• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوم دبیرستانی های تجربی

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور
پاسخ : سوم دبیرستانی های تجربی

به نقل از پگاه :
زبان فارسی یه سری مبحث ها هست اینا رو اگه از همون اول خوب پیش برید به مراتب راحت تره ( شمردن تکواژ و واژه و ... ) معلم وقتی درس میده از روی یه کتاب تست یکم تستاشو تمرین کنین
ِيه سوال راجع به زبان فارسي 3:

زبان فارسي 3 به زبان فارسي 2 ربط داره...؟

يني اگه اينو نفهميده باشي،اصن فكر كن نخونده باشي:
:D
ميشه از اون سردر آورد...؟

پيش نيازي،پايه اي چيزي نداره...؟

:-s :-s :-s :-s :-s

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Rainman :
ِيه سوال راجع به زبان فارسي 3:

زبان فارسي 3 به زبان فارسي 2 ربط داره...؟

يني اگه اينو نفهميده باشي،اصن فكر كن نخونده باشي:
:D
ميشه از اون سردر آورد...؟

پيش نيازي،پايه اي چيزي نداره...؟

:-s :-s :-s :-s :-s
زبان فارسی در کل یه درس مندراوردیه !!باور کنین!! تو کنکور هم 4 تا سوال ازش میاد اگه به سوالای کنکور توجه کنین میبینین که طراح از کجاها بیشتر سوال طرح می کنه . نیازی هم نیس برین دومو بخونین .کتاب سوم یه مقدار از مطالب مهم دومم داره متن کتابو خیلی خوب بخونین چون تو نهایی جای خالی زیاد میدن .

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

وقتی سوم رو میخونین خود به خود دوم هم خونده میشه اگه یکی دوم رو درست نخونده باشه - به نظر من - مشکل خاصی پیدا نمیکنه

Dead_Ximp

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر

یه سوال

کسی که داره المپیاد میخونه باید چه جوری و در چه حد درسا رو بخونه که زیاد عقب نباشه؟ اگه یه راهنمایی کلی کنین ممنون میشم

Dead_Ximp

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر

کسی نیست جواب ما رو بده؟

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Dead_Ximp :
کسی نیست جواب ما رو بده؟

شما باید حواستون خیلی جم باشه مخصوصن تو سوم . سومم نباید از دست بدین من ادمایی رو دیدم که براش خوندن ولی چون طلا نیاوردن یا نتونستن به مرحله بعدی برن زیاد به دردشون نخورده . در کل خوبه بعضی درساتون قوی میشه.

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

من یه سوال دارم:
سال سوم دوره ی درسای سال دوم/پیش خوانی درسای سال پیش هم لازمه؟
اگه لازمه کِی و چطوری(تستی/تشریحی+کلاس بازآموزی یا کلاس برای درسای پیش)؟
بعد زیست سوم حتما باید سرکلاس یاد گرفت؟(من که یه کلاسو میرم ولی چون آی کیوم پایینه در زمینه زیست فکر کنم سه 4 تا باید برم؟-رشتم ریاضیه که پرسیدم اینو وگرنه الکی که از سر کلاس زیست جیم نمیزنن...)
پ.ن:دو سه تا سوال شد :D

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از sRina :
بعد زیست سوم حتما باید سرکلاس یاد گرفت؟(من که یه کلاسو میرم ولی چون آی کیوم پایینه در زمینه زیست فکر کنم سه 4 تا باید برم؟-رشتم ریاضیه که پرسیدم اینو وگرنه الکی که از سر کلاس زیست جیم نمیزنن...)
سال سوم پیش رو نخونین دومو میتونین مرور کنین و تست حل کنید .بقیه رم از تجربیا باید پرسید.

anabena

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
نامعلوم!

به نقل از farmi1r :
شما باید حواستون خیلی جم باشه مخصوصن تو سوم . سومم نباید از دست بدین من ادمایی رو دیدم که براش خوندن ولی چون طلا نیاوردن یا نتونستن به مرحله بعدی برن زیاد به دردشون نخورده . در کل خوبه بعضی درساتون قوی میشه.
خوب من برا همین گفتم عمومی ها رو بپیچونیم!
شما یه اولویت بندی بکن که کدوم عمومی رو میتونیم بپیچونیم که بعد سر نهاییی(حالا نه واسه کنکور)دچار مشکل حاد نشیم!
دینی و عربی و زبان فارسی رو گفتن بقیه رو هم بگید لطفا!

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Drosophila :
خوب من برا همین گفتم عمومی ها رو بپیچونیم!
شما یه اولویت بندی بکن که کدوم عمومی رو میتونیم بپیچونیم که بعد سر نهاییی(حالا نه واسه کنکور)دچار مشکل حاد نشیم!
دینی و عربی و زبان فارسی رو گفتن بقیه رو هم بگید لطفا!

در هر حالت هیچ درسی رو نباید بپیچونین چون نهایی آسونه .باید همشو یجا بخونین و کم نیارین تو هیچ کدوم .چون بعدن وقت جبران کردن وجود نداره!

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sRina :
من یه سوال دارم:
زیستو همینجوری میخونی؟ یا میخوای تغییر رشته بدی؟ خب مسلما تو کلاس بهتر میشه یاد گرفت چون درس ها کم کم یاد داده میشه اما کلاسای بیرون چون میخوان کمتر وقت صرف کنن سریع تر یاد میدن. در مورد زیست باید خودت بخونی اونم خوب و مفهومی. واقعا خودت براش وقت بزار و سعی کن یباره دیگه تمام مطالبو بفهمی. اما خب سر کلاس مدرسه یه چیزه دیگه س بازم. :D
من خوذم برای درسای پیش دو سه تا درسارو سوم کلاس رفتم! نمیگم هیچ فایده ای نداشت ولی الان شاید در حد 20 درصد بلدم. پس اگه میخوای بری کلاس بخون! چون خیلی وقتتو میگیره و خسته ت میکنه. همین که بچه ها گفتن دومو دوره کنی بهتره.

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نظرتون تو سال سوم به عنوان سالی که هر سال داره تو کنکور از نظر امتحان نهایی اهمیت بیشتری پیدا میکنه باید چی کار کرد؟؟

چقدر درس خوند...؟

کلا این تاپیک برا سوم ها و راه های سر کردن با امتحانات نهاییه... .

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

صحبت هایی مربوط به سال ٍ سوم تو این تاپیک شده

بهتره همون جا ادامه بدیم! :)

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به عنوان کسی که از سومش درست استفاده نکرده، توضیه می کنم که سال سوم، حتماً رو شیوه ی صحیح مطالعه و بالا بردن ساعت مطالعه کار کنید. نه این که هر روز مثلاً 7 8 ساعت بخونین، ولی عادت کنین که بشینین پشت میزتون و با تمرکز زیاد مطالعه کنید. جوری باشه که اگه خواستین 9 ساعت بخونین، مشکل نداشته باشین و هی از جاتون بلند بشین و نتونین تمرکز کنین. من خودم رو این موضوع کار نکردم و گفتم وقتی برم پیش درست میشه، ولی پیش اون قدر حجم مطالب زیاد و وقت کم بود که نفهمیدم کی کنکور رو دادم!! تا آخرین روز هم این مشکل رو داشتم که نمی تونستم مدت زیاد یه جا بشینم و تمرکز کنم، مخصوصاً رو درس هایی که خوشم نمی اومد، مثل دینی و شیمی و بعضاً مسائل فیزیک.
اگه بتونین این مشکل رو حل کنین که اکثراً دارن، یه قدم خیلی بزرگ واسه کنکورتون برداشتین :)

شیوه ی صحیح مطالعه هم که گفتم خیلی مهمه. روش هایی که بهتر روتون جواب میده و باعث میشه درس رو عمیق تر یاد بگیرین، پیدا کنین. پیش دیگه وقت نمی کنین.
مشاورا خیلی هاشون می گن اول درس رو بخون، بعد فرداش تست هاش رو بزن که اون موقع می فهمی یاد گرفتی یا نه. ولی مثلاً این روش رو من جواب نمی داد. باید بلافاصله بعد از این که درس رو می خوندم، تست هم می زدم که نواقص خوندنم رو برطرف کنم و مفاهیم در قالب سوال تو ذهنم بمونه.
این روش ها رو باید تا سوم هستین و خودتون پیدا کنین. مشاور اصلی هم خودتونین!

