• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

معرفی کتاب های دانشگاهی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
شما از چه کتابی برای فیزیک ۱ و فیزیک ۲ استفاده می کنید؟

ما سه تا کتاب بهمون معرفی شده که میگن خوبن. ولی خب فقط از یکیش استفاده می کنیم.

۱. مبانی فیزیک معروف به فیزیک هالیدی
۲. فیزیک دانشگاهی هیویانگ
۳. فیزیک اوهانیان

مبانی فیزیک هالیدی کلی نسخه و ویرایش متفاوت ازش هست. آخرین ویرایشش نسخه نهم هست که سال ۲۰۱۰ منتشر شده. ترجمه های مختلی ازش منتشر شده ولی اصولا همه ترجمه هاش از روی هم هستند فقط کمی جملات و کلمات رو عوض کنند.
بهترین فیزیک هالیدی که من دیدم مال نشر نوپردازان هستش که ویراستاری و تایپ و فونت و اعدادش و خلاصه ظاهرش خیلی خوبه. انتشارات صفار یا نشردانشگاهی خیلی جالب نیستند ! مخصوصا که ممیز عدد رو با حرف «ر» نوشتند مثل ۳ر۴ !

61DdZu1bbtL._SL500_AA300_.jpg

ویرایش نهم:

Fundamentals of Physics by David Halliday, Robert Resnick and Jearl Walker - Mar 16, 2010
میتونید این نسخه زبان اصلی رو از اینجا دانلود کنید. ویرایش نهم ترجمه نشده و آخرین نسخه ترجمه شده نسخه هشتمه.

ویرایش هشتم فارسی:
مبانی فیزیک، ترجمه محمدابراهیم ابوکاظمی ، جلال الدین پاشایی راد ، محمدرضا کلاه چی - نشر نوپردازان

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : بهترین کتاب فیزیک دانشگاهی

به ما هم واسه فیزیک 1 اینا پیشنهاد شده ، از اونجایی که معلوم هم نیست استاد از کجا میپره به کجا و چی درس میده :-" ، هر فردی وقت داشته باشه فک کنم رو هر 3تاش وقت میزاره :
1- همون مبانی فیزیکی که گفتین و فایل دانلودشو گذاشتین ...
2- آشنایی با مکانیک (دانیل کلپنر ، رابرت جی کلنکو) ، نشر دانشگاهی
3-اینم یه کتابیه واسه سوالات فیزیک ، سوالای خوبی داشت من نگاهش کردم ، فکر کنم ارزش داشته باشه آدم وقت بزاره روش :
مسائل فیزیک عمومی (ایرودف) ، نشر دانش پژوهان جوان

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

ما مجبوریم یه کتابی که استاد درب و داغون خودمون نوشته برای مکانیک و حرارت رو ه مبخونیم.ولی مشکل اینجاست که چاپش تموم شده کلا!!!!

دوستان سال بالایی میگفتن دینامیک میریام رو مسائلش رو واسه امتحان ترم حل میکردن.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

بین اینا هالیدی بهتر از بقیه ست (امتحانشو پس داده)

به نظر من بیشتر از که روی چاپ حساس بشید بهتره روی ترجمه حساسیت نشون بدید. حالا یه مقدار هم چاپ آزار دهنده باشه مشکلی نداره.

مترجم های مرکز نشر از مابقی بهتر هستن. به خصوص ویراست چهارم (دکتر خرمی)

saeide

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج (گویا 3)
شهر
کرج
دانشگاه
تهران-شهید بهشتی
رشته دانشگاه
فیزیک-کارشناسی ارشد گرانش

هالیدی... اوهانیان به اندازه هالیدی باحال نیست
1- همون مبانی فیزیکی که گفتین و فایل دانلودشو گذاشتین ...
2- آشنایی با مکانیک (دانیل کلپنر ، رابرت جی کلنکو) ، نشر دانشگاهی
3-اینم یه کتابیه واسه سوالات فیزیک ، سوالای خوبی داشت من نگاهش کردم ، فکر کنم ارزش داشته باشه آدم وقت بزاره روش :
مسائل فیزیک عمومی (ایرودف) ، نشر دانش پژوهان جوان
جان من ترم یک بهتون کلپنر معرفی کردن؟! :O یعنی واقعا یه نفر وقت میکنه که هم هالیدی رو کامل بخونه هم رو کلپ وقت بذاره هم ایرودوف حل کنه؟! طی یک ترم؟! :O

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از سَعیده :
هالیدی... اوهانیان به اندازه هالیدی باحال نیستجان من ترم یک بهتون کلپنر معرفی کردن؟! :O یعنی واقعا یه نفر وقت میکنه که هم هالیدی رو کامل بخونه هم رو کلپ وقت بذاره هم ایرودوف حل کنه؟! طی یک ترم؟! :O

راستش استاد ِ اصلی ِ ما 2 جلسه اول نبودن ، جاش یکی از دانشجوهای دکتراش اومد ، این کتاب ها رو معرفی کرد ، بعد هم که خود ِ استاد اومد و من رفتم ازش پرسیدم گفت اون 2تا یکم سخته ولی اگه بتونی روی بعضی جاهاش وقت بزاری خوبه واست !! ... خود ِ اون دانشجوی دکترا هم میگفت مطمئنن وقت نمیکنید همشو حل کنید ولی ذهنتونو واسه امتحانا باز میکنه ! :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا