• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

امنیت

• شروع کننده موضوع

محمد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
مدال المپیاد
ریاضی و کامپیوتر
سلام.
شاید نشه واسه این تاپیک، یه انجمن مشخص تعیین کرد؛ ولی به نظرم این جا مناسب تر اومد...

قضیه چیه؟
شاید شنیده باشید؛ شایدم نه...قضیه اینه...

" ساعت ۲۲ شب سه‌شنبه در خيابان شريعتي، پائين‌تر از خيابان ملك به همراه ۲ نفر همراه داخل خودروي خود در حال عبور بوديم كه ناگهان صداي فريادهاي دختر جوان را شنيديم.

بلافاصله پس از شنيدن اين فريادها به سمت صدا حركت كرده و مشاهده كرديم كه ۲ نفر از اراذل و اوباش سوار بر يك موتور براي ربايش يك دختر جوان اقدام كرده‌اند. اين اراذل و اوباش قصد داشتند به زور، دختر جوان را سوار بر موتور كرده و با خود ببرند اما اين دختر با فريادهاي خود درخواست كمك كرده و از سوار شدن خودداري مي‌كرد و ۲ پسر جوان نيز وي را ضرب و شتم كرده و مورد هتاكي قرار مي‌دادند.

با مشاهده اين صحنه براي نجات دادن دختر به سمت اراذل و اوباش مهاجم يورش برديم، اما با مقاومت اين مهاجمان روبرو شده و درگير شديم. در هنگام درگيري، يكي از آنها كه شيشه نوشابه‌اي در دست داشت، اين شيشه را با زدن به بدنه موتور شكست و سپس با آن چندين ضربه به چشم راست من وارد كرد كه نتيجه‌اش را مشاهده مي‌كنيد. "

2_9003170004_L600.jpg

الان این بنده خدا، چشم راستش رو هواست... به احتمال زیاد باید چشمش رو تخلیه کنن
ابتدا یه کم متاثر بشید... بعد هم من یه سری حرف دارم... برای شنیدن، بد نیست...

1- اولین چیزی که می خوام بگم، اینه که دم این حاج آقا گرم! آدم امیدوار می شه به بعضی چیزی! انگیزه می گیره برای این که نفس بکشه توی این جامعه...

2- آدم های اینجوری عوضی هم هستند؛ یعنی " تا انقدر عوضیت "، رسیدند...

3- ناجا این وسط چی کار می کنه؛ توقع نمی ره که پلیس توی هر صحنه ای حاضر بشه! نه! به هیچ وجه منظور من این نیست! اما این دو نفر، یه شبه به این جا نرسیدند... مطمئنا فضا رو آماده دیدند... در بی خود بودن این آدما شکی نیست، ولی وقتی پلیس ما، بسیج ما ، تمرکز اصلی اش رو روی مسائل دیگه ای که تحت نظر اصلی نهاد های فرهنگی است، یعنی داخل شدن به حریم مردم درون ماشین ها(!!!) می ذاره، باید انتظار داشت که هنوز هم باشن پارک هایی که خوف و وحشت از حضور در آن ها را داشته باشیم...

4- و این وسط، صدا و سیما ما! دیروز نه بیست و سی و نه شبانگاهی، حرفی از این مساله نزدن؛ به انزوا بردن این خبر چه مفهومی داره؟ مثلا می خواهید بگید ما گل و سنبلیم؟ آره! به جاش می تونید خبر بدید که " دانش آموزان چینی امروز کنکور دارن؛ اونا می خوان برن دانشگاه، تا از فقر نجات یابند" . آره! همه جا فقر و وحشت بیداد می کنه و ما خوبیم...

می طلبید که مطلب کوتاه باشه...
یا علی

Kinder :
مطلب تاپیک بر روی مرز هست !
لازم می دونم به دوستان هشدار بدم؛ در صورتی که تاپیک به سمت بحث های سیاسی و خارج از محدوده ی قوانین کشیده بشه، قفل و ادامه ی بحث امکانپذیر نخواهد بود !

× در صورت تمایل برای پاسخ به موضوع، می توانید از مثال در ضمن نظراتتان استفاده کنید؛ نه اینکه فقط داستان تعریف کنید !!!

× عنوان مناسب برای تاپیک انتخاب شد !

× لطفاً منبع خبر را ذکر کنید !

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بی عنوان...

نکته مهم تر از همه چیز هایی که گفتی: این خود مردمن که جو رو بوجود میارن!
همین آدم های عوضین که نمیتونن عین آدم باشن! که من دختر جرئت نکنم ساعت 10 شب تو خیابون پامو بیرون بزارم!
یه چیزی در این زمینه بگم:
ما پریشب داشتیم بر میگشتیم خونه با خواهرم، ساعت 10.30 بود،
پشت چراغ قرمزشهرک غرب، این گل فروشا، یهو یکیشون اومد دره ماشینو باز رد!!!!!!!
(پ.ن: ما داشتیم میموردیم! چون در ماشین رو وا گذاشت و وایساد!!!) تنها اتفاقی که افتاد این بود که ماشین بقلی به ما خندید!
یارو نگفت بیام کمک چیزی!
مشکل اصلی به نظر من مردم ما ئن! نه هیچ چیز دیگه! چرا ما کاری کنیم که بخوان کنترلمون کنن؟
پ.ن2: هزار بار این بحث تو سایت شده، آخرش نتیجه گرفته شده که هم مردم، هم دولتمردان با همکاری هم باید جامعه رو ایمن تر کنن. حالا ادامه بدید.

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : بی عنوان...

1. اگه هدف اطلاع رسانی از وضعیت جامعس خب ... ممنون

ولی اگه میخواین انتقاد کنین ما هیچ کاری نمیتونیم بکنیم ... اینارو میشه گفت تقریبا همه میدونن!

به نقل از محمد :
3- ناجا این وسط چی کار می کنه؛ توقع نمی ره که پلیس توی هر صحنه ای حاضر بشه! نه! به هیچ وجه منظور من این نیست! اما این دو نفر، یه شبه به این جا نرسیدند... مطمئنا فضا رو آماده دیدند... در بی خود بودن این آدما شکی نیست، ولی وقتی پلیس ما، بسیج ما ، تمرکز اصلی اش رو روی مسائل دیگه ای که تحت نظر اصلی نهاد های فرهنگی است، یعنی داخل شدن به حریم مردم درون ماشین ها(!!!) می ذاره، باید انتظار داشت که هنوز هم باشن پارک هایی که خوف و وحشت از حضور در آن ها را داشته باشیم...

4- و این وسط، صدا و سیما ما! دیروز نه بیست و سی و نه شبانگاهی، حرفی از این مساله نزدن؛ به انزوا بردن این خبر چه مفهومی داره؟ مثلا می خواهید بگید ما گل و سنبلیم؟ آره! به جاش می تونید خبر بدید که " دانش آموزان چینی امروز کنکور دارن؛ اونا می خوان برن دانشگاه، تا از فقر نجات یابند" . آره! همه جا فقر و وحشت بیداد می کنه و ما خوبیم...

میشه صدا و سیما رو عوض کرد؟ نه!

به نقل از panther :
مشکل اصلی به نظر من مردم ما ئن! نه هیچ چیز دیگه! چرا ما کاری کنیم که بخوان کنترلمون کنن؟

بله ولی مردمم نمیشه عوض کرد ... خیلی ایده اله اگه بخوایم همچین مشکلاتی نباشن ...

همه جا میشه گفت این مشکلات هست ... چون هم ادم بد تو همه جامعه ها هست هم خوب ... ولی خب زیاد و کم داره دیگه!

ادامه این بحث سیاسی میشه قطعا و ... (بقیشو میشه حدس زد!)

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : امنیت

متاسفانه یکی از چیزایی امروزه خیلی بیشتر از گذشته نمود پیدا میکنه اینه که مردم فقط زمانی به فکر راه چاره یا مقابله با یه معضل فکر میکنن که این بلا سر خودشون اومده!یعنی نوشدارو...
به نقل از panther :
تنها اتفاقی که افتاد این بود که ماشین بغلی به ما خندید!
یارو نگفت بیام کمک چیزی!
خب اگه این اتفاق واسه خونواده ی ماشین بغلی قبلا افتاده باشه و اون ترس و شوکی رو که یه لحظه به ادم وارد میشه رو تجربه کرده باشه،این همه راحت از کنار یه قضیه نمیگذره.
این فقط یه مثال ساده ولی قابل تامل بود که پانتر مطرح کرد...
ناجا این وسط چی کار می کنه؛ توقع نمی ره که پلیس توی هر صحنه ای حاضر بشه! نه! به هیچ وجه منظور من این نیست! اما این دو نفر، یه شبه به این جا نرسیدند... مطمئنا فضا رو آماده دیدند... در بی خود بودن این آدما شکی نیست، ولی وقتی پلیس ما، بسیج ما ، تمرکز اصلی اش رو روی مسائل دیگه ای که تحت نظر اصلی نهاد های فرهنگی است، یعنی داخل شدن به حریم مردم درون ماشین ها(!!!) می ذاره، باید انتظار داشت که هنوز هم باشن پارک هایی که خوف و وحشت از حضور در آن ها را داشته باشیم...
این مورد اصلا جای بحث نداره!چون 99% از مساءل و مشکلات بر میگرده به خود جامعه...
توی خیلی از کشورا،تراکم نیروهای انتظامی نسبت به کشور ما کمتر و در عین حال میزان جرائم هم کمتره...این خودش نشون دهنده ی اینه که این مشکلات ریشه در خود مردم داره...الان بخوام بگم چطور این مشکل بوجود اومده هم مطلب سیاسی-دینی میشه،اوضاع ناجور میشه... :-"

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

نه آقای من.نه عزیز
ماچون میخوایم تقصیرهاروبندازیم گردن مسئولین هی میگیم سیاسی میشه [-(
اگه قبول کنیم مشکل ازماست دیگه هیچوقت نگاهامون طرف مسئولین نمیره
اه نصف ماهم خطراین کاریوکه این بنده خداکرده به جون میخریدیم دیگه کسی جرئت این قبیل کارهارونداشت [-(

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

كمبود امنيت تا حدي به مسئولين ربط داره تا حدي به ما
مثلا بايد ديد چه زماني اين اتفاق افتاده مثلا اگه نصفه شب بود واسه چي اون دختر اون موقع بيرون بوده در درجه ي اول اين تقصيره مسئولينه كه امنيت كمه مثلا با تاريك شدن هوا كسي نبايد بره بيرون كه تو خيلي از كشورا اين محدوديتا وجود نداره واسه ساعاته مختلف مسئله ي دوميم كه مطرحه اينه كه اون دختر وقتي از اوضاعو امنيته جامعه با خبره واسه چي اون موقع بيرون رفته پس اينم بي توجهيه مردمه پس هم مسئولين هم مردم مسئوله اين اتفاقان
بخوايم بحثه صداسيمارم بكشيم وسط اصا را نداره سياسي نشه پس راجبش نميشه بحث كرد كلا اخبارا جكه

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از محمد :

ببین اینجور چیزا رو نباید مطرح کرد چون جو متشنج تر می شه
بهترین راهش همون نظارت و پیشگیریه
وگرنه بعد از اینکه این اتفاق میفته خبر دادنش و گفتنش تو مجامع و رسانه های عمومی چه فایده داره جز ترسوندن مردم؟

همون صفحه ی حوادث روزنامه ها هم دیگه مثل گذشته نمی ذارن مطالبشو

چرا؟ چون بار روانی سنگینی داره و باعث ترسیدن مردم می شه

ولی اینی که می گم وقتی درسته که پیشگیری های لازم برای اون جلوگیری از این اتفاقا انجام شده باشه

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نظرم مشکل اصلی مردمن !
مگه چند نفر پیدا میشن که مثه این حاج آقا باشن ؟
در حالت معمولیم مردم به داد آدم نمیرسن چه برسه به این که احتمال بدن همچین خطری تهدیدشون میکنه !
به نظرم اگه کسایی مثه این اراذل اوباشا ، موقه این کاراشون "احتمال" بدن کسی از مردم هست که باهاشون برخورد کنه اصن به خودشون جرت این کارا رُ نمیدن !

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Amir Hossein :
نه آقای من.نه عزیز
ماچون میخوایم تقصیرهاروبندازیم گردن مسئولین هی میگیم سیاسی میشه [-(
اگه قبول کنیم مشکل ازماست دیگه هیچوقت نگاهامون طرف مسئولین نمیره
اه نصف ماهم خطراین کاریوکه این بنده خداکرده به جون میخریدیم دیگه کسی جرئت این قبیل کارهارونداشت [-(
اون چیزی که باعث سوق دادن مردم به این سمت میشه دلیلش کاملا سیاسیه...چون بر میگرده به یه سری از سیاستهای دولت...

