• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ما ایرانی هستیم؟

• شروع کننده موضوع

M_diana

کاربر فعال
دانشگاه
؟؟!؟
رشته دانشگاه
کامپیوتر
امروز یکی ازدوستام یهsmsتکون دهنده بهم داد:

*آیا می دانید؟حذف بخش هخامنش از کتاب درسی تاریخ دانش آموزان به تصویب رسید!!!

*آیا می دانید فرزندان ما دیگر حتی نام کوروش کبیر و داریوش را نخواهند شنید؟

*آیا مىدانید29 اکتبر روز جهانی کوروش کبیر است و این روز فقط در تقویم ایران نیست؟

درد من حصار برکه نیست ،درد من زیستن با ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است-
آخرشم نوشته بود:
اگر ایرانی هستی براى ايرانيان بفرست.

من که واقعا بهم برخورد؛ما ایرانی هستیما!!

smartgirl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
کامپیوتر (البته ب جایی نرسیدم متاسفانه ... )
دانشگاه
خوارزمی، امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : ما ایرانی هستیم؟

=(( :-< :-< :( :( [-( [-( [-( [-( ~X( ~X( ~X( ~X( #-o #-o :rolleyes:

چرا ما اسمایلی گریه نداریم میخوام به حال خودم گریه کنم....

آخه چرا اینقدر بی فکرن. کشور ما اولین امپراطوری بود و قدرتش تو زمان هخامنشیان بیشتر نقاط دنیا بود (شاید فقط یکم اغراق آمیز باشه)

بازم میخوام گریه کنم . چه خبر بدی دادید واقعا میخوان قسمت هخامنشیان رو حذف کنن؟ چرا؟

sadafi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت

این اس ام اس 2 سال پیش برای من رسیده بود ولی من همین امسال کتاب های راهنمایی رو پرس و جو کردم و متوجه شدم چنین چیزی واقعیت نداره.
گرچه من هم واقعا متاسفم از این موضوع.نمونه اش هم همین ماجرای مجسمه آریوبرزنه.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از M_diana :
*آیا می دانید؟حذف بخش هخامنش از کتاب درسی تاریخ دانش آموزان به تصویب رسید!!!

به تصویب کجا رسید ؟ آقا اینو مطرح کردن کلی مخالفت شنیدن دیگه کنسل شد تا اونجا که من میدونم ،
دیگه تو فک کن در اون حد بود که خسرو معتضد هم مخالفت کرد !
بعد اینکه بخش هخامنشیان حذف نشده بود ، قرار بود نام شاهان حذف شه چون گفته بودن تاریخ عدد و رقم نیست ، اهمیتی نداره تاریخ تولد و مرگ شاهارو بیاریم تو کتابامون (!)

به نقل از M_diana :
*آیا می دانید فرزندان ما دیگر حتی نام کوروش کبیر و داریوش را نخواهند شنید؟

فرزندان شما اگه واسشون کتاب بخرین میتونن اینارو بشناسن ، حتی بهتر از شما !!!

به نقل از M_diana :
*آیا مىدانید29 اکتبر روز جهانی کوروش کبیر است و این روز فقط در تقویم ایران نیست؟

اتفاقا همچین روزی به نام روز جهانی کوروش کبیر وجود خارجی نداره !!! همش یه شایعه درپیت بود برای برانگیختن غرور ملی و این حرفا !!

smartgirl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
کامپیوتر (البته ب جایی نرسیدم متاسفانه ... )
دانشگاه
خوارزمی، امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sadafi :
این اس ام اس 2 سال پیش برای من رسیده بود ولی من همین امسال کتاب های راهنمایی رو پرس و جو کردم و متوجه شدم چنین چیزی واقعیت نداره.
گرچه من هم واقعا متاسفم از این موضوع.نمونه اش هم همین ماجرای مجسمه آریوبرزنه.

ماجرای آریو برزن دیگه چیه؟ من که از هیچی خبر ندارم. میشه بگی؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
  • شروع کننده موضوع

M_diana

کاربر فعال
دانشگاه
؟؟!؟
رشته دانشگاه
کامپیوتر

شاید این اس ام اس واقعیت نداشته باشه؛ولی باید اینو قبول کنیم که اینکار هارو میخواستن انجام بدن و با مخالفت روبه رو شده؛
اگه دیگه کتابی چاپ نشه چی؟
در هر صورت آدم یه چیزایی میبینه و میشنوه که کفری میشه؛مثل همین مجسمه!
(با گوشی اومدم نمیتونم نقل قول کنم)

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

خب ببین ، از نظر من این اس ام اس ها به جای اینکه خوب باشه و یه فایده داشته باشه خیلی باعث بدبختی مائه !
کشوری دست به تاریخ سازی میزنه و درباره تاریخ خودش دروغ پردازی میکنه که همچین چیزی نداشته باشه !
اما تاریخ ما اونقدر غنیه که با نبودن روز جهانی کوروش یا با حذف بخش هخامنشی از کتب درسی بهش لطمه ای نمیخوره !
فکر نکنم کسی بتونه کاری کنه که تاریخ ما نابود شه ، خیلیها خواستن اما نشده !

• شروع کننده موضوع

M_diana

کاربر فعال
دانشگاه
؟؟!؟
رشته دانشگاه
کامپیوتر

چرا حذف کنیم؟
چرا تاریخی که خیلی باشکوه هست رو حذف کنیم؟باید افتخار کنیم که روزی کوروش کبیر فرمانروای این سرزمین بوده؛

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از M_diana :
چرا حذف کنیم؟
چرا تاریخی که خیلی باشکوه هست رو حذف کنیم؟باید افتخار کنیم که روزی کوروش کبیر فرمانروای این سرزمین بوده؛

اونقدرا مهم نیست حذف بشه یا نشه ! نمیگم حذف شه اما شدند یا نشدنش هم اهمیتی نداره !!!
یه عمر افتخار کردیم چی نصیبمون شده که ازین به بعد بهترش بخواد بیاد ؟؟؟ :-" والا به قرعان ...

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

:-ss اگه واقعا نسل بعد اسم كوروش به گوششون نخوره چي؟!!!

• لایک
امتیازات: meli
  • شروع کننده موضوع

M_diana

کاربر فعال
دانشگاه
؟؟!؟
رشته دانشگاه
کامپیوتر

اکثر ما ایرانی ها فقط اسم کوروش کبیر رو میدونیم دیگه نمیدونیم چیکارا کرده؛
اگه از یه بچه بپرسین جومونگ کی بوده فورا کل فیلم رو تعریف میکنه؛حتی شمار جنگ هاشو هم میدونه!
حالا اگه بپرسین کوروش کیه؟میگه:ها!؟!؟کیه!!؟

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

به نقل از Dr.Eniac :
به تصویب کجا رسید ؟ آقا اینو مطرح کردن کلی مخالفت شنیدن دیگه کنسل شد تا اونجا که من میدونم ،
دیگه تو فک کن در اون حد بود که خسرو معتضد هم مخالفت کرد !
بعد اینکه بخش هخامنشیان حذف نشده بود ، قرار بود نام شاهان حذف شه چون گفته بودن تاریخ عدد و رقم نیست ، اهمیتی نداره تاریخ تولد و مرگ شاهارو بیاریم تو کتابامون (!)

فرزندان شما اگه واسشون کتاب بخرین میتونن اینارو بشناسن ، حتی بهتر از شما !!!

اتفاقا همچین روزی به نام روز جهانی کوروش کبیر وجود خارجی نداره !!! همش یه شایعه درپیت بود برای برانگیختن غرور ملی و این حرفا !!

ما تو رو نداشتیم بیاد همه رو توجیه کنه چیکار میکردیم آخه! :D
خیلی جدی میگم ها!

sadafi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت

والله ما ایرانی نیستیم.اگه ایرانی بودیم یه ذره عرق داشتیم که بیایم آینده این مملکتو بسازیم و فکری به حال جایگاه از دست رفته اش در جهان بکنیم.تاریخ و گذشته درخشانمون نفی نمی کنم و بهش افتخار می کنم،و همچنین برای ساختن آینده نگاه به گذشته لازمه ولی نه دیگه اینکه همش بیایم حسرت بخوریم که وای گذشته مون رو گرفتن و از یادمون بردن.خیلتون راحت،نه قوم عرب تونستن یاد و خاطره کوروشو از ما بگیرن نه قوم مغول نه تیمور لنگ نه اسکندر نه آمریکا نه سردمداران فعلی و نخواهند توانست!به فکر آینده باشیم!

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج

به نقل از sadafi :
والله ما ایرانی نیستیم.اگه ایرانی بودیم یه ذره عرق داشتیم که بیایم آینده این مملکتو بسازیم و فکری به حال جایگاه از دست رفته اش در جهان بکنیم.تاریخ و گذشته درخشانمون نفی نمی کنم و بهش افتخار می کنم،و همچنین برای ساختن آینده نگاه به گذشته لازمه ولی نه دیگه اینکه همش بیایم حسرت بخوریم که وای گذشته مون رو گرفتن و از یادمون بردن.خیلتون راحت،نه قوم عرب تونستن یاد و خاطره کوروشو از ما بگیرن نه قوم مغول نه تیمور لنگ نه اسکندر نه آمریکا نه سردمداران فعلی و نخواهند توانست!به فکر آینده باشیم!

احسنت!
من پایه این قضیه هستم

sadafi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت

به نقل از مُحسن..! :
توهم دارید! الان ما خیلی چیز ها رو از دست دادیم..نمیتونیم که جلو کل جهان بایستیم..
بنده نگفتم جلوی جهان بایستیم.ولی میگم با این کارا یاد و خاطره کوروش کبیر و تاریخ درخشان ما از بین نمیره!خیال شما راحت.درسته ما خیلی چیزا رو از دست دادیم ولی خب نباید سعی کنیم همین ها رو، بلکه بیشتر، بدست بیاریم؟آیا واقعا افسوس خوردن بخاطر ندانم کاری سردمداران فعلی و وای بر اینکه تاریخمونو گرفتن دردی رو دوا می کنه؟؟

8134

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بلی تا حدودی !
دانشگاه
هاروارد !
رشته دانشگاه
پزشکی

مثلا یه کشور مثل ویتنام چی داره که بش بنازه ، کل تاریخشون این ِ که آمریکا بش حمله کرده ُ بس !
ولی ما این افتخار تاریخ ایران ُ هم از سی سال پیش داریم هم از دوران کوروش ، کشور های خاورمیانه تاریخ مملکتشون با تاریخ ما ساخته شده ، اون وخ میگی ننازیم ؟
تاریخ کشور یکی از اون چیزایی که باش شناخته میشه ولیکن اصلی نباشه اما یه جور غروره که بمون میده ، حالا بده که هیچی نداریم یه تاریخ درست ُ حسابی داشته باشیم ؟

sadafi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت

به نقل از .:Sherlock Holmes:. :
مثلا یه کشور مثل ویتنام چی داره که بش بنازه ، کل تاریخشون این ِ که آمریکا بش حمله کرده ُ بس !
ولی ما این افتخار تاریخ ایران ُ هم از سی سال پیش داریم هم از دوران کوروش ، کشور های خاورمیانه تاریخ مملکتشون با تاریخ ما ساخته شده ، اون وخ میگی ننازیم ؟
تاریخ کشور یکی از اون چیزایی که باش شناخته میشه ولیکن اصلی نباشه اما یه جور غروره که بمون میده ، حالا بده که هیچی نداریم یه تاریخ درست ُ حسابی داشته باشیم ؟
دوستان عزیز مثل اینکه من خیلی بد منظورمو بیان کردم.بازم میگم.بنازیم،افتخار کنیم،ببالیم،داد سر بدیم که ما این تاریخو داریم.ازش دفاع کنیم.ازش درس بگیریم ولی بیشتر از همه به فکر آینده باشیم.در هر صورت این نظر شخصی منه.ببخشید اگه جسارتی شد خدمت عرق ملی شما عزیزان.
خیلی خوبه که یه تاریخ درست حسابی داشته باشیم،ولی چرا همون هیچی که شما گفتی رو نداشته باشیم؟؟بده که هم یه تاریخ خوب،هم حال خوب و هم آینده خوب داشته باشیم؟

8134

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
بلی تا حدودی !
دانشگاه
هاروارد !
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sadafi :
دوستان عزیز مثل اینکه من خیلی بد منظورمو بیان کردم.بازم میگم.بنازیم،افتخار کنیم،ببالیم،داد سر بدیم که ما این تاریخو داریم.ازش دفاع کنیم.ازش درس بگیریم ولی بیشتر از همه به فکر آینده باشیم.در هر صورت این نظر شخصی منه.ببخشید اگه جسارتی شد خدمت عرق ملی شما عزیزان.
خیلی خوبه که یه تاریخ درست حسابی داشته باشیم،ولی چرا همون هیچی که شما گفتی رو نداشته باشیم؟؟بده که هم یه تاریخ خوب،هم حال خوب و هم آینده خوب داشته باشیم؟
درسته ، البته باید بگم آینده رو الان می سازیم و شرایط ِ الان ُ ما در گذشته تعیین کردیم ، حالا این گذشته به مفهوم ِ کلی ِ تاریخ ارتباطی نداره ؛
الان ِ ما واسه گذشته ست که این طوریه ، توی گذشته شرایطی ُ برای ما ایجاد کردن که چیزی نداشته باشیم (نه صرفن هیچ چیز !) و فک می کنی چرا ما باید کشور در حال توسعه باشیم ، گناه از خودمونه ؟ اگه موافق این جمله هسی باید بگم نه نیس ، یه نگاه به گذشته مملکتت بنداز ، خودمون خواسیم که بمون حمله بشه ؟ که پادشاه نالایق (البته در بعضی موارد این طوره که البته منظور تاریخ معاصره ) بیاد ملت ُ اداره کنه ؟ ما خواسیم نفت داشته باشیم ُ اونا ازمون بگیرن که همراه با این غارت آینده هم باش باشه ؟
ما نخواسیم شرایط این طور فراهم شده ، حالا هم این شرایط ُ بپذیر ُ با الانت آینده کشورت ُ بساز (مخاطب فقط جنابعالی نیسی ، ینی به خودت نگیر ... !!)
حالا اگه داری میگی که هیشکی آینده این مملکت ُ نمی سازه ُ همه به فکر خودشونن ؟ خودت ُ محدود به فامیل ُ مدرسه ُ محله نکن ، کسایی هم هسن که دور از چشم تو دارن آینده رو می سازن و ما نمی بینیم ، منم نمی بینم ولی امید دارم
به خودمم امید دارم که شاید این مملکت ُ بسازم

sadafi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت

خیلی ممنون.کاملا باهات موافقم.اصلا هم به این قضیه عقیده ندارم که هیج کس داره آینده این مملکتو نمیسازه و همچین چیزی هم نگفتم.خیلی ممنون از این که راهنماییم کردی

بالا