• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوم دبیرستانی های تجربی

افخم نیا

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان شهید سلطانی 3 (1 سابق)
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : سوم دبیرستانی های تجربی

چرا کسی به سوال آدم جواب نمیده. خواهش میکنم.. من رشتم تجربیه...دارم میرم سوم .میخواستم ازتون بپرسم که برای این تابستون چیکار میتونم بکنم..اصلا از درس های سال بعد بخونم یا نه؟؟و اگر بخونم چه درسایی رو بخونم..بهد اینکه برای مرور مطالب دوم از چه کتابایی و چجوری بخونم؟؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.معدلم19.82 (; ; [-o<

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از افخم نیا :
چرا کسی به سوال آدم جواب نمیده. خواهش میکنم.. من رشتم تجربیه...دارم میرم سوم .میخواستم ازتون بپرسم که برای این تابستون چیکار میتونم بکنم..اصلا از درس های سال بعد بخونم یا نه؟؟و اگر بخونم چه درسایی رو بخونم..بهد اینکه برای مرور مطالب دوم از چه کتابایی و چجوری بخونم؟؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.معدلم19.82 (; ; [-o<
ببنید لزومن نباید تابستون رو زهر مار کنید چون سال بعد زهر میشه خود به خود پس خیلی سخت نه گیرید که اون موقع سختتون میشه.
اگر مدرسه تون کلاس میذاره و به درد بخور هست شرکت کنید و همون قدر درس های سال بعد رو بخونید.
از عمومی ها عربی بخونید چون عربی سوم قسمت اولش سخت و قسم آخرش مهم هست که چندین تا سوال ثابت کنکور داره. عربی رو شل نه گیرید بعدن به دردتون میخوره.
زیست سوم رو حتمن بخونید و درست بخونید.درست خوندن زیست رو یاد بگیرید.زیست یه قسمت ژنتیک داره که مهمه.
کتاب تست برای زیست سوم بهترینش سوم اشکان هاشمی هست جامع که دوم سوم پیش داره گاج نقره ای.
معدلتون هم خوبه سعی کنید نهایی حفظش کنید این معدلو.

mrbalali

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان رشت
شهر
رشت

راستی یه سوال دیگه به نظر شما استفاده از دی وی دی های کنکور آسان است و ونوس و ... مفیده ؟ اگه آره کدوم بهتره ؟ و کدوم مدرسش؟ خواهشا جواب بدین
به نظر شما تابستان کدوم درس ها باس مرور شه ؟ و روزی چند ساعت مطالعه مناسبه ؟

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از mrbalali :
راستی یه سوال دیگه به نظر شما استفاده از دی وی دی های کنکور آسان است و ونوس و ... مفیده ؟ اگه آره کدوم بهتره ؟ و کدوم مدرسش؟ خواهشا جواب بدین
به نظر شما تابستان کدوم درس ها باس مرور شه ؟ و روزی چند ساعت مطالعه مناسبه ؟
ببنید من بهتون میگم چرت محض هستن ینی.مزخرف واقعی! :|
مخصوصن اون مسعودی که واقن شر میگه.ولشون کنید پولتونو وقتتونو دور نریزید اصلن.
زیست سوم بخونید و عربی که گفتم.
از دوم هم همون زیست چون مباحث دوم به غیر از زیست پیش تکرار میشه.

مهرنوش.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

به نقل از ماهِ ـشاد :
دوستان،شما تابستون مدرسه براتون کلاس گذاشته؟
چجوری ــه؟ یعنی چند روز در هفته و چه درسائی براتون گذاشته؟
واسه ما فیزیک3 و ژنتیک
من خودم فیز 3 رو نرفتم

Amir HD

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها من امروز رفتم سایت چاپ کتب درسی دیدم فیزیک و زیست تغییر کرده میشه شما ببینید که خیلی فرق کرده من چاپ جدیدو بخونم یا قبلی ؟
کتاب کمک اموزشی نخریم؟ جواب بدید لطفا. ..

http://www.chap.sch.ir/books/2134زیست
http://www.chap.sch.ir/books/2278فیزیک

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

نخرید صبر کنید اول سال اگه دوست دارید تابستون مطالعه داشته باشید ژنتیک و فیزیک رو کار کنید چون جفتش هم اسونه هم جوربه که بدون معلم هم میشه اینا درسای سومنن من تابستون درسای دوم رو خوندم اون سال روزیم نهایتش 4ساعت اینا درس میخوندم خوب بود کلا اگه هیچی هم درس نخونید چیزی نمیشه :D خوش بگذرونید بابا :D ;;)

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام
بچه ها شما براي تشريحي خوندن چه كتابي رو پيش نهاد ميكنيد!!
من امسال هر چي خريدم تستيه گفتم ببينم شما براي تشريحي چي مي خونيد و كدومش رو پيشنهاد مي كنيد؟

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از @@sin :
سلام
بچه ها شما براي تشريحي خوندن چه كتابي رو پيش نهاد ميكنيد!!
من امسال هر چي خريدم تستيه گفتم ببينم شما براي تشريحي چي مي خونيد و كدومش رو پيشنهاد مي كنيد؟
خب برای چه درسی؟!