اقا یه پیشنهاد:
واسه جلوگیری از متشنج شدن! بحث،اسم این سیاست لعنتی رو نیارین تا تاپیک قفل نشه.

d3c0der2

مهمان

متاسفانه بعضي ها تو كشور ما تقليد كوركورانه از مدرنيته ميكنن و سنت هاي خوب گذشته يادشون ميره
چقدر خوبه كه هم سنت ها رو حفظ كنيم ( بدون خرافات ) هم مدرنيته رو !
از نظر مدرنيته شايد اين جور مواقع نبايد جلو رفت و بايد صبر كرد تا پليس بياد . . .
اين كاري كه اين آقا كرد يه سنت خوب ايراني بود ! يعني دفاع از ناموس . . . و اين كه كل زن هاي جامعه رو مثل ناموس خودت محترم بدوني . . . اين خيلي خوبه
ولي فكر نكنم در ساير جواع مدرن مثل اروپا و آمريكا چنين اتفاقي بيفته . . .
به هر حال ايشون حالش خوب شده مثل اينه P:> P:> P:>
به گزارش شبکه ایران به نقل از پایگاه خبری پلیس یک نفر از عوامل اصلی ضرب و جرح روحانی آمر به ‌معروف و ناهی از منکر دستگیر شد.

بر اساس این گزارش حجت الاسلام فرزاد فروزش امام جماعت دانشگاه علوم پزشکی تهران که 2 شب گذشته برای نجات یک دختر جوان از چنگال 2 نفر از اراذل و اوباش از جان‌گذشتگی کرد، در آستانه نابینایی چشم راست خود قرار گرفت ولی با عمل جراحی چشم در بیمارستان رسول‌ اکرم(ص) خطر تخلیه چشم او برطرف شد.

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از dark-boy :
متاسفانه بعضي ها تو كشور ما تقليد كوركورانه از مدرنيته ميكنن و سنت هاي خوب گذشته يادشون ميره
چقدر خوبه كه هم سنت ها رو حفظ كنيم ( بدون خرافات ) هم مدرنيته رو !
از نظر مدرنيته شايد اين جور مواقع نبايد جلو رفت و بايد صبر كرد تا پليس بياد . . .
اين كاري كه اين آقا كرد يه سنت خوب ايراني بود ! يعني دفاع از ناموس . . . و اين كه كل زن هاي جامعه رو مثل ناموس خودت محترم بدوني . . . اين خيلي خوبه
ولي فكر نكنم در ساير جواع مدرن مثل اروپا و آمريكا چنين اتفاقي بيفته . . .
به هر حال ايشون حالش خوب شده مثل اينه P:> P:> P:>
دلیل اینکه توی اون جوامع این اتفاقا نمی افته،خود مردم هستن.توی اون جوامع واقعا از یه سری چیزا اشباع شدن که دیگه این کارا کمتر بصورت اجبار صورت می پذیره... :-??

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

دوستان کار این اقا اصآ خوب نبود
باور نمیکنی یه نگاه به چشمش بنداز
منم اصلآ دلم نمیخواد جای این اقا باشم
احساس شرمندگیم نمیکنم !
اگه یکم به عقلش رجوع میکرد میفهمید که از دونفر کتک میخورد
حالا اگه یا خیلی فک میکرده شاخه یا جان بر کف بوده ...

amirali

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
ندارم !!! :دی
دانشگاه
سبزوتریم دیگه اما نپرس کجاش

به نظر من کار این آقا خیلی هم درست بوده حمایت یا محافظت از ناموس مردم یا خودش اگه بخوام تقسیرو گردن اون بیچاره دختر بندازیم که یعنی باید دخترا برن بمیرن یعنی اونا حق ندارن مثل ما پسرا هر موقه که میخوان بیان بیرون اینکه دور از انصافه
حالا در مورد اون اراذل تو شهر ما اصلا تو منطقه ای که من زندگی میکنم از این آدم ها زیادن اما نه دیگه تا این حد به نظر من باید چند تا از اینا گیر بیارن جلوی ملع عام اعدام یا شلاق بزنن تا عبرت بقیه این آدما بشه

