• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

• شروع کننده موضوع lof
  • تاریخ شروع
نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : انتقادات و پیشنهادها

به نقل از علــی[میم] :
ببینید این تاپیک شلوغ ترین تاپیک کل فرومه ، روزانه تعداد زیادی از کاربرا به ما پ خ میزنن که چرا فولان پست رو پاک کردید ، چرا این قسمت ویرایش شد ، کدوم قانون این طور میگه ، بزارید به جای دو تا پست سه تا پست و بدیم و ... + اینکه حتی مدیران داخلی گاهی اوقات به ما پ خ میزنن که با چه توجیحی فولا پست پاک یا ویرایش شد ، باید قبول کنیم ابهاماتی در قوانین حرف بزن وجود داره که خب ما این ابهامات رو با بررسی جزئی دید خودون به قوانین به حداقل میرسونیم .

در ضمن اکثر انجمن ها و زیر انجمن ها قوانین خودشون رو در تاپیکی متفاوت توضیح دادن ، در مورد زیر انجمن حرف بزن با بیشترین تعداد ارسالات و بیشترین حساسیت کاربران روی پست هاشون ، جای خالی همچین تاپیکی حس میشد .

حرفِ شما صحیح، ولی تمامِ اینا کلاً در دو یا نهایتاً سه تا از قوانینِ ح.ب خلاصه میشن. این که پستی حذف میشه، نهایتاً دلیلش یا این می‌تونه باشه که یا پستِ سومه، یا کپی پیسته، که خب این برهمگان واضحه که کپی پیست چیه! یا نقلِ قوله که نقلِ قول کردن هم فقط به همین توضیحِ حاشیه‌ای کفایت می‌کنه که ذکر بشه چه نقلِ قولِ عادی و چه اشاره‌زدن به پست‌ها (همونی که زیرِ پستشون × میزنن و اظهارِ نظر می‌کنن) . همین. ویرایش کردن هم که در صورتی صورت می‌گیره که حاویِ الفاظِ نامناسب باشه یا چیزهای دیگه که همه و همه تو خودِ اصلِ قوانین توضیح داده شدن! این که «با ذکرِ مثال» توضیح بدین خیلی خوبه‌ها! ولی «ضرورت» نداره. اینو منظورمه. ضرورت فقط واسه یکی دو مورده.

× ضمنا برای بارِ n ام، توجیه درسته :|

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از The Merovingian :
حرفِ شما صحیح، ولی تمامِ اینا کلاً در دو یا نهایتاً سه تا از قوانینِ ح.ب خلاصه میشن. این که پستی حذف میشه، نهایتاً دلیلش یا این می‌تونه باشه که یا پستِ سومه، یا کپی پیسته، که خب این برهمگان واضحه که کپی پیست چیه! یا نقلِ قوله که نقلِ قول کردن هم فقط به همین توضیحِ حاشیه‌ای کفایت می‌کنه که ذکر بشه چه نقلِ قولِ عادی و چه اشاره‌زدن به پست‌ها (همونی که زیرِ پستشون × میزنن و اظهارِ نظر می‌کنن) . همین. ویرایش کردن هم که در صورتی صورت می‌گیره که حاویِ الفاظِ نامناسب باشه یا چیزهای دیگه که همه و همه تو خودِ اصلِ قوانین توضیح داده شدن! این که «با ذکرِ مثال» توضیح بدین خیلی خوبه‌ها! ولی «ضرورت» نداره. اینو منظورمه. ضرورت فقط واسه یکی دو مورده.

× ضمنا برای بارِ n ام، توجیه درسته :|

خب اینکه برای شما که از قوانین مطلع هستید !!! و پست های خلاف قوانین و پاک شده زیاد دیدید ، ضرورتی نداره دلیل برا اینکه برای کاربران جدیدتر ضرورت نداشته باشه نمیشه + اسنکه ضرورتی نداره دلیل بر اینکه به درد نخور باشه نمیشه یا حداقل امیدوارم منظورتون به دردنخور نبوده باشه از ضرورت نداشتن !!!! چون از دید من مدیر این انجمن که روزانه ان بار باید به کاربران جواب پس بدم که کدوم قوانین کدوم عمل من رو توجیح میکنه ، خیلی به درد بخور هست !