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

یه تاپیکی بود در مورد توصیه های اونایی که نهایی دادن و اینا;پیداش نکردم.
فقط این نکته رو بگم که بعد از دادن نتایج امتحان نهایی روی همّه ی درس ـا اعتراض بذارید. "-:
[توصیه ای از یک منقلب شده با اعتراض :D ]

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

مهرنوش.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

معلم زیستمون میگفت که دیگه واسه نهایی سوال تشریحی خوندن مثل سالای قبل جواب نمیده
از سومی ها بپرسین اصلا امسال سبک سوالا فرق کرده
جوری سوال میدن کهاونایی که فهمیدن و یاد گرفتن بتونن جواب بدن نه اونایی که تمرین تشریحی داشتند

biogirl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
مدال المپیاد
:|
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از @@sin :
براي همه درسا!! :D :D
بهترین منبع واسخ تشریحی خوندن سوالای نهایی هستش و کتاب درسی ولی واسه تمرین بیشتر گاج پرسمان بد نیس،من خودم استفاده میکردم به درد بخور بود!

smart.g

کاربر فعال
رشته دانشگاه
پزشکی

بچه ها شما قلمچی میرید امسال یا گزینه دو ؟؟من برنامم این بود که تامهر سال چهارم گزینه دو برم واز مهر برم قلمچی ولی الان فکر می کنم قلمچی بهتر باشه لطفا نظرتون رو بگید..مرسی!

Frmesk

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی/ نوروساینس

من گزینه دو نرفتم خودم ولی از بقیه که رفتن شنیدم که سطحش خیلی بالاتر از کنکوره و این هم میتونه خوب باشه هم بد.
اگه تو گزینه دو موفق باشی با توجه به سطح دشوار سوالا اعتماد به نفست ارتقا پیدا میکنه ولی همین ممکنه کار دستت بده جوری که نتونی سوالای آسونترو جواب بدی.
ی چیز دیگه اینکه جامعه آماری قلم چی خیلی بالاتره ی جورایی آدم دستش نیاد با کیا رقیبه.
در هر حال فکر میکنم قلم چی بهتر باشه در کل. ;;)

Potter Harry

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان قـزوین

به نقل از قـآصــدکـــ :
والا من که از چند نفر شنیدم میگن این دی وی دی های آموزشی به نسبت هزینه شون اصلا مفید نیستن . من خودم اتفاقی یه قسمت از برنامه ی کنکور آسان است رو دیدم ، برای درس زبان مثلا ، استاد محترمشون برای اینکه معنی ِ یه دونه لغت ناقابلُ تو ذهن دانش آموز فرو کنه به چه شیوه هایی که متوصل نشد ! ( خنده دار بود خیلی ) اسشم گذاشتن روش تصویرسازی فک کنم ! برای یه لغت انقد داستانای جورواجور می سازن که آدم حفظش شه مثلا ! در حالی که به نظر من دانش آموز کنکوری وقت واسه این بچه بازیا نداره ، خودش بشینه چند دقیقه لغت بخونه خیلی بهتر از اینه که وقتشو بذاره پای این دی وی دی ها . البته من فقط بر اساس همون قسمت کوچیکی از برنامه که دیدمش قضاوت کردم .
جوری که من شنیدم تنها کاری که این دی وی دی ها انجام میدن اینه که مطالبُ خُرد ِ خُرد کنن ، " خب بچه ها ، اگه مسئله اینجوری بود از این راه میریم ، اگه ... " مثلا مسئله های یه مبحثُ اونقدر شاخه شاخه می کنن که یه دفه می بینی باید بیست تا مطلبُ حفظ کنی که اگه اینجوری بود از این راه حلش کنم و ... در حالی که اگه مبحثُ بفهمیم به نظر من خیلی بهتره ، و می تونیم تستاشم با استفاده از کتابای کمک آموزشی ِ خوب بزنیم و نکته هاش دستمون بیاد .
کلن من هنوز خیلی کوچولوم ولی خواهر من کلن درس نمیخوند و فقط این cd ها رو گوش میداد.خوبیش اینه که با این که مسخره است ولی همین مسخره بودنش باعث میشه یادتون بمونه!!! مخصوصن برای تاریخ ادبیات و لغات زبان.(فقط یه تجربه از خواهرم بود میدونم من نباید این جا باشم لطفن دیس ندید!!!)

smart.g

کاربر فعال
رشته دانشگاه
پزشکی

برای عربی3 انرژی اتمی بهتره یا خیلی سبز؟

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از NGC2237 :
برای عربی3 انرژی اتمی بهتره یا خیلی سبز؟
100% انرژي اتمي /m\ /m\

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

لزمه تابستون درس خوند؟!!هر سال وقتی تو اینجور تابیکا میام کلی استرس میگیرم

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

امسال اگه درس نخونی هیچ چی نمیشه اما اگه بخونی خوبه؛درس های دوم رو بخون اختصاصی فقط؛این که میگم بخون یعنی یه روز که خیلی حسش هست و اینا مثلا 4 ساعت بخون خیلی هم این تابستون خوش بگذرون خیلی هر کاری دوست داری بکن فرصت کم پیش میاد؛ بازم تاکید میکنم اگه نخونی هیچی چی رو از دست نمیدی.

بالا