئاتر ما اطلاعاتش تو این زمینه که از منو تو بیشتره ! فوق لیسانس تئاتر داره ! و خب ما کلی راجبه این قضیه حرف زدیم . نمیشه گفت فیلمنامه ی عالی ای داشت !‌ ولی واقعا افتضاح هم نبود ...

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ریــحــانــه :
ببین نرگس از چه لحاظی تو داری یه فیلمنامه رو میبری زیر سوال ؟
حداقل یکی مثه معلم تئاتر ما اطلاعاتش تو این زمینه که از منو تو بیشتره ! فوق لیسانس تئاتر داره ! و خب ما کلی راجبه این قضیه حرف زدیم . نمیشه گفت فیلمنامه ی عالی ای داشت !‌ ولی واقعا افتضاح هم نبود ...

برا سنه ما، موقعیت ما، روحیات اکثریت ما ، و اینکه یه مشت دختر دبیرستانی با این طرز فکر هستیم افتضاح بود!

هنوزم تاکید دارم رو حرفم :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از MeLi :
برا سنه ما، موقعیت ما، روحیات اکثریت ما ، و اینکه یه مشت دختر دبیرستانی با این طرز فکر هستیم افتضاح بود!

هنوزم تاکید دارم رو حرفم :)
ملیکا این حرفی که میزنی راجبه فیلمه !
من دارم فیلمنامه رو میگم !
نرگس گفت فیلمنامش خوب نبود !
من میگم این چیزه تخصصی ایه ! نمیتونیم نظر قطعی بگیم راجبش !‍

مونا پ

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ف یک تهران.
شهر
تهران

وای خیلی خوب بود!

من که کاملا تحت تاثیر قرار گرفتم. ششاید فیلمنامه دید یه طرفه و در بعضی موارد غیر منطقی و افراطی بود... اما به نظر من فیلمسازش مردم رو گاگول فرض نکرده و میدونسته که مردم افراط بیش از حد رو احساس میکنن.

واقعیت هایی رو هم از قبیله های دین های کاملا تحریف شده و خودخواهی هاشون نشون میداد ک ب نظرم خوب بود.

همه ی فیلم های انتقادی لزوما نباید عین وایعیت رو نشون بدن! اون وخ اون فیلم به مستند تبدیل میشه .

""""""

از بازیگراش و دکورو فیلم برداریش و... راضی بودم. متفاوت بود.

در ضمن قبول دارم بخشی از اونم هدف مشخصی رو دنبال میکرد.

در کل بگم که من این فیلمو به فیلم های مسخره و بی محتوایی ک این روزا تو سینماهای ما متاسفانه روی پرده هستن. ترجیح میدم.

• شروع کننده موضوع

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .

این که آدم راجبِ این فیلم نظرش مثبت یا منفی باشه ، ربطی به دبیرستانی بودن ُ اینا نداره به نظرِ من.
اینکه اینهمه همه نظرایِ مختلف دارن راجبِ این فیلم ، واسه نداشتنِ اطلاعات ِ ! هیچ کودومِ ما اونقدری از یهودیت اطلاعات نداریم که بتونیم یا کاملا" ببریمش زیرِ سوال یاـم که بگیم کاملا" عالی بوده ! امّا با توجه به به اینکه بیشترِ افرادی که تو این زمینه سررشته دارن ، این فیلم رو تایید کردن، می شه گفت که از خیلی از فیلم ـایِ ایرانی بهتر بوده ! ( این ها همه نظرِ من ـه ! اینکه چون من به فیلم ـایِ واقعی با صحنه هایِ واقعی عادت ندارم ، دلیل نمی شه بگم که افتضاحِ هر فیلمی که این مدلی باشه !!! )
ما کلا" عادت داریم با تمامِ نگاه هایِ متفاوتی که ممکنِ مخالفان ـش بیشتر باشن ، مخالفت کنیم.

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

من دوسش داشتم! 8->
ولی خیلی مزخرف بود!بابا ینی در چه حد نژادپرستی؟!
بعد خیلیم خوشحالم که گذاشتنش نمایش خصوصی!
یه سری چیزاش خیلی غیر عادی بود!

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یه جورایی به نظر منم حق نداشتن به خاطر یه قبیله کا یک آیین رو ببرن زیر سوال !

مث اینه که فیلمی بسازن که وهّابیون رو نشون بده ( که حالا چه اعتقاداتی دارن ) بعد اون ُ مردم خود بخود تعمیم میدن به کل مسلمونا.

می دونین حتی اگرم چنین قبیله ای باشن ، توهین بهشون و تمسخرشون نمی تونه بشه یه اثـر هنری...

m!na.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران!
شهر
تهران

ب نظره من خیلی ام خووب بوود!
ب هر حال بهتر از بقیه فیلمامونه :|

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى
پاسخ : شکارچی شنبه

چی چی بهتر از فیلمامونه ؟

بچه ها من اصلا کاری ندارم که موضوع فیلم چی بود و به طرفداری از کی بود و اینا ..

ولی فیلم به طرز ِ مضحکی از همون اول یهودی هارو بد نشون داده ! یعنی از اول فیلم فکر ِ مخاطب رو منفی کرده نسبت به یهودیت ..

بعد شخصیت ها تک تکشون "تیپ" بودن . یعنی استایلشون کلیشه ای بود .

هیچ گونه نظر مثبتی راجع به این فیلم رو نمیتونم قبول کنم :|

• لایک
امتیازات: N.M

m!na.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران!
شهر
تهران

ساینا!!!
موضووعه اصلیه فیلم های ما چیه؟!
دووستی دختر با پسر؟
جدن فک میکنی فیلمای ما خووبن؟؟؟؟؟ ( بعضی هاشوون )

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

هر جامعه ای یه سری فیلم عامه پسند داره که موضوعاتشم عامه پسند و بی محتواس .

اما این فیلم ، یه فیلمه جدی و جانب داری سیاسی بود .

فیلمای دوستی دختر پسر و فلان و بهمان رو همه میدونن چه قدر ضعیفن .

اما فیلمی که مثلا میخواد راجع به مسئله ی به ایـــن مهمی حرف بزنه ... این طرز ساخت و این فیلمنامه و این کاراکتر ها توهین به مخاطب بوده به نظر من . :|

Fireball.II

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی زاهدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من كه فيلم عالي بود شما كه مياين از يهود طرفداري ميكنين چي ميدونين ازشون ؟؟؟
جدا وقتي از كسي سوال ميكنين فك كنين اگه اون سوال عليه خودتون باشه جوابي داريد؟؟؟

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

فیلمی خوبه که یه چیزیو از همه ی جوانب ببینه!
این فیلم فقط از یه جنبه ی یه طرفه و منفی دیده بود!
درضمن چیزای منفی ایم که نشون داده بود توش خیلی زیاده روی شده بود!
در کل فیلم یک طرفه ای بود!

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

من فیلم رو ندیدم. البته خیلی دوست دارم ببینمش. اما خارج از بحث فیلم( یه فکر میکنم فیلم خوبی باشه)، خیلی دوست دارم بدونم روی چه حسابی میگین یهودیا ماهن؟

بالا