• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بانک انگیزه

arash2000love

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایران
پاسخ : بانک انگیزه

پروانه
مردي يك پيله پروانه پيدا كرد. و آن را با خود به خانه برد. يك روز سوراخ كوچكي در آن پيله ظاهر گشت مرد كه اين صحنه را ديد به تماشاي منظره نشست ساعتها طول كشيد تا آن پروانه توانست با كوشش و تقلاي فراوان قسمتي از بدن خود را از آن سوراخ كوچك بيرون بكشد.

پس از مدتي به نظر رسيد كه آن پروانه هيچ حركتي نمي كند و ديگر نمي تواند خود را بيرون بكشد. بنابراين مرد تصميم گرفت به پروانه كمك كند!

او يك قيچي برداشت و با دقت بسيار كمي آن سوراخ را بزرگتر كرد. بعد از اين كار پروانه به راحتي بيرون آمد.

اما چيزهايي عجيب به نظر مي رسيد. بدن پروانه ورم كرده بود و بالهايش چروكيده بود مرد همچنان منتظر ماند او انتظار داشت بالهاي پروانه بزرگ و پهن شود تا بتواند اين بدن چاق را در پرواز تحمل كند. اما چنين اتفاقي نيفتاد.

در حقيقت پروانه ما باقي عمر خود را به خزيدن به اطراف با بالهاي چروكيده و تن ورم كرده گذراند و هرگز نتوانست پرواز كند.

آنچه اين مرد با شتاب و مهرباني خود انجام داد سبب اين اتفاق بود. سوراخ كوچكي كه در پيله وجود داشت حكمت خداوند متعال بود. پروانه بايد اين تقلا را انجام مي داد تا مايع موجود در بدن او وارد بالهايش شود تا بالهايش شكل لازم را براي پرواز بگيرند.

بعضي مواقع تلاش و كوشش و تحمل مقداري سختي همان چيزي است كه ما در زندگي به آن نياز داريم. اگر خداوند اين قدرت را به ما مي داد كه بدون هيچ مانعي به اهداف خود برسيم آنگاه چنين قدرتي كه اكنون داريم نداشتيم.

اگر كسي دست شما را بگيرد ديگر پرواز نخواهيد كرد!

arash2000love

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایران

اول خودت رو عوض کن
این عبارت روی سنگ قبر یک کشیش انگلیسی در کلیسای وست مینستر نوشته شده است:

«جوان که بودم خیال داشتم دنیا را عوض کنم، مسن تر و عاقل تر که شدم فهمیدم که: دنیا عوض نمی شود، بنابراین توقعم را کم کردم و تصمیم گرفتم به عوض کردن کشورم قناعت کنم، ولی کشورم هم خیال نداشت عوض شود، به میانسالی که رسیدم، آخرین توانایی هایم را بکار گرفتم که فقط خانواده ام را عوض کنم، ولی پناه بر خدا، آنها هم خیال نداشتند عوض شوند.

اینک که در بستر مرگ آرمیده ام. ناگهان دریافته ام که اگر فقط خود را عوض می کردم، خانواده ام هم عوض می شد و با پشتگرمی آنها می توانستم کشورم را عوض کنم، و خدا را چه دیدید شاید حتی می توانستم دنیا را هم عوض کنم!»

negine-raz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
شیمی

تنها چیزی که میخوام تو این وضعیت ناراحت کننده ی خودم به عنوان یه خواهر بهتون بزنم اینه که ..آقای بهزاد صفحه پیش یه چیزی گفتن که من با خوندنش فقط تنم لرزید ... الانم هر دفعه میام تو این تاپیک فقط پستشونو میخونم تا به خودم بگم دیدی چی گفته بودن ...
به نقل از بهزاد 93-ابلیس :
آیا واقعاً ارزششو نداره که چند ماه به خودتون فشار بیارید تا ثمره ی این 12 سال درس خوندنو ببینید؟!
شما که این همه مدت تلاش کردین،نمیتونین بگین این چن ماهم روش؟!!

