• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد حق با هوش ها یا خر خون ها؟

به نظر شما سمپاد حق با هوش ها است یا خرخوان ها؟

• با هوش ها

رای‌ها: 17 45.9%
  • خرخون ها

رای‌ها: 2 5.4%
  • هر دو میتونه باشه

رای‌ها: 18 48.6%

• رای‌دهندگان
    37
  • Poll closed .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

kdbwnf

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم
شهر
قم
پاسخ : سمپاد حق با هوش ها یا خر خون ها؟

به نقل از Milad.R :
ببخشید از همین تلاشگرا(تو مدرسه ما بهش میگن خرخون) یه دونه تو مدرسه ما هست.موقع کارنامه ها باباش اومده بود دیده بچه اش با اینکه رتبه 50 قلمچی میشه و 7/24 در حال خر زدنه, مکانیک اش رو شده بود 15 16 یا ریاضی ش رو 17 18!اومده بود به امتحان میگفت((انتقام))!
بذارید من یه معیار نسبتا واحد بدم.من ای که همون قلمچی رو 700 میشدم مکانیک ام شد 18.5 ریاضیم 19!(عمومی هام هم تقریبا همه 20)
اونوقت به مشاورمون میگفت این چه روشی یه؟!یعنی همه جا غلطه روششون!شما ها درست اید؟!!!

------
من میگم وقتی یکی شعورش نمیرسه که تویه سمپاد دارند به بچه اش پژوهش محور بودن رو آموزش میدن و پس فردا که همه تویه دانشگاه مثله خر تو گل وا موندند!آقا میتونه درست پژوهش کنه!بلده روش پژوهش رو!نمیره یه پایان نامه بده که به لعنت خدا هم نیرزه!
وقتی این آدم واسش اینا مهم نیست!و واسش این مهمه که از اول دبیرستان روزی 100 تا تست بهش بدند, اینقدر میتونه به اصطلاح تلاش کنه ولی تویه سمپاد بستر ((به اصطلاح تلاش از نظر اون طرف)) واسش آماده نیست میتونه بره یه جایه دیگه!
البته داریم میبینیم که این آقای تلاشگرمون چی شد و من ای که کل سال داشتم 100 تا کلاس زبان و کامپیوتر میرفتم و درس نمیخوندم (به نسبت همین طرف) چی شدم!

سمپاد به درد خرخونا نمیخوره!
سلام.
من اعتقاد دارم کسی که تلاش می‌کنه موفق می‌شه و می‌تونه آینده رو بسازه.با این که مخالف نیستید؟
اگر کار سمپاد اینه که بچه‌ها رو از لحاظ درسی ارتقاء بده، فقط خرخون‌ها به نظرم حقشونه که توی سمپاد باشن. اگر هم کارش اینه که آموزش‌ها پژوهش محور باشن (که من همچین چیزی رو توی مرکز خودمون نمی‌بینم [البته شاید مشکل از چشمای من باشه]) حق تلاش‌‌گرها هست که توی سمپاد باشن. به عبارتی، کسانی که حاضرن برای رسیدن به هدفشون (که حالا یا شاگرد اول شدنه [خرخون‌ها]، یا موفقیت در خوارزمی و سایر جشنواره‌ها و مسابقات، یا قبولی در دانشگاه‌های برتر یا هر هدف دیگه‌ای) تلاش کنن، تلاش‌‌گر هستن.

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از kdbwnf :
سلام.
من اعتقاد دارم کسی که تلاش می‌کنه موفق می‌شه و می‌تونه آینده رو بسازه.با این که مخالف نیستید؟
اگر کار سمپاد اینه که بچه‌ها رو از لحاظ درسی ارتقاء بده، فقط خرخون‌ها به نظرم حقشونه که توی سمپاد باشن. اگر هم کارش اینه که آموزش‌ها پژوهش محور باشن (که من همچین چیزی رو توی مرکز خودمون نمی‌بینم [البته شاید مشکل از چشمای من باشه]) حق تلاش‌‌گرها هست که توی سمپاد باشن. به عبارتی، کسانی که حاضرن برای رسیدن به هدفشون (که حالا یا شاگرد اول شدنه [خرخون‌ها]، یا موفقیت در خوارزمی و سایر جشنواره‌ها و مسابقات، یا قبولی در دانشگاه‌های برتر یا هر هدف دیگه‌ای) تلاش کنن، تلاش‌‌گر هستن.
دیدیم که خرخونا چی شدند تهش!من میگم جو نباید طرف رو بگیره.وقتی میاد از سال اول روزی n ساعت ادبیات میخونه بالاخره شبه امتحان یادش میره!باید مثله همه از اول بشینه بخونه!
حالا اینجا چی بعضیا میاند چیکار میکنند؟مثل دوست من!به نمره 18 19 دروس حفظی اکتفا میکنند.عوضش این میشه که الان پروژه دوست من داره جزو 15 پروژه اول استان تویه خوارزمی داوری میشه.
حالا شما به من بگو.20 ادبیات و عربی ارزشش بیشتره یا اینکه آدم خوارزمی رتبه بیاره؟

پ.ن:خوارزمی و ادبیات صرفا" مثال بودند.و اینکه من میگم آدمی که واسه خرخونی از روز اول, وارد سمپاد اومده اشتباه کرده.منظورم پیش دانشگاهی و سوم نیست.
در ضمن اینی که گفتید تویه مرکزتون چنین چیزی نیست، پس باید بگید مرکز شما به درد خرخونا میخوره.

kdbwnf

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی قم
شهر
قم

به نقل از Milad.R :
دیدیم که خرخونا چی شدند تهش!من میگم جو نباید طرف رو بگیره.وقتی میاد از سال اول روزی n ساعت ادبیات میخونه بالاخره شبه امتحان یادش میره!باید مثله همه از اول بشینه بخونه!
حالا اینجا چی بعضیا میاند چیکار میکنند؟مثل دوست من!به نمره 18 19 دروس حفظی اکتفا میکنند.عوضش این میشه که الان پروژه دوست من داره جزو 15 پروژه اول استان تویه خوارزمی داوری میشه.
حالا شما به من بگو.20 ادبیات و عربی ارزشش بیشتره یا اینکه آدم خوارزمی رتبه بیاره؟

پ.ن:خوارزمی و ادبیات صرفا" مثال بودند.و اینکه من میگم آدمی که واسه خرخونی از روز اول, وارد سمپاد اومده اشتباه کرده.منظورم پیش دانشگاهی و سوم نیست.
در ضمن اینی که گفتید تویه مرکزتون چنین چیزی نیست، پس باید بگید مرکز شما به درد خرخونا میخوره.
یه جورایی با شما موافقم. یعنی هدف صرفا بیست شدن و نمره گرفتن و اینا نباید باشه. چون کلا این درسایی که ما می‌خونیم اغلب آدم رو به جایی نمی‌رسونن. چه برسه به این که آدم بخواد روی اونا چندین و چند ساعت در روز وقت و انرژی بذاره تا یه نمره‌ای بگیره.

اتفاقا به نظر من توی هیچ مرکزی مثل سمپاد تهران سرمایه گذاری نمی‌شه و بهتر بود به جای این که بگید مرکز ما به درد خرخونا می‌خوره، می‌گفتید مرکز خودتون به درد تیزهوشا می‌خوره.

fa.z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمان
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
ژنتیک

دلم میگه حق باهوشا :D ولی خرخونام گناه دارن خیلی تلاش میکنن :) ولی نه اونا که دیگه.... اونایی که باهوشنا ولی ی ریزه کمتر :D

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

دوستان یک امکانی تو سایت هست به اسم پ.خ به جون خودم ! :rolleyes:

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

به نقل از fatameh :
اقا برای بار سوم سمپاد فقط و فقط برای قشر تیز هوشههههههههه :) >:D< >:D<

شیره هرچی تیز هوشه هوراااااااااااااااااااااااا <D= <D= <D= <D= <D= >:D< >:D<
اديسون:
اگر بخواهم موفقيت را تعريف كنم عبارت است از يك درصد استعداد و نود و نه درصدپشتكار و پشتكار و پشتكار
خرخون ك نه ولي بچه هاي باتلاش هم خيلي موفقن >:D<

minasamiei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين يك
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

میلاد باهات موافق نیسم ! اینقدرم فیت نمیشه گفت !!! حق خرکوش ها هم هست :D
مثلا کسی که میره تجربی 80%ش خرخونیه... خیلی ها میان چون معلم های این مدارس بهترن ! اون ها هم تلاش کردن ! هرکی تلاشی کرده حقشه... واقعیت اینه که کسی با هوش تنها به جایی نمیرسه... حداقل توی ایران !!پس سمپاد جای پرتلاش هاست... و هرکسی که حتی توی دبستان با هوشش قبول شده هم توی مسیری میوفته که مجبور میشه درس خون هم بشه...
سمپاد هدفش اینه که 1سری افراد مفید و آینده دار رو تحویل جامعه بده ! 1سری افراد خاص... اینا میتونن 1سری باشن که میرن تو مسیر خوارزمی(به قول شما) و یا المپیاد... میتونن هم مسیر معمولی رو برن... درسشونو بخونن 1 رتبه ی خوب بیارن !

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

هر دو می تونه باشه!

• لایک
امتیازات: tezar

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سمپاد حق باهوش ها یا خرخون ها؟

هردو
واسه قبولی تیزهوشی
واسه موفق بودن توش پشتکار و هوش

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

به نظر من سمپاد حق باهوشهای فعاله...
حالا فعالیت تو هر زمینه ای...
درسی،پژوهشی،...

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

برای سمپادی شدن باید باهوش باشی‌!حالا اگه خرخون هم بودی که چه بهتر!! ^-^

kavir

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

اگه جو همه جا عین علامه حلی تهران بود هیچ مشکلی وجود نداشت
هر کی عشقش می کشه بیاد تو مدرسه
ولی حالا اگه می تونه بمونه، این مهمه
تو مدرسه ما اصلا نمره مهم نبود(البته تا حدی نه خیلی پایین :D)
یه امتحان مثلا هندسه می گرفتن تابلو می شد که باهوشه که خرخونه چون با هیچ کتاب و معلم و چیزی نمی شه امتحانو خوب بدی مگه واقعا خودت یه چیزی باشی

A.maede

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اهواز
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی ایلام
رشته دانشگاه
پزشکی

سمپاد هم میتونه حق باهوشا باشه و هم خرخون ها !
به نظر من ما الان توی سمپاد بیشتر خرخون داریم تا باهوش ، هشتاد درصد اونایی که میشناسم با خرخونی اومدن تو این مراکز و با خرخونی هم دارن ادامه میدن .
باهوشا زیاد به هوشش توجه نمیکنن اما خرخونا از هوششون نهایت استفاده رو میکنن!
نظر من اینه که سمپاد بیشتر از این که سهم خرخون ها و باهوشا باشه سهم اونایی که پشتکار دارن!

سومپاد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میاندوآب
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی ابتدایی که اول شدم :دی اول مسابقات احکام شهرستان اول مسابقات نمایش در شهرستان
دانشگاه
علوم پزشکی اردبیل
رشته دانشگاه
رادیولوژی

خوب معلومه سمپا حق باهوشاس البته الان طوری شده که باهوشای سمپادم رو به خرخونی میرن
اصلا الان به خرخونا بیشتر بهامیدن تا به باهوشا

Ahmad1375

Ahmad
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی ارومیه
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

من میگم هردو می تونن باشن. <D=اما بنظر من تیز هوشان جای افرادیه که هم زحمت میکشن و هم هوش دارن!!!! (;
کسایی که هوش دارن و نمی خونن،نمی تونن دوام بیارن(مثل یکی از هم کلاسی های من به نام سینا.ص) :(
همچنی بعضی ها هم که خر خون هستن در ادامه با افت تحصیلی مواجه میشن. :-?
البته لفظ خر خوان مناسب نیست و این عبارت رو افراد تنبل بیشتر استفاده می کنن!!!! (< پس بهتره بگیم پرتلاش یا با پشتکار.
به همین دلایله که میگم برای درس خوندن تو این مدارس باید هم پرتلاش بود و هم با هوش <D=

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

الان توی کلاس ما معدلای 20 مون هیچکدومشون نصف اونی ک معدلش 18 میشه هوش نداره :-"
چون مرحله2 سالی ک ما ازمون دادیم تشریحی و هوشی بود پس همه با هوشن ;;) :-" ولی هوش تنها کافی نیست #-o
:-"

Fliqpy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
غیر انتفاعی علامه حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
هر جوری حساب میکنم افتخار نمیکنم بهش
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
نرم افزار

من با خر خون مخالف نیستم منتهی با این رویه که داره تو ملت پیش میره من کلا با درسخون هم مخالفم(همش هم تقصیر آموزش پرورش نیست ها) چون که مردم فقط بخاطر امتحان درس میخونن! به خاطر نمره مشق مینویسن! و بخاطر اینکه معلم بهشون توجه کنه روز معلم هدیه میارن یا کلا ادای دوستدارای معلمو در میارن! و تازه انتظار هم داریم در آینده کشور موفقی هم بشیم! بابا چرا نمیفهمید؟
این درس خوندن برای آینده هستش!

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

به نظرم کسی میتونسته سمپاد بیاد که خرخون باشه و این با باهوش بودن مغایرتی نداره!!!!
ولی باهوشی که درسخون نباشه نمیتونه سمپاد بیاد

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی

یه جورایی میشه گفت هردو :>اما بیشتر باهوشا چون اکثرشون(نه همه)بعد اینکه میبینن بیشتر بچه ها درس میخونن
اونا هم کم کم درسخون میشن و از استعدادشون به خوبی استفاده میشه ;;)
اما انصافا بعضی ها هم خیلی درس میخونن وحقشونه که بیان این مراکز درس خوندن هم خودش هنریه B-)

• لایک
امتیازات: Frost

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Mahsa GG :
یه جورایی میشه گفت هردو :>اما بیشتر باهوشا چون اکثرشون(نه همه)بعد اینکه میبینن بیشتر بچه ها درس میخونن
اونا هم کم کم درسخون میشن و از استعدادشون به خوبی استفاده میشه ;;)
اما انصافا بعضی ها هم خیلی درس میخونن وحقشونه که بیان این مراکز درس خوندن هم خودش هنریه B-)
البته منم معتقدم هر دو اما بیشتر خرخونا چون من تو مدرسمون بیشتر خرخون دیدم تا باهوش تازه خرخونا موفق تر هم بودن.

• لایک
امتیازات: Frost
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا