• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دهمین نمایشگاه آفتاب[راهنمایی‌فرزانگان1 تهران]

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران
پاسخ : دهمین نمایشگاه آفتاب[راهنمایی‌فرزانگان1 تهران]

:)))))))
اره باشه باشه..:))
جمله ي ادبي نديدي تو عزيز من:))
كي پيشنهاد خواست؟! (:/
فعلا كه انتقادم نميشه كرد چرا پيشنهاد؟!

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

کی گفته انتقاد نکنی؟
کسی جلوتو نگرفته بیشتر بچه ها ی ما انتقاد پذیرن از ما که گذشت ولی فکر کنم به جای اون حرفا انتقاد و پیشنهاداتو بگی بیشتر به درد بخوره

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی

به نقل از مُحسن..! :
من نگفتم عالی بود، من اصلا تو نمایشگاه نبودم، لفظ خیلی خوب رو برای اجرای موسیقی به کار بردم(اونم ویدئوشو دیدم). افراد عادی هم آدمای معمولی هستن که زیاد گوششون به موسیقی عادت نکرده و خیلی سریع تفاوت نت فالش رو نمیفهمن. اجرا هم از این لحاظ خوب بود که برای یکی که به آهنگ آشنا نبود و یا اصلا تخصصی توی موسیقی نداشت اجرای مناسبی به نظر میومد.
حالا اینکه بیایم انتقاد های کوبنده کنیم و بگیم فلان ثانیه اینطور شد اونطور شد اشتباه هست، منکر این نیستم که باید انتقاد کرد ولی نه اینکه اینقدر سخت گرفت، برگه نت ها پراکنده شد تو اجرا، این ها هیچکدوم آمادگی لازم رو نداشتن و .. همه دلایل مناسبی هست که بگیم سطح اجرا اونی نبود که باید باشه اما اینکه بگیم خیلی افتضاح بود و .. نه! برای آدم عادی از یه سری آدم 13 14 ساله خیلی هم زیاد بود.
در هر صورت حرف من چیز دیگه ای بود که مثل اینکه هیچکدومتون متوجه نشدید و دوست دارید به موضوعتون ادامه بدید..این راه درستی نیست.

گرچه که معتقدم معایب این اجرا انقدر زیاد بود که یه فرد عادی-با تعریف شما- هم اشکالاتشو میفهمید(اعم از لرزش دست نوازنده پیانو،پراکنده شدن نتها توی حیاط که یکی از نشانه های بی برنامگیه.طبیعتا هرکسی پیش بینی میکنه توی هوای آزاد باد میاد و امکان پراکنده شدن نت وجود داره.)
اما حرف شمارم قبول دارم.شاید نباید انقد تند میرفتیم.اما اینو همه قبول دارن که هر عملی عکس العملی داره.وقتی بچه های راهنمایی انقد با تعصب از آفتابشون دفاع میکنن و جوری برخورد میکنن انگار ما دشمنای خونیشونیم تنها هدفمونم ضایع کردن و تحقیر کردنشونه،به ما حق بدید که به طور طبیعی یه روند تدافعی ای رو در پیش بگیریم.
به نقل از ستـاره :
ما اصلا تمرین نکرده بودیم برای اجرای آفتاب٬ اصـــلا! ویلن ۱ خیلی افتضاح زد٬ آهنگ رو حفظ نبود٬‌ تمرین هم نکرده بود ٬‌نت هاش رو هم که باد برد!‌ پیانو که اولا صداش قطع شد دوما اون هم تمرین نداشت!‌ آخرین تمرین درست حسابی ما تقریبا ۱۰ روز قبل از نمایشگاه بود و به اصرار پژوهش و فرهنگی روز آفتاب اجرا کردیم٬‌ با اون وضع وحشتناکمون اصلا نمیخواستیم بزنیم.
دبیرستانیا واقعا دارین کم لطفی میکنین٬‌امسال اولا هم بسیار کمک کردن ... ما همه کارها رو خودمون کردیم٬‌کلاس ها رو خودمون نرفتیم٬‌جواب معلما و معاونا رو خودمون دادیم٬ رنگ و وسایل رو خودمون خریدیم٬ پژوهش هیچ همکاری ای با ما نمیکرد٬ فقط حرف میزدن! :| فقط حرف خودشون رو پیش میبردن!‌با این همه با توجه به این که اولین سال پژوهش بود و هیچکس با ما راه نیومد آفتاب رو خوب برگزار کردیم ( با این که بازدیدش نصف پارسال بود٬‌قهوه خونه افتضاح بود٬‌سطح پروژه ها پایین بود٬‌ و اصلا به پای پارسال نرسید ) و اصلن هم جالب نیس برامون که غرغر های شما رو بشنویم.
خوب تو که خودت داری میگی آماده نبدین،این جا دو تا مشکل پیش میاد.
اون مسئول گروه موسیقیتون هی میگفت:بگیرید بشینید،گیتی خیلی زحمت کشیده،باید کارشون اجرا شه و از این حرفا.و اینا طبق حرف تو کذب محسوب میشه.بعد تو داری از این آدم دفاع میکنی؟؟؟
خوب شما که تمرین نکرده بودین چرا زیر بار اجرا کردن رفتید؟میگفتین اجرا نمیکنیم.به همین سادگی.
فکر میکنی همیشه خانوم کرمی میومد واسه تک تک ماها اجازه میگرفت؟من منکر این نمیشم که همکاری مدرسه با شما نسبت به پارسال کم بوده(که البته مسئولین پژوهشتون چیز دیگری میگفتن)اما مسئله اینجاست که اصولا خلاقیت زمانی شکل میگیره که محدودیت وجود داشته باشه.اینو فبول نداری؟حالا که شما محدودترین،پس برای حفظ کیفیت این طبیعیه که باید تلاش بیشتری بکنید.مسئولیت فعلی شما خیلی خیلی از ما بیشتره.و من به عنوان یه فارغ التحصیل از بچه هایی که الان تو راهنمایین انتظار دارم نهایت تلاششونو بکنن.و مشکلی که هست اینه که حس میکنم نهایت تلاشتونو نکردین.
حالا این احساس من یا غلطه یا درست.اگه غلطه بهم ثابت کنید غلطه و اگه درسته بیاید ببینیم دلیلش چی بوده.این از نظر تو مشکلی داره؟

