• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نا امیدی = بزرگترین اشتباه یک کنکوری

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
راستش یه مدت بود نمیخواستم تاپیک بزنم . در مورد این موضوع هم فکر میکردم تو جاهای دیگه بحث شده ولی به نظرم به خاطر اهمیتش بهتره یه تاپیک جداگانه بزنم.

"...ولی اصلا ازرتبه هام رازی نیستم هرچقدرم میخونم بازم گند میزنم من چیکارکنم بااین وضع باید قیدتهرانو بزنم.من روحیمو ازدست دادم.."

" من تلاشمو میکنم ولی مطمئن نیستم بتونم یا نه" " من که نمیتونم تهران بیارم" " ما کجا فلانی کجا" " تابستون رو از دست دادم واسه همین بیخیال تهران شدم" " من که بیشتر برای سال آینده برنامه میریزم(اینو یکی از دوستام پارسال گفت)"

این حرفا نشونه های آدمای نا امیده!! بلاتشبیه همونطوری که ناامیدی بزرگترین گناهه تو کنکور هم بزرگترین اشتباهه.

من به چشم خودم دیدم کسایی رو که وضعشون خوب بود ولی تو سال کنکور به خاطر ناامیدی و ... نتیجه های بدی گرفتن.

این آدما بخش قابل توجهی از انژِیشون رو صرف چیزای دیگه مثه سر در آوردن از کار دیگران ، گرفتن آمار کتابها ، کلاسها و ساعت مطالعه و برنامه بقیه آدما میکنن. این کارا واقعن انرژِی زیادی ازشون میگیره و همچنین بدجوری روی روحیشون اثر میذاره.

تا اونجایی که طرف دی ماه برمیگرده به من میگه من که معافیتم جوره میمونم واسه سال بعد.

نشانه ی بعدی این آدما اینه که هی میبینی دارن مقایسه میکنن. بین خودشون و دیگران و دیگران!! و مثلن تو مهرماه به این نتیجه میرسن که بعله... من میشم شاگرد چندم شهر و فلانی ... . در حالی که به عینه دیدیم این پیشبینی ها بعضی وقتا چقدر ...

حرف آخر(آخر ِ حرف) : یک دانش آموز کنکوری به هیچ وجه حق نداره سال کنکور ناامید بشه. حتی اگه تا اینجا خوب نخونده . حتی اگه ساعت مطالعش پایینه. حتی اگه نتیجه ی آزموناش بدباشه و حتی اگه ...
شما باید کاری بکنین که به دردتون بخوره. ناامیدی به چه دردتون میخوره. چرا الکی به خودتون تلقین میکنین ناامیدی رو. ناامیدی هم پز دادن داره آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالا اینایی که گفتیم برای بعضیا حجت نشه که برن بخوابن و کاری نکنین :-" :-".

اگه تا حالا کاری نکردین الان به جای این کارا برین ببینین از این به بعد چه کارا باید بکنین. تا یه ماه دیگه دوباره برنگردین اینجا که ما تا الان (یه ماه دیگه) کاری نکردیم!!!!!!!!! :D
ساعت مطالعتون پایینه : دلیلشو پیدا کنین . عوامل اتلاف وقت . تکمیل دفتر برنامه ریزی و .. :-?

نتایج آزموناتون خوب نیست: برین ریشه یابی کنین مشکلاتتون رو . با این کار نصف بیشتر مشکلا حل میشه. مثلن میبینین شما مشکلتون اصلن اون چیزی نبوده که فکر میکردین. بعد برای حل مشکلا برنامه بریزین. هر مشکلی راه حلی داره که در اکثر اوقات خیلی هم ساده است . فقط اصرار و سماجت در اجرای راه حل باعث میشه مشکلتون حل بشه. برای حل مشکلاتتون اول مطمئن بشین کارتون رو به درستی انجام میدین ،برای گرفتن نتیجه اصلن اصلن عجله نکنین( داستان پیله ی پروانه). شاید نتیجه تلاش این دوهفتتون رو قراره 4هفته ی بعد ببینین( دیر و زود داره تلاشتون ولی سوخت و سوز نداره)

پس میبینین برای حل هر مشکلی میتونین راه حلی پیدا کنین ولی بعضیا به جای پیدا کردن راه حل و رودرروشدن با مشکل پشت به مشکلات میکنن و ننه من غریبم بازی در میارن که نمیدونم من ناامیدم و ...