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از <mir@li@> :
به نظر من کار این آقا خیلی هم درست بوده حمایت یا محافظت از ناموس مردم یا خودش اگه بخوام تقسیرو گردن اون بیچاره دختر بندازیم که یعنی باید دخترا برن بمیرن یعنی اونا حق ندارن مثل ما پسرا هر موقه که میخوان بیان بیرون اینکه دور از انصافه
حالا در مورد اون اراذل تو شهر ما اصلا تو منطقه ای که من زندگی میکنم از این آدم ها زیادن اما نه دیگه تا این حد به نظر من باید چند تا از اینا گیر بیارن جلوی ملع عام اعدام یا شلاق بزنن تا عبرت بقیه این آدما بشه
مطمئنن شما بدت نمیاد وقتی چند نفر مزاحمت شدن یه قهرمان بیاد جات کتک بخوره ولی خوب اگه فقط کتک خوردن باشه یه چیزی
اول حفظ خودت بد بقیه
تقصیرم گردن اون دختر هست یکم . به هر حال وضع همینه که هست اونم میدونه باید مواظب خودش میبود
منم نمیگم شما نیاید بیرون میگم کار این اقا درست نبوده چه ربطی داشت ؟!
یعنی کارش قابل تحسینه ولی من اگه جاش بودم اینکارو نمیکردم همین .

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نظر من یکی از دلیلای اینکه اینقدر این چیزا زیاد شده همینه که مردم واکنش نشون نمیدن و خودشونو درگیر نمیکنن. من قبول دارم:

به نقل از Fade To Black :
اگه یکم به عقلش رجوع میکرد میفهمید که از دونفر کتک میخورد

ولی همیشه که اینطوری نیست. خیلی وقتا هم کلی آدم وایسادن دارن میبینن و هیچ کاری نمیکنن. اون که داره چاقو و کتک میزنه هم واسه چی باید بترسه؟ 10 نفرآدم دورش جمع شدن فقط نگاش میکنن بعدم سوار موتورش میشه میره دیگه خیلی باید بدشانس باشه که پلیس بیفته دنبالش ( پلیس هم حتی ترجیح میده خودشو درگیر نکنه )

مثال: پارسال یه شب تو کوچه ی بغل مجتمع پارک من خودم شاهد بودم، یه جای بسیار شلوغ تو اصفهان که جای پارک اصلا گیر نمیاد اون طرفا،یه نفر با قمه افتاده بود به جون یکی دیگه اربده میکشید و میزد! ، طرف از سر و گردن و دستا و کمرش خون فوران میکرد! 30 نفر آدم وایساده بودن به جز 3 نفر که رفتن جلو بقیه هیچ حرکتی انجام نمیدادن اون 3 نفر هم یکیشون رفت اون که قمه داشت رو گرفت، 2 تای دیگه رفتن جلوی اون که خونی افتاده بود رو زمین وایسادن که اون یکی نتونه بزنه بهش جایی که به طور عادیش هر 2 دقیقه یه ماشین نیرو انتظامی میاد به ملت گیر میده تا 20 دقیقه یه دونه پلیس هم نیومد حتی اون که قمه داشت هم سوار موتور شد با 2 تا دیگه در رفتن :|

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت
کاش....

کار این آقا واقعا خیلی ارزشمندٍ....مطمئنا این تشکرا و تقدیرا(که تازه اگه باشه ) جای اون چشمشو نمی گیرن ولی...!!
خیلی افراد هستن که برخلاف جامعه و قانون خلاف می کنن و نمی شه که همشونو درست کرد....طرز برخورد با هر ناهنجاری متتفاوته...
به نظرم دربرخورد با اینجور کارا، دزدی و مانند اینا باید ترس رو بوجود بیاریم. که اولش با نیروی انتظامی و دولته....شاید با مجازات های سنگین تر بشه جلوی خیلی از افراد که بدلیل مشکلات دست به این کارا رو میزنن گرفت.....

* من خیلی تو Farsnews گشتم ولی پیداش نکردم اگه میشه لطفا لینکشو بزارین
:-??

