• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قوانین، انتقادات و پیشنهادها

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام
قوانین انجمن :
۱. انجمن سینما، رادیو، تلوزیون مثل انجمن‌های دیگه‌ی سایت از قوانین کلّی انجمن تبعیت میکند.
۲. قرار دادن هرگونه لینک دانلود در این انجمن اعم از فیلم های مجاز ایرانی و خارجی ممنوع است. (لینک هایی که برای بعضی مواقع خاص از طرف مدیران روی انجمن قرار میگیرند بعد از مدتی حذف خواهند شد)
۳. بحث درباره قیافه و پوشش بازیگران اکیداً غیر مجاز است.
۴.برای هر سریال ایرانی تاپیک باز نکنید توی تاپیک سریال ها دربارش بحث کنید.

سینما، رادیو و تلویزیون مسلما رسانه های مهمی به شمار میان؛ میشه گفت یکی از ساده ترین و کارآمدترین راه های ارتباطی با جامعه.
میخوایم به این انجمن رونق بدیم. خوشحال میشیم نظر و انتقاداتون رو بشنویم.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388
پاسخ : انتقادات و پیشنهادات

سلام :D
من میخواستم بگم اینکه تاپیک فیلم ها رو ادغام کنید در یک تاپیک به اسم فیلم های روی پرده کار جالبی نیست :D
خیلی قاطی پاتی میشه ! همین الان یه پست از خودتون هست که نوشتین "مهناز افشار برای بازی توی این فیلم ..." در صورتی که پست قبلی و پست بعدیش مربوط به فیلم یه حبه قند هستش و مهناز افشار توی این فیلم اصن بازی نکرده و الان اصن مشخص نیست شما در مورد کدوم فیلم صحبت میکنین !! :D
و مسئله ی دیگه ای که هست, بعد از اینکه مثلاً یه فیلم از روی پرده برداشته شد, میخواید چه کارش کنید؟ :-?? یعنی تاپیک اسمش تاپیک فیلم های روی پرده است در صورتی که بعد از 1-2 ماه اون فیلما دیگه روی پرده نیستن. راه حلی دارید واسش؟

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

تجربه به دفعات نشون داده تو هر انجمنی که تعداد تاپیک های مهم زیاد میشه انجمن به سمت کسادی پیش میره !
چون اینجوری تاپیک های کمتری در صفحه اول قرار میگیرن و فرصت دیدنشون از کاربرا صلب میشه
پس اگر میشه تعداد تاپیک های مهم رو کمتر کنید :)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Nahid :
سلام :D
من میخواستم بگم اینکه تاپیک فیلم ها رو ادغام کنید در یک تاپیک به اسم فیلم های روی پرده کار جالبی نیست :D
خیلی قاطی پاتی میشه ! همین الان یه پست از خودتون هست که نوشتین "مهناز افشار برای بازی توی این فیلم ..." در صورتی که پست قبلی و پست بعدیش مربوط به فیلم یه حبه قند هستش و مهناز افشار توی این فیلم اصن بازی نکرده و الان اصن مشخص نیست شما در مورد کدوم فیلم صحبت میکنین !! :D
و مسئله ی دیگه ای که هست, بعد از اینکه مثلاً یه فیلم از روی پرده برداشته شد, میخواید چه کارش کنید؟ :-?? یعنی تاپیک اسمش تاپیک فیلم های روی پرده است در صورتی که بعد از 1-2 ماه اون فیلما دیگه روی پرده نیستن. راه حلی دارید واسش؟
آره خودمم داشتم بهش فکر میکردم اتفاقا ! :-?
آخه به نظرم اونجوری خیلی شلوغ میشه اینجا . فک کن هر کی بره یه فیلمُ ببینه بعد بیاد یه تاپیک بزنه واسه اون فیلم . بر فرض دو سه نفرم اون فیلمُ داده باشنُ نظر بدن !
من حس میکنم زمان بندی کردن واسش خوب باشه . ( منظورم فیلمائیه که زیاد جای بحث نداره ! )
به هر فیلم یه مدتیُ اختصاص بدیم واسه بحث راجبش !
چیه نظرتون ؟ :-?

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از NADIMATRIX :
تجربه به دفعات نشون داده تو هر انجمنی که تعداد تاپیک های مهم زیاد میشه انجمن به سمت کسادی پیش میره !
چون اینجوری تاپیک های کمتری در صفحه اول قرار میگیرن و فرصت دیدنشون از کاربرا صلب میشه
پس اگر میشه تعداد تاپیک های مهم رو کمتر کنید :)
راستشُ بخواین انجمن خیلی شلوغُ درهم برهم بود . خیلی از تاپیکا نیاز به ترکیب داشتُ خیلیاش به حذفُ اینا .
واسه همین فعلا اینائی که حس کردم مهم ترنُ " مهم " کردم .
کم کم درستش میکنم !
مرسی از نظرت ! :)

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از ریــحــانــه :
آره خودمم داشتم بهش فکر میکردم اتفاقا ! :-?
آخه به نظرم اونجوری خیلی شلوغ میشه اینجا . فک کن هر کی بره یه فیلمُ ببینه بعد بیاد یه تاپیک بزنه واسه اون فیلم . بر فرض دو سه نفرم اون فیلمُ داده باشنُ نظر بدن !
من حس میکنم زمان بندی کردن واسش خوب باشه . ( منظورم فیلمائیه که زیاد جای بحث نداره ! )
به هر فیلم یه مدتیُ اختصاص بدیم واسه بحث راجبش !
چیه نظرتون ؟ :-?
نه شلوغ نمیشه ! اصن اگه واسه فیلما تاپیک ایجاد نکنن و همه ی تاپیکای فیلما برن توی یه تاپیک, دیگه تاپیک جدید ایجاد میشه اینجا؟ :D

زمان بندی یعنی چه جوری؟ و بعد از اینکه زمانش تموم شد تاپیکش چی میشه؟ و اگر کسی بعد از اون زمان بندی خواست نظر بده چی؟ :-?

× الان هر چی پست در مورد یه حبه قند بوده پاک کردین !!! چرا دقیقاً اینکارو کردید؟!؟

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

فک کن هر کی بره یه فیلمُ ببینه بعد بیاد یه تاپیک بزنه واسه اون فیلم

مشکل اینکار کجاست ؟ :D ، انجمن سینماس هرکی در مورد هر فیلمی خواست باید بتونه تاپیک بزنه دیگه ؟! اگه میگید نه ، که خب اون بحثش جداست

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

معمولا فیلمها که تموم میشه کل تاپیک میشه اسپم بعد چون اتفاق جدیدی هم دیگه نمیفته تو فیلم و اینا معمولا میان در مورد چیزای متفرقه حرف میزنن....

ریحانه بنظرت بهتر نیست هر سریالی بعد از تموم شدن کل قسمتاش بعد 24 ساعت اینا که کلن بررسی شد قفل بشه؟

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

خودمم بهش فک کرده بودم ولی حس کردم ممکنه یه سری اتفاقایی پیش بیادو هنوز یه حرفایی باشه در موردش . :-??

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از ریــحــانــه :
خودمم بهش فک کرده بودم ولی حس کردم ممکنه یه سری اتفاقایی پیش بیادو هنوز یه حرفایی باشه در موردش . :-??
خب در اون صورتم اگه برنامه ی خاصی درباره ی فیلم پیش بیاد میشه بازش کرد دیگه نه؟

ولی واسه معمول فیلمها این اتفاق پیش نمیاد... در ضمن بعد قفل شدنم اگه یکی از کاربرا بگه به این علت میتونه تاپیک باز شه بازش میکنی دیگه :D

معمول بعد از فیلمها دیگه بجای نقد فیلم فقط اسپم داده میشه و خب این فضای خوبی نداره...

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از MeLi :
خب در اون صورتم اگه برنامه ی خاصی درباره ی فیلم پیش بیاد میشه بازش کرد دیگه نه؟

ولی واسه معمول فیلمها این اتفاق پیش نمیاد... در ضمن بعد قفل شدنم اگه یکی از کاربرا بگه به این علت میتونه تاپیک باز شه بازش میکنی دیگه :D

معمول بعد از فیلمها دیگه بجای نقد فیلم فقط اسپم داده میشه و خب این فضای خوبی نداره...
:-?
فیلمای قبلا رو قفل میکنم ولی مثلا فیلمای یکی دو ماه پیش فک کنم جاداره که باز بمونه ! :-?
مرسی در کل . :)

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : قوانین و انتقادات و پیشنهادها

یه‌چیزی راجب تایپیک «دیالوگ‌های ماندگار». الان قراره تو تایپیک «دیالوگ» نوشته بشه ؛ ولی تقریبا نوددرصد پستا شامل «منولوگ» هستن. بهتر نیست اسم تایپیک به «دیالوگ / منولوگ‌های ماندگار» تغییر کنه؟ :-?

