• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هاروکی موراکامی

• شروع کننده موضوع N.M
  • تاریخ شروع

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
پاسخ : هاروکی موراکامی

من کافکا در کرانه ، پس از تاریکی و گربه های آدمخوار رو خوندم !

کافکا در کرانه : فوق العاده بود ! موراکامی همه چیز رو در هاله ای بین ِ واقعیت و رویا قرار داده بود و این برای من شخصا خیلی جذاب بود ... در کل به طرز تفکر و حتی احساساتم نزدیک بود ... واقعا ظرافت و گیرایی داشت ...

پس از تاریکی : این کتاب به گرد ِ پای کافکا در کرانه هم نمی رسید اما در کل خوب بود ... یه چیزی کم داشت ... یه حس ، یه مفهوم ، یه نقطه ی عطف ... در واقع مثل ِ اینبود که نقطه ی اوج یه ترانه رو فراموش کنی بزنی ...

گربه های آدمخوار : مجموعه داستان کوتاه بود ... جذاب بود ... هیچ کدوم مفهوم ِ خاصی رو دنبال نمی کردن اما جذاب بودن همه ... یه جورایی آدم خوشش میومد تا آخر دنبال کنه ...

شــــراره

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
دانشگاه
خواجه نصیرالدین طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

کافکا در کرانه،کجا ممکن است پیدایش کنم؟ و از دو که حرف میزنم از چه حرف میزنم رو خوندم.
به نظرم کافکا در کرانه یه شاهکار بود.

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

کافکا درکرانه بعلاوه تعقیب گوسفند وحشی رو ازش خوندم و یک چیزی که موراکامی میره توش همش کِش دار کردن صحنه ها و توصیف روزمره گی به شکل جالبیه و هردوتا شخصیت کتابایی هم که من خوندم اصلاً ازین روزمرگی ناراضی نبودن .

بعد یه چیز دیگه ای هم که هست موراکامی توی کتاباش اسم کتاب و موزیک میاره و جنبش و سعی میکنه سلیقه مخاطبو هم بالا ببره ؛ نظرتون راجع به متافیزیک توی کتاباش چیه ؟ خیلی خوب شروع نمیکنه وخیلی مبهم تموم ؟

بالا