• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دین و زندگی

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی
دینی توی کنکور با اختصاص ضریب ِ 3 به خودش شاید یکی از سخت ترین درسا واسه کنکوری ها باشه ...چرا که حدود 70 درصد کنکوریها بعد از چند بار خوندن ِ هر درس و تست زدن و دادن ِ آزمونای بیرون ، تازه می فهمند که اونجوری که دینی میخوندن غلطه و روش ِ خوندن ِ دینی جور ِ دیگه ایه و باید روششون رو عوض کنن ....عموما هم خیلیاشون دیر اینو متوجه میشن ...ما هم اینجا جمع شدیم تا کمکتون کنیم خیلی زود متوجه ِ چجوری خوندن ِ دینی بشید و نذارید دیر بشه ....

* متن درس ها

اولا باید گفته شه که درس های دینی رو باید جوری بخونید که تمام ِ تیترهای هر درس ملکه ی ذهنتون باشه ...اگه یکی بهتون گفت توی درس ِ 3 ی ِ پیش دانشگاهی از تیتر ِ دژ ِ مستحکم ِ توحید شروع کنید به گفتن ِ اون درس ،باید بتونین از کلمه ی زیر ِ تیتر تا آخرین کلمه ی درس رو به یاد بیارید ، انگار که همه ی صفحات ِ درسا رو تو ذهنتون اسکن کردین و جلو چشماتونه.........خیلی خوب باید متنای درسو بخونین....

ترتیب ِ کلمات توی درسا خیلی مهمه ...
مثلا توی درس ِ 5 سوم صفحه 75 اونجا که نوشته پیامبر اکرم (ص) واسطه ی همه ی خیرات و برکات ِ مادی و معنوی(اول مادی بعد معنوی) به مخلوقات و ازجمله انسان هاست(اول مخلوقات و بعد انسان ها)...
یا مثلا توی درس ِ 9 دوم صفحه ی 96 اونجا که گفته آنان گاهی دیگران را مقصر می شمارند و میگن : بزرگان ما و شیطان (اول بزرگان ما و بعد شیطان ) سبب گمراهی ما شدند ....
امسال توی هر گروه ِ ریاضی و تجربی حدود 2 سوال از این ترتیبا اومده بود ...(تا اونجایی که من یادمه)

توی درس دینی میشه خیلی چیزارو با هم قاطی کرد و اشتباهشون کرد ...

مثلا 1)سرچشمه ی خوبی ها و زیبایی ها چیه یا کیه ...2)سرچشمه ی هدایت و رستگاری چیه یا کیه ...3)سرچشمه ی آتش جهنم چیه یا کیه ..که به ترتیب میشن 1)خدا ...2)حضرت فاطمه ...3)کافران و بت هاشون..
یا یه چیز ِ دیگه مرگ از دیدگاه ِ افراد ِ مختلفه ...مرگ از دیدگاه ِ پیامبر : انتقال ... از دیدگاه امام حسین: سعادت ... از دیدگاه ِ قاسم : شیرین تر از عسل ... و از دیدگاه پیامبران الهی : گذرگاهی به حیات ِ برتره ...
یا 1)بالاترین درجه ی بهشت ..2)برترین مقام بهشت ....3)بالاترین مرتبه ی نعمت های بهشتی که به ترتیب 1)فردوس ...2)رضا و خرسندی ...3)لقاء و دیدار خداست

علت و معلوم ...تابع و متبوع ...تحقق و در گرو ...
چندین ساله که میبینیم همیشه از علت و معلولا سوال داریم ....تحقق و در گرو ِ هم تازگیا 2-3 ساله مد شده .. و کم کم داره تو سوالا رد پایی از تابع و متبوع دیده میشه ....توجه خاصی به این واژه ها بکنید ...از هر کدوم یه مثال میزنم تا بهتر متوجه شید ....
توی درس ِ 10 سال سوم صفحه 151 اونجا که گفته نگاه ِ مثبت ِ دین به آینده ی تاریخ و اعتقاد به حضرت مهدی (عج) اصلی به نام انتظار را در دل ها زنده کرده است ...میشه گفت : زنده شدن اصل ِ انتظار در دلها معلول ِ نگاه ِ مثبت ِ دین به آینده ی تاریخ و اعتقاد به حضرت مهدی (عج) هست .
توی درس 12 سال دوم صفحه 138 اونجا که گفته به همان اندازه که رشته های عفاف در روح انسان ضعیف میشه نوع آراستگی هم تغییر میکنه و پوشش جنبه ی خودنمایی پیدا میکنه ..میشه گفت : تحقق ِ خودنمایی در پوشش در گرو ِ ضعف ِ عفاف هست .
توی درس 6 سال پیش توی صفحه 70 میگه که انسان هرچه تقدیرات خدا را بیشتر بشناسه انجام ِ فعالیت های اختیاریش توسعه پیدا میکنه ...پس میشه گفت : توسعه ی فعالیت های اختیای انسان تابع ِ معرفت به تقدیر ِ الهی است(سوال سال 90 کنکور تجربی هم بوده) .

* اندیشه و تحقیق ها
طبق آماری که گرفته شده هر ساله حدود فقط 25 درصد بچه ها اندیشه و تحقیقا رو میخونن و حدود 15 درصدشون سوالاشو سر ِ کنکور جواب میدن ...میدونین این یعنی چی ؟؟؟یعنی فاجعه O0..یعنی حدود ِ نصف ِ اونایی هم که خوندن نمیدونن تو سوال باید چی رو جواب بدن ...باید بدونید که خیلی از اندیشه و تحقیقا خیلی مهمه(بعضی هاشونم که الکی یه سوال ِ چرت و پرت پرسیده رو که نمیخواد ، مثلا درس ِ 4 دوم اندیشه و تحقیقش رو که نمیخواد بخونین) ..باید آیاتی که توی بعضی سوالای اندیشه و تحقیقا گفته برید بخونید ، رو حفظ باشید و بدونید که توی اون سوال ِ اندیشه و تحقیق درباره اون آیه چی گفته و چی رو خواسته ...
مثلا توی ِ درس ِ 3 دوم صفحه 43 سوال ِ 2 اندیشه و تحقیق گفته با مراجعه به آیه 3 سوره تغابن برخی ویژگی های دیگه رو که بیانگر سرشت متعالی انسانه رو بگید ( خب توی خود ِ سوال گفته چی میخواد دیگه ..یعنی ممکنه توی سوال ِ کنکور بگن کدوم گزینه به سرشت متعالی انسان اشاره میکنه و بعد آیه ی سوره تغابن و آیه های دیگه رو هم بزارن)سوالای اندیشه و تحقیقا رو خوب بخونید ...آیه هاشو خوب بلد باشید ...
یا مثلا توی ِ درس ِ 2 سوم صفحه 25 سوال ِ 1 اندیشه و تحقیق گفته آیات 42و 43 سوره یونس رو بخونین و پیام اصلی اونها رو که مربوط به رابطه حجت ظاهر و حجت باطنه توضیح بدید .....تو سوال خودش پیام ِ اون آیه رو گفته ...پس شما باید آیه رو با پیامش بلد باشید ...
به سوالای اندیشه و تحقیق توجه ِ خاصی بکنید ....میتونه درصد ِ دینیتونو به 100 برسونه ها ..از ما گفتن بود ....

* آیه ها

شاید سخت ترین بخش ِ دینی رو بشه به آیه ها مربوط کرد ..اما فقط کافیه بدونید آیه ها رو چه جوری بخونید و اینکه چه جوری باهاشون کنار بیاید ...
اولا باید آیه های دینی رو اینقدر بخونید که حفظ باشید ..ترتیب ِ آیه ها هم مثه ترتیب ِ کلمات توی درسها خیلی خیلی مهمه ...فقط خوندن ِ آیه ها یه سری ل ِ م ِ خاص داره که الان براتون میگم تا کارتون با آیه ها دیگه راحت شه ..
یه سری کلمه ها هستن که توی آیه ها وقتی به چشمتون خورد باید تداعی کننده ی یه سری چیزا تو ذهنتون باشه ..من چند تاشو میگم ...

1)من و الذین
با دیدن این دو کلمه توی هر آیه ای باید تو ذهنتون بیاد چه کسانی هستن و چه سرانجامی دارن...با مثال واستون توضیح میدم

توی درس 5 سال دوم ...صفحه 60 ...آیه اینه :
ان الذین لا یرجون لقاءنا و رضوا بالحیاه الدنیا و اطمانوا بها و الذین هم عن ایاتنا غافلون اولئک ماواهم النار بما کانوا یکسبون
توی آیه (الذین) داریم ...پس تو ذهنمون میاد چه کسانی و چه سرانجامی ...
چه کسانی: کسایی که به دیدار خدا امید ندارن(به معاد امید ندارن) وبه زندگی دنیا راضی ان و بهش اطمینان کردن =>
چه سرانجامی :سرانجامشون آتشی(دوزخی) هست که به خاطر کارهای خودشون درستش کردن ....
پس توی سوالای کنکور میتونه بگه گرفتار ِ دوزخ شدن سرانجام ِ چه کسانیه ....یا سرانجام ِ افرادی که به معاد(دیدار خدا) اعتقاد ندارن چیه ....

توی درس 5 سال سوم ...صفحه 67 ...آیه اینه :
و من یعص الله و رسوله و فقد ضل ضلالا مبینا
توی آیه (من) داریم ...
چه کسی : کسی که خدا و پیامبرش را نافرمانی کند =>
چه سرانجامی : در گمراهی آشکار افتاده است
پس توی سوال کنکور میتونه بگه ضلالا مبینا(گمراهی آشکار) واسه چه کسانیه ..یا کسی که نافرمانی میکنه خدا و رسولشو چه سرانجامی داره

2)قال

با دیدن این کلمه توی هر آیه ای باید تو ذهنتون بیاد که چه کسی یا چه چیزی ، چی رو ، ک ِ ی ، به کی یا چی گفته و اون در جوابش چی گفته ..(قاطی نکنید الان توضیح میدم)

توی درس 7 سال دوم ...صفحه 79 ..آیه اینه :
قالوا فیم کنتم قالوا کنا مستضعفین فی الارض قالوا الم تکن ارض الله واسعه فتهاجروا فیها
توی قسمت اول داریم قالوا فیم کنتم ....(قال) داریم ...
چی کسی گفت : فرشتگان گفتن
کِی و کجا گفتن : تو برزخ
به کی گفتن : به ظالمان
اونا در جواب ِ فرشتگان چی گفتن: گفتن ما در سرزمینمون مستضعف بودیم
فرشتگان در جواب ِ اونا چی گفتن : گفتن که آیا زمین ِ خدا پهناور نبود که توش مهاجرت کنین

توی درس 2 سال سوم ....صفحه 16 ..آیه اینه :
قال فمن ربکما یا موسی قال ربنا الذی اعطی کل شی ء خلقه و ثم هدی

توی قسمت اول داریم قال فمن ربکما یا موسی ...(قال) دیده میشه
چه کسی گفت : فرعون
به کی گفت : موسی
چی گفت : گفت پروردگار شما کیه
موسی در جوابش چی گفت : گفت پروردگار ما کسی است که هر چیزی را آفریده و سپس هدایتش کرده

3) ل ِ

هر جا توی آیه (ل ِ) دیدید ...یعنی یه جور فلسفه است ...

توی درس ِ 7 سوم ...صفحه 106 ..آیه اینه :
و تلک الایام نداولها بین الناس و لیعلم الله الذین ءامنوا یتخذ منکم الشهداء
توی آیه (ل ِ ) داریم ...پس میشه گفت :
فلسفه ی گردش روزها بین مردم ، معلوم شدن مومنان و گرفتن شاهدانی از میان آنهاست

4)تحقق ...در گرو ....

به عنوان مثال در درس 16 سال دوم ...صفحه 182 ...آیه اینه :
و ذروا ما بقی من الربا ان کنتم مومنین فان لم تفعلوا فاذنوا بحرب من الله و رسوله ی
آیه میگه اگه ایمان دارید ، آنچه از ربا باقی میماند را رها کنید ، که اگه این کارو نکنید با خدا و رسولش اعلان جنگ کردید ..پس میشه گفت :
تحقق ِ اعلان ِ جنگ با خدا و رسولش در گرو ِ رها نکردن ِ آنچه از ربا باقی میماند است

یا توی درس 3 سوم ...صفحه 30 ..آیه اینه :
الله یجتبی الیه من یشاء و یهدی الیه من ینیب
آیه میگه خدا هرکه را بخواهد برای تقرب به خود انتخاب میکنه و به سوی خود هدایت میکنه کسی را که اهل بازگشت باشد ...پس میشه گفت : تحقق ِ هدایت شدن به سوی خدا در گرو ِ بودن در اهل ِ بازگشت است

* کتاب تست پیشنهادی
برای دینی باید بیشتر کتاب ِ درسی رو بخونید ، تا اینکه تست بزنید ....خیلیا فقط کتاب درسی رو میخونن و درصدای بالا میزنن ...اما من توصیه میکنم اگه میخواید تست بزنید برای تست زدن برید سراغ کتاب گاج میکرو(چاپ جدیده خاکستریه، نه اون سفید قبلیه) نوشته ی زهرا سمیعی عارف و جعفر رنجبر زاده ...این کتاب خیلی کتاب خوبیه ..
اگه میخواین واقعا بیشتر تست بزنید و وقت واسه تست زدن ِ بیشتر دارید ، میتونید برید سراغ کتاب دین و زندگی جامع همگامان نوشته ی علیرضا دلشاد ....
در مورد نشر الگو(یا همون OTN) هم من توصیه نمیکنم وقت بزارید روش ..میدونید چرا؟ کتاب های OTN حالا یا آیات یا تست دینیش یکم سخت و وقت گیره و ازتون انرژی زیاد میگیره ..من پیشنهاد میکنم به جای اینکه وقت و انرژی رو روی OTN بزارید، برید کتاب و آیه ها رو بیشتر بخونید ..این کار بیشتر بهتون کمک میکنه ..و کتاب گاج یا همگامان همینطوری میکشونتتون جلو و فکر نمیکنم نیازی به OTN داشته باشین ....البته این فقط پیشنهاده ...در هر صورت توی دینی کتاب درسی ها اولین حرفو میزنه ....

امیدوارم به دردتون خورده باشه ....
تغییر عنوان تاپیک . نگین

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : دین و زندگی در کنکور ( یا بلای جون ِ کنکوریها )کدوم

خیلی جالب و عالی بود.

منم یه چیزی رو اضافه کنم .

وقتی دارین تست دین و زندگی میزنین تستای غلط ، نزده یا شک دار رو

اگه تالیفیه : سعی کنین صورت سوال و تک تک گزینه هاشو تو متن کتاب پیدا کنین. این کار شدید تسلطون رو رو متن افزایش میده

اگه سراسریه: بعد از پیدا کردن همون بالایی ها با یه رنگ خاص کنار سوال بنویسن. چون معمولن طراحای آزمونای بیرون این مفاهیم رو زیاد استفاده میکنن اگه یه کمی دور از ذهن هم باشن که دیگه ...

مثلن در یه سوال سراسری برای مفهوم یک آیه چیزی نوشته که براتون تازگی داره اونو با خودکار قرمز کنار آیه بنویسین

مثلن: سراسری هنر89 نفهوم آیه : اختیار انسان در ...

rana.aa

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

مریم جون به نظرت خیلی سبز خوب نیست؟

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از rana.aa :
مریم جون به نظرت خیلی سبز خوب نیست؟
خیلی سبز در مقایسه با گاج و همگامان و یا حتی OTN ، مال نیست ..پیشنهاد نمیکنم وقت بزارید روش ...اگه البته خودتون دارین باهاش میرین جلو و مشکلی باهاش ندارین و داره تاثیرشو روتون میزاره عوضش نکنین ....اما گاج جدیده و همگامان یه چیز دیگست ...:D

Behzad N.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

منم میگم خیلی سبز یه درد نمی خوره، یه مقداری الکی بازی درآورده

گاج نقره ای و همگامان ( فکر کنم مشترک با کانون باشه ) خیلی خیلی به درد میخورن
هم از لحاظ تستی کاملا هم از لحاظ توضیحات و خلاصه ها

ولی در کل کسی خیلی به کتاب های کمکی برای دینی گیر نده، مهمترین چیز خود کتابه و خلاصه هایی که خودتون تهیه کنید
یعنی متن کتاب رو با دقت بخونید و نکات اصلی و سر تیتر ها رو بنویسید و چیزایی که احتمال میدین بادتون بره که بعد از چند بار دیگه که کتاب رو خوندین دیگه احتیاجی به کتاب نباشه، یه نگاه به خلاصه تمام خط های کتاب رو به ترتیب تو ذهنتون بیاره...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

یه کاری هم واسه من مفید بود.
من هی همه ش دین و زندگی رو بد میزدم تو آزمونهام.پیشرفت هم نمیکردم.
پشتیبان بهم گفت سوالاتی رو که غلط میزنم یا با شک میزنم تو آزمونها، بیام تو خود کتاب کنار صفحه ای که جواب از اون صفحه ست یادداشت کنم.ترجیحا هم با خودکارهای رنگارنگ بنویسین!خیلی تو ذهنتون بهتر میمونه.
بعد از اینکه اینکارو کردم درصدام از 30 به 80-90 رسید (;

Rashowa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علم و صنعت وArts et Métiers ParisTech
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

ضمنا توی دین و زندگی حفظ کردن آیات از همه چی مهم تره و اینکه مثلا زمان تحقق آن کیه؟ :-?

اصلی هاش ماله درس 4 تا 9 معارف 2 می باشد (; :D

× دو پست ادغام شد ...

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

منم با اجازتون چنتا نکته میگم!
1.سعی نکنید مفهوم آیه هارو حفظ کنین!تا جایی که میتونین اونارو استنباط کنین،چون تو سالای اخیر مفاهیمی برای آیات درنظر گرفته شده که مصداقشون تو هیچ جایی وجود نداشته!
بعضاً دیده شده که برای مفهوم آیه ها از تکنیک جابجایی کلمات استفاده کردن!یعنی با جابجایی کلمات یک ترتیبی که تو آبه رعایت شده رو به هم میزنن یا کاری میکنن که رابطه ی علت و معلولی که تو آیه وجود داره از بین بخوره!خیلی مواظب این سوالا باشین!!
2.سعی کنید دینی رو به طور تدریجی بخونید.اگه یه جا مطالبو بخونین بعداً دچار مشکل میشین!این بزرگترین کار اشتباهی بود که من انجام دادم!
3.تو بعشی از آزمونا،مخصوصاً آزمونای گزینه 2 سوالایی میدن که خیلی سطحش بالاست!بعضیا پیش خودشون میگن که تو کنکور از این سوالا نمیاد!ولی بدونین که سوالای کنکورم خیلی ساده تر از اینا نیست!!
4.به ابیاتی که تو کتاب مطرح شده هم خوب توجه کنین،چون بعضی مواقع یه آیه میدن با 4 تا بیت و میگن با کدوم یکی مفهوم مشترکی داره.بعضی وقتا هم 4 تا آیه میدن میگن مفهوم کدوم یکی فرق میکنه!

فعلاً همینا دیگه!بعداً اگه نکته ای یادم اومد میگم! :D :)

Rashowa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علم و صنعت وArts et Métiers ParisTech
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

راستی یه نکته ی دیگه!
من چون دین و زندگیم خوب بود همیشه می خواستم 100% بزنم و تا سوالی از معارف سفید می موند نمی رفتم سراغ زبان :D پس اگه شما هم مثل من هستید توصیه می کنم این وسواسو از بین ببرید چون باعث می شه تعداد غلط ها تون بالا بره و درصدتون کاهش پیدا کنه! در ضمن خیلی از سوالا رو می دن که کسی 100% نزنه مثلن سواله مربوطه به پاکی و عفت حضرت مریم و یوسف دز سراسری 88 انسانی! توصیه می شود که هرگز این تست ها را نزنید!

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

گاج سفید میکروطبقه بندی با این نقره ایش خیلی متفاوته ؟؟ :D
من این سفیده رو از قبل دارم آخه ... #-o :D

بعد یه سوال دیگه ... از بچه های قم و کسایی که این کتاب دین و زندگی آقای سلیمانی رو خوندن ... این گاج نقره ای و اینا که میگن بهتره یا این کتاب ؟!؟! :D

Behzad N.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

تا اونجایی که من میدونم گاج نقره ای یه جورایی تکمیل شدهی همون سفید است

یعنی پایه و اساسش همون سفیده باید باشه اگه اشتباه نکنم

حالا جو نده خیلی، همون سفیده هم خوبه، اصل همون کتاب وزارتی است که باید خوب یاد بگیریش و گرنه مشکلی پیش نمیاد

راستی توی نت چی کار میکنی؟! بشین درس بخون، تو مدر3 مظلوم نمایی می کنی میگی سرم درد می کنه تکلیفای استاد رو نمی نویسی بعد میای توی نت؟!؟!؟!؟!
:D :D

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از نــيما :
گاج سفید میکروطبقه بندی با این نقره ایش خیلی متفاوته ؟؟ :D
من این سفیده رو از قبل دارم آخه ... #-o :D

بعد یه سوال دیگه ... از بچه های قم و کسایی که این کتاب دین و زندگی آقای سلیمانی رو خوندن ... این گاج نقره ای و اینا که میگن بهتره یا این کتاب ؟!؟! :D
خدایی گاج جدیده خیلی عوض شده ....اصن از اون سفیده استفاده نکن ....اون یکی کتاب رو هم من نمیدونم !!!! :-[

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از نــيما :
من خودم ایشون رو نمیشناختم :D
احتمالا سال دیگه با ایشون کلاس داریم
نکته ی مثبت کار ایشون تو درسنامشونه
کل دین و زندگی رو به صورت نمودار درختی در اوردن (نه اونطور که آبی کانون + خیلی سبز در آوردن)
که باعث میشه یادگیری راحت تر بشه
ولی از نظر تست فک نکنم کتابی کاملتر از گاج جدید باشه ... تالیفیاش خیلی قشنگه ... بعضیاش تو سبک کنکوره

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
پاسخ : دین و زندگی در کنکور ( یا بلای جون ِ کنکوریها ) کدو

كتاب معرفت اول محمد كريمي(طراح گزينه دو ، قلمچي ،گاج و...) خوبه به نسبت بقيه حجمش خيلي كمتره تكيه كتاب بر آياته!

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

بنده گاج رو کاملا" پسندیدم + اینکه خیلی سبز و نشر الگو رو هم دارم ولی گاج یه چیز دیگس! تو مدرسه ما هم هی ازش تعریف میکردن مام رفتیم خریدیم ولی فحش میدم به خودم که آخه سر تا پای این دینی که ما میخونیم چقدر میرزه که من چشمامو واز نکردم پارسال که حالا بجای 3 تا کتاب، یه دونه داشته باشم

اما این گاج جدیده رو غافل نشین

nady_ra

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي كاشان
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
IT (فناوری اطلاعات)

منم يه چيزي بگم :‌ من اين كار و كردم و جواب گرفتم . قبل از شروع خوندن دقيق هر درس دو سه بار از روش روزنامه وار بخونين. جاي آيه ها ،‌تيترها و حديثا تو ذهنتون مي مونه . براي به ياد آوردنش خيلي به درد مي خوره.

از يه كتاب استفاده كنيد كلا براي دروس حفظي. مكان قرار گرفتن چيزايي كه بايد حفظ بشه تو كتاب بيشتر مهمه تا خودشون !‌
كتاب آيات و روايات نشر الگو عاليه !

raha g

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
bojnord
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
اميركبير
رشته دانشگاه
نفت

ولی به نظر من فقط کتابو بخونین کافیه
من خودم عمومیارو کتاب فقط خوندم
از دینیمم راضیم.
دینی بیشتر مفهومیه سوالای کنکورای سالای اخیرو ببینین خودتون متوجه میشین.
کتابو بخورین بخورین بخورین.
دینی درسیه که اسون میشه بالا زدش. موفق باشین (; (; (;

• شروع کننده موضوع

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

ببینیم این چه کاریه که خیلیاتون دارین میکنین و میگین تا الان هیچی دینی نخوندیم ؟؟؟ :Oمــــُــد شده تازگیا دینی نخوندن بینتون ؟؟؟ :-" میدونین دارین الکی الکی وقتی که باید برای دینی بزارینو از دست میدین ؟؟؟؟ احیانن فک کردین با یکی دوبار خوندن ِ دینی میتونین درصد ِدینیتو بیارین بالای 80 ؟؟ اگه اینطوری فک کردین که ببخشید بهتون اینو میگیما اما اشتباه فکر کردین ...دینی نیاز به یکی دوبار خوندن نداره , دینی نیاز داره هی کتابو بخونین و هی دوره کنین تا همه چیاش یادتون بمونه ... به نظر ِ من هفته ای باید 5 تا درس از پایه بخونین و 2 درس از پیش ...زود باشید یه فکری به حال ِ دینیاتون بکنین ..نزارید بمونه ..از ما گفتن ...

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

آخه يكم چيز شده، اختصاصيامونو كه ميخونيم اگه چيزى باقى بمونه اختصاصياى پيش رو ميخونيم من تا 2 هفته پيش كه عموميا رو خوندم كل دينى 2 رو با نصف دينى 3 خوندم و الان خيلى عاليم يادم نيست حالام كه چيزى تا اول مهر نمونده فقط ميشه مفاهيم آياتو خوند با خلاصه هاى ته گاج خاكسترى كه درصدامون پايين نياد هر چند اين خوندن اصن به درد نميخوره ولى چاره اى نداريم شما بودين چيكار ميكردين؟ مثلا بهتر نيست بجاى دينى (و ادبيات) بقيه وقتمونو رو درسايى مثه شيمى 2 (كه با اين كه يه بار خونديم ولى بازم نيازه) بخونيم؟!

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

به نقل از !!!Mr. Nik :
آخه يكم چيز شده، اختصاصيامونو كه ميخونيم اگه چيزى باقى بمونه اختصاصياى پيش رو ميخونيم من تا 2 هفته پيش كه عموميا رو خوندم كل دينى 2 رو با نصف دينى 3 خوندم و الان خيلى عاليم يادم نيست حالام كه چيزى تا اول مهر نمونده فقط ميشه مفاهيم آياتو خوند با خلاصه هاى ته گاج خاكسترى كه درصدامون پايين نياد هر چند اين خوندن اصن به درد نميخوره ولى چاره اى نداريم شما بودين چيكار ميكردين؟ مثلا بهتر نيست بجاى دينى (و ادبيات) بقيه وقتمونو رو درسايى مثه شيمى 2 (كه با اين كه يه بار خونديم ولى بازم نيازه) بخونيم؟!
هیچ وقت اینو نگو عمومیا خیلی مهمن
منم اولش مث تو فک میکردم ولی بعدا تاثیر عمومیارو فهمیدم حتما حتما رو عمومیا وقت بذار البته اوایل سال باید اختصاصیارو بیشتر از عمومیا بخونی ولی اواخر باید برعکس شه

بالا