• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چه دلايلي براي پشت كنكور موندن بايد داشته باشيم؟

• شروع کننده موضوع e.n
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی
اغلب دانش آموزان با يه هدفي درس ميخونن.تو تعيين هدف عوامل متعددي نقش دارن.چند جور هدف داريم.مثلا يكي ميگه من ميخوام به فلان رشته و شهر قبول بشم به خاطر خودم و آينده ام.يكي ميگه نه من مادرم هميشه آرزو داشت دخترش يا پسرش مثلا دكتر بشه و برا اينكه مادرم به آرزوش برسه درس ميخونم.بعضي ها هم درس ميخونن تا به بقيه ثابت كنن.مثلا ميگن من دختر خالم دكتره چون خيلي خودش رو تحويل ميگيره منم ميخوام دكتر بشم كه بدونه فقط اون نيست و... .شايد همه اين معيار ها ما رو به هدف برسونن.ولي بعضي از اين هدف ها كوتاه برد هستند منظورم اين هست كه ممكنه وسط سال ديگه اين چيز ها برامون معيار نباشه اون وقت كار يه خورده سخت ميشه مثلا نسبت به درس خوندن بي رغبت ميشيم.ولي فرض كنيم ما يه سال تموم خيلي خوب حالا با هر هدفي تلاش ميكنيم كنكور رو هم ميديم نتيجه مياد.يا به اون رشته اي كه ميخواهيم ميرسم يا نه!تو دو راهي گير ميكنيم.اينجاست كه محيط اطراف خيلي تو تصميم ما تاثير ميذارن.اوناي كه به خاطر خودشون درس خوندن با اين ديدگاه كه با تلاش بيشتر ميتونم سال بعد به رشته دلخواهم برسم تصميم ميگيرن پشت كنكور بمونن.اونايي كه به خاطر نشون دادن به بقيه ميخوندن شايد دچار ياس بشن چون اقوام يا دوستان ميتونن روحيه اونارو سست كنن.خلاصه اتفاقات اين چنيني پيش مياد...
حالا سوال من اين هست :به نظر شما چي روبراي پشت كنكورموندن ملاك قرار بديم؟از كجا بدونيم نتيجه بهتر خواهد بود؟از كجا بدونيم ميتونيم روحيه مون رو حفظ كنيم يا كلا چه تغييراتي نسبت به سال اول بايد ايجاد كنيم؟؟؟؟؟؟؟خيلي از افراد ميگن پشت كنكور موندن يه ريسكه...

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی
پاسخ : چه دلايلي براي پشت كنكور موندن بايد داشته باشيم؟

سلااااااام
با اون جمله اخرت کاملا موافقم (;
اونی که تصمیمشو می گیره پشت کنکور بمونه باید اونقد به تصمیم خودش ایمان داشته باشه که وسطای راه دیگه جا نزنه ولی به نظر من اگه ادم بره به یه رشته کارشناسی خیلی ادامه های خوب ممکنه براش رقم بخوره همه چی که دکتر شدن(حالا چه پزشکی چه دندونپزشکی چه داروسازی)نیست ممکنه اونی که به یه رشته کارشناسی میره هدفای خیلی بزرگتر از یه دکتر داشته باشه ولی خوب همیشه هم این طور نیست خوب در هر صورت اونی که یه سال میمونه و خوب می درسه در نهایت میشه دکتتتتتتتتررررر اینم عالیه دیگه

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

:-?
کلا یه سوال رو واضح بپرسم.شنیدم میشه شیمی کاربردی رو ادامه داد و داروسازی خوند یعنی یه سال پشت کنکوری موندن خوبه یا شیمی رو که اصلا علاقه نداری بخونی؟؟؟؟؟که مدتش هم زیاد طول میکشه به هدفت برسی!!ولی من الان اصلا حس خوندن دوباره کتابامون رو ندارم!!!!!!!!!!

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

تصمیمت اینه که حتما داروسازی بخونی؟ اگه اینطوره که باید سختی رو به جون بخری و یه سال دیگه بمونی یا اینکه شیمی رو که اصلا علاقه نداریو بخونی

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

yani hich kas hich nazari nadare ya man khodam bayad be khodam nazar bedam???????? :-?

cowboy

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
مياندوآب
مدال المپیاد
کمی ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

راستش من یه هفته بعد کنکور تو جمع دوستام یه حرفی زدم که شاید بعضیا خوششون نیاد!

"به نظرم اگه کسی کمی احتمال میده که واسه سال بعد بمونه و امروز(یه هفته بعد کنکور) درس نخونه بدجور ضرر میکنه

چون اکثر بچه ها تا کنکور به آمادگی خوبی رسیده بودن ولی بعد از کنکور به تدریج از جو درس خوندن بیرون میان و مزه ی بیکاریو میچشن

موقعی هم که نتایج میاد ممکنه یه تصمیمی بگیرن که مثلن بخوان بمونن( در نتیجه انتخاب رشتشون رو بد بزنن) ولی خب یه ماه فرصت خوب رو واسه مطالعه از دست دادن و مهم تر از اون کلی هم وقت میخوان که به جو درس خوندن قبل از کنکور برگردن تازه ماه رمضون هم ممکنه باعث بشه اون ایده آلی که واسه امسالشون درنظر داشتن خیلی با واقعیتشون فرق داشته باشه

ولی اگه مثلن بلافاصله بعد کنکور بخونن تا اعلام نتایج
0-چیز خاصی رو از دست نمیدن
1- زیاد افت نمیکنن
2- مزه ی پشت کنکور موندن رو میچشن (اینکه مثلن دوستاتون دارن کیف میکنن شما درس میخونین همون اتفاقی که واسه پشت کنکوری در طول سال زیاد اتفاق میفته)
3- موقع اعلام نتایج تکلیفشون رو میدونن زیاد ایده آل گرا نمیشن و به بعضی کف ها قناعت میکنن چون فهمیدن که یه سال موندن چه اوضاعی داره
4- میفهمن که ارزششو داره که یه سال بمونن و با انگیزه یه سال میخونن و به جایی که میخوان میرسن

مثلن یکی از دوستامون که پشت کنکور مونده بود قبل اعلام نتایج اومد با ما اولین آزمون کانون رو شرکت کرد و یه سال موند و تقریبن همیشه بین نفرات برتر بود

ولی راستش به نظر من یکی، یه سال ارزش زیادی داره پس اگه کسی میخواد بمونه ارزش هر لحظشو باید بدونه و مشکلاتی که هستن رو به جون بخره و بمونه که یه کاری بکنه یعنی دیگه نتیجه سال بعدشو کپی نزنه

مثلن بعضیا دقیقن همین کارای سال قبلشونو میکنن و انتظار دارن نتیجه ای غیر سال قبل بگیرن

اینو در نظر داشته باشین که وقتی یه پشت کنکوری در جمع همکلاسیهای سال گذشتش میشینه چه احساسی میکنه چون دوستاش دارن در مورد دانشگاهشون صحبت میکنن و این هم نمیدونه چی بگه

ولی در آخر تصمیم با خود فرده من فقط بعضی از مشکلات پشت کنکور موندن رو شمردم چون با بعضیاشون تو این یه سال برخورد داشتم و واقعن بعضی وقتا من به جاشون اذیت میشدم اون نگاهی که مردم و خونواده دارن بهشون بعضن خیلی اذیت کنندس