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

مگه کلیپ درست نکردین؟؟(==>اشاره به مستند سازی) :-"

L.E

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 ِ تهران
شهر
تهران

پروژه های امسال چه از لحاظ موضوع و چه از لحاظ تعداد بد بود!!!
ولی شما درک کنین که وقتی کادر جدیده و هیچ کودوم از بچه ها رو نمی شناسه اونوقت تدارکاتو انتخاب می کنه ببینین چی می شه!!!!
پارسال بچه ها پیش کرمی التماسم می کردن نمی ذاشتشون تدارکات اونوقت امسال می رفتی دم پژوهش یه هد و یه کارت مال تدارکات می دادن دستت می گفتن باشه توام تدارکات!!!
یه کسایی واسه این کار انتخاب شدن که همون چنتا بچه ی باعرضه ایم که مونده بود انصراف دادن!!!
ولی در هر حال ما پارسالم برای افتتاحیه نشستیم!!!!پس نگین که این خانوم شهپر چرا می گه بشینینو فلان!!!هر سال وقتی انجمن موسیقی وسطه بقیه می شینن!!!(البته اگه یادتون بیاد!!!!)

ولی دیگه این خیلی حرف چرتیه که برمی گردین می گین شما تلاش نکردین!!!
به نظرم سر در و اینا از پلرسال هیچی کم نداشت در ضمن به غیر از سردر چیزای دیگه ام داشتیم!!!
یعنی دیگه من نمی دونم که از این لحاظ چی کم داشتیم!!!
فقط شما دبیرستانیا یه کم جوگیر شدین که بگین مال ما بهتر بود!!!
الانم به نظرم به اندازه ی کافی توجیه شدین!!!
یعنی اینو فهمیدین که بچه های ما زحمت کشیدن نگین نه!!!

