• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشکلات ِ شما کنکوری ها

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
پاسخ : مشکلات ِ شما کنکوری ها

در مورد خلاصه نویسی:
راستش من سال کنکور به این نتیجه رسیدم که خلاصه نویسی واقعا بستگی به سلیقه شخصی داره.مثلا من خودم هیچ درسی رو خلاصه نویسی نکردم.فقط من دیوار اتاقم رو چند بخش کرده بودم.مثلا یه قسمت مال ریاضی یه قسمت زیست و ... .اونجا پانل درست کرده بودم نکته های خیلی فرار رو روی یه کاغذ مینوشتم میزدم دیوار.بعد چند بار که اونا یادم میرفت من مجبور میشدم از پشت میز پا شم برم به دیوار نگاه کنم.چون بعد چند بار اذیت میشدم دیگه مجبور مشدم اونا رو یاد بگیرم و اصلا فراموش نکردم.این دقیقا همون پاداش و جزاست که معمولا میشنویم.
ولی یه چیز بگم اینو یکی از کنکوری های 89 بهم گفته بودن منم اجرا کردم.باید یه جوری بخونید که بتونید از خود کتاب مرور کنید.مثلا درسی مثل دین و زندگی(و مخصوصا زیست) به نظر من اشتباه محض هست که خلاصه نویسی کنید.تو دوران جمع بندی من دین و زندگی(مثلا دینی 3)رو حدودا تو 4 ساعت(یکم بیشتر)به بهترین صورت خوندم.چون به نظر من یه حسن این روش که بتونید از کتاب مرور کنید اینه که شما حافظه تصویریتون رو تقویت میکنید و دقیقا میدونید که هر جمله کجا نوشته شده.گاهی هم پیش میاد ما یه جاهایی رو غیر مهم فرض میکنیم و معمولا تو خلاصه نویسی به اونا دقت نمیکنیم و بعدا مشکل ساز میشه.
البته خیلی از بچه ها هم خلاصه نویسی میکنن و نتیجه هم میگیرن.باید روششو بلد باشید.

راستش من رفتم از وبلاگ هم شهریمون مطلبی در مورد خلاصه نویسی کپی کردم اینجا که اومدم پیست کنم دیدم آقای چوپان زحمتش رو کشیدن!!!!!!!!!!!!!!!

xدو پست شما ترکیب شد.

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مهســـــــــــــا :
موقع جمعبندی خلاصه هاتون اگر یه جا کنار هم باشه و پخش و پلا نباشه خیلی خیلی خیلی به نظام مند شدن ذهنتون کمک میکنه!
مشکل من همینه فکر می کنم. از جزوه ای که می نویسم زود خسته میشم.
ی دفتر کلاسوری داشتم که توش کل زیستم بود و شد منبع زیست 1 م ولی واسه زیست 2 از اون خسته شدم و کل نکات و خلاصه همش قاطی شد و بعضیاش گم شد.
در این مورد یکی راهنماییم کنه
اینکه راهی هست که ی جزوه کامل و منبع اصلی داشته باشم بدون خستگی؟ :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از ~DREAM~ :
مشکل من همینه فکر می کنم. از جزوه ای که می نویسم زود خسته میشم.
ی دفتر کلاسوری داشتم که توش کل زیستم بود و شد منبع زیست 1 م ولی واسه زیست 2 از اون خسته شدم و کل نکات و خلاصه همش قاطی شد و بعضیاش گم شد.
در این مورد یکی راهنماییم کنه
اینکه راهی هست که ی جزوه کامل و منبع اصلی داشته باشم بدون خستگی؟ :D
ببین من کاملا میفهمم چی میگی! منم شیمی 2 ر ومثلا خیلی عالی خلاصه نویسی کردم بعد شیمی3 رو یه چیز افتضاح پخش و پلا!!چون حوصله م دیگه نمیکشید!
اما یه نکته هست که یادم رفته بود بگم: خلاصه ای که الان مینوسی لزوما اون خلاصه ای نیست که توی ایام جمعبندی ازش استفاده میکنی!!! حالا این یعنی چی؟!
ببین تو تابستون بار اولته که داری دقیق یه درسو میخونی.یه سری نکات به نظرت مهم میان.یه سری تست محدود هم میزنی.که نکاتشونهم محدودن.پس خلاصه نویسیت یه چیزیه که برای تابستون مفیده واسه تثبیت مطالب توی ذهنت.چون نوشتن باعث تثبیت مطلب و نظم دادن به ذهن میشه.
حالا توی سال تحصیلی که برای بار بعدی همون درسارو میخونی اصلا نکات اولی که نوشتی خیلیهاش به نظرت مسخره میاد!چون دیگه تو ذهنت حک شده و نکته ای نیست که ارزش نوشتنو داشته باشه! از اونطرف هم با کلی تست جدید روبرو میشی به خصوص تستایی که سر آزمونا برات نکته دارن.پس خلاصه ت عوض میشه...
من خودم متاسفانه ترم 1 هیچی خلاصه نویسی نکردم.نتایجم هم اصلا خوب نبود.بعدش بین 2ترم که میخواستیم آزمون جمعبندی پیش1 و پایه (واسه من دوم) بدیم، دیدم هیچی اون اندازه که لازمه تو ذهنم نیست!نشستم و خلاصه نویسی ر وشروع کردم! یعنی از دی ماه خلاصه نویسی جدی م نشروع شد.بعدش توی عید خیلی خیلی خلاصه هامو تکمیل کردم. همینموقع بود که شیمی 2 رو که تابستون خلاصه کرده بودم،مجددا خلاصه کردم.چون اون خلاصه ها اصلا دیگه برام مناسب نبودن.
بعد توی ایام جمعبندی هم شرایط خاص خودشو داشت این جمعبندی و کلاسور ارزیابی واینها که به وقتش به اون هم میرسیم! (;
ببخشید که زیاد حرف زدم :D

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

شيوه ي درست خلاصه نويسي چه جوريه؟ مي دونم ممکنه بگين بستگي به خود شخص داره اما من واقعا نمي دونم چي بايد بنويسم و چطوري بنويسم!! بعد از خوندن اين تاپيک فهميدم که تا حالا نکته برداري مي کردم نه خلاصه نويسي! که اونم گفتن انگار زياد به درد بخور نيست!

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mahdi.Gh :
شيوه ي درست خلاصه نويسي چه جوريه؟ مي دونم ممکنه بگين بستگي به خود شخص داره اما من واقعا نمي دونم چي بايد بنويسم و چطوري بنويسم!! بعد از خوندن اين تاپيک فهميدم که تا حالا نکته برداري مي کردم نه خلاصه نويسي! که اونم گفتن انگار زياد به درد بخور نيست!
آره منم با خلاصه نویسی مشکل دارم یعنی نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم :-?

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خلاصه نویسی به نظر من یعنی نوشتن چیزی که لازمه شما تا روز آخر مرور کنیدش تا یادتون بمونه. مثلا من الان بلدم که در مایع سطوح هم ارتفاع فشار یکسانی دارند. خب یک نفر این یادش نمی مونه و تو خلاصش می نویسه. یک نفر فرمول های فشار یادش هست همیشه نمی نویسه من یادم میره می نویسم تو خلاصه.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

واسه خلاصه نویسی، یه سری فرمول های خاص که ممکنه با هم قاطی شن تو اختصاصی ها ( واسه من مثلا فرمول های فصل 3 و 4 فیزیک 3! فرمولو یادم میره یا فرمول یادمه نمیدونم حالا این فرمولِ چی هست اصلا؟ :D )

یا تو شیمی یه سری چیزای خاص، مثل اینکه کدوم دانشمند چی گفته، یا اسم یه ترکیب یا حفظی هایی مثل گروه های آلی استر و اتر و اینا

واسه ریاضه نکته ای مینوسم مثلا " توی حد اگه کسری بود و رادیکال هم داشت شاید بشه تو مزدوج یا فیل ضرب کرد و بعدش ساده کرد"

یا " مثلثاتی ها رو بعضی وقتا فاکتور میگیری زشت میشن، عوضش میشه تبدیلشون کرد به جمع و تفریق"

نکته های اینطوری رو مینویسم که تو ذهنم باشه، بعد وقتی یه سؤال میبینم شاید بشه ازشون استفاده کرد

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

اینو کنکوری ها نخونن چون تضعیف انگیزه میشه: ;;)

آقا خانم من درسم نمیاد. چیکار کنم؟ هرکاری میکنم نمیتونم بخونم :(( :(( :((

هی تصمیم میگیرم از فردا بخونم ولی فردا میشه پس فردا پس اون فردا :(( :(( :((

دو روزه فقط روزی یه ساعت تونستم بخونم :(( :(( :((

خیلی هم به TV و net معتاد شدم :((:((:((

nastaran1r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
East Azerbaidjan
دانشگاه
دانشگاه تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از Alfredo :

افکار منفی رو از خودتون دور کنین .شما وقتی به این مسائل فک می کنین ناخوداگاه اینهارو جذب می کنین یعنی باورتون میشه که نمیتونین ولی این یه احساس غلطه که تو ذهنتون پرورش دادید ... شما به خودتون تلقین میکنین . اروم اروم بخونین و این مسائلو از ذهنتون خارج کنین . تلوزیون که چیزی نداره شما نگا کنین بزارینش کنار. نت هم اگر میایین فقط به این تاپیکا بیاین نه جای دیگه اون هم هفته ای یه بار براتون کافیه . محدود کنین خودتونو فقط یه ساله آیندتون تو همین یه سال رقم میخوره .

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از Alfredo :
اینو کنکوری ها نخونن چون تضعیف انگیزه میشه: ;;)

معمولا کسایی که اینجورین یا ذهنشون مشغول به چیزیه ، یا همیشه تو فکر ِ یه چیزی هستن که اذیتشون میکنه ، من خودم گاهی اوقات که خیلی بهم میریختم اینجوری میشدم ، سعی کن خودتو وادار کنی که به چیزی جز درست فک نکنی ...
به قول ِ farmi1r تلویزیون ما که هیچی نداره واقعا !!!!! ببخشید ولی اگه mah.واره دارید ، از من میشنوید یه سال به خانواده هاتون بگین .mahواره هاتونو قطع کنن ... فقط یه سال ...به خدا هیچی نمیشه ...چون طبعا تلویزیون ِ عادی ِ ما چیزی نداره که واقعا بخوایم بشینیم پاش ... اما نت هم که خودتون باید خودتونو کنترل کنین .. مثلا قرار بزراید با خودتون هفته ای 1 یا فوق فوقش 2 ساعت ... همین کافیه ...
ما تو این انجمن پشتیبانی هر هفته بیشتر از همین یکی 2 ساعت جلو نمیریم ..نگران نباشین بابا =)) =)) =)) =))

گاهی اوقات واقعا برای خودتون یه سری تفریحات جزیی در ازای درس خوندنتون در نظر بگیرید ...(البته ببخشید ولی زیادی هم پر رو نشیدا!!! :D) من عاشق کیک شکلاتی بودم x: ... وقتی نمیتونستم درس بخونم ، با خودم عهد میبستم اگه من این فصل ِ زیستو تو 2 ساعت تموم کنم و خوب بخونم ، میرم کیک شکلاتی میخورم ;;) ;;) ..به خدا اینقد تاثیر داشت ....میخوندم و میرفتم کیک میخوردم و لذت میبردم :D :D امتحان کنید واسه خودتون ...

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

...سوال مهمتری به ذهنم رسید :D!
--------
کلا" اینو جواب بدین: راه حل نجات از افسردگی مزمن چیه؟! :)

-----

من هیج وقت تو روال آزمون دادن پیشرفت ندارم یعنی کلا" پسرفت میکنم (از نظر رتبه و تراز) اما تو بالا بردن درصد های پایین موفقم اصولا یعنی مثلا این عربیم که همیشه میانگینم رو 50 بود و گند میزد به عمومیام حالا زیر 80 فعلا نمیاد ولی کلا رتبم اومده پایین (سال دوم و سوم هم همین طور بودم! ) اما اختصاصیم نسبت به قبل اونقدرم افت نکرده ولی همون چند درصد کارشو کرده از این جهت احساس میکنم تا حدودی ضرر کردم!

Alfredo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از نـِــگـیــنــــِ - راز :
معمولا کسایی که اینجورین یا ذهنشون مشغول به چیزیه ، یا همیشه تو فکر ِ یه چیزی هستن که اذیتشون میکنه ، من خودم گاهی اوقات که خیلی بهم میریختم اینجوری میشدم ، سعی کن خودتو وادار کنی که به چیزی جز درست فک نکنی ...

دقیقا اینطوریه

ذهنم درگیر چیز خاصی هم نیست ولی نمیدونم چرا قاطی پاتیه اصلا تمرکز ندارم

ممنون از همتون سعی میکنم از فردا همشو رعایت کنم بالاخره باید از یه جایی شروع کرد و این که تشکر از همه پشتیبانای گل

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از !!!Mr. Nik :
...سوال مهمتری به ذهنم رسید :D!
--------
کلا" اینو جواب بدین: راه حل نجات از افسردگی مزمن چیه؟! :)

-----

من هیج وقت تو روال آزمون دادن پیشرفت ندارم یعنی کلا" پسرفت میکنم (از نظر رتبه و تراز) اما تو بالا بردن درصد های پایین موفقم اصولا یعنی مثلا این عربیم که همیشه میانگینم رو 50 بود و گند میزد به عمومیام حالا زیر 80 فعلا نمیاد ولی کلا رتبم اومده پایین (سال دوم و سوم هم همین طور بودم! ) اما اختصاصیم نسبت به قبل اونقدرم افت نکرده ولی همون چند درصد کارشو کرده از این جهت احساس میکنم تا حدودی ضرر کردم!

چرا پستتو ویرایش کردی ؟ من داشتم جواب مینوشتم که ! اون قسمت ِ گربه ه خیلی باحال بود ولی :))!

افسردگی مزمن چیه ؟ واسه خودتون حرف در نیارید بابا جان .... یه نوع افسردگی به خاطر ناراحتیاتون میگیرید طبیعتا :-" :D! ولی نه دیگه در این حد که ! :D دلیل ناراحتیاتونو پیدا کنین ، درس نخوندن ، بد دادن آزمون ، عقب افتادن از برنامه هاتون ، دعوا با اطرافیانتون ! هر چی که هست گاهی اوقات باعث این حس توی شما میشه ، نزارید بهتون اینجور چیزا غالب شه ، امسال هی میرید بالا ، هی میاید پایین ، قرار نیست همیشه اون بالا ، یا همیشه این پایین بمونید ... امسال قرار نیست همیشه همه چیز طبق ِ میل ِ شما باشه ، سعی کنید با خودتون روراست باشید و بتونید خودتون زمان ها رو درست کنید ، نه اینکه زمان بره و شما به فکر ِ درست کردن ِ زمان ِ از دست رفته باشید و همین باعث ناراحتیتون بشه ....
من بازم نمیدونم این افسردگی مزمنی(!) که میگید آخه از چی نشئت میگیره ...

همین که میگی هیچ وقت پیشرفت ندارم یعنی داری کارو خراب میکنی ..( نمیخوام بگم تلقین میکنی و به همین خاطر همین هم میشه ..نه ) اما تو از کجا میدونی آزمون ِ بعدیتم همینجوری باشی ؟ مگه تو میتونی پیش بینی کنی ؟ مگه قراره هر دفعه به همون اندازه ی دفعه قبلی واسه برنامه هات وقت بزاری و تلاش کنی بهشون برسی ؟ اصن انگار انگیزه و انرژی و اعتماد به نفسو از شما کنکوریا گرفتن .....
همین که داری میگی درصد ِ عربی ای رو که همه ازش مینالن رو از 50 رسوندی به 80 ، همین یعنی میتونی بقیه درسات رو هم بکشونی بالا ...
من فقط چند تا چیزو به طور کلی در این باره که میگین ما آزمونامونو چرا بد میدیم و پس رفت میکنیم بگم :
1) قرار نیست شما توی هر آزمونی به اندازه ی آزمون ِ قبل تلاش کنید و به همون اندازه نتیجه بگیرید که ، بعدم تازه بیاید بگید این درصدم همین 70 مونده نه بالا میره و نه پایین ، خب شما که درصداتونو میدونید ، دیگه واقعا واسه چی دارید با این وضع میرید آزمون میدید ؟ این طرز ِ فکر کردن شما ها رو به این سمت میکشه ، اینجور فکرای مزخرفو خواهشا بزارید کنار ، هر درصدی از هر درسی میارید رو با سوالاش تحلیل کنین ، وقتی میفهمین اشکالاتون تو هر درسی چیا بوده ، میخواین دوباره همونا رو تو آزمونای بعدی تکرار کنین ؟ همین تحلیل یعنی چند درصد ( حتی خیلی کم هم) درصدتون میره بالا ... به علاوه اینکه شما به اندازه ی دفعه قبلی درس نمیخونین که ، هر دفعه بهتر و درست تر از دفعه قبلی ، چون خیلی چیزا از هر آزمون دستتون میاد ...پس خواهشا نتیجه های دفعه ی بعدیتون رو پیش بینی نکنید ...

2) گاهی اوقات ما تو خونه همه تستامونو میزنیم و مثلا از هر 50 تا 10 تا نزده و غلط در میاد و کلا اصن زمان هم نمیگیریم واسش ... همینجا میگم به اون عده ای که میگین بهمون گفتن از الان وقت نگیرید ، اینو بهتون درست گفتن ، اما نه دیگه اینطور که شما بشینید روی 30 تا تست ِ فیزیک و 60 دقیقه وقت بزارید روش ، اونوقت میخواید تو آزموناتون چه کار کنید ؟ (البته بعضی دانش آموزا تست ها رو تقسیم میکنن ..یه سری رو برای یادگیری میزنن و وقت نمیگیرن و یه سری رو برای زمان گرفتن و سنجش خودشون ..اینم درسته خب) از الان یه وقت ِ متعادل واسه خودتون ( ببینید نگفتم وقت ِ استاندارد و متعادل ِ هر تست ِ کنکورا ...گفتم وقت ِ متعادل ِ خودتون) مثلا n تا تست ِ هر درس ِ اختصاصی رو تو n دقیقه و n تا تست ِ هر درس ِ عمومی رو هم توی n/2 یا اصن همون n دقیقه بزنید ( آخه شماها الان بیشتر تست ِ مبحثی میزنید دیگه)... با این کار کم کم به خودتون کمک میکنید ... کم کم این وقت کم آوردناتون هم میتونید جبران کنید ...

3) یا یه چیز دیگه اینه که شما وقتی یه مبحثی رو نخوندید و بلد نیستید ، میرید سر ِ آزمون و میبینید تستشو ... حالا میدونید بلد نیستیدا ، تو دلتون میگید حالا بزار هر چی بلدم رو امتحان کنم ، بالاخره یه چیزی میشه دیگه :> ... نه خیر ، چیزی قرار نیست بشه جز اون نمره منفی ای که شما قراره از اون سوال بگیرید ..خب مگه مجبورید ؟ تازه آخر سر هم میگید وقت هم کم آوردم و اون چیزایی که بلد بودم رو هم نزدم ... بلد نیستید دست نزنید به تست ...

4) یا اینکه همیشه آدم قرار نیست سوالای شک دار ( و به اصطلاح بعضیا موندن توی 2 تا گزینه) رو بزنه .... شما به تدریج میفهمید که توی هر درس وقتی به این سوالات میرسید باید چیکار کنید (بزنید یا نزنید) ،چون با آزمون دادنتون دستتون اومده که هر وقت این تستا رو میزنید غلط درمیاد یا درست در میاد ، پس وقتی یه چیزی رو قبلا تجربه کردید و میدونید نتیجه ی خوب نداره میخواید دوباره توی آزمون امتحان کنید که شاید به احتمالِ خیلی کم درست درآد ؟ خب نکنید این کارارو ...

5) بعضی ها هم که اصن درس نمیخونین و انتظار نتیجه دارید ..امسال از این چیزا خبری نیستا ! از الان بهتون بگیم ....

اینا چیزایی بود که من هر وقت آزمونامو بد میدادم از اون آزمون نتیجه میگرفتم ... شما ها تکرارشون نکنید خواهشا !!!

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

ی چیزی
من حس می کنم خیلی زمان زود گذشته. از دست دادنِ تابستون خوب خیلی مهمه
نمیگم نخوندم. نصفه نیمه خوندم ولی ... فقط حس می کنم دیره...
یعنی بهم گفتن که با رتبه ای که میخوام باید ی سالی بمونم بخونم
یعنی زیر 500 نمیشه هیچ جوره دیگه؟

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از ~DREAM~ :
ی چیزی

:O من نمیدونم کی به شما گفته چون تابستون درستون رو خوب نخوندین زیر 500 نمیشین ... اما همین که حرفشو باور کردی و خودت داری پی ِ اون حرفو میگیری که میشه یا نمیشه واقعا اشتباهه ...
من کسایی رو میشناسم که تابستون مدرسه هم نرفته بودن حتی ، از مهر شروع کردن ...اما نتیجه شون خیلی هم خوب بوده .. پس اینجور قضاوت کردن واقعا اشتباهه ...
کنکوری ها یه اشکال ِ بدی که دارن ، وقتی یکی یه همچنین چیزی بهشون میگه ذهنشونو درگیر ِ اون حرف میکنن ، یه هفته 2 هفته ای درگیر ِ این حرفن که خب حتما نمیشه دیگه ، وقتی اون گفته .. ازتون درخواست میکنم که پی ِ این حرفارو نگیرید ، کسی قرار نیست آینده ی شما رو پیش بینی کنه ، مگه شما میدونید چقد قراره رو درساتون وقت بزارید و تمرکز کنید ؟ مگه قراره عین ِ تابستونتون نصفه نیمه بخونید ؟ مگه قرار نیست که تلاش کنید تا به اون رشته های خوبتون برسید ؟ پس چرا این حرفارو باور میکنید ؟
اینجاست که میگن بعضیا استاد ِ تضعیف ِ روحیه هستنا ... به حرفای هیچکی امسال اعتماد نکنید ...

تابستون گذشت چه خوب و چه بد ، گذشت و تموم شد .. فقط ببینید که چه مباحثتون از تابستون رو نیاز دارین دوباره بخونید ( همین نصفه نیمه هایی که میگی) ...یه برنامه ی ریزی درست بکنید و فقط به فکر ِ استفاده از بقیه ی وقتاتون باشید ...

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

وای....
ی بار دیگه هم اینجوی شده بودما
دوروز به آزونم مونده مرور باید میکردم این هفته رو ئ روزو مرور کردم بقیش هیچی!الان دوروز مونده وکلی کتاب.....

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از ~DREAM~ :
ی چیزی
ببینید بچه ها اصلا نگران نباشید که تابستون تموم میشه!!!!!!!!!این احساس رو معمولا خیلیا دارن که میگن تابستون خوب نخوندیم.باور کنید حتی اونایی که برنامه رو کامل میرسن بازم یه جور دلهره دارن!!این احساس طبیعیه ولی نذارید بهتون غلبه کنه!!همین الانش از خیلی ها جلو هستید که تابستون به طور نسبی خوندید.اگه به تعداد شرکت کنندگان تو کارنامه تون نگه کنید میبینید که اگه الان حدود 17000 نفر شرکت کننده هست طول سال به 40000 یا 50000 هم میرسه!!!!!این یعنی چی؟یعنی این همه آدم تازه از مهر شروع کردن!!!
من چن نفرو میشناسم که تابستون کم میخوندن ولی بهترین رتبه شهرمون رو آوردن!!یکیش همین آقای چوپان که رتبه 14 آوردن!!رتبه 33!!!!!!!رتبه 400!!!!!حالا شما زیر 500 میخوای!!
طول سال به اندازه کافی وقت هست.کانون چندین بار آزمون مروری داره!!!!!!

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

چرا پستتو ویرایش کردی ؟ من داشتم جواب مینوشتم که ! اون قسمت ِ گربه ه خیلی باحال بود ولی :))!
این گربه و اون آشپزی سامان گلریز و اینا خیلی آبروریزی بود! آدم هر چی تو زندگیش پیش میاد نباید زود منتقل کنه بعدش سوال رو خلاصه کردم تو افسردگی مزمن دیگه! :)

من بازم نمیدونم این افسردگی مزمنی(!) که میگید آخه از چی نشئت میگیره ...
هیچ دلیلی نداره ولی معمولا هستش البته خیلی حاد نیست ! به هر حال مزنه! :D
--------------------------------
یه اشتباه پیش اومد {-8 دوباره سوتی دادم این دو تا آزمون هیچ ربطی به هم نداشت چون یکیش از سال دوم بود یکیش از سال سوم
پارسال هم که تو آرمونای کانون ضریب رشدم منفی (!) بوده احتمالا مال تحلیل نکردن و جدی نگرفتن آزمونا تو طول سال بوده
یا یه چیز دیگه اینه که شما وقتی یه مبحثی رو نخوندید و بلد نیستید ، میرید سر ِ آزمون و میبینید تستشو ... حالا میدونید بلد نیستیدا ، تو دلتون میگید حالا بزار هر چی بلدم رو امتحان کنم ، بالاخره یه چیزی میشه دیگه ... نه خیر ، چیزی قرار نیست بشه جز اون نمره منفی ای که شما قراره از اون سوال بگیرید ..خب مگه مجبورید ؟ تازه آخر سر هم میگید وقت هم کم آوردم و اون چیزایی که بلد بودم رو هم نزدم ... بلد نیستید دست نزنید به تست ...
اینو میذاریم برای اون 10-15 دقیقه ای که وقت اضافه میاریم
یه چیز دیگه، دارم سعی میکنم که عربی رو تستاش رو تو مدت زمان کمتری حل کنم ولی هنوز نشده، راه رو باید قدم به قدم پیمود! من تو عمومیا ترتیب کارم اینجوریه زبان رو که 20 دقیقه وقت میذارن* تو 10 یا نهایتا" 12 دقیقه جواب میدم اما اون 8-10 دقیقه ای که اضافه میاد دقیقا برای عربی صرف میشه، یعنی اصلا دیگه وقت اضافه نمیاد مسلما" نمیشه اینطوری کنکور داد ولی نشده تا حالا که درست بشه

*این آزمونای گزینه 2 هست ولی کانون با اون سوالای گلابیش که 15 دقیقه پارسال وقت میذاشت تو 5 دقیقه به راحتی میشه به سوالات زبانش جواب داد (در هر صورت حدود 10 دقیقه اضافه میاد... کنکور چطوری بود زبانش؟!)
من تو تابستون به دو(سه) تا درس نرسیدم! و تو بقیه تابستون (این 10 روز باقی مونده هم نمی رسم)
1-جبر (که مهم نیست میشه تو یه روز جمعش کرد)
2-زبان فارسی (این مشکل ساز شده!)
با برنامه کانون جمع میشه دیگه؟!
3-زبان رو هم که نمیخونیم فعلا بعدا" تو سال میشینیم رندم تست میزنیم (اگه نیاز بشه)
---------------------------------------------------------------
زبان فارسی رو انگار 2 تا کتاب معرفی شده خیلی سبز و نشر الگو (5 بحث زبان فارسی(؟!)) معرفی شده! مشکل من فقط شمارش مشتق و مرکب و مشتق مرکب و ایناست البته تو اینا که مشکل هست مطالعم صفر بوده ولی میدونم با منابع معمولی جمع نمیشه (باز دوباره نَگین که تو که از الان اینو میگی ، الان اینجوری باشی تو کنکورم صد درصد همینجوری و اینا! کاملا میدونم که نمیشه ) به هر حال متانسب با مشکل ما کدومشون بهتره ؟ (دوتاشو شما دیدین؟!)- {تو شمارش تکواژ و واژه و یا واج و اینا و دیگر مباحث خدا رو شکر مشکلی ندارم}

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از !!!Mr. Nik :
یه چیز دیگه، دارم سعی میکنم که عربی رو تستاش رو تو مدت زمان کمتری حل کنم ولی هنوز نشده، راه رو باید قدم به قدم پیمود! من تو عمومیا ترتیب کارم اینجوریه زبان رو که 20 دقیقه وقت میذارن* تو 10 یا نهایتا" 12 دقیقه جواب میدم اما اون 8-10 دقیقه ای که اضافه میاد دقیقا برای عربی صرف میشه، یعنی اصلا دیگه وقت اضافه نمیاد مسلما" نمیشه اینطوری کنکور داد ولی نشده تا حالا که درست بشه

*این آزمونای گزینه 2 هست ولی کانون با اون سوالای گلابیش که 15 دقیقه پارسال وقت میذاشت تو 5 دقیقه به راحتی میشه به سوالات زبانش جواب داد (در هر صورت حدود 10 دقیقه اضافه میاد... کنکور چطوری بود زبانش؟!)
وقت نرمال واسه عربی 20 دقیقس.
باید بررسی کنین و ببینین بیشتر مشکلاتتون کجاس؟ترجمه؟درک مطلب؟تجزیه و ترکیب؟یا قواعد؟!!
اگه مشکلتون ترجمس،قوانینی واسه جواب دادن به این نوع سوالا وجود داره که سرعتتون رو افزایش میده!
اگه شما این نکات رو بلد باشین،دیگه نیازی نیست که برای جواب دادن به این سوالا وقت زیادی رو صرف کنین!
مثلاً بجای بررسی ترجمه ی کل جمله،فقط کافیه به فعل ها،ضمایر،معرفه و نکره،مفرد و جمع و بعضاً معنی لغت ها توجه کنین!

اگه مشکلتون تو درک مطلبه،یعنی نمیتونین سریع متن رو ترجمه کنین،نیازی به ترجمه ی همه ی متن نیست!شما فقط باید مفهومش رو بفهمین بعد برین سراغ سوالا و اگه واسه جواب دادن به سوالا نیاز به ترجمه ی دقیق متن بود،فقط همون قسمتی که سوال از اونجا مطرح شده رو ترجمه میکنین!

اگه تو تجزیه و ترکیب مشکل دارین،بهترین راه حل، تمرین زیاده!
بعضی از دبیرا هم نکات خاصی واسه این بخش دارن که ممکنه به دردتون بخوره!

اگه هم مشکلتون تو قواعده پیشنهاد میکنم چند جلسه کلاس برین تا سرعتتون زیاد بشه!

به نقل از !!!Mr. Nik :
من تو تابستون به دو(سه) تا درس نرسیدم! و تو بقیه تابستون (این 10 روز باقی مونده هم نمی رسم)
1-جبر (که مهم نیست میشه تو یه روز جمعش کرد)
2-زبان فارسی (این مشکل ساز شده!)
با برنامه کانون جمع میشه دیگه؟!
3-زبان رو هم که نمیخونیم فعلا بعدا" تو سال میشینیم رندم تست میزنیم (اگه نیاز بشه)
قسمتای مهم جبر تو ریاضیات گسسته تکرار میشه و واسه قسمتای دیگش هم وقت دارین!
زبان فارسی هم خیلی سادس،فقط نیاز به تمرین و تکرار داره!با چنتا از بچه هاهم که صحبت میکردم از این درس میترسیدن!باور کنین چیزی نداره!!! :-??
واسه زبانم تو اوقات بیکاری چنتا تست بزنین کافیه! (;

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

ی سوال؟
شنیدین میگن هر چیزیو ک میخونین مرورِ اول روزِ بعده؟ بعدش ی هفته و اینا؟
چیکار کنیم واسه این؟
واقعا خوبه که روش وقت بذاریم؟ آخه من امتحان که کردم دیدم هی نکته اضافه درمیارم به بقیه درسای اون روز نمیرسم ولی اگه واجبه حتما ی کاریش میکنم. (;
ی چیزُ دیگه م اینکه من ریاضیم در طولِ سال خیلی خوب بود هم دوم هم سوم. ولی الان که تستِ ریاضی میزنم... کانون که چیزی نداشت فهمش راحت بود. ولی کتاب سبز خیلی به مشکل برمیخورم. به نظرتون با همین سبز ادامه بدم و با سوالای مشکل دست و پنجه نرم کنم تا یاد بگیرمشون؟ سوالای کنکور مشابهتی با خیلی سبز داره؟

بالا