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

Inke az javve dars khundan dur mishim kamelan doroste va mesdaghesh khode manam.man az hafte pish harkari mikonam ke la'aghal yekam zaban bekhunam aslan natunestam…
Vali inke belafasele shoru konim ro ziyad movafegh nistam.albatte dalayeletun khub budan ke ta e'lame natayej maze poshte konkoori ro micheshim.in khube vali mitarsam in khundan baes beshe zade beshim az dars khundan.man gahi fekr mikonam ke nabayad az tabestune parsal ziyad jeddi mikhundam chon tule sal motaleam nesbat be tabestun kam tar shode bud!!!!
Vali man yekari mikonam vaghti rotbeha umad ta haddi malum mishe ke natije nahayi chetor khahad bud.unvaght age mundani shodam shoru mikonam.albatte kash untor nashe…vali bashe ham dige chare'I nist…
tavakkol be khoda…

hamoooooooon

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
دانشگاه
علوم پزشكي تبريز
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از e.n :
:-?
کلا یه سوال رو واضح بپرسم.شنیدم میشه شیمی کاربردی رو ادامه داد و داروسازی خوند یعنی یه سال پشت کنکوری موندن خوبه یا شیمی رو که اصلا علاقه نداری بخونی؟؟؟؟؟که مدتش هم زیاد طول میکشه به هدفت برسی!!ولی من الان اصلا حس خوندن دوباره کتابامون رو ندارم!!!!!!!!!!
من یه سوال دارم : اگه خدایی نکرده رتبه ی سراسری خوب نیومد ولی تو آزاد دارو قبول شدی میری آزاد یا مثلا آزادو رزرو می کنی میمونی پشت کنکور؟؟؟؟؟؟؟؟

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

hamoooooooon:میرم آزاد ولی به نظر خودم قبول نمیشم چون ناراضی ام.اونطور که انتظار داشتم ندادم

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

"به نظرم اگه کسی کمی احتمال میده که واسه سال بعد بمونه و امروز(یه هفته بعد کنکور) درس نخونه بدجور ضرر میکنه
با این حرف کاملا موافقم. من پشت کنکور بودن رو تجربه کردم. شما روز بعد کنکور در اوج آمادگی هستی و میتونی بعد اون خیلی خوب درس بخونی. پس نباید روزها رو از دست بدی.

اما آیا باید پشت کنکور موند؟

1. بستگی به روحیه تون داره
اگر بمونید آیا بیشتر از قبل می خونید؟ فکر میکنید میتونید عملکرد بهتری داشته باشید؟ حس و حال یک سال تنها بودن رو دارید؟ از دوستان و مدرسه خبری نیست. اونها رو میبینید که حال میکنن و شما که عذاب میکشید.

2. بستگی به رتبه تون داره
اگر رتبه تون خیلی افتضاحه حتما حتما بمونید سال بعد. مثلا رتبه های +10 هزار حتما باید بمونن. چون یک سمپادی هرچی باشه قطعا حقش بیشتر از این حرف هاست. نباید اینقدر زود تسلیم بشه. اما برای رتبه های بهتر باید تامل کنید. خیلی ایده ها میشه زد. خیلی کارها میشه کرد. مثل اینکه کارشانسی ریاضی بخونی بعد فوق رو بری اقتصاد بخونی یا حتی مهندسی.یا مثلا تغییر رشته بدی. حتی با 3000 بری ریاضی شریف ، بعدش اپلای کنی خارج از کشور مهندسی برق. در ضمن در مورد رشته ها خوب تحقیق کنید و خودتون رو محدود به چندتا رشته نکنید. مطمئنا چیزهایی پیدا میکنید که دوست خواهید داشت. من به شخصه تو سال دوم که برای کنکور خوندم فهمیدم چقدر رشته های خوب دیگه هم هست که من بهشون علاقه دارم. کاش اونها رو سال اول انتخاب میکردم. رفتن به شهرهای دیگه هم اونقدرا بد نیست.

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

mamnun az idehaye hame.fekr konam dige fahmidam chi be chiye!!!

• شروع کننده موضوع

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

emruz tu mahde qoran 2ta az dustamun ro didam yekishun migof mojaz mishi??????yeki ham migof sazman sanjesh behet zang nazade???????? {-8 :)mardom be chiya fekr mikonan...
kheili baram jaleb bud

بالا