• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زمین شناسی

• شروع کننده موضوع e.n
  • تاریخ شروع

تو کنکور زمین شناسی میزنید ؟ چرا؟

• نه_ترجیح میدم وقت این درس رو به درس های دیگه بدم

رای‌ها: 4 17.4%
  • بله_چون داروسازی و سایر رشته های زیر گروه 2 رو میخوام

• بله_چون رتبه کل برام مهمه

رای‌ها: 11 47.8%
  • نمیدنم ! تا چی پیش بیاد

• رای‌دهندگان
    23
  • شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
میخواستم تو کلک های کنکوری این مطلبو بنویسم دیدم بهتره برای زمین شناسی یه پست جدا بذاریم.(نمیدونم قبلا گذاشته شده یا نه).حالا فعلا یه چیز جزئی بگم.برا اونایی که داروسازی میخوان زمین یه درس خیلی مهمه و باید جدی بگیرن.حالا ما اومدیم گفتیم اگه تونستین یا حالشو داشتین برا تاریخ ادبیات داستان سازی کنین.اما آیا فقط تو ادبیات میشه این کارو کرد؟
من برای زمین وقتی حوصله داشتم داستان مینوشتم.یه مثال میزنم.
ویژگی های الیوین رو تو فصل 5(کانی ها)سال سوم اینجوری نوشته:
بدون پیوند و چها وجهی منفرد/جلای شیشه ای/فاقد رخ/تشکیل در دمای بالا/تحت تاثیر محلول های آبدار گرم به سرپانتین و سپس به تالک تبدیل میشود/کاربرد سرپانتین=سنگ تزئینی/کاربرد تالک=صنایع دارویی
داستان:الیوین دختری تنها(فاقد پیوند و منفرد)بود.او دو خواهربدجنس به نام های سرپانتین و تالک داشت.او مجبور بود در هوای گرم(دمای بالا)شیشه های پنجره ی خانه شان را جلا دهد(جلای شیشه ای).او از خجالت چهره اش را پوشانده بود(فاقد رخ) تا کسی او را نبیند چون صورتش سیاه شده بود(رنگ تیره)...
این داستان یکی دو خط ادامه داشت دیگه ننوشتم.بچه ها تو سال سوم این سری بوون هم خیلی مهمه.حتما حتما از اونجا سوال میدن(معمولا ترکیبی).من برا اونا رمز گذاشته بودم.اگه خواستید میگم.سعی کنید برا اینا یه روشی پیدا کنید خوب یادتون بمونه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : زمین شناسی

اینو من از وبلاگ رتبه تک رقمیها (که دیگه البته توش چیزی نمینویسن) کپی کردم. اینو خانوم پروین کلهر رتبه 8(درست میگم؟!!!) تجربی پارسال که از بچه های فرزانگان قم بود نوشتن. واسه دیدن خود مطلب هم میتونین برین اینجا

برگ برنده ی تراز کل توی رتبه های برتر دست کسی است که در عین بالابودن تراز همه ی دروس درصد بالایی از درس زمین رو هم داشته باشه...

اگه به درصد های رتبه های برتر کنکور نگاه کنید می تونید بفهمید که چقدر درس زمین شناسی می تونه بی دقتی های دروس دیگه رو بپوشونه....

واقعا برگ برنده است واقعا...

وقت زیادی نمی گیره....

ولی واقعا عالیه که حداقل در حد ۶۰ تا ۷۰ درصد بخونید...فقط یه روخوانی می تونه این درصد رو واستون بیاره....البته اگرم بهتر بخونید که چه بهتر...

تست زیادیم نمی خواد.....

اما وقت زمین رو فقط به زمین اختصاص بدید....

این رو جدی بگیرید....

زمین = برگ برنده
با عذرخواهی زیاد از بچه های تجربی که دخالت کردم تو درساشون :-[
پارسال به خاطر کیمیا زیاد دنبال این چیزها بودم.این مطلبو هم عینا بهش گفتم تا بیخیال زمین نشه. :)

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

البت ما رشتمون ریاضیه ولی من پارسال یه مقاله ای خوندم از آقای داوود جهانسوز(این آقا پشتیبان ویژه ی یکی از دوستانم بود تو کانون) در مورد درس زمین . منم اونو به یکی از بچه های تجربیمون گفتم به قول خودش حرف درستی رو از یه آدم نادرست شنید(من). فکر کنم این مقاله تو مجله کانون هم چاپ شده بود. آخرش هم آدرس اتاق401 رو داده بودن.
درمورد اینکه با یکی شدن دفترچه اختصاصیا و زمین چقدر تاثیر زمین شناسی برای رتبه ساختن افزایش پیدا کرده و چون اکثر بچه ها وقت زمین رو گذاشتن واسه ریاضی و فیزیک خیلیا این دو درس رو بالا زدن و بالازدن این دوتا درس به اندازه ی زمین تاثیر نداشته.
اما من امسال شنیدم که به اندازه ی پارسال رتبه ساز نبوده. یعنی امسال خود درس زیست ، درس رتبه ساز رشته ی تجربی بوده.
حق دارین این نظر رو اسپم در نظر بگیرین. وسط بحث زمین شناسی تجربیا من چیکاره ام!!!؟؟؟؟

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

خب ببینید اصلا قرار نیست که زمین رو مثله بقیه درسا زیاد بزنیم.کلا میانگین درصد درس زمین شمناسی کمه!!اکثرا سفید میذارن یا بعضیا هم چون نخوندن یکی دو تا میزنن غلط در میاد منفی میشه درصدشون.زمین رو دو دسته جدی میگیرن.
1.رتبه های برتر(برا اینکه تک رقمی بشن):اینا میخوان مثلا بالای 80 بزنن.
2.اونایی که به زیرگروه2(داروسازی)اهمیت میدن:این دسته اگه بالای 40-30 بزنن براشون کافیه.
ولی کلا من اینو میگم.زمین رو حذف نکنید(درصد صفر خودش تو رتبه تاثیر داره).شما چند تا مبحث رو که حتما تو کنکور میاد رو خوب بخونید و حداقل چند تا سوال بزنید.تو کتاب زمین شناسی انتشارات دریافت(همایش زمین)مولف آقای چلاجور نوشته که از هر فصل چند تا سوال میدن.از اونجا میتونید ببینید.
من تو کنکور اگه اشتباه نکنم 17 دقیقه برا زمین وقت گذاشتم.چون انتظلر داشتم خوب بزنم.چون تو دوران جمع بندی زیاد خوندم زمین رو.ولی هفته آخر تو تورق سریع مرور نکردم.و بعی جزئیات رو قاطی کردم سر جلسه همون اول کاری این زمین بدجور بهم استرس داد.آخرشم 37 درصد زدم.این باعث شد ما که 45 دقیقه برا ریاضی وقت داریم من فقط 30 دقیقه برا ریاضی وقت بذارم.تو این 30 دقیقه 15تا ریاضی زدم بعد تو زمان نقصانی نتونستم برگردم ریاضی اون سوالایی که ضربدر بود رو حل کنم.چون من برای زیست هم 13 دقیقه وقت اضافی تر اختصاص دادم.چون تو زیست هم شوکه شدم.بعد کنکور خیلی پشیمون بودم که چرا 17 دقیقه برا زمین هدر کردم چون تو اون زمان میتونستم ریاضی فیزیک رو بهتر بزنم.ولی ببینید من رتبه زیرگروه 1 و 2م حدود 650 تا فرق داشت!!!که من اینو ناشی از زمین و شیمی میدونم.چون تو زیر گروه 2 شیمی و زیست ضریب 4 هستن.

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

حرف خانوم ِ e.n به شدت تایید میکنم ..و همچنین یه دسته ی دیگه هستن که به زمین شناسی رو میارن ، این افراد اونایی هستن که زیست رو نمیتونن بالا بزنن ، و کمبود ِ درصد ِ زیستشونو میخوان با زمین شناسی جبران کنن ... که این خیلی کمک میکنه بهشون ... من امسال یکی از کارنامه ها رو دیدم ، زیست زده بود حدود 40 درصد ، اما زمین هم حدود 60 درصد ، با این حال رتبه اش شده بود 1600 منطقه 1 ... درسته زیاد رتبه ی خوبی نیست ، اما میدونین یعنی چی ؟؟ یعنی واقعا خارق العاده است ... چون که با این درصدِ زیست معمولا اصلا امکان نداره به چنین رتبه ی خوبی دست پیدا کنه ... با ضریب 4 زیست ...
من خودم زمین صفر زدم ، اما بعد از کنکور که میخواستم به بچه ها کتاب معرفی کنم کتاب ِ همایش دکتر چلاجور رو دیدم و فهمیدم چقد بعضی سوالای کنکور شبیهش بود !!!! در تایید حرف ِ دوستمون من هم پیشنهاد میکنم اگه میخواین زمین بخونید از اون کتاب یا کتاب ِ زمین شناسی کنکور خیلی سبز ( از سری کتب های کم حجم و مقویش !!!) استفاده کنین !!

اگه هم نمیخواین رو زمین شناسی وقت ِ زیاد بزارید ... و میخواید توی یه زمان ِ کم با کیفیت بالا بخونید ، من پیشنهاد میکنم این فصل ها رو خوب بخونین تا اقلا بتونین با خوندنش به یه درصد مطلوب برسید تا اقلا کمکتون کنه :
من اینا رو از یکی از رتبه های عالی پرسیدم تا براتون راحت بشه ....
سال سوم ----->2 - 3 - 4 -5 - 6 -8 :D
سال پیش دانشگاهی -----> 2 -3 - 4 -5 :D

ernst haeckel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابــــــل
مدال المپیاد
اوایل نجوم بعدشم زیست شناسی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

* امسال هم دوستم زمین شناسی رو زد 75% . رتبش تو زیر گروه 1 شد 70 ولی در کل شد 25!

*یه سوال برای من مطرحه!!
الان به فرض به شما دفترچه رو دادن، از زمین رد میشیم و میریم سراغ بقیه! یه دور که تموم شد مثلا 15 دقیقه زمان اضافه داریم و کلا 8 تا نزده!
شما میگین اون 15 دقیقه رو بذاریم برای زمین؟؟
آخه ببنین وقتی کسی 8 تا نزده داره مطمئنا" تو بقیه تستا هم حداقل 5-6 تا تستو در حد شک 70% زده. از طرفی تو اون کوران آزمون که محساباتش رو تو دفترچه ی شلوغ پولوقش :D انجام داده امکان خطای محاسباتی هرچند کم تو یه سری درسا مثل ریاضی یا فیزیک و یا حتی مباحث محاسباتی شیمی کم نیست.
وقتی یه نفر آزمون میده (غیر از یه سری افراد خاص که شاید رتبه تک رقمیشون ثابت شده باشه) هر کسی یه محدوده رتبه برای خودش تصور میکنه.مثلا به احتمال زیاد زیر 100 میشه.ا ولی حالا کسی اونقدر بعد تموم کردن بقیه درسا به خودش اطمینان داشته باشه که زیر صدش تضمین شده و بخواد برای بهبود رتبش و زیر 50 شدن زمین رو هم بزنه شاید یخورده ریسک بزرگی باشه سر جلسه!

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Ernst :
* امسال هم دوستم زمین شناسی رو زد 75% . رتبش تو زیر گروه 1 شد 70 ولی در کل شد 25!

*یه سوال برای من مطرحه!!
الان به فرض به شما دفترچه رو دادن، از زمین رد میشیم و میریم سراغ بقیه! یه دور که تموم شد مثلا 15 دقیقه زمان اضافه داریم و کلا 8 تا نزده!
شما میگین اون 15 دقیقه رو بذاریم برای زمین؟؟
آخه ببنین وقتی کسی 8 تا نزده داره مطمئنا" تو بقیه تستا هم حداقل 5-6 تا تستو در حد شک 70% زده. از طرفی تو اون کوران آزمون که محساباتش رو تو دفترچه ی شلوغ پولوقش :D انجام داده امکان خطای محاسباتی هرچند کم تو یه سری درسا مثل ریاضی یا فیزیک و یا حتی مباحث محاسباتی شیمی کم نیست.
وقتی یه نفر آزمون میده (غیر از یه سری افراد خاص که شاید رتبه تک رقمیشون ثابت شده باشه) هر کسی یه محدوده رتبه برای خودش تصور میکنه.مثلا به احتمال زیاد زیر 100 میشه.ا ولی حالا کسی اونقدر بعد تموم کردن بقیه درسا به خودش اطمینان داشته باشه که زیر صدش تضمین شده و بخواد برای بهبود رتبش و زیر 50 شدن زمین رو هم بزنه شاید یخورده ریسک بزرگی باشه سر جلسه!

الان زوده واسه این فکرا ... بابا بزارید یه 5-6 تا امتحان و آزمون تستی بدید دستتون بیاد چه جوری باید دفترچه هاتونو مدیریت کنین .. یه شبه که نمیشه راه یه ساله رو رفت :D... اینا رو خودتون باید تو آزمونا امتحان کنید و نتایجشو روی جوابا ببینید ، همه ما ها هم امتحان دادیم فهمیدیم از کدوم درس شروع کنیم بهتره ، با نزده هامون چیکار کنیم بهتره ، زمانامونو چه جوری تنظیم کنیم بهتره ، مباحثی رو اگه نخوندیم تستاشو بزنیم یا نه ، اینا همه با آزمون دادن فهمیده میشه !!! ....

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

من برا زمین این کتابارو خوندم.
مبتکران(من پیش رو خوندم ولی سوم هم داره اما فک کنم چاپ جدید نیست).
کتاب آبی(سوالات کنکور)
کم حجم و مقوی خیلی سبز
نه اینکه همشو بخونما!!مثلا وقتی یه فصل رو از مبتکران میخوندم دیگه از کتاب آبی نمیخوندم.البته بعضی فصلای مهم رو از هر3 کتاب خوندم.
ببینید به گفته ی یکی از کنکوری های پارسال(رتبه 33) کار اصلی شما برا خوندن زمین شناسی تو دوران جمع بندیه!!!یه پیشرفت جهشی برا اونایی که طول سال کم خوندن.اینو به موقع ش میگم.
در جواب Ernst:تو دوران جمع بندی(3روز یک بار)جواب این سوالتون رو خودتون خواهید فهمید.

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

در رابطه با اهمیت زمین همین قدر براتون بگم که زمین 26% من باعث شد رتبه ی زیر گروه 2 من 300 تا کمتر از زیر گروه 1 ام شه!!!و خب منم چون هدفم این بود که دارو بخونم این اختلاف خیلی بهم کمک می کنه!
من زمین رو اصلا نمی خوندم!سال سوم که کلا سر کلاسش نمی رفتم چهارم هم کلاساش بیشتر فان بود!!!با معلمه صندلی حقیقت و این حرفا می ذاشتیم!!! :D
فقط یه ماه آخر چون اهمیت زمین رو فهمیدم اومدم هر شب یه فصل رو از روی کم حجم و مقوی رو خونی می کردم!در همین حدی که خوندم هم چند تا سوالی که کاملا مطمئن بودم رو زدم و درست بودن!
و به همه ی کسایی که می خوان برن دارو شدیدا توصیه می کنم زمین رو در حد روخونی هم شده یه بار بخونن! :)

Madmazel Fairy Tale

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـ/̵͇̿̿/'̿'̿̿̿ ̿ ̿̿ ½
شهر
Minsk
دانشگاه
BSMU
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ξгиsτ :
چه زود گذشت!!! :D

(واسه اینکه اسپم نشه :-": زمین خوب است! زمین بخوانید!! :D)

اووف بابا کی گفته زمین خوب است زمین بخوانیم ؟! :-" به عینه دیدم رتبه ۶۰ زیرگروه پزشکی حتّی زمینو ۰ زد . بیخیال دیگه نه ؟ :-"

من زمین هیییییییییچی بارم نیس ! ینی هیچیا ! کلّ زمین رو فقط شب نهایی خوندم که تاریخ انقضاشم تا بعد ِ امتحان بود !

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ℳademoiselle :
اووف بابا کی گفته زمین خوب است زمین بخوانیم ؟! :-" به عینه دیدم رتبه ۶۰ زیرگروه پزشکی حتّی زمینو ۰ زد . بیخیال دیگه نه ؟ :-"

من زمین هیییییییییچی بارم نیس ! ینی هیچیا ! کلّ زمین رو فقط شب نهایی خوندم که تاریخ انقضاشم تا بعد ِ امتحان بود !
میتونید نخونید! تو این 2 سال که دفترچه ش یکی شده معمولا زیاد تاثیری نداره 10 20 %! یعنی واسه من که 2 تا فرق داشت! اگه علاقه ای ندارید به خوندنش بیخیال! البته یکی 80% زده بود حدوده 170 تا فرق داشت زیر گروه 1 و کشورش! :D
اگه تو شهرتون همایشی برگزار میشه میتونید نزدیکه کنکور شرکت کنید که سفید نزارید زمینو. اما اگه بیخیالشین الان دیگه تا اخر بیخیال باشین. استرسشو نگیرین. البته اگه دارو میخواید فرق داره دیگه. اما اگه به پزشکی و دندون مطمئنید روش وقت نزارید.

absolute

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan esfarayen
شهر
bojnord-esfarayen
مدال المپیاد
olampiyad adabi marhale av val
دانشگاه
server cloud not found!!!
رشته دانشگاه
server cloud not found!!!

من می‌خوام زمینو خلاصه کنم بعدش فقط خلاصه‌های خودمو بخونم بنظرتون جواب میده؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از absolute :
من می‌خوام زمینو خلاصه کنم بعدش فقط خلاصه‌های خودمو بخونم بنظرتون جواب میده؟
واسه ی امتحان نهایی انجام دادم و بینهایت جواب داد! اما خب کتابای کمک آموزشی خوبیم داره زمین شناسی. میخوای اونارو ببین اگه میبینی خوب خلاصه شده فقط اونارو بخون.

