• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث های عمومی دانشجوهای عمران

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
سلام دوستان کسی میتونه درباره ی کنکور ارشد رشته ی عمران مشاوره بده؟ کدوم آموزشگاه برم؟ چه آزمون هایی بدم و ...

آموزشگاه نرو. اگه اساتید کارشناسی خوبی داشتی بشین جزوه هاتو مرور کن و از سری عمران تست بزن. اگه خوب نبوده از maktabkhooneh.org ویدیوهای دانشگاه تهران و شریف رو ببین و بعدش از سری عمران تست بزن.

سری عمران یک دفترچه داره که در اون نوشته از هر درس و کدوم قسمتاش در چند سال گذشته چه تستهایی اومده.

روال خوندن هم برا افراد مختلف متفاوته ولی چون ضرایب همه دروس 1 هستش معمولن بچه ها آسونارو اول میخونن، حفظیارو میذارن واسه آخر و بعضیا هم مقاومت و تحلیل رو نمخیونن.

توصیه من به اینصورته: زبان، سیالات، هیدرولیک، خاک و پی باید کامل خونده بشه چون سوالاتش راحت تره به نظرم، از ریاضیها میشه معادلات رو کامل خوند و تستاشو زد( بعضیا حد و مشتق و انتگرل رو هم میخونن). از طراحی میشه سوالای آسون و مفهمومی بتن و فولاد رو زد(خیلیا حذف میکنند و نمیخونن ). در مورد روسازی و راهسازی، تحلیل و مقاومت نظری ندارم.

به نظرم بشین ویدیوهای مکتبخونه رو ببین اگه دانشجوی دانشگاهای تهران نبودی :-?

zeinab1997

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
آموزشگاه نرو. اگه اساتید کارشناسی خوبی داشتی بشین جزوه هاتو مرور کن و از سری عمران تست بزن. اگه خوب نبوده از maktabkhooneh.org ویدیوهای دانشگاه تهران و شریف رو ببین و بعدش از سری عمران تست بزن.

سری عمران یک دفترچه داره که در اون نوشته از هر درس و کدوم قسمتاش در چند سال گذشته چه تستهایی اومده.

روال خوندن هم برا افراد مختلف متفاوته ولی چون ضرایب همه دروس 1 هستش معمولن بچه ها آسونارو اول میخونن، حفظیارو میذارن واسه آخر و بعضیا هم مقاومت و تحلیل رو نمخیونن.

توصیه من به اینصورته: زبان، سیالات، هیدرولیک، خاک و پی باید کامل خونده بشه چون سوالاتش راحت تره به نظرم، از ریاضیها میشه معادلات رو کامل خوند و تستاشو زد( بعضیا حد و مشتق و انتگرل رو هم میخونن). از طراحی میشه سوالای آسون و مفهمومی بتن و فولاد رو زد(خیلیا حذف میکنند و نمیخونن ). در مورد روسازی و راهسازی، تحلیل و مقاومت نظری ندارم.

به نظرم بشین ویدیوهای مکتبخونه رو ببین اگه دانشجوی دانشگاهای تهران نبودی :-?
سلام ممنونم از راهنماییت ویدئوهاش مکتب خونه رو یه مدته دارم می بینم من مشکلم اینه که رشته ی مدیریت ساخت میخوام بخونم واسه ارشد که رتبه های خیلی خوبی میگیره دانشگاه های سراسری. تا جایی که من فهمیدم رتبه های زیر ۱۰۰ میتونن برن. برای همین میترسم خودم بخونم اعتماد به نفسشو ندارم یه برنامه ی مشخص نیاز دارم.

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
سلام ممنونم از راهنماییت ویدئوهاش مکتب خونه رو یه مدته دارم می بینم من مشکلم اینه که رشته ی مدیریت ساخت میخوام بخونم واسه ارشد که رتبه های خیلی خوبی میگیره دانشگاه های سراسری. تا جایی که من فهمیدم رتبه های زیر ۱۰۰ میتونن برن. برای همین میترسم خودم بخونم اعتماد به نفسشو ندارم یه برنامه ی مشخص نیاز دارم.
@maryam_pmd ایشون رتبه تک رقمی شدن، از ایشون بپرس.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب
مدیریت ساخت دانشگاه تهران که با رتبه ۵۰ شبانه شد. ولی فعلا به رتبه فکرنکن. ویدیو رو واقعا نمیدونم ولی قبلش از بچه هایی که اون درسو با اون استاد گذروندن یه چک بکن. چون خیلی وقتا واقعا درسای سر کلاس با درسای کنکور فرق داره. من خودم فقط کتابای سری عمرانو خوندم و آزموناشو دادم. رتبه ام ۲۱ شد. به نظرم واقعا کافیه

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
ما تو مقاومت هنوز داریم از استاتیک میخوریم. استاتیک عجیب مهمه )):

zeinab1997

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
@maryam_pmd ایشون رتبه تک رقمی شدن، از ایشون بپرس.
ممنون از کمکی که کردی لطف کردی :)

مدیریت ساخت دانشگاه تهران که با رتبه ۵۰ شبانه شد. ولی فعلا به رتبه فکرنکن. ویدیو رو واقعا نمیدونم ولی قبلش از بچه هایی که اون درسو با اون استاد گذروندن یه چک بکن. چون خیلی وقتا واقعا درسای سر کلاس با درسای کنکور فرق داره. من خودم فقط کتابای سری عمرانو خوندم و آزموناشو دادم. رتبه ام ۲۱ شد. به نظرم واقعا کافیه
سلام مرسی از راهنماییت. میشه بپرسم شما کارشناسی کدوم دانشگاه بودید؟ و اینکه روی کدوم درسا بیشتر وقت گذاشتید ؟ کلا برنامه ی خوندنتون چه جوری بوده؟

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
عمران-مدیریت منابع آب
من لیسانسم دانشگاه اصفهان بودم.
ببین برنامه خوندن تقریبا ثابته. تو باید مقاومت و تحلیل و خاک و سیالاتو همزمان شروع کنی. با تموم شدن خاک و سیالات به جاشون پی و هیدرولیکو میاری. هر کدوم از این ۶ درس اصلی تموم شد به جاش دروسی از طراحی که میخای بخونی رو میاری. مثلا من اول راه رو خوندم بعد یه سری مباحث روسازی. بعد فولاد. بتنم اصلا نخوندم. زبان از روز اول تا آخر باید تو برنامه ات باشه. ریاضی رو هم اگه بخای میتونی مبحثی بخونی. فقط بعد از عید خیلی تست بزن. هرکنکوری رو چندبار بزن و ددست تحلیل کن‌. جامدات و طراحی اینکار خیلی روشون تاثیر داره

zeinab1997

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
من لیسانسم دانشگاه اصفهان بودم.
ببین برنامه خوندن تقریبا ثابته. تو باید مقاومت و تحلیل و خاک و سیالاتو همزمان شروع کنی. با تموم شدن خاک و سیالات به جاشون پی و هیدرولیکو میاری. هر کدوم از این ۶ درس اصلی تموم شد به جاش دروسی از طراحی که میخای بخونی رو میاری. مثلا من اول راه رو خوندم بعد یه سری مباحث روسازی. بعد فولاد. بتنم اصلا نخوندم. زبان از روز اول تا آخر باید تو برنامه ات باشه. ریاضی رو هم اگه بخای میتونی مبحثی بخونی. فقط بعد از عید خیلی تست بزن. هرکنکوری رو چندبار بزن و ددست تحلیل کن‌. جامدات و طراحی اینکار خیلی روشون تاثیر داره
ممنونم خیلی لطف کردید. متوجه شدم کاملا

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
بچه ها :D
کتاب اصول مهندسی ژئوتکنیک مکانیک خاک Das ، ترجمه شاپور طاحونی بهتره یا اردشیر اطیایی؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
ترجمه های طاحونی زیاد خوب و روان نیست. من اطیایی رو داشتم ولی زیاد نخوندم، ترجمه ش هم جدیدتره. حاج علیلو هم اطیایی رو گفته دیگه، نگفته؟ :D البته توصیه من این هست که از رو کتاب زبان اصلی بخونی و با ادبیات فنی هم آشنا بشی ( البته خود من زیاد اینکارو نکردم :D).

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
بچه ها :D
کتاب اصول مهندسی ژئوتکنیک مکانیک خاک Das ، ترجمه شاپور طاحونی بهتره یا اردشیر اطیایی؟
من اصلا رشتم عمران نیست و در حدی هم نیستم که بخوام چیزی بگم ولی وجدنا تا انگلیسیش هست سراغ فارسی نرو . رو نرو میره گاهی و سخت هست ولی واقعا لازمه.

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
حاجی علیلو در درجه اول craig رو گفت!
Das هم هر دو تا ترجمه‌ش رو معرفی کرد .
دینامیک بیر جانسون ترجمه اطیایی بود ، مقاومت مصالح پوپوف ترجمه طاحونی . من با جفتشون اوکی بودم تقریبا :))

آخرین ویرایش:

Asinus

کازمو ، عزازیل مزمل
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک جنگلی 1.5
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1400
((مگه آدم به این جذابی هم داریم ))
در تعریف از خودم در مقابل دیگران استفاده میکنم
نارسیوس هم عمتونه/:

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
بچه ها!
استادم برای مکانیک سیالات به عنوان رفرنس استریتر ، ونارد ، شیمز ، وایت ، فاکس ، و شوم رو معرفی کرده :D
کدوم بهتره؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
بچه ها!
استادم برای مکانیک سیالات به عنوان رفرنس استریتر ، ونارد ، شیمز ، وایت ، فاکس ، و شوم رو معرفی کرده :D
کدوم بهتره؟

جزوه استاد خودت+ ویدیوهای دکتر فرشید چینی و میرمصدق جمالی

moonelin

مهتاب
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
مهندسی عمران