به جملشون خوب فک کنید ...
خیلی از شماها شما کم تو این سالها از خیلی چیزا نگذشتید ، کم درس نخوندید ، کم بهتون نگفتن تیزهوش و خرخون و یه چیزایی در این مایه ها ... به این فک کنید و ببینید که خودتون چقدر توانایی داشتید که به همینجا هم رسیدید ...

یادمه تو تیتراژ برنامه گزینه 2 تو شعرش یه چیزی میگفت که من نوشتمش و چسبوندم به کتابخونم :

عاشق خورشیدی و تشنه ی بیداری ، به جهان ثابت کن چی تو فکرت داری ....

فقط بهتون میگیم نزارید دیر شه واسه خیلی چیزا ... نزارید ...

arash2000love

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایران

:)با استعداد متوسط اما پشتكار متوسط به هر چه بخواهيد مي رسيد. :)
:)اگر در كارها جديت به خرج ندهيد بي استعدادترين افراد مصمم و با اراده از شما پيشي مي گيرند. :)
:)كارتان را آغاز كنيد توانايي انجامش به دنبال مي آيد. :)
:)خداوند به هر پرنده اي دانه اي مي دهد ولي آنرا داخل لانه اش قرار نمي دهد. :)
:)اثر كمرنگ ترين نوشته ها بيشتر از قويترين حافظه هاست. :)
:)مردان شجاع فرصت مي آفرينند و ترسوها و ضعيفان منتظر فرصت مي نشينند. :)
:)تغييرات غيراصولي هرج و مرج ايجاد مي كند و تغيير نكردن پوسيدگي است. :)
:)گوش شنوا زير بناي مهارتهاي ارتباطي است. :)
:)دشوارترين قدم همان قدم اول است. :)
:)هرگز چيزي تغيير نيافته اين ماييم كه عوض مي شويم. :)
:)براي شنا كردن در جهت مخالف رودخانه سختكوشي لازم است وگرنه هر ماهي مرده اي مي تواند در جهت آب شنا كند. :)
:)آن قدر شكست خوردن را تجربه كنيد تا شكست دادن را بياموزيد. :)
:)رمز سلامتي قرار دادن كمي هيجان به جاي آسايش است. :)
:)كتاب معلمي است كه بدون عصا و تازيانه ما را تربيت مي كند. :)
:)فردي كه به خود اطمينان دارد محتاج تعريف ديگران نيست. :)
:)آنچه هستيد بهتر شما را معرفي مي كند تا آنچه مي گوييد. :)
:)از فعاليتهاي بزرگ نهراسيد زيرا هر فعاليت بزرگي را مي توان به فعاليتهاي كوچكتر تقسيم كرد. :)
:)همواره به خاطر داشته باشيد آخرين كليد باقي مانده شايد بازگشاينده در قفل باشد :)

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

دوستان عزيز چيكار كنيم انگيزمون زياد بشه؟

خواهشا" مختصر بگيد هضمش راحت باشه :)

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از !!!Mr. Nik :
دوستان عزيز چيكار كنيم انگيزمون زياد بشه؟

خواهشا" مختصر بگيد هضمش راحت باشه :)
واسه خودت یه هدف مشخص کن!

unique777

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
F a r z a n e g a n
شهر
NeY SHaboUr
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

ی سوال؟
چه جوری میشه با نتایج بدِ آزمونامون انگیزه مونو از دست ندیم؟

• لایک
امتیازات: dr.gh

جیران

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان خرم آباد
مدال المپیاد
المپیاد شیمی و زبان

به نقل از ~DREAM~ :
ی سوال؟
چه جوری میشه با نتایج بدِ آزمونامون انگیزه مونو از دست ندیم؟
هر شکست پایه پیروزیه :)
سعی کن بعد از هر آزمونی یه استارت بزنی که آزمون بعدش رو خوب بدی
من قبول دارم بعضی مواقع واقعا آدم خیلی ناراحته ولی بهتره دنبال نتیجه بهتر بعدی باشی نه نتیجه بد این آزمون

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

شدیدا دلم برا کنکور تنگ شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(( :(( :(( :(( :((
انگیزه میخوام!!!!!!!!!!من چرا اینجوری شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا درس نمیتونم بخونم.خجالت میکشم دفتر برنامه ریزی بنویسم :(( :((

e.n

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
دو روز مونده به مرحله اول یکم خوندم!!!برا شیمی!
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
داروسازی

سلام.منم میدونم اینجا یه جایی هست واسه انگیزه دادن برا بچه های کنکوری!!اما میخوام یه چیزی بگم بهتون.یه دوستی داشتم از سال سوم راهنمایی با هم دوست بودیم.دلیل اصلی پیشرفت درسی من تو راهنمایی اون دوستم بود.چون من تو راهنمایی زیاد درس نمیخوندم ولی این دوستم بهم انگیزه درس خوندن میداد.ارتباط دوستی ما باعث ارتباط خونوادگی شد.رفت و آمد کردیم.کلا با خاله ش و ... هم ارتباط پیدا کردیم.تا سال کنکور دوست بودیم و الانم هستیم.تو آزمونای قلمچی بدون استثنا ترازاش بهتر از مال من میشد.من فقط 2 بار با اختلاف کم از اون جلو زدم.یه مادری داشت.براش هم مادر بود هم خواهر هم پدر.مادرش بیشتر از پدرش رو درسش تاکید داشت.مادرش خودش پزشکی قبول شده بود ولی بخاطر مخالفت برخی اعضای خانوادشون نتونسته بود بره پزشکی بخونه.واسه همین دوست داشت دخترش اونو به آرزوش برسونه و دکتر بشه!!!!!!دوست من همیشه بهم میگف که من باید مادرم رو به چیزی که میخواد برسونم!!!مادرش خیلی زحمت میکشید.شب و روز!!حیف نمیشه همه چیزو گفت.خلاصه نتیجه کنکور چی شد؟؟؟؟دوستم رتبه غیر منتظره آورد.رتبه ای که هیچ وقت تو قلم چی هم چین رتبه ای نیاورده بود.حتی من که هیچ وقت ازون بهتر نمیاوردم رتبم بهتر ازون شد.و اون شدیدا ناراحت بود.یعنی همه مون ناراحت بودیم.بعد کنکور بخاطر بعضی چیزای پیش پا افتاده ارتباط ما کمرنگ شده بود.ولی من همیشه سر نماز و حتی تو ختم قرآن براش دعای ویژه میکردم که قبول بشه.نتیجه نهایی اومد.پزشکی ارومیه قبول شد.در کمال ناباوری!!!این حکمت خدا بود.اول یه هشدار داد بعد لطفشو نشون داد.
دو روز پیش پدر و مادر دوستم و پدربزرگش میرفتن تبریز.مامان دوستم میخواست بره دکتر برا کمر دردش.تو راه بخاطر خواب آلودگی پدرش تصادف میکنن.میزنن به جدول!!مامان دوستم درجا جان به جان آفرین میده.پدر بزرگش بعد 5ساعت از دنیا میره.و پدرش هم خونریزیه داخلی میکنه و تو کماست...
الان دوستم چه حالی داره خدا میدونه!من که فقط یه دوستم و فقط 5 سال با اونا بودم از دیروز یه ریز گریه میکنم!!با هزار مصیبت پیش دوستم خودم رو کنترل میکنم و باهاش همدلی میکنم.هنوز باورش نشده!!!!!!تنها کاری که میتونیم بکنیم تا اروم بشه اینه که پیشش قران بخونیم.مامانش واقعا خانوم بود.هیشکی ازش بدی ندیده بود.مومن و پاک...
دوستم از دیروز میگه خدایا من پزشکی قبول نمیشدم ولی مامانم زنده میموند...یا هی میگه خوشحالم که مامانم به آرزوش رسید و از دنیا رفت.حداقل خیالش راحته...
دوستان!!!!!!میخوام بهتون بگم قدر سلامتی خودتون و خونوادتون رو بدونید.پدر و مادر غنایمی هستند که به اونا تکیه میکنیم.اگه نباشن مسئولیت سنگینی رو دوشمونه!!!هیچ کس جای پدر و مادر ما رو نمیگیره.پس همیشه شکرگذار باشید.تلاش کنید تا میتونید.پدر و مادر موفقیت ما رو میخوان...و اینو بدونید هرچی مصلحته خدا باشه اتفاق میفته!!من یا شما هیچ خبری از آینده نداریم.انسان وظیفه اش اینه که برای رسیدن تلاش کنه.بقیه ش دست خداست.اگه بخواد میشه."کن فیکون"
در آخر از همتون میخوام برا پدر دوستم دعا کنید تا به هوش بیاد و حالش خوب شه.برا مادرش هم فاتحه...
روحش شاد...
بچه ها قصدم ناراحت کردنتون نبودا!برید به درستون برسید.

arash2000love

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ایران

عقاب
عقاب می تواند تا ۷۰ سال زندگی کند.
ولی برای اینکه به این سن برسد باید تصمیم دشواری بگیرد.
زمانی که عقاب به ۴۰ سالگی می رسد:
چنگال های بلند و انعطاف پذیرش دیگر نمی توانند طعمه را گرفته و نگاه دارند.
نوک بلندو تیزش خمیده و کند می شود
شهبال های کهن سالش بر اثر کلفت شدن پرها به
سینه اش می چسببند و پرواز برای عقابل دشوار می گردد.
در این هنگام عقاب تنها دو گزینه در پیش روی دارد.
یاباید بمیرد و یا آن که فراینددردناکی را که ۱۵۰ روز به درازا می کشد پذیرا گردد.
برای گذرانیدن این فرایند عقاب باید به نوک کوهی که در آنجا آشیانه دارد پرواز کند.
در آنجا عقاب نوکش را آن قدر به سنگ می کوبد تا نوکش از جای کنده شود.
پس از کنده شدن نوکش ٬ عقاب باید صبر کند تا نوک تازه ای در جای نوک کهنه رشد کند ٬ سپس باید چنگال ۴ پیش را از جای برکند.
زمانی که به جای چنگال های کنده شده ٬ چنگال های تازه ای در آیند ٬ آن وقت عقابل شروع به کندن همه پرهای قدیمی اش می کند.
سرانجام ٬ پس از ۵ ماه عقاب پروازی را که تولد دوباره نام دارد آغاز کرده …
و ۳۰ سال دیگر زندگی می کند.
چرا این دگرگونی ضروری است؟؟؟
بیشتر وقت ها برای بقا ٬ ما باید فرایند دگرگونی را آغاز کنیم.
گاهی وقت ها باید از خاطرات قدیمی ٬ عادتهای کهنه و سنتهای گذشته رها شویم.
تنها زمانی که از سنگینی بارهای گذشته آزاد شویم ،می توانیم از فرصتهای زمان حال بهره مند گردیم. :)

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی
وقتی پرسپولیس دو هیچ عقب بود و اولادی اخراج شد خیلی ها از ورزشگاه رفتنو برد تیمشونو ندیدن...
ده دقیقه ،یک نفر ،سه گل ،هتریک، عوض شدن نتیجه
...
یه تغییر کوچیک حتی در بدترین شرایط وقتی هیچ کس هم فکر نمیکنه میتونه همه چی رو عوض کنه....

s`dni

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان

بچه ها پشتیبان درخواست جمله انگیزه ای داریم ! :( کم کم دارم به ای حالت می رم :((
+کسی می دونه این شعر گزینه 2 هست که می گه :.....به جهان ثابت کن چی تو ذهنت داری .....(ببخشید همینش فقط یادمه :-[ )
کجا می تونم دانلود کنم؟
حداقل کسی این شعرشو بلد نیست ؟

SANA.P

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یــــــــزد
مدال المپیاد
مدال نقره المپیاد نانو تکنولوژی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
دکتری پیوسته بیوتکنولوژی

توی سایت گزینه دو قسمت دانلود ها(پایین صفحه) :)

Z.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

آفتاب به گیاهی حرارت می دهد که سر از خاک بیرون آورده باشد.
این مثل همون "از تو حرکت از خدا برکت" خودمونه!
بچه ها این روزها فقط تلاش کنید به فکر نتیجه نباشید.
خدا خودش بزرگه!!! :)

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به این حواستونو جمع کنین که تو این یه سال چقد تلاش کردین و خیلیا بودن که این یه سال فقط گشتن و هیچی نخوندن
به اینکه شما تو این مدرسه این و از بقیه جلوترین
چون استعداد دارین
به اینکه اگه سوالی سخت باشه براتون برای بقیه هم هست و نگرانی وجود نداره
به اینکه چه هدف بزرگی دارین و چقد متعالیه :)
کلی انگیزه

nima_ar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
لاهیجان

یه جمله خیلی زیباست که رو من خیلی تاثیر میذاره: (( کنکور هر چقدر زشت هر چقدر تاریک جایگاهی برای بروز شخصیت و تجلی اراده است))

hamideh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
فیــــزیــــــک

یاد بگیریم و به یاد بیاوریم چیزهای کوچکی را که می تواند زندگی همه ی ما را تغییر دهد. ینی حتی اگه الانم تلاشمو ببرم بالا دیر نیست! یه زحمت کوچولو، آیندمو تغییر میده... ;;)

یاد بگیریم که التیام زخم روح به اندازه زخم جسم مهم است.

یاد بگیریم که آدمی همان چیزی را باور می کند که پیوسته به خود می گوید. پس من باور نمیکنم که موفق نمیشم :>

یاد بگیریم که ناتوانی از ماست نه از قدرت مسئله ای که پیش روی ما قرار دارد. اگه به هدفم نرسیدم و موفق نشدم، گردن سختی راه نمیندازم. چون کم کاری از خودم بود... :-<

یاد بگیریم که هر چه اعمال و گفتار یکی ناخوشایند تر باشد به عشق بیشتری نیاز دارد.

یاد بگیریم که یک بچه اگر آن قدر بزرگ شده که بتواند دوست بدارد آن قدر بزرگ شده که بتواند غصه بخورد.

یاد بگیریم بیشتر از آن که به ساعت خود نگاه کنیم همدیگر را ببینیم شاید این آخرین لحظه دیدن من و تو باشد.

-----------------------------

کیک زندگی :D

پسر کوچکی برای مادربزرگش توضیح می‌داد که چگونه همه‌چیز ایراد دارد… مدرسه، خانواده، دوستان و...

مادربزرگ که مشغول پختن کیک بود از پسر کوچولو پرسید که کیک دوست داری؟ و پسر کوچولو پاسخ داد: البته که دوست دارم.

روغن چطور؟ نه! و حالا دو تا تخم‌مرغ. نه مادربزرگ! آرد چی؟ از آرد خوشت می‌آید؟ جوش شیرین چطور؟ نه مادربزرگ! حالم از همه‌شان به هم می‌خورد.

بله، همه این چیزها به تنهایی بد به‌نظر می‌رسند اما وقتی به‌درستی با هم مخلوط شوند، یک کیک خوشمزه درست می‌شود. خداوند هم به‌همین ترتیب عمل می‌کند. خیلی از اوقات تعجب می‌کنیم که چرا خداوند باید بگذارد ما چنین دوران سختی را بگذرانیم اما او می‌داند که وقتی همه این سختی‌‌ها را به درستی در کنار هم قرار دهد، نتیجه همیشه خوب است. ما تنها باید به او اعتماد کنیم، در نهایت همه این پیشامدها با هم به یک نتیجه فوق‌العاده می‌رسند. :)

مرتبط بود آیا؟ :D

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

بسیار تکراری اما قابل تامل
سعی کنید چیزهایی را که دوست داریّد به دست بیاورید وگرنه مجبور میشوید چیزهایی را که به دست آورده اید دوست بدارید

بالا