• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تست هوش(10امتیاز)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
1-اين تست نيز مثل تست هاي ديگر فقط يک گزينه ي درست دارد:
1)گزينه ي (2) درست است. 2)گزينه ي (3) نادرست است.
3)گزينه ي (1) نادرست است. 4)گزينه ي (2) درست است.

2-بعضي "ولاک"ها "تابون" هستند.هيچ "تابوني" "دکات" نيست.همه ي "کامشن"ها "دکات" هستند.بعضي "کامشن"ها "ولاک" هستند.اگر هر 4جمله درست باشند کدام نتيجه را ميتوان گرفت؟
1)همه ي "دکات"ها "تابون" هستند. 2)همه ي "کامشن"ها "تابون" هستند.
3)هيچ "ولاکي" "دکات" نيست. 4)بعضي "دکات"ها "ولاک" هستند.

3-شيرين و غزاله مسابقه ي دوي 100متر برگزار کردند.غزاله با اختلاف 10متر برنده ميشود.بار دوم غزاله از 11متر عقب تر از خط شروع مسابقه شروع ميکند.اگر با سرعت سابق بدوند نتيجه کدام است؟
1)غزاله با اختلاف 1متر برنده ميشود. 2)غزاله برنده ميشود.
3)هردو با هم به خط پايان ميرسند. 4)شيرين برنده ميشود.

4-روي يک کارت جملات زير نوشته شده است.با اين فرض که هر جمله يا درست است يا نادرست چندتاي آنها نادرست است؟
| 4) همه ي جملات اين کارت نادرست اند. |
|____________________________________|
1)3 2)4
3)1 4)2

5-4 نفر را به جرم دزدي دستگير کردند.هريک چنين ميگويند:
اولي: دومي گناهکار است.
دومي: چهارمي گناهکار است.
سومي: من گناهکار نيستم.
چهارمي: دومي دروغ ميگويد.
اگر فقط يکي راست گفته باشد,کدام دزدي کرده؟
1)اولی 2)دومی
3)سومی 4)چهارمی

6-حداکثر چند اسب در يک صفحه ي شطرنج 8*8 ميتوان قرار داد به شرطي که هيچ دو اسبي يکديگر را تهديد نکنند؟
1)16 2)17
3)24 4)32

7-دِهي 100خانه دارد.هر 10خانه را در نظر بگيريم حداقل 3آنتن روي بام هايشان است(ممکن است روي يک بام چند آنتن هم باشد)هر 3آنتني که در نظر بگيريم حداقل دو کلاغ روي آن نشسته(ممکن است روي يک آنتن چند کلاغ هم باشد)اين دِه حداقل جند کلاغ دارد؟
1)10 2)92
3)93 4)98

8-شهريور يک سال دقيقا 4تا شنبه و 4تا 3شنبه داشت.بيستم شهريور آن سال چه روزي از هفته بوده است؟
1)دوشنبه 2)سه شنبه
3)پنج شنبه 4)شنبه

9-از يک شخص مردم آزار پرسيدند امروز چند شنبه است؟جواب داد: اگر پس فردا همان روزي باشد که ديروز بود , فاصله ي امروز تا 3شنبه همان فاصله ي 3شنبه تا امروز خواهد بود که اگر پريروز همان روزي باشد که فرداست.آن روز چه روزي بوده؟
1)یکشنبه 2)دوشنبه
3)سه شنبه 4)چهارشنبه

10-گر جمله ي "در اين نمايشگاه,همه ي اتوموبيل ها فروشي اند" درست نباشد.کدام يک از جملات زير درست است؟
الف)در این نمایشگاه هیچ اتومبیلی فروشی نیست.
ب)در این نمایشگاه دست کم یک اتومبیل فروشی نیست.
ج)در این نمایشگاه دست کم یک اتومبیل فروشی است.
د)چنین نیست که در این نمایشگاه همه ی اتومبیل ها فروشی باشند!
1)فقط "الف" و "ب" و "د" 2)فقط "د"
3)فقط "الف" و "ج" 4)فقط "ب" و "د"

(هر سؤال 1 امتیاز :D )

me : لطفاً از این به بعد مجموع ِ امتیازا رو توی اسم ِ تاپیک ، داخل ِ پرانتز بنویسید ... ممنون !

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
پاسخ : تست هوش !

3.1 اگه سه درست باشه پس 1 غلطه پس 2 هم غلطه در نتیجه از اینکه 2 غلطه نتیجه میگیریم 3 درسته و 4هم غلطه ، بقیه گزینه ها اگه درست باشن با فرض که فقط 1 جواب درست داریم تناقض پیدا میکنه
دومی هم فکر کنم گزینه ی 4 میشه چون بقیه تناقض دارند
2.3 سوال سوم هم فکر کنم بازم غزاله برنده بشه ... چون نسبت زمانایی که میرسن میشه 0.999
چون بازم یه کم هر چند کم! غزاله زمانش کمتره فکر کنم غزاله زودتر برسه :-??
1.4 سوال چهارم فکر کنم 1 و 2 4 نادرست باشن یعنی 3تاش نادرست باشه ...
3.5 سوال پنجم اگه 4 اولی یا دومی راست گفته باشن به تناقض میرسیم . اگه سومی هم راست گفته باشه همین طور چون یعنی چهارمی دروغ گفته که دومی دروغ گفته پس دومی راست گفته و تناقض داره چون فقط یکیشون راست گفتن . پس چهارمی راست گفته و سومی دزده !
3.6 سوال ششم رو شکل کشیدم و فک کنم بشه 24 تا ! یعنی ردیف اول اسب دو ردیف بعدی خالی دوباره یه ردیف اسب دو ردیف بالایی خالی و دوباره یه ردیف اسب و ردیف بعدش خالی. که میشه 3×8=24
2.7 سوال هفت فکر کنم 92 تا بشه .... درست مطمئن نیستم :D بقیه اش رو هم مطمئن نیستم البته :-" چون میخوایم حداقل باشه باید روی هر 3 تا خونه از 10 تا فقط 1 آنتن بذاریم و رو 2 تا از هر 3 تا آنتن دقیقا یه کلاغ. نباید هیچ 10 تا خونه ای باشه که روش آنتن نباشه یا رو هر 3 آنتنش 2 تا کلاغ نباشه . پس روی 10 تا خونه ی آخری هم 2 تا کلاغ هست که کلا میشه 92 تا! ( خودمم نمیفهمم چی میگم :-" )
1.8 سوال هشتم فکر کنم روز اول 4شنبه باشه ( یکی یکی روزارو امتحان کردم! ) که 20 روز بعدش میشه دوشنبه
سوال نه رو اصلا نفهمیدم :D
1.10 سوال ده هم ب و د درست اند کلا ولی الف همیشه درست نیست ... فکر میکنم گزینه ی 1 درست باشه من با این "فقط " مشکل دارم اگه "فقط" نبود 4 درست بود... :-??
ببخشید اگه زیادی چرت گفتم... :-" :D

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار
پاسخ : تست هوش !

به نقل از armitaa :
1-اين تست نيز مثل تست هاي ديگر فقط يک گزينه ي درست دارد:
1)گزينه ي (2) درست است. 2)گزينه ي (3) نادرست است.
3)گزينه ي (1) نادرست است. 4)گزينه ي (2) درست است.
اگه فرض کنیم 1 درست است یعنی 2 هم درسته و . . .(الان 2 تا درست داریم پس نادرسته)
اگه فرض کنیم 2 درسته باید 3 نادرست باشه پس 1 درست می شه(الان هم 1 درست حساب می شه هم 2)
اگه 3 درست باشه پس 1 نادرسته پس 2 هم نادرسته پس 3 درسته 4 هم چون 2 نادرسته، غلط حساب میشه
اگه 4 درست باشه پس 2 هم درسته(هم 4 و هم 2 درست حساب می شه پس غلط است)

پس گزینه ی 3 درسته

2-بعضي "ولاک"ها "تابون" هستند.هيچ "تابوني" "دکات" نيست.همه ي "کامشن"ها "دکات" هستند.بعضي "کامشن"ها "ولاک" هستند.اگر هر 4جمله درست باشند کدام نتيجه را ميتوان گرفت؟
1)همه ي "دکات"ها "تابون" هستند. 2)همه ي "کامشن"ها "تابون" هستند.
3)هيچ "ولاکي" "دکات" نيست. 4)بعضي "دکات"ها "ولاک" هستند.
همه ي "کامشن"ها "دکات" هستند
بعضي "کامشن"ها "ولاک" هستند
پس بعضی از ولاک ها دکات هستند/بعضی از دکات ها ولاک هستند

پس فکر کنم گزینه ی 4 درست باشد

3-شيرين و غزاله مسابقه ي دوي 100متر برگزار کردند.غزاله با اختلاف 10متر برنده ميشود.بار دوم غزاله از 11متر عقب تر از خط شروع مسابقه شروع ميکند.اگر با سرعت سابق بدوند نتيجه کدام است؟
1)غزاله با اختلاف 1متر برنده ميشود. 2)غزاله برنده ميشود.
3)هردو با هم به خط پايان ميرسند. 4)شيرين برنده ميشود.
سرعت شیرین 0/9 سرعت غزاله است آن در زمان مساوی غزاله 100 متر و شیرین 90 متر می دود بعد دوباره غزاله 10 متر می دود و شیرین 9 متر می دود (در زمان برابر) در واقع:
نام کل راه رفته باقیمانده - رفته باقیمانده
غزاله 111 100 11 - 10 1
شیرین 100 90 10 - 9 1/color]
می دانیم که سرعت غزاله بیشتر است پس غزاله برنده می شود

• لایک
امتیازات: Pegi

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : تست هوش(20 امتیاز!!)

سوال 1 تا 3:راه کامل توضیح داده شده
سوال 4:اگه گرینه 1 درست باشه پس گزینه 2 و 3و4 نادرست میشن و چون گزینه 1 گفته فقط یه گزینه نادرسته پس تناقض ایجاد میشه =>1 نادرسته
اگه گزینه 2 درست باشه پس گزینه های 1و3و4 نادرستن و چون گزینه 2 گفته فقط 2 گزینه نادرستن پس تناقض=>2 نادرسته
اگه گزینه 3 درست باشه پس 1و2و4 نادرستن و این با خود گزینه که میگه دقیقا 3 گزینه نادرسته میخونه=>3 درسته
و اگه 4 درست باشه پس همه گزینه ها غلطن یعنی خود 4م غلطه=>4 نادرسته
در صورت کلی میشه گفت با درست بودن هر گزینه درستی سه گزینه دیگه نقض میشه پس حتما سه گزینه نادرست وجود داره
سوال 5:میدونیم که دو حالت داره اگه 4می راست بگه که راستگو خودشه و اگه دروغ بگه راستگو شماره 2ه پس دوحالت بیشتر وجود نداره و میدونیم اگه دومی راست بگه پس حرف سومی هم راسته درنتیجه دومی دروغ و چهارمی راست میگه پس باتوجه به سوال سومی دزده
راه دوم:حرف سومی یا راسته یا دروغ اگه راست باشه که هم حرف دومی و هم چهارمی دروغه و این با اصلی که گفتم متناقضه پس حتما دروغ گفته و حتما دزده
سوال 6:پگیور کامل گفت
سوال 7:
وقتی قراره هر 10 خونه سه آنتن داشته باشن پس دو حالت وجود داره:
حالت اول:همه خونه ها سه تا آنتن داشته باشن به جز 9 تاشون
حالت دوم:همه خونه ها یه آنتن داشته باشن به جز 7 تاشون
که تعداد در حالت دوم حداقله پس 93 آنتن داریم با استدلال مشابه باید روی هر آنتن یه کلاغ وجود داشته باشه جز یکیشون(چون در بدترین حالتم باید جواب بده)پس 92 تا کلاغ داریم
سوال 8:اگه یکم فکر کنین در صورتیکه امروز پنج شنبه یا جمعه یا شنبه باشه 5 تا شنبه خواهیم داشت و به طور کلی اگه از دوروز قبل تا همونروز ماه شروع بشه اونروز 5 بار تکرار میشه پس آغاز ماه یکشنبه و دوشنبه و سه شنبه هم نیست پس چهارشنبست اگه یکم 4ش باشه 15 هم 4ش ست پس بیستم دوشنبه ست.(دلیل استدلال بالا اینه که اگه فرض کنیم امروز شنبه باشه تا 28 ام 5 تا شنبه داریم اگه جمعه باشه تا سی ام و اگه 5ش باشه تا سی و یکم.واضحه که چرا؟)
سوال 9:فاصله پس فردا تا امروز با فاصله امروز تا دیروز برابره پس دیروز با توجه به صورت سوال سه شنبه بوده پس امروز 4 شنبه ست
سوال 10:توی منطق داشتیم این سوالو.اگه گزاره همه اتوموبیلها فروشی اند نادرست باشه یعنی وجود داره اتوموبیلی که فروشی نباشه(این میشه محاسبه نقیض گزاره) و بیان نقیض گزاره هم همون گزینه 4ه که بیان فارسیشه پس ب و د درستن.

• لایک

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از *sRina * :
سوال 10:توی منطق داشتیم این سوالو.اگه گزاره همه اتوموبیلها فروشی اند نادرست باشه یعنی وجود داره اتوموبیلی که فروشی نباشه(این میشه محاسبه نقیض گزاره) و بیان نقیض گزاره هم همون گزینه 4ه که بیان فارسیشه پس ب و د درستن.
حرفت رو کاملا قبول دارم ! ولی آخه گفته فقط ب و د ! این فقط یعنی الف در هر صورتی غلطه ، ولی احتمال داره درست باشه یعنی الف در هر صورتی غلط نیست! ممکنه تو نمایشگاه هیچ اتومبیلی فروشی نباشه :-?? واسه همین شک کردم...

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Pegior :
حرفت رو کاملا قبول دارم ! ولی آخه گفته فقط ب و د ! این فقط یعنی الف در هر صورتی غلطه ، ولی احتمال داره درست باشه یعنی الف در هر صورتی غلط نیست! ممکنه تو نمایشگاه هیچ اتومبیلی فروشی نباشه :-?? واسه همین شک کردم...
نقیض این گزاره شرط لازم برای الف هستش ولی شرط کافی نیست :D
ولی اگه فقط نداشت بهتر بود! :Dیکم عجیبه راست میگی

• شروع کننده موضوع

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

به نقل از Pegior :
3.1 اگه سه درست باشه پس 1 غلطه پس 2 هم غلطه در نتیجه از اینکه 2 غلطه نتیجه میگیریم 3 درسته و 4هم غلطه ، بقیه گزینه ها اگه درست باشن با فرض که فقط 1 جواب درست داریم تناقض پیدا میکنه
دومی هم فکر کنم گزینه ی 4 میشه چون بقیه تناقض دارند
2.3 سوال سوم هم فکر کنم بازم غزاله برنده بشه ... چون نسبت زمانایی که میرسن میشه 0.999
چون بازم یه کم هر چند کم! غزاله زمانش کمتره فکر کنم غزاله زودتر برسه :-??
1.4 سوال چهارم فکر کنم 1 و 2 4 نادرست باشن یعنی 3تاش نادرست باشه ...
3.5 سوال پنجم اگه 4 اولی یا دومی راست گفته باشن به تناقض میرسیم . اگه سومی هم راست گفته باشه همین طور چون یعنی چهارمی دروغ گفته که دومی دروغ گفته پس دومی راست گفته و تناقض داره چون فقط یکیشون راست گفتن . پس چهارمی راست گفته و سومی دزده !
3.6 سوال ششم رو شکل کشیدم و فک کنم بشه 24 تا ! یعنی ردیف اول اسب دو ردیف بعدی خالی دوباره یه ردیف اسب دو ردیف بالایی خالی و دوباره یه ردیف اسب و ردیف بعدش خالی. که میشه 3×8=24
2.7 سوال هفت فکر کنم 92 تا بشه .... درست مطمئن نیستم :D بقیه اش رو هم مطمئن نیستم البته :-" چون میخوایم حداقل باشه باید روی هر 3 تا خونه از 10 تا فقط 1 آنتن بذاریم و رو 2 تا از هر 3 تا آنتن دقیقا یه کلاغ. نباید هیچ 10 تا خونه ای باشه که روش آنتن نباشه یا رو هر 3 آنتنش 2 تا کلاغ نباشه . پس روی 10 تا خونه ی آخری هم 2 تا کلاغ هست که کلا میشه 92 تا! ( خودمم نمیفهمم چی میگم :-" )
1.8 سوال هشتم فکر کنم روز اول 4شنبه باشه ( یکی یکی روزارو امتحان کردم! ) که 20 روز بعدش میشه دوشنبه
سوال نه رو اصلا نفهمیدم :D
1.10 سوال ده هم ب و د درست اند کلا ولی الف همیشه درست نیست ... فکر میکنم گزینه ی 1 درست باشه من با این "فقط " مشکل دارم اگه "فقط" نبود 4 درست بود... :-??
ببخشید اگه زیادی چرت گفتم... :-" :D
فقط 10 اشتباه بود که میشه گزینه ی 4 (; (البنه خودمم حرف شمارو قبول دارم که اگه فقط نبود بهتر بود اما جواب اینه :-?? )
به نقل از *sRina * :
سوال 9:فاصله پس فردا تا امروز با فاصله امروز تا دیروز برابره پس دیروز با توجه به صورت سوال سه شنبه بوده پس امروز 4 شنبه ست
سؤال 9 اشتباست (;

• لایک

!!...me

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۲ تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

فک کنم امتیاز ِ همه ی سوالا به جز 10 ُ 9 ُ 4 به Pegior میرسه ...
4 ُ 10 به *sRina * ...
در مورد ِ سوال 4 : به خاطر توضیحات گفتم که به sRina میرسه ! :-"
سوال 9 حل نشده ! دوستان شتاب بنمایید !!

+ صورت سوال 9 یکم غیر ِ واضحه ، میشه یکم شفافش کنین ؟
+ اگه دوستان نظر ِ دیگه ای دارند در مورد ِ سوالا و امتیازا بفرمایند ... :D( امتیاز ... پ.خ)

• لایک

Pegi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان

به نقل از *sRina * :
در صورت کلی میشه گفت با درست بودن هر گزینه درستی سه گزینه دیگه نقض میشه پس حتما سه گزینه نادرست وجود داره
به نظر من اصلا بقیه ی گزینه ها به جز 3 نمیتونن درست باشن (چون اگه درست باشن همون طور که خودت گفتی با خودشون تناقض پیدا میکنن ) که بخواییم کلی بگیم ! :-??

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

میشه بگین آن روز که خواسته منظورش کدوم انروزه؟؟؟ :-/ پ.ن: فک کنم فهمیدم کدومو میگه!

اینم جواب 9 که یکشنبه هست!
چون:

1 2 3 4 5 6 7 (اینا شماره روزهاست در حالت اصلی که نمیدونیم مثلا شنبه یکه یا 2 یا 3 یا ...) هر احتمالی وجود داره!

ما امروز رو فرضا 4 میگیریم(شما یه روز دیگه بگیر :D) اگه امروز 4 باشه ترتیب روزهایی که با اگر احث شده به صورت زیر خواهد بود:
5 6 7 1 2 3 4 (که پس فردا همون دیروزه و پریروز هم که 2 هست فرداست!!!!)

حالا مونده اینجاش که میگه فاصله امروز تا سه شنبه با فاصله 3شنبه تا امروز برابره! دقت کنید که امروز اولی امروز "اگر" ها که 1هست و امروز دومی امروز اصلی یا همون 4 هست!

اگه یکی یکی روزارو امتحان کنید میبینید که باید سه شنبه 6 باشه تا این رابطه برقرار باشه! با توجه به اینکه 6 سه شنبه هست پس 4(امروز) میشه یکشنبه!!!

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : تست هوش(10امتیاز)

من چن روزه ج اینو دادم هنوز بررسی نشده که درسته یا نه؟؟؟ :-/

• شروع کننده موضوع

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

درست نیست! :-?

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

لابد مث سوالات هوش ریاضی باید اونی که شما میخواید باشه نه؟؟

خانوم محترم! یا سوالی که میزاری غلطه! یا با عرض پوزش خودت بلد نیستی!!!!!

یه مسئله چندین جواب میتونه داشته باشه! اگه غلطه بگو کجاش غلطه! این دومین باره که اینطوری میکنیدا! اااااااااااااااا X-(

سوالای هوش ریاضی هم همین ادا بود!

لطفا دقت کنید!

هی آدم بیخودی عصبی میشه! :-w :-"

• شروع کننده موضوع

armitaa

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز

به نقل از !!...me :
فک کنم امتیاز ِ همه ی سوالا به جز 10 ُ 9 ُ 4 به Pegior میرسه ...
4 ُ 10 به *sRina * ...
در مورد ِ سوال 4 : به خاطر توضیحات گفتم که به sRina میرسه ! :-"
سؤالِ 9ُ xr@y حل کردن! :-?? تاپیک قفل میشه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا