• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

يه حبه قند

• شروع کننده موضوع

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران
اين فيلم عاااااااااااااااليه!!! همه چيش دقيق و حساب سده و بجاس!!!!عااااااالي واقعا عالي برين ببينين از دست ندين. فوق العادس! وقتي ديدين نظرتونو بگين اينجا

بازم ميگم واقعا خيلي قشنگه/ هم مي خنديد و هم گريه مي كنيد همه چي بجاي خودشه <D=

pegah.nodet

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
حسابداری - Finance
پاسخ : يه حبه قند

قشنگ بود اما به نظرم صدابرداریش زیاد جالب نبود. من به شخصه نصف حرفا رو نمیفهمیدم هی به مامانم میگفتم چی گفت؟؟؟ اونم :-?

اما موضوعش جالب بود دقیقا شادیو ناراحتی رو همزمان آدم در حین دیدن فیلم داشت!

بازیگراشم روون بازی کردن

sutech

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
88
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
sutech-iust
رشته دانشگاه
برق-کنترل-مهندسی پزشکی(علوم اعصاب)

فیلم خوب و خوش ساختی بود - هماهنگی این همه بازیگر کار سختی بود که میرکریمی از پسش بر اومد .

اما مشکل این فیلم ، به نظرم ، سطحی بودن شخصیت ها بود ، بیشتر "تیپ" بودن تا "شخصیت" ، البته برای عمق بخشیدن به اون همه بازیگر به وقت خیلی بیشتری از یه فیلم سینمایی نیاز هست.

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388
پاسخ : پاسخ : يه حبه قند

منم یه چند تا چیز بگم در موردش :-"

اول اینکه, با تقریب خوبی 60 درصد از دیالوگ ها رو اصلاً متوجه نشدم, 20 درصد رو حدس زدم و فقط 20 درصد رو کاملاً فهمیدم ! لهجشون خیلی قشنگ بود اما واقعاً قابل شنیدن نبود واسم :-"

بعد اینکه من تا وسطای فیلم فکر میکردم اسم دختره حسنه ! :)) :-" اسمش پسند بود :-" :-" (در واقع پسندیده بود که به اختصار میگفتن پسند)

این فیلم سبکش متفاوت بود, اینجوری بود که 2/3 اول فیلم همه داشتن میخندیدن (نه اینکه طنز باشه ! جالب بود) و 1/3 آخر همه داشتن فق فق میکردن.
فیلم نسبتاً شلوغ بود اما چیزا سر جای خودشون بودن ! شلوغیش اولش یه کم آزار دهنده بود ولی بعد احساس کردم که توی فضای خوبی هستم :D

باران کوثری دو تا سکانس فقط توی این فیلم بازی کرده بود که مجموعاً 30 ثانیه هم نمیشدن, ولی همه جا توی بنر و ایناشون اسمش رو نوشته بودن احتمالاً به این دلیل که کمکی به گیشه شون هم باشه :-" :D و توی اون دو تا سکانس باران کوثری چشماش چپ بودن مثلاً که خیلی ترسناک بود :-s :-??

بعد من در مورد اینکه یه قندی قراره تو گلوی کسی بپره توی این فیلم, قبلاً توی روزنامه خونده بودم و اون لحظه ای که آقاهه میخواست قندو بندازه بالا نزدیک بود جیغ بزنم :-" :-" کلاً بهتره داستانو ندونین اصلاً :D

چند قسمت از فیلم واقعاً برای من جالب و تاثیر گذار بود.
یکیش یه جا بود که اون آقا های فیلم داشتن فوتبال میدیدن و در مورد پولی که توی انبار بود صحبت میکردن, بعد هی به رضا کیانیان اصرار کردن که بگه اگه اون پولو داشت چه کار میکنه, بعد وقتی اون شروع کرد بگه, همه سرشونو برگردوندن که گل رو ببینن ! :)) =((
یه قسمت دیگه ای هم بود, اونجایی که اون آقای تپل (اسمشو نمیدونم :-" ) (همون آقاهه که مثلاً روحانی بود و از کربلا اومده بود و دو تا نی نی داشت) داشت با دکترِ خانومش صحبت میکرد, بعد دکتره بهش گفت که خانومش cancer داره بعد اون شروع کرد بپرسه کنسر چیه =(( آخی خیلی اونجاش ناراحت کننده بود :(

آهنگای فیلم به نظرم خیلی خوب بودن از همه نظر :D

و در مجموع من به عنوان یه آدمی که فیلم دیدنو زیاد دوست نداره, از 10 به این فیلم 10 میدم :D

• شروع کننده موضوع

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

106038_177.jpg

اينم همه بازيگراش

ye_habbe_ghand_l_536526.jpg

sutech

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
88
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
sutech-iust
رشته دانشگاه
برق-کنترل-مهندسی پزشکی(علوم اعصاب)

خب از ساخت دوست داشتنی فیلم که بگذریم ، به نظرتون از دیدگاه مفهومی ، این فیلم میتونه یک "التماس" از مردم ایران برای "بازگشت به خود " باشه؟

نامه ای که حاتمی کیا در مورد این فیلم + صحبت هاش در برنامه ی راز رو خوندید و شنیدید؟
چقدر باهاش موافقید؟

من که با دیدن این فیلم خیلی احساس دلتنگی کردم...این احساس رو بعد از فیلم "خیلی دور خیلی نزدیک" هم داشتم ؛ و این فیلم دقیقا دستش رو گذاشت روی همون چیزی که خیلیامون ازش فرار می کنیم. خویشتن

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام

دوستان دیالوگهایی که متوجه نشدین رو بگین ترجمه کنم :D

sampadi24

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
آبادان
مدال المپیاد
ریاضی

به نظره من فیلم قشنگی بود و حقش گرفتن جایزه در جشنواره فجر بود و لهجه های محلی این فیلمو قشنگتر کرده بود

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظر من عالی بود !! من حاضرم 3 بار دیگه هم برم ببینمش !

به نظر من حتی پوسترای فیلم هم خیلی قشنگن !

وقت کردین به سایتش سر بزنین : www.yehabehghand.com

:D

smart girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین
مدال المپیاد
المپیاد ادبی
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من عاشق فیلمشم!
یه تصویریه از یه زندگی ایرانیه ساده،از یه مادری که بچه هاش به بعضی بهانه ها مثل عید،تعطیلی،عروسی یا هرچیز دیگه ای دورش جم میشن.
من خودم چون خانواده پرجمعیتی داریم و دقیقا مواقع تعطیل یا عروسیا همون جوری خونمون شلوغ میشه ازش خوشم اومد.
دقیقا وقتی فیلمو دیدم همون حسی رو پیدا کردم که وقتی عروسی چیزیه و خونمون شلوغه دارم.
نمی تونستی بگی کدوم شخصیت کاملا بد یا کاملا خوبه، و البته این چیزیه تو همه فیلمای ما (متاسفانه) دیده میشه و مردم هم فک می کنن هر آدمی یا باید خوب باشه یا بد.
ولی این فیلم همه ی ادمارو با کاستی ها یا خوبی های خودشون نشون داده بود.
بابای من از هر فیلمی خوشش نمیاد،بعد از اینکه فیلم تموم میشه حتما ایراد هایی ازش میگیره،ولی این یکیو نه...
من که اگه هرروزم ببینمش سیر نمیشم.

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه های مدرسه ی مارو بردن برای تماشای این فیلم! متاسفانه من نتونستم برم! خیلی دوست داشتم برم مخصوصا این که تعریفش رو هم خیلی شنیده بودم..... :-<
ولی چند روز بعدش دوستام که تعریف میکردن میگفتن اصلا خوب نبود و چرت بود و .... ! من واقعا نفهمیدم بالاخره این فیلم قشنگه یا نه برعکس مسخره اس!؟ :-< :-<

• لایک
امتیازات: tezar

علی دلاور

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد زیست
دانشگاه
علوم پزشکی ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

من دیدمش به توصیه امیر خانی در سایتش
راستی یکی گفت باران کوثری هم درش بازی کرده باران همون زنه نبود که دخترش می گفت من نمی رم تو این مستراحه؟ولی چرا یهو بازیگرش عوض شد چون اون اگه اشتباه نکنم همون خواهر تهرانیشون بود ولی اگه دقت می کردید به جز اون سکانس در بقیه ی سکانس ها یه زن دیگه نقش را بازی کرده بود
در کل مثل بوی اصالت می داد و زیبا بود

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

بنظرم قشنگترین نکتش این بود که دایی با قندی که خودش خرد کرده بود مرد!
بسی حظیدیم! (;

Marjan.N

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

بازیگری عالی بود
موسیقی فیلم کار آقای علیقلی حرف نداشت
کارگردانیم که ئیات واقعا کار سختیه البته میرکریمی دستیارای قدری داشته اما واقعا استادانه کار کرده
به نظرم بیشتر از هرچیزی رعایت جزئیات بود
واقعا سینما بود نه مثل خیلی از فیلمایی که اکران میشن اما در حد یه تله فیلمم نیستن
من که نرفته بودم سینما درس اخلاقی بگیرم
از سینمایی که میرکریمی تصویر کرده بود با اونهمه رنگ و نور و صدا لذت بردم
البته حرفای خوبی داشت فیلم برای گفتن از اونم نباید گذشت

• لایک
امتیازات: N.M

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از MHSNSR :
اين فيلم عاااااااااااااااليه!!! همه چيش دقيق و حساب سده و بجاس!!!!عااااااالي واقعا عالي برين ببينين از دست ندين. فوق العادس! وقتي ديدين نظرتونو بگين اينجا

بازم ميگم واقعا خيلي قشنگه/ هم مي خنديد و هم گريه مي كنيد همه چي بجاي خودشه <D=

اره خیلی فیلم قشنگیه .... تمامی سکانس هاش خصوصا سکانس اخرش اگه یادتون باشه دقیقا برای عکاسی مناسبه
چارچوب و قاب اخر فیلم واقعا خوب بود...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

فيلم قشنگي بود . چيزي كه بيشتر از همه چي توش دوست داشتم تصويرايِ فوق العاده ش بود (‌مثلاً اون قسمت كه پسند داشت تاب ميخورد . ) و موسيقيش . ( عليقلي شاهكار ميكنه /m\ )

لهجه هاشونُ خوب در نياورده بودن . يا لااقل چيزي كه من از لهجه‌ي يزدي ميدونستم با لهجه ي اونا فرق داشت . نصفِ حرفاشونُ نميفهميدم . منم مثِ‌ ناهيد تا وسطا فك ميكردم اسمِ دختره حسنه :-"

در كل راضي بودم ولي !‌ :D

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

فیلم ِ "خوش-تصویر" ـی بود . [اون صحنه تاب خوردن ِ پسند :ط] و موسیقی ِ فوق العاده ای داشت !

من هیچی از لهجه یزدی حالیم نمیشه ؛ ولی همه دیالوگا رو فهمیدم :-" لهجه ها رو خیلی خوب در اورده بودن .

بازی های عالی . نکته های خیلی ریز ُ ظریفی رعایت شده بود . [مثال : اون سکانسی که پسند برای ِ قاسم سینی ِ غذاش ُ اورد ، اون گوشه فرهاد اصلانی داشت نماز میخوند . بعد اینا که داشتن حرف میزدن اون گوشه ِ کادر فرهاد اصلانی توی قنوت بود ، انگشترش رو چرخوند که روش به سمتش باشه و وقتی قنوت تموم شد برش گردوند به حالت ِ اول - میگن این حرکت مستحبه تو قنوت - در حالیکه اصلا ً مشخص نبود توی ِ کادر ُ کسی متوجهش نشد ؛ خودمم اتفاقی دیدمش ! ]

کلا ً لایک سنگین :ی

• لایک
امتیازات: raman

raman

Hatter
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران

تصویر و موسیقی که عالــــی...
داستان هم به نظرم جمع و جور و خوب بود؛مثل بقیه کارای میرکریمی گره ها کم بود. :>
اگر صامت بود هم چندان تفاوتی در فهم فیلم نداشت؛با این لهجه ها.چه بسا به عنوان فیلم صامت شانس بیشتری داشت برای بُرد :-"

• لایک
امتیازات: N.M
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

همونطور که همه گفتن، "یه حبه قند" خیلی عالیه! و این عالی بودن بیشتر از نظر من به این لحاظ‌ ـه که به تمام می‌شه توش ایرانی بودن رو لمس کرد.
اینکه رسم‌های ایرانی رو توش به تصویرکشیدن بی‌نظیر بود. نکته‌های ریز ولی اساسی تو زندگی اکثر ما!
احترام به بزرگ خاندان، جمع شدن خانوما دور همُ اینا، مراسم‌های سنتی ازدواج ...
در موردِ انتخابِ لهجه‌ی یزدی، باید بگم که عالی عمل کرده‌ن. جز زیباترین و اصیل‌ترین لهجه‌هاست که مردم خیلی باهاش آشنا نیستن.
اسم لهجه میاد همه یاد اصفهانیُ ترکیُ اینا میفتن کلا. :D
ولی خب حرف زدن بازیگرا خیلی راضی‌کننده نبود. نه که بد باشه. اتفاقا لهجه‌ی یزدی برای کسی که باهاش آشنایی نداره خیلی سخته، ولی به هر حال هرچیزی رو به نسبت موقعیتش بررسی می‌کنن! یه حبه قند انقد خوبه که آدم دوس داره همه چیز رو توش عالی ببینه!
نه که اصلا نفهمم، ولی یه جاهایی رو خیلی سخت میفهمیدم. خوبیش این بود که زیاد شنیده بودم لهجه‌ی یزدی وگرنه که اصن یه وضی! :-"

موسیقی فیلم هم که خیلی مناسب و قوی بود. دقیقا لحظه‌هایی که فیلم داشت به سمت یک نواخت شدن پیش می‌رفت، به کمک ِ روند فیلم میومد.
کلا بسیار فیلم ارزشمندُ فوق‌العاده‌ای بود. با نشون دادن همه‌ی واقعیت‌ها در مورد یک جامعه‌‌ی ایرانی، بدون کم یا زیاد کردن!

paria.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96

یه حبه قند فیلمی بود که اگه یه اروپایی یا آمریکایی یا آفریقایی درمورد فرهنگ کشورم بپرسه بهش معرفی کنم اگر حرفاشون واضح بود !
در کل خیلی شیرین بود و مثل زندگی عادی ایزانیا یه مسعله ی کوچک باعث میشد همه چیز برعکس بشه .

بالا