• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ساده زیستن در سال کنکور ( ساده ترین راه را انتخاب کنید)

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
خب اولش یه داستان میگم از آقای سرورپور که تو برنامه فرصت برابر تعریف کردن:

" در یه کشور پیشرفته مثلن ژاپن در یه کارخانه بزرگ تولید صابون یه مشکلی پیش اومد اعتراض شده بود که بعضی از جعبه های صابون خالی بودن ، این مشکل رو به یه مهندس ارشد سپردن اون ه م با کلی تحقیق بالاخره یه دستگاه اشعه ایک سفارش داد تا در خط عبور جعبه های صابون در صورت خالی بودن جعبه ای به اپراتور اطلاع بده . شرکت با کلی هزینه برای راه اندازی و آموزش اپراتور ها دستگاه را وارد چرخه ی تولید کرد ولی با هزینه ای بسیار گزاف

این در حالی بود که وقتی این مشکل برای یه شرکت دیگه پیش اومد یکی از کرگرای ساده ی خط تولید مشکل رو فقط با یه دونه پنکه حل کرد

به همین سادگی به همین خوشمزگی"

این داستان در طول این یه سال بهترین داستانی بود که شنیدم.

• لایک
امتیازات: ghezi
  • شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : ساده زیستن در سال کنکور ( ساده ترین راه را انتخاب

خیلی از کنکوریها تو سال کنکور به این مشکل مبتلا هستن یعنی برای حل مشکلاشون پیچیده ترین راه رو انتخاب میکنن . مثال میزنم

مثلن میخواین برای تکلیف نویسی یه دفتر تهییه کنین
میگین بادی پاشم برم سر کامپیوتر با word یه جدول خوشگل طراحی کنم
میاین طراحی مکنین ، یه دونه هم جلد طراحی کنم ، یه عکس خوشگل پیدا کنم واسه جلد ناسلامتی یه سال میخوام این دفترو ازش استفاده کنم
یه دونه هم صفحه ی اول خوشگل با چندتا جمله ی طلایی و نقره ای و ...
خب اگه بخوام یه سال ازاین استفاده کنم میشه تقریبن 52 هفته ، اگه هم هفته ای 2 برگ لازم باشه اینم 104 صفحه
واسه محکم کاری 110 تا . این هم دکمه .print ای بابا چرا تو صفحه ی 34 ارور میده
اه لعنتی این کاغذش تموم شد . " مامان کاغذارو کجا گذاشتین؟؟؟" آهان tvy again
خب تموم شد . ولی این رساله به این گندگی رو همینجوری نمیشه که ازش استفاده کرد
میدم فنر بزنن با یه طلق رنگی خوشگل.
خب حالا خدا میدونه این دفتر کی به بهره برداری خواهد رسید . در حالی که با یه دفتر 40یا 60 برگ خیلی معمولی و یه خط کش کل مشکل حل بود.

خب دلیل این کار میدونین چیه؟؟؟ من اسمشو میذارم ترس از شروع کار. یعنی به هر بهانه ای شروع کار رو به تعویق میندازیم

ولی اصل مطلب: برای حل هر مشکلی که در این سال براتون ایجاد میشه دنبال راه حل های پیچیده نباشین

"ساده فکر کنین و ساده هم عمل کنین این یه اصله"

"موفقیت تکرار مداوم کارهای ساده است" یا چیزی در این مایه ها(قلم چی)

در تست زدن ، در درس خوندن ، در حل مشکلات عاطفی .

اگه تو یه درسی ضعف دارین به جای اینکه برین آمار منابع و معلمای موجود رو بگیرین . خیلی ساده فقط مشکلتون ببینین کجاس همین

hamoooooooon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
پزشكي

یه چیز دیگه هم هس اونم حرف دیگران

اولا که ساله کنکور نه تعریف تمجید اغراق آمیز رو جدی بگیرین چون سستتون می کنه فک می کنین همه چیرو بلدین و کم میخونین

دوما به حرفای دوست نماهایی که روحیه تونو خراب میکنن گوش ندین ساده بگیرید یه سال باهاشون چندان ارتباطی نداشته باشین مشکلتون حل میشه

سوما به حرف فامیلایی که چندان اطلاعاتی از کنکور ندارن و به قول آقای قلمچی منتقد کنکورن نه بازیکن اصلا اصلا گوش ندین

اینم یادتون باشه فقط خدا شمارو واقعا دوس داره

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

به نقل از hamoooooooon :
یه چیز دیگه هم هس اونم حرف دیگران

اولا که ساله کنکور نه تعریف تمجید اغراق آمیز رو جدی بگیرین چون سستتون می کنه فک می کنین همه چیرو بلدین و کم میخونین

دوما به حرفای دوست نماهایی که روحیه تونو خراب میکنن گوش ندین ساده بگیرید یه سال باهاشون چندان ارتباطی نداشته باشین مشکلتون حل میشه

سوما به حرف فامیلایی که چندان اطلاعاتی از کنکور ندارن و به قول آقای قلمچی منتقد کنکورن نه بازیکن اصلا اصلا گوش ندین

اینم یادتون باشه فقط خدا شمارو واقعا دوس داره
فقط خدا و پدر و مادرتون .....همینان که تو سال کنکور موفقیتتون رو میخوان ...نه دوست ِ صمیمیتون میتونه کمکتون کنه ...نه مشاورتون ...اینا همشون به فکر خودشونن ..

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

:)
دقیقا با همه موافقم!
حرف بقیه بدترین عامل سست کننده آدمه.یه جایی اصلا آدم میبره!یکی بود مثلا از بچه هامون از ترس اینکه درس بخونه بعد نتیجه ش مطلوب نباش هکلا درس نمیخوند که نگن چقدر خنگه!اینقدر خوند و قبول نشد!!
البته دوستای صمیمی هم گاهی خیلی کمک میتونن بکنن.ولی آخر همه چیز خودتونین و خودتون!!
من خیلی پیش میومد یه مشکل رو اینقدر بزرگ میکردم و اینقدر منتظر کمک بقیه می نشستم که اصلا از ادامه درس خوندنم پشیمون میشدم.
بعد یه روز نشستم و با خودم گفتم که من تنهام!هیچ کس هم نمیتونه ته تهش کاری واسه م بکنه. آخرش منم و خدای خودم...
از خدا کمک خواستم و شروع کردم به حل تک تک مشکلاتم.و دیدم که همه چیز چقدر ساده تر از تصورات من بوده...
به خودتون تکیه کنید و مشکلاتتونو بزرگ نکنید... همین :)

• شروع کننده موضوع

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه