• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتقادات و پیشنهادهای گفت و شنود

• شروع کننده موضوع lof
  • تاریخ شروع

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد
پاسخ : انتقادات و پیشنهادها

كلن اين كه فكر نمى كنم كار خاصى از دست شما برمى ياد.
صرفن خواستم كه اين نكته رو متذكرشده باشم و الان شما اگه تاپيك رو ديده باشين كار به توهين مستقيم كشيده شده.
نمى شه تذكر بدين؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Mysterious Quéèn :
صرفن خواستم كه اين نكته رو متذكرشده باشم و الان شما اگه تاپيك رو ديده باشين كار به توهين مستقيم كشيده شده.
نمى شه تذكر بدين؟

من مدیر این انجمن نیستم، ولی به عنوان کسی که تقریبن بیشتر پست های ح،ب رو دنبال می کنم. هیچ جایی ندیدم که کسی به کسی توهین مستقیم بکنه. و خوب گزینه ای وجود داره برای گزارش کردن. اگر گزارش کنید و گزارشون بررسی بشه و معلوم بشه اون توهین هست قطعن برخورد میشه. این مورد در تمام انجمن ها روندش یکسان هست.

و قوانین ح.ب. هم کاملن مشخص و واضحه. پس لطف کنید اگه در این موضوع اعتراضی دارین گزارش بدید. تا مسوول انجمن هم بتونه متوجه بشه که منظورت کدوم پست های ح.ب. هست، تا بتونه واکنش مناسبی رو داشته باشه.

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از Mysterious Quéèn :
نمى شه تذكر بدين؟

در صورت توهین مستقیم [nb]ینی اسمی ازشون تو پست باشه[/nb]افراد می تونن گزارش بدن و اگر گزارششون درست و منطقی باشه قطعن برخورد خواهد شد.

افراد در مورده هر موضوعی که بر خلاف قوانین انجمن گفت و شنود نباشه می تونن ازادانه پست بذارن

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

منم همینایی که دو تا بالایی گفتن مثنن :rolleyes:

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

بله بله؛ حق با شماست.
من عذر می‌خوام، حس می‌کنم یه ذره تند رفتم.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

کاربر برترو معرفی کنید آقو :-"

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از ایلیا :
کاربر برترو معرفی کنید آقو :-"

از این خبری در راه هست ها بزارم عایا ؟ :-"

شاید یک مدت بلند کاربر برتر معرفی نکنیم ، به جاش خبر مهم و اینا بدیم :-"

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

مسابقه ای که مرجعش معلوم نیس، هیچیش اصن مشخص نیس، باید بره توی اخبار حرف بزن؟

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از ایلیا :

منم با این موضوع موافقم. اون مسابقه افرادی که می تونن درش شرکت کنن صرفن کسانی هستن با دانش خاص. خوب مطرح شدنش تو صرفن خود اون انجمن و در نهایت اخبار کلی سایت قابله تحمل شاید باشه. ولی ح.ب به عنوان تنها انجمن پر باز بیننده ی سایت غیر قابل درکه.

این مسابقه مسابقه ای نیست که شرکت کننده هاش از همه ی قشر افراد باشن و همه هم استعداد و قدرت طراحی ندارن ( حالا جدا از موضوعش ) پس بودنش تو ح.ب. قابل درک نیست. منم با نظر ایلیا موافقم.

ولی بعید می دونم علی خودش اصلن در جریانه گذاشته شدنش باشه یا اگه بوده باشه فکر نمی کنم خودشم چندان موافق باشه ایلیا.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ایلیا :
تنها دلیلی که توی ح.ب گذاشته شد شلوغ بودن اخبار صفحه اول سایت بود، هیچ دلیل دیگه‌ای نداشت.
و تنها فرق این مسابقه با باقی مسابقه‌ها اینکه ایشون بجای دادن نشان هنری تصمیم گرفتن خودشون نقدا پرداخت کنن جایزه رو.

به نقل از مازیمون :
این مسابقه مسابقه ای نیست که شرکت کننده هاش از همه ی قشر افراد باشن و همه هم استعداد و قدرت طراحی ندارن ( حالا جدا از موضوعش ) پس بودنش تو ح.ب. قابل درک نیست. منم با نظر ایلیا موافقم.

هیچ مسابقه‌ یا بحثی که توی سایت برگزار میشه تموم افراد توش شرکت نمیکنند، چه مسابقه‌ی عکاسی با موضوع آرزو و امید باشه چ بحث راج آزادی بیان باشه.

به نقل از مازیمون :
ولی بعید می دونم علی خودش اصلن در جریانه گذاشته شدنش باشه یا اگه بوده باشه فکر نمی کنم خودشم چندان موافق باشه ایلیا.

و لازمه بدونین اخبار و نظرسنجی توی ح.ب عموما توسط مدیران داخلی و ارشد گذاشته میشه.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از Farz :
تنها دلیلی که توی ح.ب گذاشته شد شلوغ بودن اخبار صفحه اول سایت بود، هیچ دلیل دیگه‌ای نداشت.
و تنها فرق این مسابقه با باقی مسابقه‌ها اینکه ایشون بجای دادن نشان هنری تصمیم گرفتن خودشون نقدا پرداخت کنن جایزه رو.

هیچ مسابقه‌ یا بحثی که توی سایت برگزار میشه تموم افراد توش شرکت نمیکنند، چه مسابقه‌ی عکاسی با موضوع آرزو و امید باشه چ بحث راج آزادی بیان باشه.

و لازمه بدونین اخبار و نظرسنجی توی ح.ب عموما توسط مدیران داخلی و ارشد گذاشته میشه.

اینکه این مسابقه جایزه ی نقدی داره باعث برتریش به باقی مسابقه ها نیست.

خوب نظرتون چیه این خبر رو با یکی از اخبار صفحه ی اصلی جابه جا کنید. تا خبری تو ح.ب بیاد که بیشتر جزو روال ثابت خود سایت هست مثل :

اطلاعیه‌ی واریز اسفند ماه

که عمله خیلی مهم تری از این هست که در کنار سه تا خبره دیگه برای صرفن دو ثانیه دیده بشه!

در صورتی که این خبر منافع خیلی بیشتری داره تا اینی که الان تو ح.ب گذاشته شده.

یا گذاشتن نظر سنجی مدیران انجمن ها. چیزی که مستقیمن به خود سایت مربوط میشه.

یا نظر سنجی مافیا! که یک موضوعی هست که هر سال هست و تعدادش باید به حد مورد قبولی برسه تا امکان برگزاریش باشه!

جایزه ی ۱۰-۱۵ تومنی که در حد پول تو جیبی هفتگی هم نیست انقد مهمه که باید به جایه این اخبار تو ح.ب گذاشته بشه ؟

و البته من با خبرم که این تصمیم تصمیم علی نیست! چون علی رو میشناسم و میدونم تصمیم گیری های منطقی تری داره. به خاطره همین به ایلیا گفتم.

و با این فرض فکر کنم من و ایلیا باید انتقادمونو تو تاپیک دیگه ای بگیم که مختص مدیران انجمن باشه.

میدونم! بدیهتن همینطور هست. و مثلن در مورد انجمنه جامعه شناسی من خیلی ترجیح میدم قشر سنی ای که حاضر هستن دوره ی دبیرستانشون باشن و یک مقدار دانشی در مورد موضوع داشته باشن. به خاطره همینه که هیچ وقت درخواست نمی کنم خبرم تو ح.ب گذاشته بشه.

چون برعکس کسایی که بیشتر در ح.ب حضور دارن خوب به خود زمانه کمتری برای مطالعه دارن.

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بعد یه نکته ، اخبار اصلی سایت بنظرتون بیشتر دیده میشه یا اخبار بالای حرف بزن ؟
چون من به شخصه ، اخبار بالای صفحه اصلی رو به مراتب بیشتر میبینم تا اخبار بالای حرف بزن رو.

بعد اینکه متوجه نشدم ، مرجعش معلوم نیست یعنی چی ؟ :-"

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه

به نقل از پـــوریـــــا . ک :
بعد یه نکته ، اخبار اصلی سایت بنظرتون بیشتر دیده میشه یا اخبار بالای حرف بزن ؟
چون من به شخصه ، اخبار بالای صفحه اصلی رو به مراتب بیشتر میبینم تا اخبار بالای حرف بزن رو.

بعد اینکه متوجه نشدم ، مرجعش معلوم نیست یعنی چی ؟ :-"

خوب پس نظرتون چیه خبر : اطلاعیه‌ی واریز اسفند ماه رو هر دو جا بذارید! خبر این مسابقه رو بذارید چهارمی توی صفحه ی اخبار سایت! اینجوری هم خبر واریز اسفند ماه بیشتر دیده میشه! هم خبر مسابقه بیشتر دیده میشه ؟ هوم ؟ نظرت چیه ؟‌

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از مازیمون :
خوب پس نظرتون چیه خبر : اطلاعیه‌ی واریز اسفند ماه رو هر دو جا بذارید! خبر این مسابقه رو بذارید چهارمی توی صفحه ی اخبار سایت! اینجوری هم خبر واریز اسفند ماه بیشتر دیده میشه! هم خبر مسابقه بیشتر دیده میشه ؟ هوم ؟ نظرت چیه ؟‌

اینکه چه خبری کجا گذاشته میشه و تا چه زمانی توی اخبار هست با صلاح دید مدیران داخلیه، اگر مشکلی چیزی هست توی انجمن مدیران انجمن بیان ش کنین توی تاپیک مربوطه یا به صورت پ.خ نظرات تون رو به داخلی ها بگید.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

خواستم مخالفت خودم رو اعلام کنم با این سیستم موضوعی کردن حرف بزن. :د
می‌خواستم بدونم دقیقاً چرا تصمیم گرفتید یه سری موضوعات رو جدا کنید از حرفای عادی؟ اتفاقی مثل عید، جزئی از زندگی ه و نمی‌شه انقدر مطلق مرز گذاشت براش. قشنگی ش به این ه که آدم وقتی بعدها برمیگرده و پستا رو میخونه جریان زندگی رو حس کنه بین حرفا. اگه بخواد اینطور پیش بره باید برای امتحانای نهایی، کنکور، شروع تابستون، تموم شدن تابستون و هزار تا اتفاق دیگه هم تاپیک جدا زد که! به‌نظرم نباید خیلی گیر داد به حرف بزن. حتّی اگه قرار بر گیر دادن ه، آیا همه چی الان حل ه تو حرف بزن و فقط مونده موضوعی کردن ش؟ :-" آیا بهتر نیست به جای این کار کاربرا رو هدایت کنید که مثلاً خاطراتشون رو تو این تاپیک بنویسن؟
در کل میخوام بگم که در مورد یه همچین تاپیکی، معمولاً فرهنگ سازی بیشتر جواب میده تا وضع قوانین گاه بیگاهِ بعضاً بی‌دلیل.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از صَواع. :

یعنی من زیاد حرکتِ جالبی نمی‌دونم که بیاین به این شکل و با این سطح از جزئیات، قوانینِ حرف بزن رو توضیح بدید. فکر نمی‌کنین هیچ ضرورتی نداره و زیاد داره جدّی گرفته میشه؟ کلاً بعضی از چیزها زیاد دارن جدّی گرفته میشن تو این سایت. حالا من صرفاً نظرم بود!

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از The Merovingian :
یعنی من زیاد حرکتِ جالبی نمی‌دونم که بیاین به این شکل و با این سطح از جزئیات، قوانینِ حرف بزن رو توضیح بدید. فکر نمی‌کنین هیچ ضرورتی نداره و زیاد داره جدّی گرفته میشه؟ کلاً بعضی از چیزها زیاد دارن جدّی گرفته میشن تو این سایت. حالا من صرفاً نظرم بود!

