• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آیا انتظارتان از خود در دانشگاه برآورده شده؟

• شروع کننده موضوع e.n
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
تقریبا یک ماه از شروع دانشگاه گذشت‏!هر کدوم از ما یه انتظاری از خودمون و دانشگاه داشتیم‏!تا حالا حداقل چقدر تونستید تکالیف دانشگاهی رو انجام بدید؟وضعیت خوابگاه چطوره؟میتونید درس بخونید؟میخوام اینجا نظراتتون رو بگید‏!من میگم‏ خودم‏!راستش من اونجور که میخواستم نشدم‏!تا الان با اینکه با درس بیگانه نبودم ولی کلا اصلن وضع قابل قبولی نداشتم.خوابگاه یه تنبلی به آدم میده که دارم تجربه میکنم‏!صبح اینجوری شروع میشه‏:صبحانه,کلاس,ناهار,خواب,شام,حرف زدن با بچه های خوابگاه,نت و دوباره خواب... وقتی قبلا این حرفارو میشنیدم میگفتم نه من اینطور نمیشم ولی الان روزی 3ساعتم نمیخونم‏!این بود که دیروز دوباره کتاب برو پی کارت رو خوندم.راستش تازه درک کردم اون کتاب رو‏!برا خودم برنامه نوشتم‏!کارای خوب و بدی هم که از شروع ترم داشتم رو نوشتم‏!امروز رفتم کتابخونه مرکزی درس خوندم,عضو بسیج دانشگاه شدم,با یکی از اساتید حرف زدم راهنماییم کنه‏!خلاصه تصمیم گرفتم کمی مثه دوران کنکورم باشم که خیلی دلم تنگه اون روزا شده‏!

1dust

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان آنجا
شهر
تهران
مدال المپیاد
برای المپیاد زیست خوندم ولی به خاطر رشته ام کنار گذاشتم.امسالم همه ی المپیادا رو شرکت کردم
پاسخ : آیا انتظارتان از خود در دانشگاه برآورده شده؟

منم که همین طوریم با این تفاوت که خوابگاه نمی رم ولی اون زمانی رو که تو با بچه هاتون حرف می زنی من تو راهم و همش هم دارم می دوم و نمی دونم چرا به هیچ کاری نمی رسم؟؟!!برنامه نویسی کل وقتم رو می گیره و به بقیه درسام نمی رسم...نمی دونم بقیه چه جوری همه کاراشون رو می کنن(تو کلاسمون خیلی این طورین که درس می خونن؛آدم می ترسه :-ss)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

منم واقعا از خودم راضی نیستم اصلا...
برنامه منم عین شماست!!
واقعا تو خوابگاه نمیشه درس خوند.
دیروز یکی از دوستان سال بالاییم توشریف بهم پیشنهاد کرد به جای اینکه بعد از تموم شدن کلاس و نهار برگردم خوابگاه،به این امید که درس بخونم(!!!!!!)، بیشتر دانشگاه بمونم و برم کتابخونه مرکزی دانشگاه و یا حتی توی حیاط تنهایی بشینم درس بخونم و تکالیفمو انجام بدم.چون توی خوابگاه هیچی درس نمیخونم.
فقط تکالیف مبانی کامپیوتر که همه وقتمو میگیره انجام میدم.
به این ترتیب تصمیم گرفتم این هفته که برگشتم تهران، حرف دوستمو گوش بدم و از دانشگاه استفاده کنم برای درس خوندن به جای خوابگاه.

نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
تلگرام

خب من احساس میکنم خوب شروع کردم! الآن نفر اول کلاسم تکلیفهامم همیشه نکمیله!
همیشه صبح که میرم دانشگاه تا 7 اونجام!
بعدش هم دو ساعت تو خوابگاه که سالن مطالعه داره میخونم! کلا حال میده!
در ضمن من اصلا بچه های خوابگاه رو نمیشنسم و ازشون خوشم نمیاد در نتیجه باهاشون حرف نمیزنم که وقتم گرفته بشه!
فقط تنها موضوعی که اذیت میکنه اینه که آخر هفته که میام تهران نمیتونم درس بخونم و عقب میوفتم مجبور از هفته ی بعد یک هفته در میون بیام! :rolleyes:
:D :D