ناامیدی بدترین راه حل در مقابل مشکلات. خب اگه با مشکلی رودررو بشین فوقش نمیتونین حلش کنین و اصطلاحن شکست میخورین ولی بعضیا از ترس مرگ خودکشی میکنن و اول کاری با ناامیدی همه چیز رو به هم میزنن...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : نا امیدی = بزرگترین اشتباه یک کنکوری

من دلیل اصلی نتیجه نامطلوبم همین بود...
اعتماد به نفس پایین و زود ناامید شدن...
تا آزمونمو بد میدادم ناامید میشدم میگفتم دیگه باید قید شریفو بزنم...
همینم شد.اما نه به خاطر نتیجه بد آزمونم...که به خاطر ناامیدی دنباله دارم...

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

درباره این تاپیک زیاد بحث شده ولی بازم حرفی برای گفتن هست.خب من خودم انده ناامیدی بودم تا یه مدت!!!!!!یعنی افکار کلا منفی!!!دقیقا همین حرفایی که گفتن:
اگه کنکورو هم مثه آزمون امروز بدم دیگه یعنی هیچ....
اگه با این وضع پیش برم چی میشه؟؟؟؟!!!!!!!
جواب پدر و مادرمو که این همه زحمت میکشن چی بدم؟؟؟؟؟؟؟؟
این همه اطرافیان میگن "بابا تو که قبولی نگران چی هستی؟"اگه قبول نشم چی میگن؟؟؟؟
خدایا چطور دوباره بیام بشینم زیر زمین همون درسارو از اول بخونم؟؟؟؟؟؟؟
آخه مگه من کم تلاش میکنم؟؟؟؟مگه من کم میخونم؟مگه استعدادم کمه؟چی کمتر از فلانی دارم؟...
تا دلتون بخواد ازین جور فکرا طول سال داشتم.حالا ما چیکار کردیم؟؟؟اومدیم فک کردیم دیدیم زیاد از موبایل استفاده میکنیم.(خودمو میگم).ورداشتیم یه تصویر زمینه درست کردیم برا گوشیمون.نوشتیم:
هدف:داروسازی
شهر:تهران
حالا ما هربار میخواستیم گوشیو بگیریم دستمون یاد هدفمون میفتادیم!!انگیزه میگرفتیم.دیگه دلمون نمیومد درسو ول کنیم بریم به این فک کنیم که وای من چیکار کنم!!میدونستیم که فقط باید هرکاری از دستمون برمیاد بکنیم.حالا من این ابتکار نوینم رو به دوستم گفتم.ایشون هم تو گوشیش نوشت دکتر فلانی(اسمشو نوشت.).میگف هربار به گوشیم نگا میکنم حال میکنم با اسمم!!!الانم پزشکی قبول شدن.
من یه کار دیگه ای هم میکردم.از 13 شهریور پارسال بابام یه سر رسید بهم داده بود اونو دفتر خاطرات کرده بودم.هر روز موقع اذان مغرب تو صفحه همون روز خاطره چند خطی مینوشتم.در مورد تصمیماتم.عملکردم.احساسمو... .آخه صدای اذان خیلی خوب به خونمون میرسه.اون موقع ها هم آدم واقعا احساسی میشه.
البته یه مدت کلا ناامیدی دفترو پر کرده بود!!بعدش کلا به خودم امید میدادم.کلا چیز جالبی بود.(الان اون سر رسید تموم شده)

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

یه نکته ی دیگه هم هست،اونم اینکه نباید با دیدن نتایج آزموناتون ناامید بشین!
مثلاً شما انتظار رتبه ی دو رقمی رو دارین،ولی تو آزموناتون رتبه ی سه رقمی رو کسب میکنین!
اینو بدونین که تو کنکور هرچیزی امکان داره اتفاق بیفته!
مثلاً یکی از دوستای خودم اعتراف میکنم که درسش از من بهتر بود و تو چنتا آزمونی که با هم دادیم همیشه رتبه ی اون بهتر از من بود!ولی تو کنکور رتبش از من بدتر شد!!
یا کسی که از لحاظ درسی تو شهر رتبش 4 یا 5 بود،تو کنکور رتبش بین دانش آموزان شهر دهم شد!!!!
یا یکی که سال دوم معدلش 20 بود موقع اعلام نتایج نهایی مردود شد!!!!!
همه چی امکان داره اتفاق بیفته!پس ناامید نشین و نگین که سطحتون همینقدره و بهتر از این نمیتونین باشین!
همه چیز تو کنکور اتفاق میفته و قبل از اون نمیشه چیزی رو تعیین کرد!
پس هیچوقت امیدتون رو از دست ندین! :)

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اینو بدونین که تو کنکور هرچیزی امکان داره اتفاق بیفته!
مثلاً یکی از دوستای خودم اعتراف میکنم که درسش از من بهتر بود و تو چنتا آزمونی که با هم دادیم همیشه رتبه ی اون بهتر از من بود!ولی تو کنکور رتبش از من بدتر شد!!
یا کسی که از لحاظ درسی تو شهر رتبش 4 یا 5 بود،تو کنکور رتبش بین دانش آموزان شهر دهم شد!!!!
یا یکی که سال دوم معدلش 20 بود موقع اعلام نتایج نهایی مردود شد!!!!!
همه چی امکان داره اتفاق بیفته!پس ناامید نشین و نگین که سطحتون همینقدره و بهتر از این نمیتونین باشین!

اینا رو منم دیدم البته با شدت بیشتر. ولی کمی هم مثبتاشو میگفتین کاش. مثلن من کلاس خودمون رو مثال میزنم. سال دوم همه میگفتن که شاگرد زرنگا رفتن تجربی و از نظر دانش آموز کلاس ریاضی از کلاس تجربی ضعیف تر بود(منم ضعیف) . :D

ولی سال کنکور به خاطر جو خوب کلاس ما و جو بد کلاس تجربی نتیجه دو کلاس اصلن قابل مقایسه نیس. من از چند نفر از بچه های تجربی شنیدم که نصف بیشترشون موندن واسه سال بعد. ولی بچه های ما 3تا شهر تهران و کلی هم تبریز و ارومیه . (;

پس اصلن ملاک نیست این طبقه بندی های زرنگ وتنبلی که مردم از خودشون در میارن. هیچ چیزی قابل پیشبینی نیس. h-:

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

این حرفا همش درسته. من ی سوال دارم؟
شما اون زمان که کنکوری بودین یعنی اینارو نمی دونستین؟
مطمئنا همتون می دونستیم که نا امیدی بده پس چرا بازم ناامید می شدین؟
ما هم در این شرایطیم. اصن کنکور با این چیزا امیخته س...
ولی مرسی x: *-: x: حرفای همتونو خوندم ی نفسِ عمیق کشیدم واسه شروع دوباره :>

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

با تشکر از آقای چوپان ، و سایر ِ پشتیبانها ....همه ی عزیزان تمام ِ چیزها رو به طور ِ کامل گفتن براتون ...
منم یه چیزی اضافه کنم ...

من اگه میخواستم واسه این تاپیک اسم ِ موضوع انتخا کنم ف اینو مینوشتم : نا امیدی = نابود کننده ی زمان ِ یک کنکوری ...

درک ِ خیلی مسائل امسال واستون آسون نیست و به عبارتی پیچیده تر و سخت تره ....
احساس ِ بدیه وقتی درس میخونید و نتیجه نمیگیرید ...
احسای ِ خوبی نیست وقتی میخواید یه جور ِ دیگه باشیدو بهتر از روز ِ قبلتون باشید ، اما به هر دلیلی نمیتونید و یا به عبارتی نمیشه ...
موقعیت ِ بدیه که به هر چیزی به یه چشم ِ دیگه نگاه میکنید ، اما اون جوری که شما نگاه میکنید نیست ....
لحظه ی بدیه که نتیجهی عملکردتون رو خوب نمیگیرید ...

نا امید میشید ، ناراحت میشید ، از درس زده میشید ، شاید واسه چند روز با تمرکز درس نخونین ، اما :

تمام ِ این احساسات و این موقعیت ها و این لحظه ها خیلی زود میگذرن و شما رو محول میکنن به روزهای بعدیتون .... و تنها تاثیر ِ منفی و بد و موندنیشون روی بعضیاتون اینه که شما به طور ِ خیلی اشتباه ذهنتون و وجودتون رو میبرید به سمت ِ ندانسته هاتون ، به سمت ِ ناتواناییهاتون ، به سمت ِ روش ِ بد انتخاب کردنتون ، و به سمت ِ موفق نشدنتون و زمان ِ واقعیتون رو از دست میدید ....

واقعیتش بیشتر ِ کساییی که توی سال درس نخونده باشه ، حدود ِ 2-3 هفته مونده به کنکور ، یه چیزی وجودشو میگیره تا بشینه درس بخونه ...
بیشتر ِ کسایی که تو طول ِ سال با مشکل ِ کم خوابیشون ( به علت ِ استرس یا هر چیز ِ دیگه ای ) دست و پا نرم میکنن ، حدود ِ همین 2-3 هفته خوابشون درست میشه ...
چرا ؟؟ چون به یه نحوی کنکور رو به معنای ِ واقعی حس میکنن ، ناتواناییاشون و ندانسته هاشونو نا امیدی هاشونو و همه چیزهای بد رو میزارن کنار و به کنکور میرسن ...
چرا نباید تو طول ِ سال هم همین بوجود بیاد ؟؟؟ چرا ما نباید سر ِ هر آزمون ِ بدی که میدیم ، گذشته رو بریزیم کنار و با اعتماد به خودمون سعی کنیم بهتر عمل کنیم ؟؟؟؟نا امیدی رو بزاریم کنار و به خودمون بگیم که زمان داره میره ِ درستت میکنم ازمون ؟ بشینیم غصه بخوریم درست میشه ؟

نمیخواستم مثه بقیه بگم که اگه کسی از شما بهتر یا بدتر بود توی سال ، تو کنکور ممکنه برعکس شه ...
میخواستم فقط بگم که یکی از کلک های کنکور که روی بعضیاتون تاثیر میزاره ، اینه که گاهی اوقات اونقدر روتون تاثیر ِ بد میزاره که فقط ازتون وقتتون رو میگیره ...همین ...

به نقل از ~DREAM~ :

چرا ..اتفاقا ما هم خیلیامون همینا رو میشنیدیم و میدونستیم ... اما
ماها همه یه راه رو رفتیم ...ما ها هم مثه الان ِ شما تو موقعیتی به نام ِ کنکور و جوانبش قرار گرفتیم ، که این موقعیت ها و جوانبش یه رفتارای خاص رو توی آدم شکل میده ...ما ها همه یه چیزایی رو تجربه کردیم ...تو این راه یه چیزایی رو بدست آوردیم و یه چیزایی رو از دست دادیم ...
بعضیامون سال ِ پیش به حرف ِ هیچکی توجه نمیکردیم ، تو دلمون میگفتیم اینا همش دروغه بابا ، خودمون که میدونیم چیکار کنیم ...
بعضیامون خیلی غـــُد ( املا ؟؟) بودیم (همون بعضیا میدونن کین )...هممون یه موقع هایی استرس داشتیم ...هممون نتیجه های خوب و بد رو تجربه کردیم ...
به همین خاطر هممون گاهی اوقات نیاز به یکی داشتیم که بیاد یه چیزایی رو به ما بگه و کمکمون کنه یکم وضعمونو بهتر کنیم و به حرفش اعتماد کنیم ...
اما متاسفانه یا خوشبختانه کسی نبود بیاد یه چیزی بگه و دیگری هم تاییدش کنه ( یا خیلی کم بود ) ...
البته ما باز هم میگیم سال ِ کنکور نمیشه ناامید نشد و نمیشه استرس نداشت هیچ وقت ..چون کنکور یه راه ِ پر از اتفاقات خوب و بده و..اما میشه کمترش کرد و میشه بهش گاخی اوقات غالب شد ، اما گاهی اوقات لازمه که همتون یه چیزایی رو از ماها بشنوید و بفهمید که چه چیزایی وجود داشت ...بفهمید که این جور چیزا رو ما هم تجربه کردیم ، اما داریم میگیم که شما خودتونو باهاشون اذیت نکنین ، نزارید بهتون غالب شن ...

و این هم جمله ای بود که خواهر من از یکی، رو کتابخونه اش چسبونده بود :
هیچ کس آن اندازه زندگی نمیکند تا هر چه نیاز دارد را از ابتدا یاد بگیرد ، برای موفق شدن قطعا و مطمئنن باید افرادی را بیابیم که هزینه ی یادگیری آنچه که برای رسیدن به هدف هایمان نیاز داریم را پرداخته اند ...

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

یه چیزی بگم: بعضی حرفا و تجربه ها هستن که بزرگترا به آدم میگن و آدم هم نشنیده میگیره و بعدن به کوچکترا میگه و اوناهم نمیشنون و این چرخه میره تا ابد (این وسط گاهی...)

ولی مساله اینجاس: ما خیلی چیزارو میدونیم. یعنی اگه الان بذارن هرکسی به اندازه ی یه سال پشت سرهم اطلاعات داره در زمینه های روانشناسی و سیاست و ...

به قول آیت الله بهجت: هرکس فقط به دونسته هاش عمل کنه کافیه.
ما به دونسته هامون عمل کنیم شاهکار میکنیم.

ولی مهم و سخت عمل کردن به این حرفاس. این که اون موقعی که "باید" ازشون استفاده کنیم به یادشون باشیم. همه میدونن ناامیدی خوب نیست . همه میدونن واسه کنکور باید درس خوند. همه اونقدر شنیدن مدیریت سر جلسه و موفقیت و ... رو . ولی ... .

این که ما میایم اینجا اینارو میگیم فقط برای یادآوریه. شما خودتون هم سعی کنین در طول سال وقتایی داشته باشین برای یادآوری همه ی این چیزایی که میدونین.
مثلن من خودم هر وقت کارام به هم میریخت. شاید یه روز وقت میذاشتم برای برگشتن به حالت قبل. یه کتاب موفقیت میگرفتم دستم و برای بار چندم میخوندمش.

چون این فرآیند کمی فرسایشیه. یعنی شما اول کار کلی اصول دارین. که کم کم یادتون میره. پس وقتایی داشته باشین برای رفرش کردن خودشون.

یه دوستی داشته باشین که مشکلاتتون رو باهم حل کنین. من یادمه مثلن خودم مشکلمو اس ام اس میکردم واسه دوستم. بعد هم جوابمو خودم میدادم.
یا مثلن قبل این که بفرستم خودمو میذاشتم جای اون و به جواب میرسیدم.

باز هم میگم شاید خیلی از حرفای من تکراری باشه ولی تکرار چیزهایی که ممکنه فراموش بشن یا فراموش میشن ملالش کمتره :D

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

میخواستم یه پست بزنم خب دیدم این پست این جا داره خاک میخوره.

بچه ها این روزا امیده که براتون مهمه.

انتخاب هم دست خودتونه . شعار هم میتونین بدین!!!

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

این پست بازم که داره خاک میخوره!!!!!!!

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

این روزا روزای خیلی مهمیه
همهدوران کنکور یه طرف و این چند مدت هم یه طرف
اگه امید نداشته باشین و استرس و اینا روی ذهن اثر منفی میذاره و اون جه که خوندین رو از ذهنتون محو میکنه
هر چی اروم باشین و اروم بخونین تو ذهنتون میمونه و برا کنکور خیلی موثره

مهدی فسنقری

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
نچ باش حال نمیکنم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

دیگههههههههههههههه خستهههههههههه شددددددددددددددددددددددددم :-& :-& :-& :-&

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من دیگه برییییییییییییدم

فک میکردم تا حالا یه چیزایی خوندم ولی حالا با این امتحانا میبینم که هر چی خوندم کشک... وقتی نمیتونم سوالای تشریحی امتحانو جواب بدم تو کنکور میخوام چیکار کنم؟؟؟

دارم کم کم خودمو آماده میکنم برا یه سال دیگه

• لایک
امتیازات: ail73

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

واي بچه هاشماکه ازمنم نااميدتريد!
شاهين اسدي فررتبه 15منطقه 2امسال دوست داداشم بود!ميگفت ازسرجلسه ميومدبيرون ميگفت ميافتم!
معدلش حدود17شده!!!!
اماکنکور15منطقه 2شد!
سولمازحق شناس 14منطقه2ميگفت زيستموپارسال14يا15شدم!!
چرادل ميبنديد به نهايي ها؟ايناالکين!حتي آزموناهم الکي اند!هيچي معلوم نيست!
فقط يه ماهو بخونيد!وبخونيم!!!(يکي نيست ايناروبه خودم بگه ها!!!! :دي)

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

راس میگه خوب من امروز امتحان دیف داشتیم ترم 2 رو خونده بودم بعد یه نیم ساعت قبل شروع آزمون ترم 1 رو یه نیگا کردم انگار تا حالا این مطالبو ندیدم هیچی ازش یادم نبود انگار نه انگار که صد بار اینا رو تست زدیم :(
این روزا به هر کی میگی چقدر میخونی میگه خیلی کم آخه هنوز کو تا کنکور !!! 13 ماه دیه مونده ( گروهی که تصمیم به ماندن پشت کنکور دارن )

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

یکی بیاد بهمون روحیــــــــه بده... :-<

inventor.amin

دیکتاتور مهربان
نام مرکز سمپاد
اژه ای 2 اصفهان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

آقا من نمیدونم این موضوع چرا داره خاک می خوره ، یکم بیاین این جا روحیه بدین ، من تازه دارم برای کنکور شروع می کنم ناامید شدم چی برسه به روز های آخر کمـــــــــــــــــــــک

بالا