• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چه کارایی نباید بکنیم؟

• شروع کننده موضوع e.n
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
یه سری چیزا با این که خیلی ساده به نظر میرسن سال کنکور خیلی مهم میشن.همین اول کاری اینارو بدونید خوبه.چند تا رو که خودم تجربه کردم میگم:
1.سال کنکور خیلی متعادل باشید.این تعادل رو تو همه ابعاد رفتاری حفظ کنید.امسال دوستان شما نقش خیلی مهمی شاید داشته باشن.سعی کنید فقط ارتباط دوستانه داشته باشید.دیگه وقت قهر و آشتی سر چیزای خیلی پیش پا افتاده نیست.یه مثال میزنم:شما حالا راست یا دروغ میایید میگید من درس نخوندم.ترازتون خوب میشه.اون وقت از 100 طرف گیر میدن تو که میگفتی نخوندم؟؟؟؟؟؟؟؟
ببینید امسال ما کلا کارمون درس خوندنه ولازم نیست اینو پنهون کنیم تا بعدا اعصابمون خورد بشه!حالا این یه مورد خیلی ساده ورایج بود که گفتم.
2.تا جایی که ممکنه شما حلال مشکل بقیه (مثلا دوستان یا اقوام که کنکوری نیستند)نباشید وبسپرید به یکی که وقت آزاد داره.کمک کردن خوبه ولی نه در حدی که به خودتون ضربه بزنه!(متعادل باشید.)یادتون باشه که شما باید موقع درس خوندن کاملا متمرکز باشید.مثلا این روش تکلیف نویسی که دوستان نوشتن بیشتر به این تمرکز و حواس جمعی نیاز داره.چون مثلا شما میاین میگین من 1 ساعت شیمی میخونم و فلان مبحث رو تموم میکنم اگه حواستون جمع نباشه تو اون یه یه ساعت تموم نمیشه یا با کیفیت خیلی ضعیف میخونید.
3.خودتون به خودتون روحیه بدید.سال کنکور تو هر آزمون تراز ها تون کم وزیاد میشن.وقتی خوب بود رتبتون بیشتر تلاش کنید وقتی کم بود ریشه یابی کنید و حتما حتما حتما رفع اشکال کنید(کاری که من تو بعضی درس ها نمیکردم و ضرر کردم).
بعضی کنکوری ها وقتی رتبشون بد میشه به جای بر طرف کردنش ناامید میشن و هدفشون رو دست نیافتنی میدونن.و برای اینکه روحیه به دست بیارن به این و اون متوسل میشن تا بقیه بهشون روحیه بدن!تا حدی این کار مفیده ولی اینو بدونید اگه این انگیزه و روحیه درونی باشه پایدار تره.چون هیچ کس به اندازه خود شما از وضعتون آگاه نیست چه روحی چه درسی.این کار باعث میشه که شما به افراد وابسته بشید و در دفعات بعدی تا اونا بهتون روحیه ندادن شما در ناامیدی بمونید.
4.شعار تو خالی ندید.خیلی از ماها همه اینارو میدونیم.میدونیم کدوم کار درسته و به نفعمونه و کدوم کار به ضررمونه ولی وقتی نوبت به خودمون میرسه هیچ کدوم رو اجرا نمیکنیم.میگیم نه این چیزا حداقل برا من یکی اتفاق نمیفته!!!بعد کنکور همه خودشون رو کنار میکشن و فقط شما هستید و رتبتون!پس مراقب باشیم...
ممکنه نظر بعضیا با اینایی که گفتم متفاوت باشه.

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
پاسخ : چه کارایی نباید بکنیم؟

خیلی خلاصه و جمع و جور و خیلی مهم ..دستت طلا خانومی ....
راست گفتی که سال کنکور خیلی متعادل باشید.این تعادل رو تو همه ابعاد رفتاری حفظ کنید.امسال دوستان شما نقش خیلی مهمی شاید داشته باشن.سعی کنید فقط ارتباط دوستانه داشته باشید.دیگه وقت قهر و آشتی سر چیزای خیلی پیش پا افتاده نیست.

hamoooooooon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
پزشكي

تو یه مورد کاملا مخالفم اونم حل کردنه مشکل بقیه ست کمک کردن به رفع اشکال دوستاتون یکی از بهترین روشا برا یاد گرفتنه چون شما در نقش یه معلم میشی و میتونی بفهمی در حد یه معلم فهمیدی که بتونی توضیح بدی یا نه و باعث می شه یه درس رو تا حد تدریس کردن خوب بلد شی
اگه مشکل درسی هم نباشه خوبه که آدم کمک کنه خدا میبینه دیگه همین بس نیست!!!!
از یه دست بدی از اون یکی دست میگیری :D
فک نکنم این کارا زیاد وقت بگیره حتی باعث آرامش روحی می شه ;;)

Rashowa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علم و صنعت وArts et Métiers ParisTech
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

5.هیچ وقت مغرور نشین چون چیزی واسه مغرور شدن وجود نداره در طول سال تحصیلی. همواره سعی کنید پیشرفت کنید به مکان(رتبه) مخصوصی اکنفا نکین چون اون رتبه ها موقتی و بقیه با تلاششون از ششما جلو می زنن اگه مغرور شین ولی دز عین حال
داشتن اعتماد به نفس خیلی مهمه و کاملا متفاوته با غرور :D
]توضیحات بیشتر :http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,83073.0.html
6.سعی کنید هر طور که شده ساله کنکور بهتون خوش بگذره چون اعصاب خرد و ذهن عصبی و مشوش باعث پایین آمدن سطح فهم می شه اونم به اندازه خیلی زیادیس اگه حوصلتون سر رفت یا اعصابتون خرد شد خیلی راحت به خودتون یک روز استراحت بدین و در طول روز استرس از دست دادن امروز رو نداشته باشین (;

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از hamoooooooon :
تو یه مورد کاملا مخالفم اونم حل کردنه مشکل بقیه ست کمک کردن به رفع اشکال دوستاتون یکی از بهترین روشا برا یاد گرفتنه چون شما در نقش یه معلم میشی و میتونی بفهمی در حد یه معلم فهمیدی که بتونی توضیح بدی یا نه و باعث می شه یه درس رو تا حد تدریس کردن خوب بلد شی
اگه مشکل درسی هم نباشه خوبه که آدم کمک کنه خدا میبینه دیگه همین بس نیست!!!!
از یه دست بدی از اون یکی دست میگیری :D
فک نکنم این کارا زیاد وقت بگیره حتی باعث آرامش روحی می شه ;;)
نه بابا منظورم رفع اشکال درسی نیس که!!!مثلا مشکل عاطفی یا یه چیزی تو این مایه ها(منظورم اینه افراط نکنیم)

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از negine-raz :
خیلی خلاصه و جمع و جور و خیلی مهم ..دستت طلا خانومی ....
راست گفتی که سال کنکور خیلی متعادل باشید.این تعادل رو تو همه ابعاد رفتاری حفظ کنید.امسال دوستان شما نقش خیلی مهمی شاید داشته باشن.سعی کنید فقط ارتباط دوستانه داشته باشید.دیگه وقت قهر و آشتی سر چیزای خیلی پیش پا افتاده نیست.
قابلی نداشت :-[

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از e.n :
4.شعار تو خالی ندید.خیلی از ماها همه اینارو میدونیم.میدونیم کدوم کار درسته و به نفعمونه و کدوم کار به ضررمونه ولی وقتی نوبت به خودمون میرسه هیچ کدوم رو اجرا نمیکنیم.میگیم نه این چیزا حداقل برا من یکی اتفاق نمیفته!!!بعد کنکور همه خودشون رو کنار میکشن و فقط شما هستید و رتبتون!پس مراقب باشیم...
ممکنه نظر بعضیا با اینایی که گفتم متفاوت باشه.
دقیقا با این موافقم هیچ وقت کاری نکنید که بعد کنکور پشیمون شید ادم تو سال کنکور خیلی چیزارو میدونه ولی نمیدونم چرا اجرا نمی کنه مثلا من الان خودم میدونم کجاها کم کاری کردم حتی تو سال کنکورم اینارو می دونستم ولی به جز چن تا مورد نتونستم کارامو ترک کنم
به جای اینکه مطالب انگیزشی و تجربیات سال قبلیا رو حفظ کنید سعی کنید اونارو تو خودتون نهادینه کنید این طوری خیلی خیلی خیلی براتون خوب میشه
همیشه سعی کنید تجربه بگیرید تا اینکه تجربه باشید

بالا