• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

من این قسمت ِ سوالتو جواب میدم ...
به نقل از ~DREAM~ :
ی چیزُ دیگه م اینکه من ریاضیم در طولِ سال خیلی خوب بود هم دوم هم سوم. ولی الان که تستِ ریاضی میزنم... کانون که چیزی نداشت فهمش راحت بود. ولی کتاب سبز خیلی به مشکل برمیخورم. به نظرتون با همین سبز ادامه بدم و با سوالای مشکل دست و پنجه نرم کنم تا یاد بگیرمشون؟ سوالای کنکور مشابهتی با خیلی سبز داره؟

راستش کتاب خیلی سبز سوالای مشکلی نداره ( به جز تکمیلیش که شما تجربیا نیازی بهش ندارین) ، شاید توی هر مبحث فوقش 7 تا سوال ِ سخت به شرطیکه مباحثو خوب یاد گرفته باشید ، جزوه ات خوبه واسه ریاضی ؟
به نظر ِ من که تاثیر ِ کتاب ِ خیلی سبز رو توی کنکورت میبینی ، بهت یاد میده چجوری رو سوالای ِ مختلف فک کنی و حلشون کنی ....
اما اگه واقعا با خیلی سبز مشکل داری ، و خیلی خیلی وقتتو میگیره و باز هم برات خیلی سخته ، فک میکنم با مهر و ماه کارت به راحتی راه میفته ... بعد ِ کانون برو سراغ ِ کتاب ریاضی ِ جامع ِ مهر و ماه ...شاید واقعا بیشتر از خیلی سبز کمکت کنه ... ولی بعد از یه مدت که راه افتادی ، از بعضی مباحثِ خیلی سبز هم استفاده کن ...

ail73

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی بیرجند
شهر
بیرجینیا(بیرجند)
مدال المپیاد
به قول بچه ها راهو باسه بقیه باز گذاشتیم
دانشگاه
شریف(ارشد)-شیراز(کارشناسی)
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی-طراحی فرآیند

من تو تابستون تمام وقت اختصاصی خوندم عمومی هیچی . این کار اشکالی که نداشت ، تو آزمونام هم اختصاصی بالا میزدم ولی عمومی نه چون یه کلمه هم نخونده بودم. برای فیزیک پیش خیلی سبز کتاب خوبیه؟ چون سال سومش بد نبود ولی حسابانش مسخره بود.

ARIAK

کاربر نیمه‌فعال
شهر
مشهد

سلام
من تو حفط کردن فرمولها یکم ضعف دارم(مثلا مثلثات و گسسته)
چی کار کنم که راحت تر یاد بگیرم ؟
مرسی از راهنمایی x:

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ail73 :
من تو تابستون تمام وقت اختصاصی خوندم عمومی هیچی . این کار اشکالی که نداشت ، تو آزمونام هم اختصاصی بالا میزدم ولی عمومی نه چون یه کلمه هم نخونده بودم. برای فیزیک پیش خیلی سبز کتاب خوبیه؟ چون سال سومش بد نبود ولی حسابانش مسخره بود.
کار خوبی نکردین.ولی حالا دیگه کاری نداریم!از مهر بشینین عمومیهارو هم کنار اختصاصیها بخونین.
برای پیش پیشنهاد من فیزیک نشر الگو هست نه خیلی سبز
به نقل از ARIAK :
سلام
مرسی از راهنمایی x:
والا من راهی به جز تکرار مدام و تمرین حل کردن زیاد باهاشون به ذهنم نمیرسه!

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ARIAK :
سلام
مرسی از راهنمایی x:
نیازی به حفظ کردن نیست!
سعی کن فرمولارو پیش خودت اثبات کنی! :)

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ARIAK :
سلام
مرسی از راهنمایی x:

یا اینکه اوایل که داری تو سوالا از اون فرمول استفاده میکنی ، توی چند تا سوال تو چند روز ، اول دقیقا فرآیندی که طی شده تا به فرمول برسی رو با خودت دوره کنی و خودت به فرمول برس ( دقیقا همون اثبات کردنی که آقا بهزاد گفتن ) ، و بعد که بیشتر رفتی جلو ، گاهی اوقات به طور غیر مترقبه ( :D) که تو سوالا با این فرمول مواجه شدی ، یهو خودت مچ ِ خودتو بگیری ببینی باز خودت فرمولش یادت میاد یا نه ، اگه یادت نیومد یه راست نرو سر ِ جزوه ات ببینی چی بوده ،سعی کن خودت دوباره شروع کن همون فرآیند ِ اثباتشو دوره کن تا به فرمولش برسی ، نه اینکه دوباره بری تو جزوه ات ببینی فرمول چی بود و دوباره روز از نو و روزی از نو !!!!! ....
اینطوری قشنگ تو ذهنت میشینه ...من خودم با فرمولای مثلثات و تصاعد این کارو کردم ....

یکی از راه حل ها هم اینه که بنویسیشون و بچسبونی به جایی که همیشه تو دید ِته .....هر وقت هم خسته شدی از درس خوندن ،بری یه نگاهی به این نوشته های چسبوندت رو هر جایی بندازی ...

ARIAK

کاربر نیمه‌فعال
شهر
مشهد

مرسی از راهنمایی ها
اما هنوز متوجه نشدم دقیقا باید چی کار کنم

من الان دارم اندیشه فائق ریاضی رو حل میکنم که حدود 300 تا تست از مثلثات داره
و تقریبا برای هر سوال یه فرمول گفته(بدون اثبات)
فقط نوشته روابط زیر را به خاطر بسپارید

با توجه به کمبود وقت فرصت اثبات دونه دونه فرمولها رو ندارم (اثباتشون هم معمولا تو جزوه و کتابام نیست)

از مثلثات دو تا سوال میاد درسته؟
اگه این وقت رو رو یه بخش دیگه(از ریاضی) یا یه درس دیگه(شیمی یا فیزیک) که واسه من خوندنش آسونتره ، بذارم نتیجه بهتری نمیگیرم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ARIAK :
مرسی از راهنمایی ها
اما هنوز متوجه نشدم دقیقا باید چی کار کنم

من الان دارم اندیشه فائق ریاضی رو حل میکنم که حدود 300 تا تست از مثلثات داره
و تقریبا برای هر سوال یه فرمول گفته(بدون اثبات)
فقط نوشته روابط زیر را به خاطر بسپارید

با توجه به کمبود وقت فرصت اثبات دونه دونه فرمولها رو ندارم (اثباتشون هم معمولا تو جزوه و کتابام نیست)

از مثلثات دو تا سوال میاد درسته؟
اگه این وقت رو رو یه بخش دیگه(از ریاضی) یا یه درس دیگه(شیمی یا فیزیک) که واسه من خوندنش آسونتره ، بذارم نتیجه بهتری نمیگیرم؟
نکته اینه که برای حل سوالات مثلثات اصلا نیازی به بلد بودن انبوه فرمولها نیست!چند تا فرمول اصلی تبدیل جمع به ضرب و ضرب به جمع و چند تا رابطه ابتدایی رئی رابطه تانژانت و کسینوس و کتانژانتو سینوس کافیه برای اینکه مسائل مثلثاتو حل کنید.
به این همه فرمول هیچ اهمیتی ندید.
به خدا سر کنکور به هیچ دردی نمیخورن این فرمولهات و فقط ذهنتونو آشفاه میکنن!
برای مثلثات باید زیاااااااااااااااد مسئله حل کنید.
از دست دادن سوالات مثلثات واقعا کار عاقلانه ای نیست.چون اصلا سخت نیستن.و اصولا هم تیپ مشخصی دارن.
فقط زیاد مسئله حل کنید و بعد مطمئن باشید هر سوالی بدن ازش حل میکنید.

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

برای هندسه چه جوری باید وقت بذاریم؟
ما تجربیا چون از سالِ سوم خیلی میریم تو بحثِ زیست و غرق میشیم :D هندسه و اثبات دیگه واسمون سخت میشه.
به نظر شما هندسه نکاتشو بخونیمو تستشونو بزنیم یا اینکه روی کتاب و سوالای تشریحیش هم کار کنیم؟
مثلا اثباتای فصل اول هندسه 1!!!
ی چیز دیگه م اینکه من کلا شیمی 2 رو خیلی خوب و شیمی سومو بسیار ناقص خوندم. شیمی 3 توی مبتکران واقعا وقت گیر شده برام. با توجه به اینکه این ی هفته اخر میخوام کلشو ی جمع بندی بکنم. چیکار کنم بهتره؟
به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
من این قسمت ِ سوالتو جواب میدم ...
راستش کتاب خیلی سبز سوالای مشکلی نداره ( به جز تکمیلیش که شما تجربیا نیازی بهش ندارین) ، شاید توی هر مبحث فوقش 7 تا سوال ِ سخت به شرطیکه مباحثو خوب یاد گرفته باشید ، جزوه ات خوبه واسه ریاضی ؟
به نظر ِ من که تاثیر ِ کتاب ِ خیلی سبز رو توی کنکورت میبینی ، بهت یاد میده چجوری رو سوالای ِ مختلف فک کنی و حلشون کنی ....
اما اگه واقعا با خیلی سبز مشکل داری ، و خیلی خیلی وقتتو میگیره و باز هم برات خیلی سخته ، فک میکنم با مهر و ماه کارت به راحتی راه میفته ... بعد ِ کانون برو سراغ ِ کتاب ریاضی ِ جامع ِ مهر و ماه ...شاید واقعا بیشتر از خیلی سبز کمکت کنه ... ولی بعد از یه مدت که راه افتادی ، از بعضی مباحثِ خیلی سبز هم استفاده کن ...
جزوه ریاضیم خوب نیس. یعنی ما کلا جزوه ای کار نکردیم. دبیرمون بحث کلی رو می گفت با ی سری مثال بعدم کتاب و فوقش چندتا مسئله از کتاب سبز که فرمول یا روابط خاصی داشت. نمی دونم بقیه چه سوالیو سخت میگن. ولی مثال میزنم من خودم کل فصل مثلثات + 40-50 تستِ سبز 3ساعت طول کشید. البته با یادداشت برداری و ایناش. به نظرم زمانش زیاده. اینطور نیست؟

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ~DREAM~ :
ما تجربیا چون از سالِ سوم خیلی میریم تو بحثِ زیست و غرق میشیم :D هندسه و اثبات دیگه واسمون سخت میشه.
به نظر شما هندسه نکاتشو بخونیمو تستشونو بزنیم یا اینکه روی کتاب و سوالای تشریحیش هم کار کنیم؟
ی چیز دیگه م اینکه من کلا شیمی 2 رو خیلی خوب و شیمی سومو بسیار ناقص خوندم. شیمی 3 توی مبتکران واقعا وقت گیر شده برام. با توجه به اینکه این ی هفته اخر میخوام کلشو ی جمع بندی بکنم. چیکار کنم بهتره؟
جزوه ریاضیم خوب نیس. یعنی ما کلا جزوه ای کار نکردیم. دبیرمون بحث کلی رو می گفت با ی سری مثال بعدم کتاب و فوقش چندتا مسئله از کتاب سبز که فرمول یا روابط خاصی داشت. نمی دونم بقیه چه سوالیو سخت میگن. ولی مثال میزنم من خودم کل فصل مثلثات + 40-50 تستِ سبز 3ساعت طول کشید. البته با یادداشت برداری و ایناش. به نظرم زمانش زیاده. اینطور نیست؟

اگه کانونی هستی هندسه رو مطابق کانون جلو ببر اگه بتونی زمان خوندن پایه هات یه جلسه به هندسه اختصاص بدی عاالیه
تشریحی نخون فایده نداره (اول کامل پاسخ نامه رو بخون جلو تر که رفتی روون میشی نیازی به کامل نوشتن نی.اولا طبعا حل سوال زیاد طول میکشه اما بعد روون میشی)
اول درس نامه های مبتکران رو بخون و همون رو کامل مرور کن اما زمان خوندن پایه ها تو سال پیش حتما از نظر تستی خودتو قوی کن چون محاسبات شیمی تو کنکور خیلی مهمه

• لایک
امتیازات: n.r
  • شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ~DREAM~ :

نفر ِ قبلی خیلی خوب گفتن که هندسه رو با کانون جلو ببر ، اما من پیشنهاد میکنم واسه هندسه هر 2 هفته 1 بار ، اونم به مدت ِ فوقش 2 ساعت واسش بزار ، همین کافیه به نظرم ... سر ِ کنکور نیازی به اثبات ِ سوالای هندسه نداری ، معمولا با یه وقت ِ عادی گذاشتن روی هندسه و آمار ، و حل ِ کلیه ی سوالاشون توی کنکورهای 84 به بعد ، میشه گفت که بتونین راحت سوالای کنکورتون رو هم پاسخ بدین ... هندسه هیچی نداره ... سخت هم نیست ، واسه خودتون غول نسازین ...
روی کتاب و سوالای تشریحیش ؟ منظورت کتاب درسیه ؟ نه بابا.... توی هندسه کتاب نمیخواد دیگه ..تشریحی چیه ..نه !!..همون روی نکات و تستاش تمرکز کنین کافیه ...بعد از یه مدت تست زدن ، خودت دستت میاد سوالای هندسه رو چجوری باید حل کنی ...

بهترین کار اینه که روی ِ فصل ِ اول و دوم و مخصوصن سوالای ِ حل کردنیشون خوب وقت بزارید ... و همچنین سوالای ِ حل کردنی ِ یه تیکه از فصل ِ 3 که توش فرمول ِ مولار و مولال و درصد جرمی و درصد حجمی و ppm اینا مطرح شده ..فقط روی همینا اگه تو این یه هفته که میگی تمرکز کنی( تاکید کردم رو سوالای حل کردنی چون اگه کارت با این مبحث ِ حل کردنیای ِ سال ِ 3 تموم شه ) اون فصل ِ 3 دیگه هیچی نداره تقریبن و بعدن تو طول ِ سال هم زود میتونی جمعش کنی ...

!!! :O :O :O 3ساعت تو یه روز روی تست ریاضی ؟نکته برداری و ایناش یعنی چی ؟ توروخدا نکن این کارو دیگه .. اولن که تیکه تیکه کن تستارو همه رو یه روزه نزن ، تو یه روز هم فقط تست نزن ، بعدم ریاضی اینقد نکته برداری نداره که ..فوقش 2-3 تا فرمول و 2-3 تا سوالی ِ خیلی خوبه که مبحثو واست دوره میکنه ... بعد هم هر فرمولی تو کتاب ِ سبز دیدی نباید یاد بگیری که ! من واقعن نمیدونم واسه حل ِ این مشکلت چه راهی رو باید پیشنهاد بدم به خدا ! .. فقط اگه فک میکنی سبز وقتتو زیادی داره میگیره ، منبعتو عوض کن ! یا اینکه سعی کن خودتو وادار کنی راه حلو سریعتر روی کاغذ بیاری و حل کنی تا اینقد وقتتو نگیره ...

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

اینکه میگی تیکه تیکه کنم یعنی چی؟
مثلا ببین بحثِ مثلثات خوب هم معادله مثلثاتی داره هم مثلثاتِ سومه هم اون بخش که مال محورو ایناس.
شایدم روش حل سوالِ که مشکلِ منه. خوب هر سوالیو که میبینم اشتباه حل کردم یا نتونستم حل کنم دوباره حل می کنم.مثلا همون مثلثات حدودا 6 صفحه فقط خلاصه و نکته هام شده... نمی دونم چی اشتباهِ این وسط!
شایدم ی دفعه از کانون به کتاب سبز این مشکلو ایجاد کرده...

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ~DREAM~ :
اینکه میگی تیکه تیکه کنم یعنی چی؟
مثلا ببین بحثِ مثلثات خوب هم معادله مثلثاتی داره هم مثلثاتِ سومه هم اون بخش که مال محورو ایناس.
شایدم روش حل سوالِ که مشکلِ منه. خوب هر سوالیو که میبینم اشتباه حل کردم یا نتونستم حل کنم دوباره حل می کنم.مثلا همون مثلثات حدودا 6 صفحه فقط خلاصه و نکته هام شده... نمی دونم چی اشتباهِ این وسط!
شایدم ی دفعه از کانون به کتاب سبز این مشکلو ایجاد کرده...

خب مثلا اگه مثلثات ِ سبز 110 تا تست داره ، تو که میگی واست سخته ،توی 2 روز تقسیم کن بزنشون ، نه اینکه بشین همه ی 110 تا رو پشت ِ سر ِ هم بزنی و کلی وقت ِ اون روزتو بزاری واسه ریاضی ...بعد هم مثلثات ِ سبز تا جایی که من یادمه حدود 100 تا تست داشت ( 2 بخش ِ نسبت مثلثاتی و معادله مثلثاتی)...
میشه بدونم 6 صفحه خلاصه ی چی نوشتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین این حرفو نزن که از کانون به سبز اینجوری شده ، تستای سبز اون قدر ها هم سخت نیست ، تو هنوز راه هم نیفتادی ، اگه اینطوری هی میگی سخته سخته که انتظار هم نباید داشته باشی خوب یاد بگیری و بتونی تست بزنی ....تازه تو که کانونو زدی مشکلی نداشتی ( حدود ِ 7-8 تا سوالای کانون از سوالای سبز هم خیلی خیلی سخت تره ) ،تازه خیلی از تستای کانون توی خیلی سبز هم مشابهش اومده ، حتی بعضی سوالای ِ سبز از راه هایی که توی کانون گفته بوده حل شده ...

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
خب مثلا اگه مثلثات ِ سبز 110 تا تست داره ، تو که میگی واست سخته ،توی 2 روز تقسیم کن بزنشون ، نه اینکه بشین همه ی 110 تا رو پشت ِ سر ِ هم بزنی و کلی وقت ِ اون روزتو بزاری واسه ریاضی ...بعد هم مثلثات ِ سبز تا جایی که من یادمه حدود 100 تا تست داشت ( 2 بخش ِ نسبت مثلثاتی و معادله مثلثاتی)...
میشه بدونم 6 صفحه خلاصه ی چی نوشتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببین این حرفو نزن که از کانون به سبز اینجوری شده ، تستای سبز اون قدر ها هم سخت نیست ، تو هنوز راه هم نیفتادی ، اگه اینطوری هی میگی سخته سخته که انتظار هم نباید داشته باشی خوب یاد بگیری و بتونی تست بزنی ....تازه تو که کانونو زدی مشکلی نداشتی ( حدود ِ 7-8 تا سوالای کانون از سوالای سبز هم خیلی خیلی سخت تره ) ،تازه خیلی از تستای کانون توی خیلی سبز هم مشابهش اومده ، حتی بعضی سوالای ِ سبز از راه هایی که توی کانون گفته بوده حل شده ...
من همه تستای سبزو نزدم انقدر طول کشید. اونارم میزدم میشد 6 ساعت! توی اون 6 صفحه نکته های سوالای مهمو + بعضی از سوالای خیلی مهم کنکورو نوشتم :-\
الان ی مشکلِ دیگه رو میخوام مطرح کنم که فکر کنم بیشتر مربوط به اینه.
من رو سوالا خیلی مکث می کنم. مخصوصا فیزیک. سرعتم نسبت به اولِ تابستون توی تست زدن یک سوم شده و طوری شده که وقت کم میارم توی ازمون.
چه جوری باید سریع خوند؟ همه می دونیم که بلند خوندن باعثِ کاهش سرعت میشه. ولی من وقتی ی چیزیو نمی فهمم یا مثلا میخوام فرمول حفظ کنم باید اونو چندین بار بلند برای خودم توضیح بدم یا اینکه تکرار کنم. چیکار کنم نیازی به اینا نباشه؟

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ~DREAM~ :
من همه تستای سبزو نزدم انقدر طول کشید. اونارم میزدم میشد 6 ساعت! توی اون 6 صفحه نکته های سوالای مهمو + بعضی از سوالای خیلی مهم کنکورو نوشتم :-\
الان ی مشکلِ دیگه رو میخوام مطرح کنم که فکر کنم بیشتر مربوط به اینه.
من رو سوالا خیلی مکث می کنم. مخصوصا فیزیک. سرعتم نسبت به اولِ تابستون توی تست زدن یک سوم شده و طوری شده که وقت کم میارم توی ازمون.
چه جوری باید سریع خوند؟ همه می دونیم که بلند خوندن باعثِ کاهش سرعت میشه. ولی من وقتی ی چیزیو نمی فهمم یا مثلا میخوام فرمول حفظ کنم باید اونو چندین بار بلند برای خودم توضیح بدم یا اینکه تکرار کنم. چیکار کنم نیازی به اینا نباشه؟

چی میگیییی ؟؟؟ :O :O :O :O تو 6 صفحه نکات ِ چیه سوالای مهمو نوشتی ؟؟؟
ببین این که میگی نکته های سوالای مهمو نوشتی من کاری ندارم ، تو خودت بهتر از ما میدونی چی ها رو باید بنویسی ، اما اینو دوباره میگم که نیازی نیست توی هر سوالی هر نکته ای داشت شما بنویسید ،حل کردن ِ اون سوالو یاد بگیرید ، فرآیند ِ حل کردنش بیشتر تو ذهنتون میمونه تا خود ِ فرمولش ، واقعن بعضی نکات و فرمول ها نیازی ندارن توی خلاصه نویسی ها نوشته بشن ..یکم از این به بعد با دقت ِ بیشتری خلاصه هاتو بنویس ...بعد هم من خودم بعضی سوالای خیلی مهم که مبحثو واسم یادم میاورد ، یا اینکه باعث میشد من یادم بیاد با اون تست چه تست های دیگه ای هم در اون حیطه غلط میزدم رو توی خلاصه هام وارد میکردم ( فوقش تو هر مبحث 5-6 تا تست بودن اینجوری) ، نیاین هر سوال ِ مهمی که دیدن رو تو خلاصه هاتون بنویسین ، علامت گذاری یا هایلایت کردن تو همون کتاباتون کافیه .... شما میخواید این خلاصه هاتون واستون یه چیز ِ کمک کننده واستون توی زمانای دوره و جمع بندی و نزدیکای آزموناتون باشه ، نه اینکه زجر آور باشه که ..راستشو بخوای 6 صفحه به نظر ِ من زیاده ..فک کنم تو هر چیزی دیدی مهمه رو نوشتی ، از من میشنوی یکم دقیق تر و ریزتر به سوالا و نکات و فرمولا نگاه کن ... دیدت که اینجوری بشه ، این مقدار صفحات ِ خلاصه نویسیتم کم میشه ..
البته شاید چون واقعن هنوز براتون جا نیفتاده چجوری باید خلاصه بنویسین این مشکلات رو هم دارین ، اما مطمئن باشید اگه خوب پیش برید این مشکلات هم حل میشه ..کم کم همه چی دستتون میاد ...

فک کنم تنها دلیلی که میتون راجع به اینکه فیزیکت سرعتت اومده پایین بگم اینه که : خدایی چند وقته فیزیک کار نکردی ؟؟ یا اینکه واقعن خوب نخوندی و روی مباحث خوب تمرین نکردی ؟؟
یه علتش میتونه اینا باشه ... گاهی اوقات شما توی یه برهه ی زمانی توی یه درس خودتونو میکشید بالا ، 2 هفته دیگه سراغ ِ اون درس نمیرید ، قشنگ حس میکنید که انگار فرمون ِ اون درس دیگه دستتون نیست ، کاملن هم واضحه چرا ، چون ل ِ م ِ خیلی چیزارو از دست میدین و باید یه انرژی ِ مضاعف بزارید تا دوباره برگردین به همون حالت ِ اولیه ...یا اینکه ما خودمونو با یه جزوه ها و کتاب های ساده سرگرم میکنیم و خودمونو متقاعد میکنیم که داریم خوب تمرین میکنیم ، اما میدونیم که اون جزوه ی ساده به هیچ جایی مارو نمیرسوند ... یا اینکه واقعن زیاد تست کار نمیکنیم و با یه تعداد ِ کمی تست انتظار داریم همون نتیجه ای رو بگیریم که با تعداد ِ بیشتری میخوایم بگیریم ...نمیگم همیشه باید زیاد تست زد ، اما باید اون قدری ( من به تعدادش کار ندارم) تست بزنید و مهارت پیدا کنید تو حل ِ تست های یه مبحث ، تا خودشو توی آزمونا نشون بده ...این موقع است که میتونید بگید من خوب کار کرده بودم یا نکرده بودم !

اینو گفتی ، یادم افتاد یه چیزی بگم : توی یه درسی مثل ِ ریاضی و فیزیک واسه بچه های تجربی ، بهترین کار برای اینکه تو آزمونا وقت کم نیارین اینه که حساب ِ تمامی ِ فصل هایی که قراره تو آزمون ازشون سوال بیادو داشته باشن ، و اگه مثلن 3 تا مبحث ِ مشتق و دستگاه و قدر مطلق قراره بیاد و شما فقط 2 تاشونو خوندین ، اگه سوالی از اون سومین مبحث اومده ، اول سوالات ِ بقیه ی فصل هایی که خوندین رو کامل بزنین بعد بیاین هر چقدر واسه اون درس واستون وقت مونده بود ، روشون وقت بزارید ...

من نمیدونم منظورت از سریع خوندن چیه ... اما هر فردی به یه نحوی هر درس رو یاد میگیره ..من همیشه سرعتم توی خوندن ِ زیست پایین بود ، چون بلند بلند میخوندم و تکرار میکردم ، اصلن هم ناراضی نیستم الان ، چون واقعن تو ذهنم میشست ، ببین خودت چجوری بهتر میفهمی ...نمیشه گفت که یه راه ِ خاص وجود داره که همه همونجوری رفتار کنن و نتیجه بگیرن ، و بگی هم دیگه نیازی به بلند خوندن و تکرار کردن نیست ، خودت همیشه باید بهترین راه ها رو پیدا کنی ...

maryamx

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

یه سوالی واسه آزمونای کانون چطور برنامه ریزی کنیم ؟هفته اول خوندن هفته ی دوم تست؟ هفته ی اول اختصاصی هفته ی دوم عمومی؟

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

نمی دونم کارم درست بوده یا نه اما با کمک پشتیبانم به این نتیجه رسیدیم:
10روز اول خوندن اختصاصی هم خوندنی هم تست(مثلا اگه 8تا جلسه یه ساعت و نیمی داری 2جلسه عمومیا رو بخون اونم ریز کتاب(واسه دارسی مث دینی و ادبیات(اونم خوندن سر فصلا و چیزایی که می دوند مهمه))وباقی 6جلسه اختصاصی)
اما به طور کل می گن هفته اول تمرکز رو بذاری روی اختصاصیا
2روز بعد که اختصاصیا تمومید سعی کن با دقت عمومیا رو هم کامل تموم کنی و به حد کانون برسی)
2روز اخرم مطالب اختصاصی و عمومی رو جمع بندی می کنی عصر5شنبه هم یه نگا به سوالات ازمون قبل میندازی(بخاطر نگاه به گذشته)و کلاسور ارزیابیتو مرور میکنی
یه نگاهم به خلاصه هایی که تو این 2هفته خوندی بنداز

maryamx

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

بکس من واسه زبان فارسی 5 بحث نشر الگو رو دارم. لازمه زبان فارسی هامون سبطی رو هم بگیرم؟ هامون سبطی بهتره یا نشر الگو

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از maryamx :
بکس من واسه زبان فارسی 5 بحث نشر الگو رو دارم. لازمه زبان فارسی هامون سبطی رو هم بگیرم؟ هامون سبطی بهتره یا نشر الگو

الان بهترین کتاب های زبان فارسی : یکی همون 5 بحث ِ نشر الگو ، یکی هم خیلی سبز ، یکی هم هامون سبطی ...هر 3 تا کتابای خوبین ، نمیشه گفت یکیشون بر دیگری ارجحیت داره !
مهم خود ِ تویی ...الان که داری با نشر الگو میری جلو ، پیشرفتی توی زبان فارسی کردی ؟ اشکالات رفع شده ؟ میتونی تو آزمونا سوالی زبان فارسی رو جواب بدی ؟ اگه میبینی واقعن نیازی نداری به کتاب ِ دیگه و کارِت با همون یکی راه میفته ، خب با همون الگو برو جلو ... ولی اگه فک میکنی باز هم به یه منبع ِ دیگه احتیاج داری ، خودت از همون سبطی که داری میگی استفاده کن ...
ما نمیتونیم بگیم حتمن باید از بعضی کتابا استفاده کنین تا نتیجه بگیرید ، شما باید با توجه به وضعیت ِ درسیتون انتخاب کنید و از کتابا استفاده کنید ...

maryamx

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

راستییتش من هنوز زبان فارسی رو شروع نکردم میخوام همین اول کار منبعو درست انتخاب کنم شما طبق تجربیات خودتون کدومو پیشنهاد می کنید؟

بالا