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از شـکیبا :
یه‌چیزی راجب تایپیک «دیالوگ‌های ماندگار». الان قراره تو تایپیک «دیالوگ» نوشته بشه ؛ ولی تقریبا نوددرصد پستا شامل «منولوگ» هستن. بهتر نیست اسم تایپیک به «دیالوگ / منولوگ‌های ماندگار» تغییر کنه؟ :-?

من الان دقیقا متوجه فرق منولوگ و دیالوگ نشدم :-??

• لایک
امتیازات: farz

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

به نقل از NEO :
من الان دقیقا متوجه فرق منولوگ و دیالوگ نشدم :-??

منظورش اینه که دیالوگ بین چند نفر رد و بدل میشه.
اما چیزی که توی این تاپیک نوشته میشه,
اکثرا جمله یا متنی هستش که یکی از کاراکتر های فیلم به تنهایی گفته.

آیا خوب توضیح دادم ؟ :rolleyes:

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

درست توضیح دادی بابک.
مونولوگ «تک گویی» و در واقع گفتگوی درونی کاراکتره.
امّا به نظرم اونقدر زیاد نیست که به خاطرش بخوایم اسم تاپیک رو عوض کنیم. :-?

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

ولی تعداد مونولوگ‌ها خیلی بیشتر از تعداد دیالوگ‌هاست آخه. :-?

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نظر من تو این تاپیک هیچ بحث مهمی نمیشه،در واقع روالی که الان این تاپیک پیش گرفته با اون چیزی که قرار بود بشه با توجه به پست اول تاپیک متفاوته.
هر کس میاد بنابر سلیقه ی شخصیه خودش یه فیلمی رو نام میبیره و تو اکثر پست ها هم دلیلی براش ذکر نمیشه.بگذریم که آدم با دیدن بعضی پستای این تاپیک دهنش باز میمونه که چرا طرف یه فیلمی رو تو این دسته قرار میده. بعد اینکه خوب اگر یه نفر دیگه یا مدیر انجمن از طرف مقابل بخواد که دلیلیشو بگه یا مخالفت کنه باهاش اکثرا طرف دیگه برنمیگرده به تاپیک تا ببینه اون سوالُ، و اگرم بیاد خوب ممکنه یه بحث 4،5 صفحه رو به خودش اختصاص بده و در این بین یه سری آدمم میان فیلم جدید معرفی می کنن بعد دوباره یکی دیگه میخواد بیاد در مورد یه فیلم دیگه بحث کنه و کلا قاطی میشه همه چی!
اگرم بخوایم بگیم که اونجا جای بحث نیست و فقط باید بیایم یه فیلمو نام ببریم با دلایلش،به نظرم خیلی بی فایدس! خوب نظر هر کسی فرق میکنه!یکی جدایی نادر از سیمینو جزء این دسته میدونه،یکیم پیدا میشه که از چارچنگولی حمایت می کنه!بنابراین این تاپیک اصن فایده ای نداره به نظرم!

نظرم بود فقط! :D

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شــــقایــــق :
به نظر من تو این تاپیک هیچ بحث مهمی نمیشه،در واقع روالی که الان این تاپیک پیش گرفته با اون چیزی که قرار بود بشه با توجه به پست اول تاپیک متفاوته.
هر کس میاد بنابر سلیقه ی شخصیه خودش یه فیلمی رو نام میبیره و تو اکثر پست ها هم دلیلی براش ذکر نمیشه.بگذریم که آدم با دیدن بعضی پستای این تاپیک دهنش باز میمونه که چرا طرف یه فیلمی رو تو این دسته قرار میده. بعد اینکه خوب اگر یه نفر دیگه یا مدیر انجمن از طرف مقابل بخواد که دلیلیشو بگه یا مخالفت کنه باهاش اکثرا طرف دیگه برنمیگرده به تاپیک تا ببینه اون سوالُ، و اگرم بیاد خوب ممکنه یه بحث 4،5 صفحه رو به خودش اختصاص بده و در این بین یه سری آدمم میان فیلم جدید معرفی می کنن بعد دوباره یکی دیگه میخواد بیاد در مورد یه فیلم دیگه بحث کنه و کلا قاطی میشه همه چی!
اگرم بخوایم بگیم که اونجا جای بحث نیست و فقط باید بیایم یه فیلمو نام ببریم با دلایلش،به نظرم خیلی بی فایدس! خوب نظر هر کسی فرق میکنه!یکی جدایی نادر از سیمینو جزء این دسته میدونه،یکیم پیدا میشه که از چارچنگولی حمایت می کنه!بنابراین این تاپیک اصن فایده ای نداره به نظرم!