8070

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
مرند
مدال المپیاد
نشد که بشه

نظرتون درباره ی حسابان مبتکران نوشته محمود نصیری چیه؟

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

نظر و تجربه شخصی من اینه که کنکور فقط سال پیش دانشگاهی. سال سوم بهتره که درسای خودتون رو خوب بخونین و به فکر تست زنی نباشید. درسای سال سوم رو خیلی خوب یاد بگیرید و سعی کنید روش مسلط بشید. من همین کارو کردم خیلی کم تست میزدم و خیلی هم درس نمیخوندم شاید میانگین روزی 1 ساعت. فقط سر کلاسا خوب گوش میکردم و سعی میکردم مطلبو یاد بگیرم.
و از دانشگاه و رشته ام هم کاملا راضیم!

h.m.r.kh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
یاسین
شهر
لاهیجان
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

یه توصیه به سوم تجربی ها
زیست پیش رو از بهمن یا اسفند کلاس برید.مهر سال دیگه متوجه میشید اثرشو
ما الان زیست پیش فصل 5 هستیم.فصل 1 و 2 نسبتا سخته اگه زود رو اونا تسلط پیدا کنید واستون خیلی عالی میشه.(ما یه گروه 10 نفر بودیم که هیچکدوم هم پشیمون نشدیم،یه جلسه اسفند رفته بودیم بعدشم هفته ای یه بار 3 ساعته میرفتیم.جون کلاس زیست پایه مون تموم شده بود زمانی مشکل نداشتیم)

یه توصیه برای امتحان نهایی:
وقتی دارید واسه قلم چی یا جای دیگه میخونید تشریحی بخونید.بعضی ها جوری میخونند که جوری تسلط پیدا میکنند که نمیتونند سوال های تشریحی رو خوب جواب بدن اما تست خوب میزنند.انتشارات بنی هاشمی رو یرای سوال های تشریحی استفاده کنید.
تو شهر ما یکی از بچه ها میانگین ترازش 7000 بود اما معدل کتنیش 17.80 شد.

به نقل از S@ene :
نظر و تجربه شخصی من اینه که کنکور فقط سال پیش دانشگاهی. سال سوم بهتره که درسای خودتون رو خوب بخونین و به فکر تست زنی نباشید. درسای سال سوم رو خیلی خوب یاد بگیرید و سعی کنید روش مسلط بشید. من همین کارو کردم خیلی کم تست میزدم و خیلی هم درس نمیخوندم شاید میانگین روزی 1 ساعت. فقط سر کلاسا خوب گوش میکردم و سعی میکردم مطلبو یاد بگیرم.
و از دانشگاه و رشته ام هم کاملا راضیم!
من با این کار کاملا مخالفم
یکی از فرق های اصلی رتبه برتر ها با بقیه دقیقا همینه
کسی که تو سال های پایه خوب نخونه شاید بتونه پزشکی تهران هم فبول شه.اما هم با سختی فراوان و هم اینکه باید قید زیر رتبه عالی رو بزنه

*دو پست متوالی ترکیب شد*

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از h.m.r.kh :
یه توصیه برای امتحان نهایی:
وقتی دارید واسه قلم چی یا جای دیگه میخونید تشریحی بخونید.بعضی ها جوری میخونند که جوری تسلط پیدا میکنند که نمیتونند سوال های تشریحی رو خوب جواب بدن اما تست خوب میزنند.انتشارات بنی هاشمی رو یرای سوال های تشریحی استفاده کنید.
تو شهر ما یکی از بچه ها میانگین ترازش 7000 بود اما معدل کتنیش 17.80 شد.
به نکته ی خیلی مهمی اشاره کردین.
درس ها رو خیلی خوب بخونین، به صورتی که به راحتی توان پاسخ گویی به سوالات تشریحی رو داشته باشین. چون الان سبک سوالات، مخصوصاً عمومی ها داره عوض میشه و به سمتی میره که باید متن رو کاملاً خوب بلد باشین و ارتباطش با بقیه ی دروس رو بدونین، مثلاً بدونین که فلان مطلب، تیترش چی بوده و این همون تشریحی خوندنه! در ادامه ی کار، وقتی خیالتون از این بابت راحت شد، برین سراغ تست. ولی تست رو کنار نذارین و فقط محدودش کنین به پیش دانشگاهی. از الان باید تست زدن و تستی خوندن رو یاد بگیرین، وگرنه پیش کارتون خیلی سنگین میشه...

8070

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
مرند
مدال المپیاد
نشد که بشه

کسی نیست جواب ما رو بده؟

h.m.r.kh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
یاسین
شهر
لاهیجان
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

به نقل از شکارچی :
نظرتون درباره ی حسابان مبتکران نوشته محمود نصیری چیه؟
من رشتم تجربیه ام داشتم از یکی از رتبه برتر ها که رشتش ریاضی بود منابع میگرفتم حسابان رو رمزینه گفت

بالا