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

منم از خودم تقریبن راضیم ، تکلیفامو خوب دارم انجام میدم ، بیشتر اوقات هم تا صبح بیدار بمونم تا تکالیفم کامل باشه ... فعلن هم دارم خوب خودمو نشون میدم ...
به جز توی فیزیک که میدونم دارم کم کاری میکنم ... من مبانی فیزیک رو هم حل کنم ، با این وضعم میان ترمم نمره ی خوب نمیتونم بگیرم ، اونم از اون سوالایی که سال های پیش داده بودن و نمره هاشون ، من میترسم وافعن :-s بچه ها میگفتن سوالای مختلف و خوب زیاد حل کن که ذهنت آماده باشه ... من نمیدونم چرا فکرم روی فیزیک و سوالای مفهومیش اصن کار نمیکنه ، اصن هم حوصله اشو ندارم ...
ولی واقعن کتابخونه حتی به منی که خودم تهرانیم خیلی کمک میکنه ،وقتی میام خونه و دقیقن میشینم پشت ِ میزی که سال ِ پیش واسه کنکور داشتم روش درس میخوندم و حالا به اون هدفی که واقعن از ته دل میخواستم نرسیدم ، نمیتونم اصن درس بخونم و فکرم همش تو سال پیش میگذره ... در عوض درسایی رو که توی کتابخونه میخونم روشون تمرکز دارم ...

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

ولی استراحت رو حتما بکنید ها!!!من یه بار بلافاصله بعد تموم شدن کلاسام رفتم کتابخونه مرکزی درس بخونم به قدری خسته بودم که خوابم میومد سرم هی میفتاد رو کتاب :D (یکم اغراق).چون اونجا هم همه ساکت نشستن درس میخونن بیشتر خوابم میگرفت.
ولی از دیروز که اومدم خونه خیلی خوب خوندم >:D< خیلی کیف میکنم تو خونه وقتی میخونم.فقط این آناتومی خیلی سخته!!!!!!!!1000تا اسم سخت باید حفظ باشی!!

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

من واقعا دارم از خودم نا امید میشم! :(
درس خوندن رو که کلا تعطیل کردم.
آخر آبان هم میان ترم داریم و من هنوز لای یک کتاب رو هم باز نکردم.

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از سَعیده :
من واقعا دارم از خودم نا امید میشم! :(
درس خوندن رو که کلا تعطیل کردم.
آخر آبان هم میان ترم داریم و من هنوز لای یک کتاب رو هم باز نکردم.

پس منم سر فیزیک اینو باید بگم دیگه :-s :-s
دیر نشده سعیده جان ... از فردا سعی کن شروع کنی ...

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من داغونم ولله!
نمی دونم چی شد که این‌طوری شد. اصلا حس درس خوندنه نمی‌یاد!
اومد ها یه بازه‌ای اما دیگه نمیاد.

من تو کتاب‌خونه مرکزی دانشگاه خیلی بهتر می‌تونم بخونم تا خوابگاه. بعد از ظهرا که ۵ کلاسم تموم می‌شه، تا ۸، ۹ می‌مونم دانشگاه بعد که انداختنم بیرون می‌رم خوابگاه!
از فردا دیگه می‌خوام شروع کنم البته! :D

jamkaran

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

سلام.
هدف ما از دانشگاه رفتن چیست؟
کجا هستیم و بعد از 4 سال به کجا میخواهیم برسیم؟
برنامه ما در دانشگاه بر اساس این دو سؤال شکل میگیرد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از jamkaran :
سلام.
هدف ما از دانشگاه رفتن چیست؟
کجا هستیم و بعد از 4 سال به کجا میخواهیم برسیم؟
برنامه ما در دانشگاه بر اساس این دو سؤال شکل میگیرد.
خب هرکس هدفی داره.برای من صرف درس خوندن خیلی لذت بخشه.البته درسهایی که دوستشون دارم.
یه جنبه دیگه ش جنبه اقتصادیه.ما همه مون درس میخونیم تا بتونیم شغل و درآمد داشته باشیم.
خدمت به جامعه و این چرت و پرتام هست :-"
منتها ما خسته از درس و کنکور،اومدیم دانشگاه و خیلیهامون دیگه واقعا کشش درس خوندن نداریم :(

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از مهســـــــــــــا :
منتها ما خسته از درس و کنکور،اومدیم دانشگاه و خیلیهامون دیگه واقعا کشش درس خوندن نداریم :(
خیلی بده یهو یه جا ترمز کنی و نتونی بری جلو ..من دقیقن همین وضعو یه چند روزی هست که دارم :-<....
اعتراف میکنم 2 هفته ای هست که اندازه ی 5 ساعت هم درس نخوندم ... :(

