• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایده برای ابداع٬ اختراع و پژوهش

• شروع کننده موضوع کاربر حذف شده 8031
  • تاریخ شروع

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
پاسخ : ایده برای ابداع٬ اختراع و پژوهش

به نقل از Am!nM . A :
حالا اینقد نزنید تو ذوقش :-"
بحث ذوق نیست. هیشکی زحمت نمیکشه یه نظر بده که آره مثلا فلان چیز رو هم اضافه کنی بهش خیلی خوب میشه. یا بگه منم تو ذهنم بوده و ... گویا بچه ها خیلی علاقه ندارن به این چیزا !

به نقل از بره ناقلا :
نمیدونم فارسیش هست یا نه،
ولی یه اپ هست که تو calender میشه اوصاع و احوال رو ثبت کرد، این برای خانوما خیلی میتونه کمک کننده باشه. یه توضیحات اولیه رو هم بدن که اصلا اینا چی هست.
مثلا خیلی از خانم ها نمیدونن که دلیل نفخ و یبوست ، حالت تهوع یا عصبانیت، درد عضلانی شون تغییرات هورمونیشون طی سیکل ماهانه شونه. ولی بعد این که احوالشون رو ثبت میکنن مثلا میفهمن همیشه وسط سیکل دو روز یبوست دارن، 7روز اخر اشتهاشون بالا میره، هفته اخر یک کیلو ورم دارن ، دل درد روز 14 شون دلیل خاصی داره ، دونستنش باعث میشه فرد از اوصاع خودش اگاه باشه و مثلا فکر نکنه مریضه، همچنبن بتونه خودشو کنترل کنه ، و از این قبیل چیزا. خارجیش هست ایرانیشو ندیدم.
یک نگاه به اینا بنداز.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

فکر کنم این جا جاش نیست ولی خب به هر حال سوال دارم. :D
برای جشنواره ی خوارزمی قسمت مقالاتش حتما باید ایده ی جدیدی داشته باشیم؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از میم ح میم دال :
بحث ذوق نیست. هیشکی زحمت نمیکشه یه نظر بده که آره مثلا فلان چیز رو هم اضافه کنی بهش خیلی خوب میشه. یا بگه منم تو ذهنم بوده و ... گویا بچه ها خیلی علاقه ندارن به این چیزا !
یک نگاه به اینا بنداز.
دقیقا ترجما همون اپلیکیشنه

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

امکانی که در موبایل بتونه بو رو منتقل کنه اختراع شده؟ مثلاً من یه غذایی درست کردم، با گوشیم عکس گرفتم و تو گروپ یکی از همین اپلیکیشن های اجتماعی گذاشتم، میگم نیگا هنر آشپزی منو ;;) بقیه هم میگن به‌به چه کدبانو، عجب دست‌پختی، بده بچشیم. منم بگم فقط می‌تونم بوش رو بفرستم، شرمنده :-" بعد من با استفاده از «امکان نسخه‌برداری از بوی غذا» گوشی رو نزدیک غذا ببرم، بو رو آنالیز کنه و ترکیبش رو به گوشیِ افراد اون‌ور برسونه و اون هم اون بو رو آماده بکنه و اونا با زدن گزینه‌ی «بوییدنِ بو» - مثل شنیدن وویس - گوشی اون بو رو به بیرون بفرسته و اونا کیف کنن.[nb]البته میشه ازش در موارد ناجور هم استفاده کرد و اون موقع دیگه لزومی نداره که کیف کنن :-"[/nb]

Kabiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
نقره فیزیک دوره 29
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از امین :
امکانی که در موبایل بتونه بو رو منتقل کنه اختراع شده؟ مثلاً من یه غذایی درست کردم، با گوشیم عکس گرفتم و تو گروپ یکی از همین اپلیکیشن های اجتماعی گذاشتم، میگم نیگا هنر آشپزی منو ;;) بقیه هم میگن به‌به چه کدبانو، عجب دست‌پختی، بده بچشیم. منم بگم فقط می‌تونم بوش رو بفرستم، شرمنده :-" بعد من با استفاده از «امکان نسخه‌برداری از بوی غذا» گوشی رو نزدیک غذا ببرم، بو رو آنالیز کنه و ترکیبش رو به گوشیِ افراد اون‌ور برسونه و اون هم اون بو رو آماده بکنه و اونا با زدن گزینه‌ی «بوییدنِ بو» - مثل شنیدن وویس - گوشی اون بو رو به بیرون بفرسته و اونا کیف کنن.[nb]البته میشه ازش در موارد ناجور هم استفاده کرد و اون موقع دیگه لزومی نداره که کیف کنن :-"[/nb]
خب بو ناشی از مواد مختلفه یعنی نمیشه با امواج الکترومغناطیسی فرستادشون یا حداقل باید گوشی طرف تمام مواد لازم رو داشته باشه تا بتونه بو رو بازسازی کنه اما شاید بشه مصداق های واضح بو رو بیان کنه مثلا بگه این بوی غذای شما ترکیبی از بوی فلان چیز مشهور و بهمان چیزه!

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب

به نقل از امین :

اپلیکیشنی برای ارسال رایحه غذا به همرا عکس آن

البته این یه مورد ساده شه تازه.
ولی خیلی مدلای میشرفته تر و بهترشم هست که تازه پارسال اختراع شده.
ولی چون تو گفتی غذا من اینو گفتم :-"

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از kh@zan :
خب بو ناشی از مواد مختلفه یعنی نمیشه با امواج الکترومغناطیسی فرستادشون یا حداقل باید گوشی طرف تمام مواد لازم رو داشته باشه تا بتونه بو رو بازسازی کنه اما شاید بشه مصداق های واضح بو رو بیان کنه مثلا بگه این بوی غذای شما ترکیبی از بوی فلان چیز مشهور و بهمان چیزه!

نه خب لزومی نداره با امواج الکترومغناطیسی ارسال بشه! می‌تونن در خود گوشی یک قطعه‌ای رو قرار بدن که ترکیب هزاران بو یا همون ترکیبات شیمیایی رو داشته باشه و وقتی اطلاعات حاصل از آنالیز یک بویی رو دریافت می‌کنه[nb]اطلاعات هم که یه مشت دیتا هستن و اینو می‌تونه با همون امواج الکترومغناطیسی ارسال کنه. این که دیگه مشکلی نداره.[/nb]، اون ترکیباتی رو که در بوی مورد نظر هست رو با هم ترکیب کنه و بفرسته بیرون از دستگاه!

+ یک نکته رو هم یادم رفت بگم چون نوشته‌ت رو دقیق نخوندم، اینه که آره، محدودیت وجود داره و نمی‌تونه هر بویی رو تولید بکنه. ولی مثلاً بوهایی که معمول‌تر هستن و ترکیباتشون هم commonتر هستن رو بتونه با تقریب خوبی مشابه با چیزی که اصلیه ایجاد کنه.

به نقل از hamed.yas :
اپلیکیشنی برای ارسال رایحه غذا به همرا عکس آن

البته این یه مورد ساده شه تازه.
ولی خیلی مدلای میشرفته تر و بهترشم هست که تازه پارسال اختراع شده.
ولی چون تو گفتی غذا من اینو گفتم :-"

چه جالب! من مثلاً طرح «بالشی که همیشه اون طرفی که سرت روش هست خنک بمونه» رو هم خیلی وقت پیش تو ذهنم داشتم ولی مثلاً همین 3 4 سال پیش دیدم اختراعش کردن :D
اون مدلای پیشرفته ترش اگه بتونن رو «گوشی موبایل» تعبیه‌ش کنن خب خیلی خوب میشه. چون ممکنه همین چیزی رو که میگی باشه در واقعیت و در حالت عادیش؛ مثلا ممکنه دستگاهی باشه که بو رو ارسال کنه و دستگاه بزرگی هم باشه. ولی خب اگه بشه اینو کوچیکش کنه و مخصوص موبایل طراحیش کنن و "با همون کاربرد گسترده و پیشرفته" عالی میشه.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

دیدید بعضی وقت ها موقع بنزین زدن ٬ بنزین سرریز میشه؟ هرچند نازل سوخت اکثرا قطع کن داره اما بازهم ممکنه سرریز بشه. روی نازل یا در باک خودرو٬ تغییری ایجاد کنید که این بنزین سرریز نشه یا زمین نریزه.

doctor428

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
قصـــــــــــد طلای زیست!!!

آمپولی برای تزریق به ماهیچه های قلب برای جلوگیری از رسوب چربی ها در افراد چاق اختراع میکردم B-) B-)

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

به نقل از میم ح میم دال :
دیدید بعضی وقت ها موقع بنزین زدن ٬ بنزین سرریز میشه؟ هرچند نازل سوخت اکثرا قطع کن داره اما بازهم ممکنه سرریز بشه. روی نازل یا در باک خودرو٬ تغییری ایجاد کنید که این بنزین سرریز نشه یا زمین نریزه.

باشه چشم مدیر!! حتما روش فک میکنیم!!
بچه ها دفتر اختراعا رو میز تا مدیر نیومده اینی که گفتو طرح بزنیم !! (;

" آخه مدیر جان آدما اصولا یه چیزی اختراع میکنن که نباشه ! یا کاربردی تر باشه! نه اینا که خودشون اکثرا قطع کن دارن .... حالا ما یه هفت دره جهنم هم بهش اضافه کنیم تا اصلا سرریز نشه!! حرف شما و ایده شما متین!! ولی بهتر بود میگفتید یه چیزی یه جایی یه وسیله کشف کنید ... بسازید تا انرژی هسته ای و خورشیدی و .... جایگزین بنزین بشه ها؟؟!!
..........یا نه اصن همونی که مدیر گفتو اختراع میکنیم!! (;

بالا