• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دروغ

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق
پاسخ : دروغگویی

نمیشه گفت دروغ نگفتم :|
ولی تا جایی ک بشه دروغ نمیگم...ینی کلا 99.99 دروغ نمیگم ولی حقیقت رو نمیگم.یا حقیقت رو طوری بیان میکنم ک برداشتی ک میخام بشه ازش!
و بنظرمم این عکس العمل فوق العاده بد اطرافیانم بوده ک باعث شده حقیقت رو جور دیگه ای بیان کنم.و فک میکنم کارم ب بقیه ضرری نرسونده.شاید خودمو اذیت کرده باشه ولی بقیه رو نه!

Elahek

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 7
شهر
تهران

به نقل از Esperanza :
1-دروغ عَخه و دروغگو دشمن خداست!
2-دروغ هنره و هر کسی این توانایی رو نداره که دروغ بگه!
تا اینجا که من پستا رو خوندم نظر همه ی دوستان این بوده که دروغ گفتن چیزی خوبی نیست و گاها هم گفتن که هر کسی نمیتونه دروغ نگه،دروغ سر انجام خوبی نداره و اینا حرفا.
اما خب جواب این سوال«صلن چرا دروغ؟» رو چی بدیم؟
تا جایی که من میدونم ادما کلا به دو دلیل دروغ میگن:
دلیل اول اینکه از وضع موجود راضی نیستن و نمیخوان شرایط دوروبرشون رو باور کنن،پس اقدام به دروغگویی میکنن و با این کارشون فضایی رو که خودشون دوست دارن رو اطرافشون حاکم میکنن،
ادمایی که به دلیل اول دروغ میگن؛تقریبا نمیتونن حتی برای ی بازه ی زمانی کوتاه دروغ نگن،یا حداقل دوست دارن که همیشه یکم اغراق رو چاشنی صحبتاشون بکنن.
در مورد این دسته افراد توضیح دیگه ای نمیدم،و بهشون توصیه میکنم که با یه روانشناس یه جلسه ی ملاقات ترتیب بدن!
اما دلیل دوم،
با شنیدن کلمه ی دروغ و دروغ گویی،کلماتی نظیر فریب،کلاه برداری و امثالهم تو ذهن خیلی از ماها تداعی میشه.دلیل دوم اینکه مردم دروغ میگن اینه که برای دلایلی همچون سود شخصی و منفعت های دیگه دروغ میگن.
افرادی که به این دلیل دروغ میگن عموما افراد زیرک تری نسبت به گروه اول هستن،چرا که تو این نوع دروغ مردم نسبت به صحت اون دقیق تر میشن،پس باید دروغ هایی به مراتب زیرکانه تر گفت!معمولا با افشا شدن این نوع دروغ,ضرر زیادی متحمل درغگو میشه،
اما میخوام به این موضوع بپردازم که ایا میشه دروغ گفتن رو نوعی استعداد تلقی کرد؟ینی یه نوع توانایی که برخی اون رو دارن و برخی دیگه از انجامش عاجزن؟
چون اینجا فرومه و تریبون سخنرانی نیست،دلم میخواد دوستان به جواب سوال بالا فکر کنن،منم بعدا خودم بهش جواب میدم!

با حرفات موافقم.
دروغ نوع اول یه مریضی ِ . اما دروغ دوم (که زیرکی بیشتر لازم داره) یه استعداده.

من تقریبا مطمئنم که دروغ گفتنی که با زیرکی همراه باشه، استعدادیه که هرکسی نداره.

اما خوب آیا این استعداد از لحاظ وجدانی یا حتی عقلانی درسته؟

مثل اینه که بگید فلان قاتل تا الان n تا انسان مظلوم رو کشته، اما هنوز پلیس دستگیرش نکرده و تونسته از دستشون فرار کنه!

عجب استعدادی توی آدم کشی و فرار کردن داره!

خب الان واقعن به نظر شما این تحسین برانگیز یا قابل افتخاره؟ مسلما نه!

دروغ هم یه چیزی توی همین مایه هاست. فقط شاید یه کم کوچیکتر.

• لایک
امتیازات: ----

k.sampadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
miandoab

اگه بعضی وقت دروغ نگی معشوقتو از دست میدی ینی این میشه کلاه گذاشتن سره دیگرون؟؟/یا نگهداشتن یه عشق؟؟؟

• لایک
امتیازات: مت

سارگل

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2قم
شهر
قم
دانشگاه
دانشگاه کاشان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

من معمولا دروغ نميگم الان ولي بچه بودم زياد دروغ ميگفتم

مت

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان

به نقل از Naziiiii :
اگه بعضی وقت دروغ نگی معشوقتو از دست میدی ینی این میشه کلاه گذاشتن سره دیگرون؟؟/یا نگهداشتن یه عشق؟؟؟

یه وقتایی واسه ترس از دست دادن یه سری چیزا خیلی چیزای دیگرو ازدست میدیم

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

خ وختا خوبه بدردبخوره خصوصا تو مدرسه وختی گوشیتو میگیرن :Dیا وخت تقلب :-"
اما خب نسبت ب اونای ک بهشون احساس دین میکنی اونوخته ک بده عذاب وجدان خفه میکنه آدمو
ب آدمای فضولو ب ظاهر دوستای مدرسه هم اصن اشکالی نداره ک دروغ گفت چون حقشونه

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

وقت تقلب ،ودورغي كه به يه بنده خدا گفتم ،هنوز ناراحت، م بخاطرش

iarsham

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلایه داران
شهر
شیراز
مدال المپیاد
ادبی
دانشگاه
تهران (هنرهای زیبا)
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

1-یه سری آدما فقط دروغ میگن
2-اما یه سری آدما خودشونم دروغشونو باور دارن...و تو هم مجبوری باور کنی...

همیشه راستشو بگید، حتی وقتی دارید دروغ میگید...

8888888888888888888

من کلا زیاد دروغ نمیگم، نه که خیلی سعی کنم نگم، شاید دلیلش اینه که معمولا چیزی اونقدر واسم ارزش نداره که بخاطرش دروغ بگم

++++++++

بزرگترین دروغی که گفتم بخاطر نوشتن یه داستان بوده، که چیزی حدود دو ماه با یه هویت دروغین که اصلا وجود خارجی نداشت با دو نفر در ارتباط بودم...که البته بعدا راستشو بهشون گفتم و ازشون معذرت خواستم و اونا هم گفتن که منو بخشیدن...

//////////|||||||\\\\\\\\\\\\

بزرگترین دروغی که بهم گفته شده یه نفر درباره ی احساساتش نسبت به من گفت..هرچند اونوقتا خودشم واقعا اونجوری فکر میکرد و اونموقع راست میگفت، اما بعد از یه مدت اون حرفای راست به دروغ تبدیل شد...

tizechamoosh

Hasty Khoshg Daman
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی عمران
اینستاگرام
یکی ی بار بهم دروغ بگه
تا عمر داره
به همه حرفاش شک دارمو باورشون نمیکنم

sabili

ویالونسل
نام مرکز سمپاد
فزرانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
مــوجــودات غــریبـی هـستیـم !:-?
نـه طاقــت دروغ را داریـــم …:(
و نــه تحــمّل حـقــیــقت را !!=((
به نظر من کسایی که از شنیدن هر حرف حقی اعصبانی میشن می شن
همه زندگیشون رو دروغ استواره :|اونایی که تا یه حقیقتی بهش میگی میزنن به سیم اخر
الانا بزرگترین دروغ اینه که (بخدا همیشه راستشو میگم )مگر در موارد استثنا بسیییی استثنا هاااا:rolleyes::rolleyes:
رای اصیل بودن کافیست که دروغ نگویی !
آغاز اصالتِ خوب همین است ، که نخواهی چیزی باشی که نیستی . .
دروغ مصلحتی و غیر مصلحتی نداریم حالا مواقعی که خیلی خیلی استثنا که اونم نمیشه گفت مصلحتی دروغ دروغه دیگه
من خودم دروغ میگم ولی خب زیاد نه دروغام در محور خودم هستن و نه تهمتن نه اسیبی به کسی داره نه حتی دله کسیو میشکونن سعی در ترک این نوع دروغ های به ظاهر مصلحتی هم ندارم چون قطعا منجر به دروغ های بزرگ و شکستن دل ادم ها میشه
مواقعی که لازمه دروغ بگی بهتره سکوت کنی این بهترین راهه تمام >:D<>:D<:RedHeart:RedHeart#انسانم ارزوست

بالا