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

من يه چيزي بگــم ! يني خيلي وقت بود مي خواستم بگم بعد ... قاعدتا اينجا بهترين جاـه ... وگرنه مـن پام ُ اينجا نمي زارم هيچ وقت ...
من نمي دونم شما انتظار داشــين ما جلو عوض شــدن ِ خانوم ساكي رو بگيريم !؟جدا اگه همچين انتظاري بوده ؛ يه بار جدي بايد با هم صحبت كنيم : |
دبيرستانيــا ...
شما كودومتون 1 ساعت از اون روزاي عوض شدن كادر مدرسه ؛ تو مدرسه بودين ؟
اصلا هيچ كودومتون جو ِ امسال مدرسه ـرو نمي دونين ! نبودين ! درك نمي كنين ! نمي دونين وقتي از اول مهــر هر جــا بري بن بسته ؛ از حلقه زدن گرفته تا انجمن همراه تا بهارانه تا كتيبه تا انجمن موسيقي تا برنامه هاي آموزشي ..... و آفتاب ! انگيزه اي مي مونــه ؟
شما خودتونم با ما نمي تونين مقايسه كنين چه برسه مسولين مدرسه ـرو !
شما واسه هر دفعه حلقه زدن به كسي جواب پس مي دادين ؟ ما بايد بديم !
شمــا واسه 4 تا رنگ واســه سر در ِ آفــتاب التماس ِ اين و اون ُ مي كرديــن ؟ ما كرديم !!
شــما بعضي از ضعيف تريــن بچه ـاي پايـه ـتون جز ِ تداركات ـتون بوده كه مجبور شــيد ساعت ـا دم پژوهش التماس كنين يه جوري شماـم كمك كنين تو كارا ؟ ( خدايي جز ستاره اينا تداركات درست و حسابي ـي نداشتيم : | ) مـا كرديم !! !
خدا وكيلي ايــنا به عرضه مربوط نمي شــه !!
بچـه ما انتظار داشتيــم شما كه مياين راهنمايي ... به مــا احترام بزارين ! ما كـه همدرسه‌اي بوديم ! به گروه موسيقيمون احترام بزارين ... به كسايي كه تو پژوهش كار مي كردن ُ همــيشه به ما كمك كردن ! همه پژوهشي ـا كه بد نبودن ... شما 5 دقيقه به حرفاي خ. كلانكي گوش مي دادين ... ببينين حرف حسابش چي بود .. نه فقط كلانكي ... خيلي ـا !
آره همه چي اشتباه بود ! همه چي بد بود ! پروژه ها گــند بود ! ولي ما يك هفته فرصت پيدا كرديم تاثير مفيدي رو آفتاب بزاريم !
ستاره مي دونه ! ما 4 شنبه ِ قبل آفــتاب تازه اجازه گرفتيم سردر ُ عوض كنيـــم !! : |
از ما كه گذشــ ... تنها چيزيم كه كم داشــيم اين بود كــه خود ِ فرزانگاني ـا بخوان اينجوري راجبمون حرف بزنن ...
ولي مارو با خودتون مقايسه نكــنين ...
سومــاي امسال مريض شـــدن از سر و كله زدن با امثال هويـــدا ... : |

blackparastoo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱

چطوری روتون میشه تمام زحمتای بچه ها رو ببرید زیر سؤال ؟
ما اون روزای آخر در حد خودکشی کار میکردیم ؛ اون وقت شما خیلی راحت میگین " حس میکنم نهایت تلاشتونو نکردین. " ؟
شماها نمیدونین با ما چه رفتاری میشد ؛ رعنازاده جلوی چشم من رفت به خسروی گفت : " من این همه دارم به اینا اسپری میدم ، یه قرون ازشون نمیگیرما ! " ... :rolleyes: فکر میکردن ما دزدیم ؛ فکر میکردن ما تمام اسپری‌ها رو برا کاری جز کارای آفتاب مصرف میکنیم ... :-<
دو روز ( دقیقاً دو روز ) مونده بود به آفتاب ؛ با بچه‌های قهوه‌خونه اســاســـی دعواشون شد و خیلی از اونا قهر کردن .
و بعد خانوم خسروی چی داشت برای گفتن ؟ " اشکالی نداره ؛ این همه داوطلب ! سه نفر رفتن ؟ به درک . "
با ما اینجوری برخورد میشد ...و مطمئنم هیچکدوم ِ اونایی که ادعاشون میشه ما نهایت تلاشمون رو نکردیم ، نمیتونستن با این وضعیت حتی یه دونه از اون فلش‌های سردر رو درست کنن .
اون بخش سردر که هشت تا فلش اصلی داشت و با اون فلش‌ها نوشته شده بود " آفتاب " ، ایده ی من بود ؛ ضعیف بود یا هر چی ، کاری ندارم . ( هیچ ایده ای نمیتونه ایده آل باشه . ) اما قرار بود به جای اون فلش‌ها ، تخته وایتبردهایی نصب شه که روشون برچسب ِ گل ِ آفتابگردون چسبیده باشه ...
شما نمیدونین ما چقدر با پژوهشی‌ها دعوا کردیم و بحث کردیم تا اجازه دادن اون تخته وایتبردها جای دیگه ای قرار داده بشن .
اون ایده ی من هم در واقع باید روی یه Space سوار میشد که خانوم خسروی تازه یه روز مونده بود به نمایشگاه ، یادش افتاد که باید یه Space ِ بزرگتر بگیرن ... :rolleyes: که دیگه نشد و آخرش بچه ها مجبور شدن همه ی فلش‌ها رو آویزون کنن .
یه سری افراد هم بودن این وسط که یهو جا زدن ؛ یهو بهشون برخورد و انصراف دادن ... نمونه‌ش هم کسی‌ـه که به مُحسن..! اطلاعات غلط داده و واقعاً نمیدونم از قصد این کار رو کرده یا خودش هم اطلاعات غلط داشته ... :-?? :-"
ایشون اگه یکم صبر و تحمل داشت ، شاید یه بخشی از نمایشگاه ، به ایده آل نزدیکتر میشد .
بابت انصرافش بهش حق میدم ؛ اما به خاطر مدرسه‌مون هم که شده ، میتونست بمونه .

