جنگ های صلیبی

• شروع کننده موضوع

بو علی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
هاروارد ان شاء الله
رشته دانشگاه
فیزیک کوانتوم
لطفا اطلاعاتتون رو در اختیار دوستاتون بگذارید

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : در مورد جنگ های صلیبی چه می دانید؟

من که هیچ چی نمیدونم لطفا شما که تاپیک رو شروع کردی یه اطلاعاتی بده تا بقیه هم بیان اطلاعاتشون رو بگن
البته اگه می خواهید کپی کنید(از گوگل) زحمت نکشین خودمون بلدیم((((شوخی))))
B-)

• شروع کننده موضوع

بو علی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
هاروارد ان شاء الله
رشته دانشگاه
فیزیک کوانتوم

جنگ های صلیبی با حمله آلب ارسلان به روم شرقی (جنگ ملازگرد) شروع شد که این سری از جنگ ها تقریبا تا قرن پانزده میلادی ادامه یافت و نتیجه آن تصرف بیت المقدس توسط مسلمانان بود البته این جنگ نتایج مهم دیگری نیز داشته که از جمله آن می توان به وارد شدن علم مسلمانان به اروپا و فروپاشی نظلم فئودالیسم در اروپای غربی اشاره نمود. (نوشته خودم)

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

جنگ هاي ِ صليبي جنگ هايي بود بين مسلمانان و مسيحي ها . به اين دليل اسمش صليبي هست كه روي ِ لباس ِ شواليه ها نقش ِ صليب بوده . اواخر قرون ِ وسطي شروع مي شه . شامل 11 تا جنگ بوده . ( بعضي جا ها هم ميگن 9 تا بوده :-?? ) 110 سال طول مي كشـه . ( يعـني هر 110 سال نجنگيدنا بعضي وقتا مثلا براي ِ خشكسالي متوقف ميشده )
براي ِ بيت المقدس ( اورشليم ~> شهر صلح ) بوده ؛ چون بيت المقدس براي ِ سه دين ِ مسيحيت ؛ يهوديت و مسلمين مكان مهميه .
مسيحيا براي ِ پس گرفتن ِ اورشليم حمله مي كنن ؛ اكثر كشورا درگير جنگ بودن ؛ جنگا معمولا توي ِ محدوده‌ي فلسطين و لبنان ِ امروزي بوده .
البته اين دليل ِ ضاهري جنگ بوده ! خيلي ها ميگـن دليل اصلي اين بوده كـه آسـيا مهد ِ دموكراسي و پيشرفت و ثروت بوده و اروپايي ها مي خواستند به اين ها دست پيدا كنن .
داسـتان ِ تمام ِ جنگا خيلي طولانيه سعي مي كـنم خلاصشو بعدن بگـم اگه خواستين :-??
به نقل از بو علی :
و نتیجه آن تصرف بیت المقدس توسط مسلمانان بود
??? منبع ؟

• شروع کننده موضوع

بو علی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
هاروارد ان شاء الله
رشته دانشگاه
فیزیک کوانتوم

به نقل از سـاینا :
:-?? ???کدام منبع ؟
جنگ های صلیبی انتشارات ققنوس

• لایک
امتیازات: JB

MR.ARSHIA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
SH.SOLTANI
شهر
كرج
دانشگاه
؟؟

مهمترين اين جنگ ها هم به نبرد هاي صلاح الدين(كه سوريه و بخش اعزمي از فلسطين را كه مسلمانان قبلا از دست داده بودن پس گرفت)با ريچارد شير دل انجام دادن.البته بعد از اون هم نبرد هاي ديگري تحت نام جنگ هاي صليبي انجام شد اما نبرد هاي اين دو معروف ترين نبرد هاي اين دوره از تاريخه :D

• لایک

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از بو علی :
جنگ های صلیبی انتشارات ققنوس
تا جايي كه من مي دونم اورشليم مال مسلمونا بوده ؛ مسيحيا به قصد تصرف حمله مي كنن كه موفق نمي شن .

MR.ARSHIA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
SH.SOLTANI
شهر
كرج
دانشگاه
؟؟

موفق ميشن ولي بعد صلاح الدين پسش ميگيره

• لایک

T@RAN€H

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 Shz

به نقل از سـاینا :
تا جايي كه من مي دونم اورشليم مال مسلمونا بوده ؛ مسيحيا به قصد تصرف حمله مي كنن كه موفق نمي شن .

بعد از یه قتل عام مسلمونا ، می رن اورشلیم و میگیرن .. اما در آخر مسلمونا دوباره حمله می کنن شکستشون می دن ..
این جنگه خیلی تاثیرات گذاش رو فرهنگ اروپا .. خیلی چیزا رو از مسلمونا یاد گرفتن .. مثلا ساز عود که مال ایرانیا بوده .. بعدن میان تو کاخ هاشون برای شاهان می زنن .. یا مثلا پارچه های حریر رو میبینن که بانوان موهاشونو با اون می پوشن .. بر می دارن با خودشون می برن .. یا حتی شکر ! زمانی که شکر رو به اروپا می برن ، مثله طلا ازش نگه داری میکنن ، بسیار ارزشمند میشه براشون ..

MR.ARSHIA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
SH.SOLTANI
شهر
كرج
دانشگاه
؟؟

قهوه هم در زمان جنگ هاي صليبي توسط ونيزي ها به اروپا برده شد

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از سـکـو تـ ــــ. :
بعد از یه قتل عام مسلمونا ، می رن اورشلیم و میگیرن .. اما در آخر مسلمونا دوباره حمله می کنن شکستشون می دن ..
این جنگه خیلی تاثیرات گذاش رو فرهنگ اروپا .. خیلی چیزا رو از مسلمونا یاد گرفتن .. مثلا ساز عود که مال ایرانیا بوده .. بعدن میان تو کاخ هاشون برای شاهان می زنن .. یا مثلا پارچه های حریر رو میبینن که بانوان موهاشونو با اون می پوشن .. بر می دارن با خودشون می برن .. یا حتی شکر ! زمانی که شکر رو به اروپا می برن ، مثله طلا ازش نگه داری میکنن ، بسیار ارزشمند میشه براشون ..
صحيح ؛ من راجع به روند ِ جنگ هنوز بحث نكردم قتل عام ِ مسلمانان توي ِ جنگ ِ اول صورت گرفته .
دوست دارم بحث نظم داشته باشه يعني ؛ اگر موافقين اول راجع به روند جنگ صحبت شـه بعد نتايج ! اگر موافقين :)

MR.ARSHIA

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
SH.SOLTANI
شهر
كرج
دانشگاه
؟؟

يه بار هم كنستانتينيوپوليس(قسطنطنيه) مسيحيا غارت ميكنن مردمش هم ميكشن فكر كنم جنگ چهارم بوده يا پنجم :-? :-?

• شروع کننده موضوع

بو علی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
هاروارد ان شاء الله
رشته دانشگاه
فیزیک کوانتوم

به نقل از SaYnA :
صحيح ؛ من راجع به روند ِ جنگ هنوز بحث نكردم قتل عام ِ مسلمانان توي ِ جنگ ِ اول صورت گرفته .
دوست دارم بحث نظم داشته باشه يعني ؛ اگر موافقين اول راجع به روند جنگ صحبت شـه بعد نتايج ! اگر موافقين :)
موافقم
پا حمله قلیچ ارسلان به روم شرقی این کشور از امپراتوری روم غربی درخواست کمک می کند که با استقبال پاپ کاتولیک ها در سرزمین غربی مواجه می شود و وی مبارزه و جنگ با کافران(مسلمانان)! ترک را معادل با بهشت می داند به همین علت هم رعیت ها به امید کسب سرزمین یا بهشت به این جنگ وارد شدند رهبری این دسته از افراد را در این دوره فردی به نام پیر منزوی بر عهده داشته که به دلیل رهبری نامناسب وی و بی تجربه بودن سربازان شکست سختی را از ترکان متحمل می شوند
در جنگ دوم مجموعه ای از شوالیه های جوان جویای نام به همراه تعداد زیادی از فرانک ها (فرانسوی ها) به سمت قسطنطنیه حرکت کردند و در بیرون این شهر اردو زدند. در این زمان آلکسیوس امپراتور روم شرقی کاروانی کشتمل بر آذوقه سربازان این سپاه را به محل اردو فرستاد تا آنها خود را آماده جنگ با ترکان سلجوقی کنند. در واقع قرار بود در این جنگ رومیان و یونانیان هر چند به صورت ظاهری دست به دست هم نهند و بندر نیقیه را که توسط سلجوقیان اشغال شده بود پس گیرند. با شروع حرکت این سپاه، ترکان که با تجربه جنگ اول خیال آسوده بودند غافلگیر شدند وشکست سختی را از صلیبیون خوردند.