• لایک
امتیازات: swz
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از علــی[میم] :
نظرات شما محترم و در تصمیم گیری نهایی حتمن لحاظ خواهد شد اما به صرف هم فکری ، این توضیح رو بدم که راهنمایی کاربران به سمت انجمن خاطرات از خیلی مدت پیش انجام گرفته اما کاربران تمایل بیشترب برای ثبت وقایع روزانه و افکارشون در حرف بزن دارن که خب نمیشه هم با این موضوع مقابله کرد ، از طرفی تو این طور وقایع بزرگ مثل عید نوروز ، حجم زیادی از پست های حرف بزن به این موضوع اختصاص پیدا میکنه که خب خیلی ها از اینکه حرف بزن رو باز کنن تمام صفحه رو تبریک عید نوروز یا خاطرات نوروزی دیگران ببینن و حرف بزن های واقعی دیده نشه ، اذیت میشن و اینکه ما مطلقاً مرزی قائل نشدیم ، خیلی از پست های حرف بزن که قسمتیشون در مورد عیده رو ما پاک یا ویرایش نمیکنیم اما به قول خودتون حرف بزن ثبت جریان زندگی کاربرانه که باید متفاوت با خاطرات و مسائل کلیشه ای و به طور کلی ، دیدگاهی باشه ، یه جورایی پست های حرف بزن موضوعیت نباید بگیرن به خودشون ینی خب ، عیدتون مبارک ، امسال میخوام عید فولان طور شه فولان کار کنم ، تا حد زیادی موضوع محورن ، میشه از دلنوشته ها و افکاری که توی حرف بزن بیان میشن جداشون کرد .

مقابله نه، منظورم دقیقاً همون راهنمایی بود. درسته که نمیشه جلوش رو گرفت، اما اگه چند وقت یه بار ذکر کنید که همچین تاپیکی هم وجود داره خوبه.
متوجهم، اما آیا خاطرات و حتی مسائل کلیشه‌ای هم جزئی از اون جریان زندگی نیست؟ به هرحال همیشه اتفاقاتی هست که باعث میشه یه موضوع خاص بُلد بشه. من میگم الان با این استدلال، چه فرقی بین امتحانات دی و نوروز وجود داره؟ خب تو اون زمان هم اکثر پستا راجع به درس و اینجور چیزاس، پس باید تاپیک جداگانه زده بشه براش؟
منظورم اینه که میفهمم مشکل چیه، ولی راه حل ش این نیست! شاید راه ش این باشه که بالای تاپیک هشدار بدین پستایی که صرفاً شامل تبریک ن پاک میشن. :-?

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از علــی[میم] :
خب اینکه برای شما که از قوانین مطلع هستید !!! و پست های خلاف قوانین و پاک شده زیاد دیدید ، ضرورتی نداره دلیل برا اینکه برای کاربران جدیدتر ضرورت نداشته باشه نمیشه + اسنکه ضرورتی نداره دلیل بر اینکه به درد نخور باشه نمیشه یا حداقل امیدوارم منظورتون به دردنخور نبوده باشه از ضرورت نداشتن !!!! چون از دید من مدیر این انجمن که روزانه ان بار باید به کاربران جواب پس بدم که کدوم قوانین کدوم عمل من رو توجیح میکنه ، خیلی به درد بخور هست !

تمامِ حرفم این بود که «ارجاعِ صرف» به قوانین، می‌تونه کافی باشه برای توجیح!! کردنِ عملِ مدیریتی.

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

خب مسئله اينجاست كه كافى نيست. وقتى قوانين واضح نباشن ارجاع به قوانين كافى نيست. مثلا ما ميگيم كپى‌پيست ندين؛ بعد يكى مياد تكست آهنگ ميذاره با يه دونقطه پرانتز ته ش. بعد پاك ميكنيم پست رو، و ميگيم مطابق فلان قانون، پست شما پاك شده. بعد ايشون برمى‌گرده ميگه اين كپى‌ نيست كه! حرف دلمه، نبايد پاك شه. خب ما بايد يه جا بگيم كه دوستان، نگاه كنيد كپى‌پيست شامل تكست آهنگ هم ميشه. نبايد بگيم كه همه بدونن كه دچار همچين اشتباهى نشن و پستشون پاك نشه؟
و يه مسئله‌ى ديگه‌اى هم كه هست، اينه كه مثلا وقتى يه مدير جديدى بياد اينجا درست نميدونه كدوم پست رو پاك كنه و كدوم رو نه و دچار مشكل ميشه. يعنى قصد ما اين بوده كه يه مجموعه قوانين جامع و كامل داشته باشيم كه هم براى مديران و هم براى كاربران مفيد باشه. البته هنوز ابهاماتى وجود داره كه اون‌ها رو ما نمى‌تونيم كارى كنيم و مديران بالاترن كه بايد يه وقتى بذارن و قوانين رو تكميل كنن. و اگه به مرور بتونيم كامل كنيم اين‌ها رو قطعا مفيد خواهد بود.

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

من کلن با همه ی این کارای جدیدتون مشکل پیدا کردم ! :-"
الان که دوباره پستم رو خوندم حس کردم ممکنه لحن تندی ازش برداشت شه ، نیاز دیدم اولش ذکر کنم انتقادات رو دوستانه در نظر بگیرین و اینا ! :-"

یه چیز برای من سواله ، چرا مدیرای این انجمن انقدر اصرار دارن اینجا بشه شبیه به بقیه انجمن ها ؟ هم مسابقه گفت و شنود مد نظرمه هم چند تاپیکی بودن زیرانجمن حرف بزن .
برای تاپیک های موضوعی کاملا با نظر ریحانه موافقم ، برای خودم پیش اومد که خواستم پستی راجع به عید بدم و نمیتونستم مرزی قائل بشم برای بقیه حرفام با ربطشون به عید ، و خب بقیه ش رو نمیشد تو این تاپیک جدید بنویسم و اینطور که شما میگید حرفام راجع به عید رو باید اونجا مینوشتم ، البته من اونموقع نمیدونستم که سخت گیریتون در این حد نیست ، به هر حال ، با این روند و با اضافه شدن تاپیک های موضوعی دیگه ، اینطور میشه که من باید بشینم فکر کنم میخوام راجع به چی حرف بزنم و برم تاپیکش رو پیدا کنمو... ، میدونید ؟ با این کارتون دارید حرف بزن رو از حرف بزن بودنش خارج میکنید ، مدیر هستید و همه ی پست هارو میخونید دیگه ؟ حتمن دیدید پست هایی رو که گفته شده از خودِ حرف بزن ؟ یه چند وقت دیگه نمیشه همچین پست هایی رو اینجا دید ، دارید کم کم سختش میکنید !
راجع به شبیه خاطره نویسی شدنش هم تو پست قبلیم گفتم .

در مورد مسابقه گفت و شنود هم ، من تاپیکش رو که دیدم جواب مناسبی برای " که چی ؟ " پیدا نکردم ! هدفش رو گفتین که :
ارزیابی توانایی مدیریتی شما در سطح فروم و البته آشنایی شما با این فرآینده
خب این مسابقه اجرا شد ، توانایی مدیریتی کاربرا هم ارزیابی شد ، خب بعدش ؟ اگه قراره ملاک مدیرگزینی قرار بگیره هم بهتره از اول هدفتون رو واضح مشخص کنید برای بقیه و هم اینکه این ایده رو بذارید برای دوره ی جدید مدیرگزینی ، اجراش به شیوه ی یه مسابقه جالب نیس به نظرم !
حالا بماند هم که جایزه ی لایکی که براش در نظر گرفتین مسابقتون رو خنده دار کرده ‍!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از ـمهـ ـسا :
من کلن با همه ی این کارای جدیدتون مشکل پیدا کردم ! :-"
الان که دوباره پستم رو خوندم حس کردم ممکنه لحن تندی ازش برداشت شه ، نیاز دیدم اولش ذکر کنم انتقادات رو دوستانه در نظر بگیرین و اینا ! :-"

یه چیز برای من سواله ، چرا مدیرای این انجمن انقدر اصرار دارن اینجا بشه شبیه به بقیه انجمن ها ؟ هم مسابقه گفت و شنود مد نظرمه هم چند تاپیکی بودن زیرانجمن حرف بزن .
برای تاپیک های موضوعی کاملا با نظر ریحانه موافقم ، برای خودم پیش اومد که خواستم پستی راجع به عید بدم و نمیتونستم مرزی قائل بشم برای بقیه حرفام با ربطشون به عید ، و خب بقیه ش رو نمیشد تو این تاپیک جدید بنویسم و اینطور که شما میگید حرفام راجع به عید رو باید اونجا مینوشتم ، البته من اونموقع نمیدونستم که سخت گیریتون در این حد نیست ، به هر حال ، با این روند و با اضافه شدن تاپیک های موضوعی دیگه ، اینطور میشه که من باید بشینم فکر کنم میخوام راجع به چی حرف بزنم و برم تاپیکش رو پیدا کنمو... ، میدونید ؟ با این کارتون دارید حرف بزن رو از حرف بزن بودنش خارج میکنید ، مدیر هستید و همه ی پست هارو میخونید دیگه ؟ حتمن دیدید پست هایی رو که گفته شده از خودِ حرف بزن ؟ یه چند وقت دیگه نمیشه همچین پست هایی رو اینجا دید ، دارید کم کم سختش میکنید !
راجع به شبیه خاطره نویسی شدنش هم تو پست قبلیم گفتم .

در مورد مسابقه گفت و شنود هم ، من تاپیکش رو که دیدم جواب مناسبی برای " که چی ؟ " پیدا نکردم ! هدفش رو گفتین که :خب این مسابقه اجرا شد ، توانایی مدیریتی کاربرا هم ارزیابی شد ، خب بعدش ؟ اگه قراره ملاک مدیرگزینی قرار بگیره هم بهتره از اول هدفتون رو واضح مشخص کنید برای بقیه و هم اینکه این ایده رو بذارید برای دوره ی جدید مدیرگزینی ، اجراش به شیوه ی یه مسابقه جالب نیس به نظرم !
حالا بماند هم که جایزه ی لایکی که براش در نظر گرفتین مسابقتون رو خنده دار کرده ‍!

نظرات شما و دیگر دوستان در مورد چند تاپیکی شدن حرف بزن ، در نظر خواهیم داشت .

و در مورد مسابقه ، نقل قول زیر قسمت پایانی معرفی این مسابقه به مدیران داخلی از طرف ماست ، امیدوارم کافی باشه :

خب جایزه هم که نشان همکار مدیریت به نظرم مناسبه .
داوری هم نظر من اینه که مدیران داخلی داوری کنن ، که حالا با توجه به اتفاقات اخیر ، کاربرا هم بیشتر با سیستم مدیریتی فروم آشنا شن .

خب ته همه اینا ممکنه پیش خودتون بگید ، اینا هیشکودوم به این انجمن مربوط نیست و من در جواب میگم ، اگر من تاپیکی بزنم ، با موضوع چگونه مدیر خوبی باشیم ؟ مدیریت ؟ و ... و در پست اول و توضیحات بدم ، فرض کنید مدیریت در همین سایت در سطح اول مورد بحث باشه ، آیا شما به این تاپیک و جایگاهش در انجمن گیر میدید ؟ و خب از این دید که الان توضیح دادم ، به نظر ربطش به انجمن ما کاملن مشهوده.

در مورد فوایدش و کمک هاش به ما دو تا و شلوغ ترین انجمن فروم هم فکر نکنم نیاز به توضیح باشه دیگه .

در ضمن جایزه مسابقه رو داخلی ها تعیین کردن و فقط لایک نیست ، نشان همکار مدیریت هم هست که بس به جاست .

و مورد آخر اینکه حالا شاید زیر انجمن حرف بزن کلن ماهیتش با بقیه انجمن ها و زیر انجمن ها فرق داشته باشه ، اما کل این انجمن (گفت و شنود و حرف بزن) رو نباید جدای از باقی انجمن ها در نظر گرفت ، تفکر بدی که بین کاربرا و بعضن مدیرا من دیدم (نه اینکه از هم جداشون کنم صرفاً دید مدیران رو منظورم بود) اینهکه گفت و شنود رو آشغال دونی بقیه انجمن ها میدونن ، حرف بزن رو محل خالی شدن اسپم کاربرا میدونن و ... که خب اینکه شما اصرار دارید ما داریم کاری میکنیم که این انجمن شبیه بقیه شه ، ینی تقریباً همچین نظری دارین ، که البته به نظر من اشتباست :) هر کار که ما میکنیم ، مسابقه برای این انجمن ، تاپیک قوانین برای حرف بزن و ... برای اینه که پست های این انجمن رو هم ارزشمند میدونیم و به کاربران و پست هاشون احترام میزاریم ، این بین ممکنه اشتباهاتی هم وجود داشته باشه که حتمن داره و شما به ما گوشزد میکنین و ما برطرف میکنیم .

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

امیدواریم دوستانی که مخالف طرح چند تاپیکی بودن حرف بزن هستند ، مخالفت هاشون و دلایلشون رو به همین منوال بیان کنن و یا با لایک و دیسلایک دوستانی که گفتن ، نظرشون رو به ما اعلام کنن .

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از صَواع. :
خب مسئله اينجاست كه كافى نيست. وقتى قوانين واضح نباشن ارجاع به قوانين كافى نيست. مثلا ما ميگيم كپى‌پيست ندين؛ بعد يكى مياد تكست آهنگ ميذاره با يه دونقطه پرانتز ته ش. بعد پاك ميكنيم پست رو، و ميگيم مطابق فلان قانون، پست شما پاك شده. بعد ايشون برمى‌گرده ميگه اين كپى‌ نيست كه! حرف دلمه، نبايد پاك شه. خب ما بايد يه جا بگيم كه دوستان، نگاه كنيد كپى‌پيست شامل تكست آهنگ هم ميشه. نبايد بگيم كه همه بدونن كه دچار همچين اشتباهى نشن و پستشون پاك نشه؟
و يه مسئله‌ى ديگه‌اى هم كه هست، اينه كه مثلا وقتى يه مدير جديدى بياد اينجا درست نميدونه كدوم پست رو پاك كنه و كدوم رو نه و دچار مشكل ميشه. يعنى قصد ما اين بوده كه يه مجموعه قوانين جامع و كامل داشته باشيم كه هم براى مديران و هم براى كاربران مفيد باشه. البته هنوز ابهاماتى وجود داره كه اون‌ها رو ما نمى‌تونيم كارى كنيم و مديران بالاترن كه بايد يه وقتى بذارن و قوانين رو تكميل كنن. و اگه به مرور بتونيم كامل كنيم اين‌ها رو قطعا مفيد خواهد بود.

حرفات تا حدی درسته. ولی خوب باز هم باید بگم که نخوندن قوانین مشکل هست نه اینکه واضح نیستن!

مثلن خوده من. قوانین رو خوب خوندم ولی یه ساله پیش! یعنی تا دو روز پیش به صواع گفتم که چرا دو پست تو صحفس از خودم! یعنی خودم خواستم که پسته خودم حذف شه که گفت لازم نیست و اون قانون پاک شده!

یا چند روز پیش با خودت سره اینکه یک پست من مربوط به یکی از قسمت های سایت بود! خوب من اصلن این مورد رو تو قانون اضافه شده بود خبر نداشتم!

یعنی بیشتر موضوع روی بی خبری هست تا در مورد نا واضح بودن!

و این به ابعاد انجمن و کاربری که پست میذاره هم ربطی نداره!

مثلن بره ناقلا که حتا نشان تولید محتوا هم داره تو تاپیک مناظره انجمن جامعه شناسی که همه جاش چند بار ذکر شده که غیر شرکت کننده ها کسی پست نده باز هم پست داد!

خوب چون حوصله خوندن ندارن کاربرا :-" یا قوانین تغییر می کنه ولی خیلی اعلام نمیشه تغییراتش.

نظرت چیه قوانین رو برگردونی تو بخش توضیحات ؟ اونجوری هر کاربری هر روز چندبار میبینتش :-"

صرفن پیشنهاد بود :-"

( این اول قرار بود خطاب باشه به علی :D ولی خوب من دیشب خوابم برد الان شد خطاب به صواع :-" )

علی بعضی ها هم دلشون تنگ میشه میان باهات حرف بزنن و فحشت بدن :-" نمیگم کی که ریا نشه :))

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از مازیمون :
حرفات تا حدی درسته. ولی خوب باز هم باید بگم که نخوندن قوانین مشکل هست نه اینکه واضح نیستن!

مثلن خوده من. قوانین رو خوب خوندم ولی یه ساله پیش! یعنی تا دو روز پیش به صواع گفتم که چرا دو پست تو صحفس از خودم! یعنی خودم خواستم که پسته خودم حذف شه که گفت لازم نیست و اون قانون پاک شده!

یا چند روز پیش با خودت سره اینکه یک پست من مربوط به یکی از قسمت های سایت بود! خوب من اصلن این مورد رو تو قانون اضافه شده بود خبر نداشتم!

یعنی بیشتر موضوع روی بی خبری هست تا در مورد نا واضح بودن!

و این به ابعاد انجمن و کاربری که پست میذاره هم ربطی نداره!

مثلن بره ناقلا که حتا نشان تولید محتوا هم داره تو تاپیک مناظره انجمن جامعه شناسی که همه جاش چند بار ذکر شده که غیر شرکت کننده ها کسی پست نده باز هم پست داد!

خوب چون حوصله خوندن ندارن کاربرا :-" یا قوانین تغییر می کنه ولی خیلی اعلام نمیشه تغییراتش.

نظرت چیه قوانین رو برگردونی تو بخش توضیحات ؟ اونجوری هر کاربری هر روز چندبار میبینتش :-"

صرفن پیشنهاد بود :-"

( این اول قرار بود خطاب باشه به علی :D ولی خوب من دیشب خوابم برد الان شد خطاب به صواع :-" )

علی بعضی ها هم دلشون تنگ میشه میان باهات حرف بزنن و فحشت بدن :-" نمیگم کی که ریا نشه :))

:-" حالا ضرری که نمیرسونه بیشتر و کامل تر توضیح دادن قوانین :-"

:-"
:-"

:-":-"

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به نقل از سـحر :
دو سال پیش این موقعا ماها درحال بیرون کردن نود و دوییا از اینجا بودیم که برن به درس و مشقشون برسن.حالا هیچکس (جز شقایق البته:-") به ما هیچی نمیگه.نه کسی بیرونمون میکنه.نه کسی گیر میده که بچه اینجا چی کار میکنی برو دینی ت و بخون.همه متوجهن که حوصله نداریم.همیشه فک میکردم این صفت کامپیوتری آس که بی حال و تنبلن انقد.به نظرم 94 ایام میتونن یه گروه بی حال و بی حوصله رو تشکیل بدن.حالا چی بشه یه 94ای کامپیوتری هم بشه. : ))
خلاصه یه وقت زشت نباشه من امسال اینجا هیچ خاطره ای ندارم؟کلا هم دایره ی دوستی م از تابستون 92 بسته شده اینجا.به نظرم این دو تا چرخ دنده کمه.من تو این مدت کوتاه ( دیگه دو سال و اندی کمه وقتی اکانت دخترخاله ی من برای دوران دبستان منه : )) ) به اندازه پر شدن تمام این چرخ دنده ها فسیل شدم.وقتی آدم نتونه با کسی دوست بشه، حال و حوصله شم نداشته باشه ینی چی خب؟یه طوری که انگار توانایی پذیرش آدم جدیدو ندارم.آدمای قبلی رو میخوام. : (
وای از دلتنگی.آخ از دلتنگی.
پ.ن:ببخشید 3 تا.جدا این سومی کی اومد؟
بخش های بلد شده ویرایش و حذف شدن.
سوال من اینه:
1- اگر فقط یه کم دقت کنین "فقط یه کوچولو" فکر کنین، آیا محتوای پست من درمورد درجه کاربریه؟
2- شما به چه حقی قسمتی از حرف منُ پاک کردید؟اون پ.ن آخرش هم حتی اگر منطقی باشه پاک کردنش که قبول ندارم، قطعاً حق اینُ ندارین که به پست من دست ببرین.شما مدیر اینجایین.اجازه ی پاک کردن پست بقیه مثل یک امانته براتون.نمیفهمم چرا درک نمیکنین.
3- آیا من کاربر 3 روزه هستم که متوجه نباشم که چی بنویسم و چی ننویسم؟که حتی اگر کاربر جدید هم بودم شما حق چنین برخوردی نداشتید.احساس نمیکنین این کارتون بی احترامیه یه کم؟

روی صحبت من با آقای علی میم (؟) هست البته که دلایل منطقیشون برای حذف قسمت‌هایی از پستمُ جویا شدم و صرفاً انقدر به نظرم خنده دار بود که ترجیح دادم بحثی نکنم.قبلاً هم پستی داشتم با این مضمون ولی نمیدونم الآن چه فرقی کرده با قبلاً که هیچ وقت چنین بحث ، (عذر میخوام) مسخره ای برام به وجود نیومده بود.

بعداً نوشت:اینُ به فرزانه و sadlove هم گفتم.اگر منطقی با من صحبت میکردن که هر جا کلمه ی "ستاره و چرخ دنده" دیدیم طبق قوانین جدید باید حذف کنیم من قبول میکردم.همچین چیزی وجود نداشته قبلاً که شما صرف اینکه کسی از این کلمات استفاده کنه تو صحبتش ویرایشش کنین.پس لطفاً قانونُ اصلاح کنین تا شبهه پیش نیاد.

×فرز: توی تیم داخلی بررسی و نتیجه اعلام میشه.

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

دیگه بحث نکنین اینجا :-"

دهع :-"

سحر چی بت گفتم تو پ.خ ؟ :-"

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

یه سوال.
این پست آیا در رابطه با عید نیست؟؟

می‌دونید بیدار شدن با صدای ملایم ساز آدمایی که نزدیکای عید توی کوچه‌ها و خیابونا راه می‌افتن و ساز می‌زنن، بعد از یه روز اعصاب‌خورد‌کن و طولانی چقدر می‌تونه خوب باشه؟ خیلی.
انگار توی کوچه‌ها راه می‌رن و حال خوب توی هوا پخش می‌کنن.
× و خاطره‌ی اون زمان که کوچیک بودیم و مامانم عیدی‌شون رو می‌داد که بریم بدیم بهشون و لبخند های صمیمی‌شون

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از hamed.yas :
یه سوال.
این پست آیا در رابطه با عید نیست؟؟

الان شما تو ح.ب نگاه کنید خیلی از پستا به‌طور صریح‌تری حتی مربوط به عیدن. منتهی با توجه به اعتراضای بچه‌ها نسبت به این طرح فعلا کاری به پست‌ها نداریم تا تصمیم گرفته بشه این طرح چی بشه.
ربطی به شخص پست‌دهنده نداره این موضوع که.

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از علــی[میم] :
و مورد آخر اینکه حالا شاید زیر انجمن حرف بزن کلن ماهیتش با بقیه انجمن ها و زیر انجمن ها فرق داشته باشه ، اما کل این انجمن (گفت و شنود و حرف بزن) رو نباید جدای از باقی انجمن ها در نظر گرفت ، تفکر بدی که بین کاربرا و بعضن مدیرا من دیدم (نه اینکه از هم جداشون کنم صرفاً دید مدیران رو منظورم بود) اینهکه گفت و شنود رو آشغال دونی بقیه انجمن ها میدونن ، حرف بزن رو محل خالی شدن اسپم کاربرا میدوننو ... که خب اینکه شما اصرار دارید ما داریم کاری میکنیم که این انجمن شبیه بقیه شه ، ینی تقریباً همچین نظری دارین ، که البته به نظر من اشتباست :) هر کار که ما میکنیم ، مسابقه برای این انجمن ، تاپیک قوانین برای حرف بزن و ... برای اینه که پست های این انجمن رو هم ارزشمند میدونیم و به کاربران و پست هاشون احترام میزاریم ، این بین ممکنه اشتباهاتی هم وجود داشته باشه که حتمن داره و شما به ما گوشزد میکنین و ما برطرف میکنیم .
من واقن نمیدونم چه جوری شما از حرفای من همچین برداشتی رو کردین ! :-??
حالا شاید یه عده همچین تفکری داشته باشن ، ولی منظور من به خاص بودن گفت و شنود و حرف بزن بود ، نه این چیزی که شما گفتین !
علت مطرح کردنش هم این قسمت از صحبتاتون بود :
به صورت آزمایشی ، دو تاپیک تحت عنوان ، ولنتاین نوشت و نوروز نوشت در زیر انجمن حرف بزن ایجاد میشن ، برای مناسبت های اینچنینی که پیش بینی میشه ، حجم بالایی از پست ها رو به خودشون اختصاص بدن و در نهایت امیدواریم کمی هم از جلوه تک تاپیکی بودن ، زیر انجمن حرف بزن کاسته شه .
کلن خواستم بگم حرف بزن همینجوریش خوبه و دوست داشتنی !
و البته تشکر از نظر سنجیتون و تشکر از اقدامات بعدیتون در همین راستا ! :-"

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

شما تویِ قوانین‌تون ذکرکردین که "نقلِ قول به هرگونه‌ای ممنوع‌ است." و ما داریم می‌بینیم (این پست، در جواب این پست.) که عملاً تویِ حرف بزن بر سرِ یک موضوعِ بسیار تخصصیِ روانشناسانه و جامعه‌شناسانه حرف زده می‌شه.
و این مسئله دو تا اشکال داره.
از طرفی قوانینِ شما شکسته‌ می‌شن و از طرفی وقتی شما به یک نظریه و یک تئوری ایراد وارد می‌کنین باید از نظر اخلاقی اجازه بدین که اون ایده و تئوری از خودش دفاع کنه.
شروعِ این مسئله که افراد نظرشون رو در مورد یک موضوعِ تخصصی بیان کنن، دستِ شما نیست و من نمی‌خوام الان این مسئله رو رد یا تایید کنم، چرا که خودِ این مسئله کُلی جایِ بحث داره، ولی ادامه‌ش می‌تونه دستِ شما باشه و شما می‌تونین کنترل‌ش کنین و در صورتی که می‌بینید که فردی تمایل داره یک پستِ دیگه از یک فرد دیگه رو نقد کنه، بهش تذکر بدین که تاپیک‌ش رو بزنه و مفصل و با اصول و با رعایت اخلاق و منطق در موردش حرف‌زده بشه.

