• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دروس عمومی و اختصاصی... .

• شروع کننده موضوع

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
توی مدرسه ما تا آخر سال دوم خیلی به دروس عمومی کم اهمیت میدن...اثراتش باعث میشه کلا یکم پایه ای ضعیف باشن و تو کنکور عمومی ها رو خیلی خوب ندن... .

توی مرکز شما چطوره؟؟؟

به نظرتون کار خوبیه که اینجوری بکنن؟؟؟

• شروع کننده موضوع

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : دروس عمومی و اختصاصی... .

به نقل از mehrnoosh.sh :
بابا عالیه...
دروس عمومی حفظین...
دم اخر میشینی حفظ میکنی..
اگه دوم کار کنن چون حفظیه بعدا فراموش میشه..ی بار دیگه باید حفظ کرد
ولی خوش بحالتون ...دینی پدر ما رو دراورده...
مرکز ما برعکسه فقط به عمومی اهمیت میدن :|
آخه اگه یه مطلب رو یه بار حفظ کرده باشی دفعه دوم کارش یه نگاهه...ولی اگه تا حالا ندیده باشی...مثلا چه طور میخوای 3 تا کتاب دینو زندگی رو با هم بخونی؟؟؟(آخرا)

جام طلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اهواز
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

هیچ کس دلش به حال ما (آدم ها) نمی سوزه.اگه فکر می کنید نیاز دارید بخونید و تمرین کنید مثل خیلی ها.

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

این که اصلاًً بها ندن کار خرابیه . ولی زیادیش هم خرابه . مثلاً عربی رو باید از ائل کار کنی وگرنه بعداً مشکل میشه . حالا دینی مهم نیسن . تو مرکز ما که به هر دوتا توجه میشه مثله هم . اما به نظرم خرابه

• شروع کننده موضوع

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از ail73 :
این که اصلاًً بها ندن کار خرابیه . ولی زیادیش هم خرابه . مثلاً عربی رو باید از ائل کار کنی وگرنه بعداً مشکل میشه . حالا دینی مهم نیسن . تو مرکز ما که به هر دوتا توجه میشه مثله هم . اما به نظرم خرابه
مثلا توی کانون من تو دروس اختصاصی رتبم 200 اینا میشه...ولی عمومی 3000... .

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

به نقل از Mr.Mamareza :
مثلا توی کانون من تو دروس اختصاصی رتبم 200 اینا میشه...ولی عمومی 3000... .
نه این جوری که خیلی بده. تو که اختصاصیت خوبه حیف با عمومی تباهش کنی. دینی خیلی سخت نیست روز قبل از آزمون اگه یه نگاه بندازی حله . زبان رو که خیلیا دیگه نمیخونن چون همین جوری فولن . ولی عربی خیلی مهمه . تازه اگه عربی خوب بزنی ترازت میره بالا.

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دروس عمومی رو نباید دست کم بگیرین!چون بعداً خیلی بهتون آسیب میرسونه!(مثل خود من!! :( )
به نظر من نسبت مناسب زمان درس خوندن واسه دروس عمومی و اختصاصی باید 30 به 70 باشه!

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

دبیرای ما به دروس عمومی خیلی اهمیت میدن...مثلا" شبی که ما فرداش شیمی و عربی داریم ما به جای شیمی باید بشینیم عربی بخونی...یعنی به اجبار این شرایطو برامون ایجاد کردن....

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

تا آخر ِ سال ِ دوم که خوبه ... تو مدرسه ی ما تا آخر ِ سال ِ سوم هممون از ادبیات و معلمامون و درس دادن ِ فجیعشون مینالیدیم ... البته سال دوم یکم بهتر بود ولی عین ِ گاج درس میداد میرفت ... سال ِ سوم که فاجعه بود به کل ... پیش دانشگاهی هم که من هر چی از خوبیش بگم کم گفتم ... ولی خب من تو کل ِ این سالها هنوز که هنوزه از ادبیات هام راضی نبودم ، چون واقعن تا سال ِ پیش دانشگاهی توی مدرسه ی ما روش سرمایه گزاری نمیکردن ...
دینی هم که از اون بدتر ، ما سال ِ دوم به جای ِ کتاب یه سری چرت و پرت رو سر ِ کلاسا گوش میدادیم ، سوم یکم بهتر شد و روی کتاب تمرکز میکردیم ، پیش دانشگاهی هم بد نبود ولی واقعن در حیطه کنکور نبود ...
واسه عربی هم ما پیش دانشگاهی یه معلم داشتیم که واسمون به اندازه ی کل ِ دوم و سوم زحمت کشید و عربی رو یادمون داد ...
زبان هم که عمدتن بچه ها سال ِ سوم با همون کتاب میخونن و پیش دانشگاهی تمرکز ِ بیشتری روش میکنن ..فک نمیکنم کسی از زبان بناله ...
ولی به طور ِ کل توی مرکز ِ ما هم تا سال ِ پیش دانشگاهی واسه دروس ِ عمومی ارزش ِ خاصی قائل نمیشن ... که واقعن هم خوب نیست ، همه دانش آموزا مجبورن سال ِ پیش دانشگاهی تازه یاد بگیرن چجوری ادبیات و دینی رو بخونن واسه کنکور که واقعن دیره و همین هم خیلی ها رو ضربه میزنه ...
من کسی رو میشناسم که امسال توی عمومی ها فقط درصد ِ دینیش بالای 70 بود ، حدود 85 زده بود و بقیه ی درصدهای عمومی هاش پایین60 بود ، فقط به خاطر ِ اختصاصی های خیلی خیلی بالاش رتبش زیر 100 شد ، که اگه اون اختصاصی ها رو هم اونجوری نمیزد الان این رتبه رو نمیگرفت ...
واقعن رو عمومی ها وقت بزارید از سال ِ سوم ... دست کم نگیرینشون ... به معلما کار نداشته باشید ، اگه درس نمیدن خودتون بخونید

• شروع کننده موضوع

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
تا آخر ِ سال ِ دوم که خوبه ... تو مدرسه ی ما تا آخر ِ سال ِ سوم هممون از ادبیات و معلمامون و درس دادن ِ فجیعشون مینالیدیم ... البته سال دوم یکم بهتر بود ولی عین ِ گاج درس میداد میرفت ... سال ِ سوم که فاجعه بود به کل ... پیش دانشگاهی هم که من هر چی از خوبیش بگم کم گفتم ... ولی خب من تو کل ِ این سالها هنوز که هنوزه از ادبیات هام راضی نبودم ، چون واقعن تا سال ِ پیش دانشگاهی توی مدرسه ی ما روش سرمایه گزاری نمیکردن ...
کلا به نظر میاد تو مدارس تهران به عمومی کمتر اهمیت میدن و تو شهرستان به اختصاصی کم اهمیت میدن... .

بالا