دو ارسال متوالی شما ترکیب شد.

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

يكي از مهم ترين رويداد هاي ِ مرتبط با جنگ هاي ِ صليبي ، سقوط اندلس هست به نـظرم ( تصرف ِ شهر توسط اروپاييان ) . چون همين باعث شد اروپاييا به خيلي از دانش و علم و تمدن مسلمونا دست پيدا كنن ، چون اندلس تمدني بوده واسه خودش ( :دي ) !

• شروع کننده موضوع

بو علی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2
شهر
تهران
دانشگاه
هاروارد ان شاء الله
رشته دانشگاه
فیزیک کوانتوم

به نقل از SaYnA :
يكي از مهم ترين رويداد هاي ِ مرتبط با جنگ هاي ِ صليبي ، سقوط اندلس هست به نـظرم ( تصرف ِ شهر توسط اروپاييان ) . چون همين باعث شد اروپاييا به خيلي از دانش و علم و تمدن مسلمونا دست پيدا كنن ، چون اندلس تمدني بوده واسه خودش ( :دي ) !
مطمئنید اندلس در طول جنگ های صلیبی سقوط کرده؟

fery

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 2 تهران
شهر
تــهـــران
مدال المپیاد
واسه فیزیک می خوندم

به نقل از بو علی :
آره منم یه جایی خونده بودم

XoXo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (2)
شهر
تهران
دانشگاه
انشا.... تهران
رشته دانشگاه
پلیمر

بله علت اصلی پیشرفت اروپا همین بود و علت اصلی رکود ایران هم همین
پس به قول شاعر گفتنی
مکن با دیگران جنگ نکن با دیگران جنگ که خود اول گیری آتــــــــــــــــش

:-& این نظر خودم در مورده شعرست :-&

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از WILD EAGLE :
بله علت اصلی پیشرفت اروپا همین بود و علت اصلی رکود ایران هم همین
پس به قول شاعر گفتنی
مکن با دیگران جنگ نکن با دیگران جنگ که خود اول گیری آتــــــــــــــــش

:-& این نظر خودم در مورده شعرست :-&
جون ؟ الآن ايران چي بود اين وسط ؟
به نقل از بو علی :
مرتبط بوده با جنگ ! نمي دونم دقيقا قبلش بوده يا بعدش ؛ من خودم شنيدم كه بعدش ، وقتي اروپاييا از فتوحات داخل آسيا نا اميد ميشن اندلس رو تصرف مي كنن !
امـا جاهاييم نوشته قبل از جنگ هاي ِ صليبي بوده ... !‌

sutech

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
88
مدال المپیاد
فیزیک
دانشگاه
sutech-iust
رشته دانشگاه
برق-کنترل-مهندسی پزشکی(علوم اعصاب)

فیلم kingdom of heaven در مورد بخشی از جنگهای صلیبی ساخته شده در دوره ی صلاح الدین...و البته یه مقداری هم از فرامانوسری گفته.جالبه

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از روح الله :
فیلم kingdom of heaven در مورد بخشی از جنگهای صلیبی ساخته شده در دوره ی صلاح الدین...و البته یه مقداری هم از فرامانوسری گفته.جالبه
تهيه كننده و كارگردانش كي بودن ؟
( اين رو مي پرسم چون مهمه بدونيم فيلمي كه داريم ميبينيم ساخته ي دست ِ كـيه و اون شخص چـه تفكراتي داره و آيا فيلمش با توجه به تفكراتش جانب دارانه‌ست يا نه ! )

بالا