Amir Hossein

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدهاشمی نژاد2
شهر
مشهد

ولی اگه جامعه خودش نخواددولت هرسیاستی روهم که پیش بگیره چیزی رونمیتونه عوض کنه

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

در مورد داستانی که گفته شده :

این که امنیت در جامعه وجود نداره، کاملاً بدیهیه !
اما با این مورد که فردی که مورد سوء قصد قرار گرفته، دقیقاً در ساعات خطرناک شب، اونجا چیکار می کرده باید بیشتر بررسی شه !
وقتی ما میدونیم که در جامعه و توسط دولت این امنیت تامین نمیشه، این وظیفه ی ماست تا امنیت رو به وجود بیاریم .
کار این برادر هم قابل تحسین هست، و نشون میده هنوز هم آدم پیدا می شه !

به نقل از <mir@li@> :

کاملاً موافقم !
اصولاً مردم میترسن ! وقتی این مجازات های سنگین رو در برابر اعمالی که شاید چیز زیادی از انجامشون گیرشون نیاد ببینند، این مشکلات کاهش پیدا می کنه !
و در این یک مورد که دولت باید خشونت به خرج بده، این اتفاق نمیفته !!!

از نظر من اگر برای مدت کمی، تامین امنیت به دست نیروهای خشن تر، مثل بسیج و ... بیفته، هم برای دولت و هم برای جامعه مفید تر خواهد بود ! در هر صورت، این نیروها در این زمینه ها گزینه های خوبی هستند و با آموزش های دفاعی ای که دیدند، جای شکی در برقراری امنیت باقی نمی ذارن ...
( در هر صورت، هم خشونت و هم غیرتی که به نظر این نیرو ها بر روی ناموس و ... دارند، کاملاً مناسب به نظر میاد ! :-? )

در کل، چیزی که واضح هست، اینه که جون مردم ارزشی نداره و آمار کمک های مردمی در هر زمینه ای کاهش پیدا کرده؛
این تاپیک هم تا حدودی مربوط هست : چرا مردم کمک نمی‌کنند؟

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از Kinder :
در مورد داستانی که گفته شده :

این که امنیت در جامعه وجود نداره، کاملاً بدیهیه !
اما با این مورد که فردی که مورد سوء قصد قرار گرفته، دقیقاً در ساعات خطرناک شب، اونجا چیکار می کرده باید بیشتر بررسی شه !
وقتی ما میدونیم که در جامعه و توسط دولت این امنیت تامین نمیشه، این وظیفه ی ماست تا امنیت رو به وجود بیاریم .
کار این برادر هم قابل تحسین هست، و نشون میده هنوز هم آدم پیدا می شه !

کاملاً موافقم !
اصولاً مردم میترسن ! وقتی این مجازات های سنگین رو در برابر اعمالی که شاید چیز زیادی از انجامشون گیرشون نیاد ببینند، این مشکلات کاهش پیدا می کنه !
و در این یک مورد که دولت باید خشونت به خرج بده، این اتفاق نمیفته !!!

از نظر من اگر برای مدت کمی، تامین امنیت به دست نیروهای خشن تر، مثل بسیج و ... بیفته، هم برای دولت و هم برای جامعه مفید تر خواهد بود ! در هر صورت، این نیروها در این زمینه ها گزینه های خوبی هستند و با آموزش های دفاعی ای که دیدند، جای شکی در برقراری امنیت باقی نمی ذارن ...
( در هر صورت، هم خشونت و هم غیرتی که به نظر این نیرو ها بر روی ناموس و ... دارند، کاملاً مناسب به نظر میاد ! :-? )

در کل، چیزی که واضح هست، اینه که جون مردم ارزشی نداره و آمار کمک های مردمی در هر زمینه ای کاهش پیدا کرده؛
این تاپیک هم تا حدودی مربوط هست : چرا مردم کمک نمی‌کنند؟
مشکل اینهکه این نیروهای خشن تر که میتونن هم مفید باشنو همین جوری نمیتونن کنترل کنن چه برسه به اینکه برقراری امنیتم دستشون باشه !

به نقل از Amir Hossein :
ولی اگه جامعه خودش نخواددولت هرسیاستی روهم که پیش بگیره چیزی رونمیتونه عوض کنه
یعنی چی جامعه خودش نخواد؟!
اخه درگیر شدن وظیفه جامعه نیست !
غیرت و هم نوع دوستی و اینا خوبه ولی تو موردای که پگاه گفت مثلآ !
نه مثه این بابا

× 2 ارسال متوالی ترکیب شدند !

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

آقای فید تو بک!
اون دختر خواهر خودت بود، میگفتی دخالت نمیکنم؟؟؟؟

بالا