• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث های عمومی دانشجویان برق

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق
خواهش می‌‌کنم.
آره می‌شه باهاش خوب زد. در واقع جفتشون تهش دارند سوالای کنکور رو بررسی می‌کنند و سوالای کنکور یه چیز ثابته ولی خب حالا یه کتاب بیشتر توضیح می‌ده و احتمالاً تعداد سوالات کمتری بررسی می‌کنه. و یه کتاب سعی می‌کنه تعداد سوالات بیشتری رو بررسی کنه و نکته‌های بیشتری رو بگه. مهم اینه که شما به تسلط کافی بررسی که بتونی سوالات رو حل کنی. توی نظرت هم داشته باش اینکه یه کتاب نکته‌های زیادی رو هم بگه تضمین کننده این نیست که سر جلسه کنکور همش رو به یاد بیاری. پیشنهادم اینه اگه برات مقدوره یه مبحثی که می‌دونی مشکل داری از هر دو کتاب نگاه کن و ببین با توضیح کدومش بیشتر ارتباط برقرار می‌کنی.
من ریاضی مومن‌زاده رو ندیدم.
----------
دیگه با خودته به هر حال این سایت وجهه علمی هم می‌تونه داشته باشه :))

آره پیشنهاد نکویی‌ست :؟
حتما.
البته که کتاب هدتنی‌رم دارم متنش به تفضیله.
میتونه کمک باشه.

برای زبان که از هر دری یه سخنیه چیه؟ :D

———
اصلا مگه وجهه‌ غیرعلمی‌م داره اینجا؟ :-“

امیرحسین

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق
آره پیشنهاد نکویی‌ست :؟
حتما.
البته که کتاب هدتنی‌رم دارم متنش به تفضیله.
میتونه کمک باشه.
برای زبان که از هر دری یه سخنیه چیه؟ :D
———
اصلا مگه وجهه‌ غیرعلمی‌م داره اینجا؟ :-“
تا اونجا که یادم میاد چارچوبش مثل کنکور کارشناسی بودش و بخش تخصیصش متن می‌دادن که من از همون تکنیک‌های تست زنی که زمان دبیرستانم خونده بودم استفاده کردم. حالا اون زمان من مبتکران نوشته آقای شهاب اناری خوندم برای نحوه خوندن متن‌ها و بین بچه‌های مدرسه ما باب نبودش اطلاع ندارم چه کتاب‌های در خصوص این تکنیک‌ها خوب توضیح دادن. برای بخش عمومی زبان هم از زبان عمومی سری عمران استفاده کردم کتابش جوری نوشته بود که خواننده تو وقت‌های مرده بخونتش و برای یادآوری یه سری قواعد و همینطور تمرین کلمات کتاب خیلی مفیدی بود.
============
الان که ضریب درس‌ها تغییر کرده حس می‌کنم که کنکور ارشد یه چیز شبیه کنکور کارشناسی شده ولی خب زمان ما اینطور بود که فقط کافی بود درس‌های گرایش خودت رو خوب بزنی. من جو گیر شده بودم گفتم این کنکوره نمی‌ذارم مثل کارشناسی بشه و بلاه بلاه نشستم کتاب 900 صفحه‌ای کنترل رو خوندم تا تازه فهمیدم کنترل چی می‌گه ولی خب اینقدر تو کنکورش سخت داده بودن که جز اتلاف وقت تضعیف روحیه و دیگر اثرات بد هیچی نداشت. اگه همون وقت روی سیگنال گذاشته بودم و 80-90 درصد زده بودم دانشگاه ارشدم بهتر می‌شد.
توصیه کلیم اینه که رو درس‌های سختی که در اون‌ها تبحر نداری همین الان خط بکش. ولی اینکه چندتا درس باید حذف کنی و چیا حذف کنی بهتره از یه نفر که با ضریب‌های جدید کنکور آشنایی داره مشورت کنه.

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق
تا اونجا که یادم میاد چارچوبش مثل کنکور کارشناسی بودش و بخش تخصیصش متن می‌دادن که من از همون تکنیک‌های تست زنی که زمان دبیرستانم خونده بودم استفاده کردم. حالا اون زمان من مبتکران نوشته آقای شهاب اناری خوندم برای نحوه خوندن متن‌ها و بین بچه‌های مدرسه ما باب نبودش اطلاع ندارم چه کتاب‌های در خصوص این تکنیک‌ها خوب توضیح دادن. برای بخش عمومی زبان هم از زبان عمومی سری عمران استفاده کردم کتابش جوری نوشته بود که خواننده تو وقت‌های مرده بخونتش و برای یادآوری یه سری قواعد و همینطور تمرین کلمات کتاب خیلی مفیدی بود.
============
الان که ضریب درس‌ها تغییر کرده حس می‌کنم که کنکور ارشد یه چیز شبیه کنکور کارشناسی شده ولی خب زمان ما اینطور بود که فقط کافی بود درس‌های گرایش خودت رو خوب بزنی. من جو گیر شده بودم گفتم این کنکوره نمی‌ذارم مثل کارشناسی بشه و بلاه بلاه نشستم کتاب 900 صفحه‌ای کنترل رو خوندم تا تازه فهمیدم کنترل چی می‌گه ولی خب اینقدر تو کنکورش سخت داده بودن که جز اتلاف وقت تضعیف روحیه و دیگر اثرات بد هیچی نداشت. اگه همون وقت روی سیگنال گذاشته بودم و 80-90 درصد زده بودم دانشگاه ارشدم بهتر می‌شد.
توصیه کلیم اینه که رو درس‌های سختی که در اون‌ها تبحر نداری همین الان خط بکش. ولی اینکه چندتا درس باید حذف کنی و چیا حذف کنی بهتره از یه نفر که با ضریب‌های جدید کنکور آشنایی داره مشورت کنه.

الانم تا جایی که من شنیدم و بین دوستام دیدم مثلا برای ارشد سیستم فقط سیگنال میزنن الکترومغناطیسم حذف می کنن حتا :؟
البته احتمالا الکترونیک هم زدنش مفید باشه.
-----------
بابت اطلاعات مفیدت تشکرات فراوان دارم. برقِ این سایت مدیونته :D

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
دوستان کسی میدونه برای ادمیشن یک دانشجوی برق به نمرات کدوم دروسش نگاه میکنن؟

و کلا چیکارا بکنیم شانسمون بیشتره؟

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دوستان کسی میدونه برای ادمیشن یک دانشجوی برق به نمرات کدوم دروسش نگاه میکنن؟

و کلا چیکارا بکنیم شانسمون بیشتره؟
بستگی داره ریسرچ استاده چی باشه :))
کلا درس های پایه و درس های تمرکزت بالا باشن خوبه...

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
بستگی داره ریسرچ استاده چی باشه :))
کلا درس های پایه و درس های تمرکزت بالا باشن خوبه...
بجز نمره های درس کلا کار دیگه ای هم میشه انجام داد که شانس گرفتن ادمیشن بالاتر بره؟

بالا