× لطفا با آرامشِ کامل بخونین، چون من با آرامش کامل نوشتم‌ش. :د

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Mysterious Quéèn :
شما تویِ قوانین‌تون ذکرکردین که "نقلِ قول به هرگونه‌ای ممنوع‌ است." و ما داریم می‌بینیم (این پست، در جواب این پست.) که عملاً تویِ حرف بزن بر سرِ یک موضوعِ بسیار تخصصیِ روانشناسانه و جامعه‌شناسانه حرف زده می‌شه.
از طرفی قوانینِ شما شکسته‌ می‌شن و از طرفی وقتی شما به یک نظریه و یک تئوری ایراد وارد می‌کنین باید از نظر اخلاقی اجازه بدین که اون ایده و تئوری از خودش دفاع کنه.
شروعِ این مسئله که افراد نظرشون رو در مورد یک موضوعِ تخصصی بیان کنن، دستِ شما نیست و من نمی‌خوام الان این مسئله رو رد یا تایید کنم، چرا که خودِ این مسئله کُلی جایِ بحث داره، ولی ادامه‌ش می‌تونه دستِ شما باشه و شما می‌تونین کنترل‌ش کنین و در صورتی که می‌بینید که فردی تمایل داره یک پستِ دیگه از یک فرد دیگه رو نقد کنه، بهش تذکر بدین که تاپیک‌ش رو بزنه و مفصل و با اصول و با رعایت اخلاق و منطق در موردش حرف‌زده بشه.

نقل قولي توشه ؟ يا اسمي اومده ؟ من كه به نظرم نمياد هيچ كدوم از قوانين رو زيرپا گذاشته باش.

من صرفن در مورد موضوعی که خونده بودم نظر خودم رو و برداشت خودم رو گفتم. در مورد حرف کسی نظر ندادم.

و حرف هام هم شخص خاصی رو در نظر نداشت. و فکر نمی کنم جایی از حرف بزن قوانینی در مورد موضوع حرف وجود داشته باشه!

یعنی اگر شما از کلمات غیر مجاز ااستفاده نکرده باشید هیچ خلافی نکردید.

قوانین حرف بزن همون چیزایی هستن که هستن! بر عکس بعضی کتب نیاز به تفسیر ندارن خود به خود واضح هستن و معنی کلمه همون معنی کلمست!

مثلن نگفته روز از وسط خشک دو نیم شد ولی منظورم چیزی دیگه باشه! :-"

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

آقایِ محترم؛ شما خیلی مدعیِ خوندنِ قوانین هستین.
لطفاً مصداق‌هایی که توی قوانین برایِ نقلِ قول ذکرکردن رو مطالعه کنین. :)

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

جالبه که من هم ارجاع داده‌بودم به همون پست. :)
من این جا نمی‌خوام با شما و کسِ دیگه‌ای بحث کنم، نظرم رو گفتم. بهتر می‌دونم مدیرانِ انجمن که خودشون این قوانین رو تدوین کردن و مصداق براش ذکرکردن توضیح بدن. :)

این قسمت رو توضیح بدین لطفاً.

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

این قسمتی که می‌گین پای بحث‌های جامعه‌شناسانه و این‌ها باز می‌شه به حرف بزن رو که ما واقعا کاری نمی‌تونیم بکنیم. شاید یکی دوست نداشته باشه بیاد بحث کنه درباره‌ی نظرش و صرفا بخواد تو ح.ب انتقال بده اون استدلال و نتیجه‌گیری که خودش از یه قضیه‌ای کرده رو.
اما درباره‌ی این‌که قوانین ما رو نقض می‌کنه، نظر شخص من اینه که هر کدوم از این پست‌ها برای خودشون مفهوم جداگانه دارن و در مورد مسائل مشابه هیچ‌وقت پاک نمی‌شدن این جور پست‌ها. و الآن هم لزومی نداره که ما این‌قدر سخت‌گیری کنیم و بخوایم پاک کنیم پست(ها) رو.

این قسمت رو توضیح بدین لطفاً.
منظور علی از این مثال این بوده که اگه دو نفر اومدن به صورت مشخص با هم شروع به صحبت کردن، (اگه دقت کنید در واقع مثالی بوده برای چت کردن) پست پاک شه. قبول دارم که مثال خیلی خوب نبوده و سعی می‌شه که عوض کنیم مثال رو تا دوباره ابهام پیش نیاد. مرسی از توجه‌تون. :‌‌‌دی

بالا