• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظرها، پیشنهادها و انتقادها

Farnoosh_mb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Tehran sampad
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
Teh
تلگرام
اینستاگرام
لطفا وقتی متنی از خودم توی قسمت حرف بزن میذارم الکی پاک نکنین ب بهانه کپی
هیچ جایی این متن قید نشده بود

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
خب من میخوام یه کلوب کتابخوانی راه بندازم و دورهم کتابای قطور و طولانی رو بخونیم! :D
خلاصه اگه پایه‌اید عدد یک رو تو بانگم ارسال کنید :))

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
نمیشه که یه جایی باشه هر کی هر کتابی میخواد بخونه اعلام کنه اگه کس دیگه ای خواست ( حتی شده یه نفر ) همراهیش کنه؟
یا مثلا هر کی هر کتابی داره میخونه یه موضوع راه بندازه براش یا اگه تو کتاب خوانی های قبلی بوده تو موضوعش نظرش رو بگه و دیگرانم اگه خواستند به مراوده بپردازند. تو قفسه و کتابخوانی و ... این آزادی انتخاب و این به مراوده پرداختنه رو نمیشه باهم داشت.

این کتابایی که واسه کتابخوانی گروهی انتخاب میکنید کتابای معروفی هستند و اونایی که شوق مشارکت در مورد کتابخوندن دارند شاید خیلیاشون مطالعه کرده باشند به نظرم از کتابای ناشناس بیشتر باشه بهتره هم به دلیلی که گفته شد هم خوندن کتابای نا آشنا کمک میکنه همه جامعه خط فکری مشابه بر گرفته از کتابای مشابه رو دنبال نکنند و به بی هویتی دامن نزنند. خود این رای گیری البته مانع انتخاب شدن کتاب های ناشناخته تر میشه چون احتمالا اشخاص به اون کتابی رای میدند که مطالعه کردند خوششون اومده یا اسمشو از دیگران زیاد شنیدند. اگه همه گزینه ها از کتابای نا آشنا نباشند. ۶-۷ سال پیش یادمه کتابایی که انتخاب میشدند کتابای نا آشنایی بودند ( اگه اشتباه نکنم، شاید فقط واسه من این طور بوده ) که از نظر ادبی و همین طور محتوا پر مایه بودند و با احوالات اون بازه زمانی هم انگار مطابقت میکردند و به نیاز های فکری هم بی ارتباط نبودند.
یه تریبون آزاد مطالعاتی داریم، دیدی؟
اینجا

بالا