ببینید این تاپیک شلوغ ترین تاپیک کل فرومه ، روزانه تعداد زیادی از کاربرا به ما پ خ میزنن که چرا فولان پست رو پاک کردید ، چرا این قسمت ویرایش شد ، کدوم قانون این طور میگه ، بزارید به جای دو تا پست سه تا پست و بدیم و ... + اینکه حتی مدیران داخلی گاهی اوقات به ما پ خ میزنن که با چه توجیحی فولا پست پاک یا ویرایش شد ، باید قبول کنیم ابهاماتی در قوانین حرف بزن وجود داره که خب ما این ابهامات رو با بررسی جزئی دید خودون به قوانین به حداقل میرسونیم .

در ضمن اکثر انجمن ها و زیر انجمن ها قوانین خودشون رو در تاپیکی متفاوت توضیح دادن ، در مورد زیر انجمن حرف بزن با بیشترین تعداد ارسالات و بیشترین حساسیت کاربران روی پست هاشون ، جای خالی همچین تاپیکی حس میشد .

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از ریـحـانـه :
خواستم مخالفت خودم رو اعلام کنم با این سیستم موضوعی کردن حرف بزن. :د
می‌خواستم بدونم دقیقاً چرا تصمیم گرفتید یه سری موضوعات رو جدا کنید از حرفای عادی؟ اتفاقی مثل عید، جزئی از زندگی ه و نمی‌شه انقدر مطلق مرز گذاشت براش. قشنگی ش به این ه که آدم وقتی بعدها برمیگرده و پستا رو میخونه جریان زندگی رو حس کنه بین حرفا. اگه بخواد اینطور پیش بره باید برای امتحانای نهایی، کنکور، شروع تابستون، تموم شدن تابستون و هزار تا اتفاق دیگه هم تاپیک جدا زد که! به‌نظرم نباید خیلی گیر داد به حرف بزن. حتّی اگه قرار بر گیر دادن ه، آیا همه چی الان حل ه تو حرف بزن و فقط مونده موضوعی کردن ش؟ :-" آیا بهتر نیست به جای این کار کاربرا رو هدایت کنید که مثلاً خاطراتشون رو تو این تاپیک بنویسن؟
در کل میخوام بگم که در مورد یه همچین تاپیکی، معمولاً فرهنگ سازی بیشتر جواب میده تا وضع قوانین گاه بیگاهِ بعضاً بی‌دلیل.

نظرات شما محترم و در تصمیم گیری نهایی حتمن لحاظ خواهد شد اما به صرف هم فکری ، این توضیح رو بدم که راهنمایی کاربران به سمت انجمن خاطرات از خیلی مدت پیش انجام گرفته اما کاربران تمایل بیشترب برای ثبت وقایع روزانه و افکارشون در حرف بزن دارن که خب نمیشه هم با این موضوع مقابله کرد ، از طرفی تو این طور وقایع بزرگ مثل عید نوروز ، حجم زیادی از پست های حرف بزن به این موضوع اختصاص پیدا میکنه که خب خیلی ها از اینکه حرف بزن رو باز کنن تمام صفحه رو تبریک عید نوروز یا خاطرات نوروزی دیگران ببینن و حرف بزن های واقعی دیده نشه ، اذیت میشن و اینکه ما مطلقاً مرزی قائل نشدیم ، خیلی از پست های حرف بزن که قسمتیشون در مورد عیده رو ما پاک یا ویرایش نمیکنیم اما به قول خودتون حرف بزن ثبت جریان زندگی کاربرانه که باید متفاوت با خاطرات و مسائل کلیشه ای و به طور کلی ، دیدگاهی باشه ، یه جورایی پست های حرف بزن موضوعیت نباید بگیرن به خودشون ینی خب ، عیدتون مبارک ، امسال میخوام عید فولان طور شه فولان کار کنم ، تا حد زیادی موضوع محورن ، میشه از دلنوشته ها و افکاری که توی حرف بزن بیان میشن جداشون کرد .

• لایک
امتیازات: swz
بالا