jamkaran

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

سلام.
1. صرف درس خواندن گاهی اوقات کار خوبیست، و گاهی اوقات کار بدیست. هنگامی که کارهای واجبتر و مهمتری وجود داشته باشند، کار بدیست. ما بر اساس لذت بردن نباید زندگی کنیم. اکثر اوقات، دانشمندان علوم طبیعی اشتباهات زیادی کرده اند. مثل سازندگان بمب اتم هیروشیما و ناکازاکی.
2. هدف از داشتن شغل و درآمد چیست؟ آیا اگر کسی شغل و درآمد خوب (در دید رایج) نداشته باشد ضرر کرده؟ آیا سواد و دروس رایج ملاک موفقیت و سعادت است؟ وظیفه اقتصادی خانواده با کیست؟
3. یکی از آسیبهای سازمان سمپاد، المپیاد زدگی بوده و هست. در واقع عده زیادی بهانه میشوند برای عده معدودی، آنهم نه به عدل.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از jamkaran :
سلام.
1. صرف درس خواندن گاهی اوقات کار خوبیست، و گاهی اوقات کار بدیست. هنگامی که کارهای واجبتر و مهمتری وجود داشته باشند، کار بدیست. ما بر اساس لذت بردن نباید زندگی کنیم. اکثر اوقات، دانشمندان علوم طبیعی اشتباهات زیادی کرده اند. مثل سازندگان بمب اتم هیروشیما و ناکازاکی.
2. هدف از داشتن شغل و درآمد چیست؟ آیا اگر کسی شغل و درآمد خوب (در دید رایج) نداشته باشد ضرر کرده؟ آیا سواد و دروس رایج ملاک موفقیت و سعادت است؟ وظیفه اقتصادی خانواده با کیست؟
3. یکی از آسیبهای سازمان سمپاد، المپیاد زدگی بوده و هست. در واقع عده زیادی بهانه میشوند برای عده معدودی، آنهم نه به عدل.
1- کار مهمتر چیه مثلا!؟ :D م که دوست دام درس خوندنو!!عشق میکنم اصلا!!
2-سعادت که نه!!!!ولی آدم میخواد زندگی کنه خب میخواد یه شغل داشته باشه که دوستش داشته باشه دیگه!!الانم دیگه این حرفا که وظیفه اقتصادی به عهده کیه و اینا کشکه!!!!فرقی نمیکنه.باید هرکسی استقلال مالی داشته باشه و درآمدی از خودش
3-چه ربطی به المپیاد داشت؟! (ضمن اینکه موافقم.)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

من دیگه شورشو در آوردم :((
پسرامون فکر میکنن من دارم خودمو با درس خفه میکنم.بعد من هیچی نمیخونم :((
خدا به خیر بگذرونه از فیزیک1 نیفتم فقط :((

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مهســـــــــــــا :
من دیگه شورشو در آوردم :((
پسرامون فکر میکنن من دارم خودمو با درس خفه میکنم.بعد من هیچی نمیخونم :((
خدا به خیر بگذرونه از فیزیک1 نیفتم فقط :((
مهسا جان اینکه مهم نیست مهم اینه که واقعا بتونی خوب امتحانارو بدی.تو دانشگاه فقط باید فوت و فن درس خوندن بیاد دستت.که اونم خدا رو شکر اومده.

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

دیدم همه ناامیدن خواستم یه کم امید بدم
با اینکه با رتبم مشهدم قبولیدم اما بزرگ ترین علت اینجا موندنم همین بود که بتونم بوخونم.الان خیلی خدا رو شکر راضیم.تا حالا به همه درسام رسیدم و اوضام خوبه.
بعضد روزا میرم خوابگاه با دوستام میدرسم واقعنی هم جوش مناسب خوندن نیست.اما دوستای من همش تو سالن مطالعه هستن(زندگی میکنن اونجا :)))
اما من از سال بالاییا پرسیدم گفتن نه که نخونی اما طوری نخون که خسته بشی.کنکور یه سال بود که به خودمون فشار میاوردیم اما الان صحبت 7سال درسه اونم فقط عمومی!!!!
تازه قبل علوم پایه که اصن هیچ چی.
اما خودتون رو اذیت نکنین

Sana.Ma

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1399
این تاپیک مال هفت سال پیشه
دوست دارم بدونم الان که خیلی از شما دانشگاه رو تموم کردید، یا در شرف تموم کردنید جوابتون به این پرسش چیه؟

دانشگاه انتظارهاتون رو برآورده کرد یا اگه رها کرده بودید و دنبال هدف خاص خودتون می‌رفتید، آسون تر میشد؟

Nemesys

کاربر انجمن خاک‌خورده
نام مرکز سمپاد
Sh.HiddenHand
شهر
MD
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
ادبیات و شیمی
نه
و نمیتونم دلیلی بیارم
نه چون نیست
چون انتظار و شرایط و تلاشم بهم نمیخوره و از دید ناظر خارجی کاملا احمقانه بنظر میاد
پس بدون هیچ دلیلی قبول کنید که
نه

بالا