نظرم بود فقط! :D

خب به هرحال دلیل نمیشه به‌خاطر یه مشکل صورت مسئله رو پاک کنیم. این مشکل که کاربرا فقط یه‌حرف رو بدون هیچ دلیلی میزنن همیشه هست! راه‌های کنترل‌ش هم مختلف‌ـه اما هیچ‌وقت کاملاً‌ رفع نمیشه. شما اگه با کسی مخالفید بحث کنید خب! مطمئن باشید به ۴،۵ صفحه نمیکشه. معمولاً‌ یه طرف قضیه قانع/بیخیال میشه. حتی اگه بکشه هم اشکالی نداره. در صورتی که بحث مفیدی باشه، ما استقبال میکنیم!
درمورد قسمتی که بُلدکردم، باید بگم که دقیقاً نکته همین‌جاست؛ نظر هرکسی با اون‌یکی فرق داره و همه هم اینُ میدونیم! تو اکثر بحث‌ها هرکس با دید خودش موضوع رو نگاه میکنه. حالا یه سری باهاش موافقن، یه سری مخالف.
اما موافقم که در حد مهم بودن نیست! تاپیکش رو عادی کردم.

• لایک
امتیازات: NEO

Shaghayegh11

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
سیرجان-کرمان
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ریـحـانـه :
خب به هرحال دلیل نمیشه به‌خاطر یه مشکل صورت مسئله رو پاک کنیم. این مشکل که کاربرا فقط یه‌حرف رو بدون هیچ دلیلی میزنن همیشه هست! راه‌های کنترل‌ش هم مختلف‌ـه اما هیچ‌وقت کاملاً‌ رفع نمیشه. شما اگه با کسی مخالفید بحث کنید خب! مطمئن باشید به ۴،۵ صفحه نمیکشه. معمولاً‌ یه طرف قضیه قانع/بیخیال میشه. حتی اگه بکشه هم اشکالی نداره. در صورتی که بحث مفیدی باشه، ما استقبال میکنیم!
درمورد قسمتی که بُلدکردم، باید بگم که دقیقاً نکته همین‌جاست؛ نظر هرکسی با اون‌یکی فرق داره و همه هم اینُ میدونیم! تو اکثر بحث‌ها هرکس با دید خودش موضوع رو نگاه میکنه. حالا یه سری باهاش موافقن، یه سری مخالف.
اما موافقم که در حد مهم بودن نیست! تاپیکش رو عادی کردم.
ببینید خب الان هدف تاپیک برای من مشخص نشده! من اینطوری فکر می کنم :
این تاپیک،صرفا یه تاپیکه که یه عده بیان بگن فلان فیلم بده،نبینید! که یه عده دلیلم ذکر میکنن و یه عده هم نه. و خوب با توجه به همون نکته ای که خودتونم تو پستم اشاره کردین - نظرات مختلف- همه با این دلایل قانع نمیشن که مثلا آره،فلان فیلم بده،نبینیم. پس کمک خاصی نمیکنه به مخاطب!
من این رو نمیدونستم که اون تاپیک،محل بحث کردن هم هست، اینطور فکر کردم که اگرم مکانی برای بحث باشه،تاپیک نظم خودشو از دست میده به همون دلایلی که تو پست قبل گفتم.و از طرفی تاپیک های فیلمای مختلفم هست که اونجا بحث میشه در موردش.مثلا فیلم هیس... یه فیلمی بود که تو تاپیک خودش بحث زیاد شد در موردش،حالا اون نفر که نظر مخالف داشت در مورد فیلم،میاد و توی تاپیک مذکور،میگه نببنین فلان فیلمو.بعد یه نفر میاد اونجا دوباره شروع میکنه بحث کردن که خوب جاش نیست اونجا و بحث ها پراکنده میشه! و احتمالا مدیران باید بحثو هدایت کنن به تاپیک مورد نظر، صرفا به خاطر وجود چنین تاپیکی!
عموما هم صحبت درباره ی فیلم های جدید هست که نهایتا مدت زیادی از اکرانشون نگذشته،اینطوری نیست که صحبت در مورد یه فیلم قدیمی باشه که بگیم مثلا تاپیک نداره و بحث در موردش همینجا مطرح بشه.
با این روند،به نوعی اسم تاپیک تغییر پیدا میکنه به بحث در مورد فیلم ها.که ممکنه تو یه صفحش 4،5 تا فیلم مطرح شه و مابینش به صورت پراکنده بحث ها انجام بشه!منظورم اینکه انسجام پیدا نمی کنه تاپیک،یه تاپیک شلوغ پلوغ میشه!در صورتی که تماشای گروهی خیلی راحت از پس بحث در مورد فیلم برمیاد.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شــــقایــــق :
ببینید خب الان هدف تاپیک برای من مشخص نشده! من اینطوری فکر می کنم :
این تاپیک،صرفا یه تاپیکه که یه عده بیان بگن فلان فیلم بده،نبینید! که یه عده دلیلم ذکر میکنن و یه عده هم نه. و خوب با توجه به همون نکته ای که خودتونم تو پستم اشاره کردین - نظرات مختلف- همه با این دلایل قانع نمیشن که مثلا آره،فلان فیلم بده،نبینیم. پس کمک خاصی نمیکنه به مخاطب!
من این رو نمیدونستم که اون تاپیک،محل بحث کردن هم هست، اینطور فکر کردم که اگرم مکانی برای بحث باشه،تاپیک نظم خودشو از دست میده به همون دلایلی که تو پست قبل گفتم.و از طرفی تاپیک های فیلمای مختلفم هست که اونجا بحث میشه در موردش.مثلا فیلم هیس... یه فیلمی بود که تو تاپیک خودش بحث زیاد شد در موردش،حالا اون نفر که نظر مخالف داشت در مورد فیلم،میاد و توی تاپیک مذکور،میگه نببنین فلان فیلمو.بعد یه نفر میاد اونجا دوباره شروع میکنه بحث کردن که خوب جاش نیست اونجا و بحث ها پراکنده میشه! و احتمالا مدیران باید بحثو هدایت کنن به تاپیک مورد نظر، صرفا به خاطر وجود چنین تاپیکی!
عموما هم صحبت درباره ی فیلم های جدید هست که نهایتا مدت زیادی از اکرانشون نگذشته،اینطوری نیست که صحبت در مورد یه فیلم قدیمی باشه که بگیم مثلا تاپیک نداره و بحث در موردش همینجا مطرح بشه.
با این روند،به نوعی اسم تاپیک تغییر پیدا میکنه به بحث در مورد فیلم ها.که ممکنه تو یه صفحش 4،5 تا فیلم مطرح شه و مابینش به صورت پراکنده بحث ها انجام بشه!منظورم اینکه انسجام پیدا نمی کنه تاپیک،یه تاپیک شلوغ پلوغ میشه!در صورتی که تماشای گروهی خیلی راحت از پس بحث در مورد فیلم برمیاد.