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نظرم همه ی مشکل اینه که دبیرستانیا ندیدن زحمتای ما رُ ...
حالا نمیدونم نمیخوان قبول کنن شرایطمونُ یا چیز دیگه ای ...
فقط یه ذره فک کنین به اینکه امسال پارسال نیست که بخواین با پارسال مقایسش کنین ...

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

من آفتاب نیومدم، چون با این که کارگاه علوم دوم‌ها بود پروژه داشتم و بر خلاف خیلی از اول‌ها و دوم‌هامون نخواستم غرفه رو ول کنم.
کاملا می‌تونم درک کنم چی می‌گین چون امسال سر کارگاه هنری خودمون هم همین قدر با مشکل و بن‌بست و ... روبه‌رو شدیم که سال بالایی‌هامون تجربش رو نداشتن.
کیمیا واقعا درست نیست اینطوری بگی ... من واقعا نمی‌دونم آفتاب چطوری بوده اما این که شما ها اینجوری بگین بیشتر از هر آدم دیگه‌ای راهنمایی‌ها رو اذیت می‌کنه. اگر بخوای اینطوری بگی خود شما اول‌ها خیلی بیشتر دارین همه‌ی چیز‌هایی که ما دوست‌شون داشتیم/داریم رو می‌برین زیر سوال که این‌جا جاش نیست بگم، خواستی حضوری برات توضیح می‌دم.
در کل بهتره این بحث رو تمومش کنید ... چون غیر از این که از دست هم‌دیگه ناراحت بشین هیچ فایده‌ای نداره.
حالا که می‌دونید مدرسه چطوریه سال دیگه راحت‌تر می‌شه کنار اومد با شرایط. امیدوارم از تابستون برای آفتاب بعدی تلاش کنید که بعدش انقدر حرص نخورین! ما هم قراره کلی با مدرسه صحبت کنیم که سال دیگه کارگاه ۹۰' باشه! نه ۹۱ ! که بازدید کننده‌های هر دو جا کم بشن .

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نقل از آرمیتا ثابتی‌اشرف :
من آفتاب نیومدم، چون با این که کارگاه علوم دوم‌ها بود پروژه داشتم و بر خلاف خیلی از اول‌ها و دوم‌هامون نخواستم غرفه رو ول کنم.
کاملا می‌تونم درک کنم چی می‌گین چون امسال سر کارگاه هنری خودمون هم همین قدر با مشکل و بن‌بست و ... روبه‌رو شدیم که سال بالایی‌هامون تجربش رو نداشتن.
کیمیا واقعا درست نیست اینطوری بگی ... من واقعا نمی‌دونم آفتاب چطوری بوده اما این که شما ها اینجوری بگین بیشتر از هر آدم دیگه‌ای راهنمایی‌ها رو اذیت می‌کنه. اگر بخوای اینطوری بگی خود شما اول‌ها خیلی بیشتر دارین همه‌ی چیز‌هایی که ما دوست‌شون داشتیم/داریم رو می‌برین زیر سوال که این‌جا جاش نیست بگم، خواستی حضوری برات توضیح می‌دم.
در کل بهتره این بحث رو تمومش کنید ... چون غیر از این که از دست هم‌دیگه ناراحت بشین هیچ فایده‌ای نداره.
حالا که می‌دونید مدرسه چطوریه سال دیگه راحت‌تر می‌شه کنار اومد با شرایط. امیدوارم از تابستون برای آفتاب بعدی تلاش کنید که بعدش انقدر حرص نخورین! ما هم قراره کلی با مدرسه صحبت کنیم که سال دیگه کارگاه ۹۰' باشه! نه ۹۱ ! که بازدید کننده‌های هر دو جا کم بشن .
زیر سوال بردن اونا با اینا فرق داره!
بعدم خودت میدونی که من همیشه تو حلقه ها هستم!!!
تمام تلاش خودمو میکنم!
کلا این دو تا مسئله کاملا متفاوتن..
تو مدرسه حرف زدیم دیگه به نتیجه ام رسیدیم (;

بالا