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

توی زمین تنها راهی که جواب قطعی میده رمز گردانیه .. به شخصه دوست خودم توی سال تحصیلی یه ساعت زمینم نخوند توی اردیبهشت 2 هفته تمام وقتشو گذاشت فقط برای زمین .. و اونو به روش اصولی رمز گزدانی و خلاصه برداری خوند و قبل کنکورم یه نگاهی به خلاصه هاش کرد و زمین 60 زد تو کنکور و رتبش شد 300 . یکی دیگه رو میشناسم رتبه کلش312 رتبه زیر گروه 1ش 980 و زیر گروه 2ش 550 شده و ایشون زمینو 80 زدن ریاضیو 15 !!!!!!!!
اما بچه ها رتبه فوقش تا یه سال تو دهن ها میپیچه و مهمه بعد از ااون همه بهت میگن رشتتچیه دانشگاهت چیه ؟؟؟؟ نمیگن که رتبت چند بوده ؟ پس ااگه دارو نمیخواین وقت آنچنانی نزارید صرفا برای کسایی حیلی خوبه که قصد دارن پراید سایپا رو ببرن :D یا عضو بنیاد نخبگان شن ....

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

من خودم زمین رو 20 درصد زدم. پشیمون شدم که اصلا روش وقت نذاشتم.
به نظر من زمین رو باید چند روز قبل کنکور خوند. اگه حافظه تصویری خوبی دارین نیازی به خلاصه نیست.
به نظر من خلاصه کردن زمین خیلی وقت گیره.بهتره بیشتر بازی با کلمات باشه...

• لایک
امتیازات: ghezi

Alpacino

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
المپياد ادبيات مرحله دوم
دانشگاه
ان شا الله مشهد
رشته دانشگاه
ان شا الله دندان پزشكي

2 دسته افراد به نظر من بايد روي زمين شناسي وقت بگذارند:
1)دارو مي خواهند.
2)اميد به رتبه ي زير 50كشوري دارند .
در غير اين صورت همون 20-30 درصد كافيه .
اما براي من 28 زمين شناسي 345 زيرگروه 1 را به 245 زيرگروه 2 رسوند.

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

من یه مشکل اساسی با زمین دارم که امیدوارم یکی بتونه راهنماییم کنه:
من تا آخر سال سوم رشته ی ریاضی بودم و پیش دانشگاهیم غیر حضوری خوندم. یعنی در واقع زمین سوم کاملا (یعنی 120% ) تعطیلم و زمین پیشم در حد امتحان نهایی (نمره ی 15) خوندم. حالا امسال که میخوام واسه سال دوم کنکور بدم به یه مشکلی برخوردم. اونم اینه که بعضی نکات توی کتابای زمین هستن که مستقیما نمیشه بهشون رسید.مثلا توی فصل 1 پیش یه سری نکات ترکیبی و جامع هستن که فقط برای یاد گرفتنشون باید سر کلاس باشیم... کسی میتونه یه کتاب به من معرفی کنه که کامل تر از خیلی سبز و دریافت باشه؟؟ یه کتابی که با خوندنش بشه زمین رو بالای 80 زد! [-o< ~X( :rolleyes:

p30v

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

برای زمین در حال حاضر فک کنم مبتکران بهترین باشه هر چند خیلی شامل نیست!ولی الان بهترینه ظاهرا.مبتکران سوم و پیش +کتاب درسی زمین

rataniot

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
زیست شناسی,ریاضی
رشته دانشگاه
در حال حاضر کنکوری

به نقل از p30v :
برای زمین در حال حاضر فک کنم مبتکران بهترین باشه هر چند خیلی شامل نیست!ولی الان بهترینه ظاهرا.مبتکران سوم و پیش +کتاب درسی زمین

ببخشید ((شامل نیست)) یعنی چی؟؟ من یکم بیسوادم :-" :D

mn13

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
ش . خ
شهر
Mind ! . ! . ! .
مدال المپیاد
علمپیاد?!!!
دانشگاه
خدا داند و بس.
رشته دانشگاه
خدا داند و بس.

بنظرم برای زمین خوندن اول یکی دو دور کتاب رو بخونیم تا کل مطلب دستمون بیاد! بعدش از طریق خیلی سبز یا هر کتاب غیر درسی دیگه کاملش کنیم در حد هفته ای 45 دقیقه اینجوری عالیه!

بالا