مشخص نشده؟! فکر کنم پست‌های اول تاپیک رو نخوندی. توی این پست جهت تاپیک کاملاً مشخص شده. و اینکه کی گفته کمکی نمیکنه؟ این حرف خیلی غیرمنطقی‌ـه! مثل این میمونه که بگیم «توصیه‌های پزشکی چه کمکی به آدم میکنه؟! هرکی درمورد یه بیماری یه نظری داره خب.» ببینید یکی میاد با دلیل میگه که فلان فیلم خوب نیست. من نظراتش رو میخونم، یا با فکرش موافقم یا نیستم؛ اگه موافقم که خب الکی وقت و پول‌م رو هدر نمیدم، اگه مخالفم هم بحث میکنم. همون بحث‌ها هم باز به خواننده کمک میکنه. چرا؟ چون میاد دیدگاه‌های مختلف رو راجع به اون فیلم میخونه و در نهایت فکر میکنه که کودوم منطقی‌تره. شما مطمئن باشید اگه بحث بشه و ما ببینیم تاپیک شلوغ شده، بحث رو هدایت میکنیم. مثلاً میگیم ادامه‌ی بحث رو تو تاپیک مربوط به اون فیلم دنبال کنن یا اگه تاپیک‌ش نیست، تاپیک میزنیم براش که صحبت‌ها طبقه‌بندی شده باشه. خلاصه که شما اگه میبینید نیاز به بحث هست نگران نباشیدُ بحث کنید، ما حواسمون به بقیه‌ی مواردش هست. :D

• لایک
امتیازات: NEO
بالا