• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چگونه فایل هامون رو مدیریت کنیم؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
من مدتیه به فکر سامان دهی اساسی فایل هام هستم اما مشکلات بسیار زیادی دارم. موندم چجوری اینکار رو بکنم.

هارد کامپیوتر ، هارد اکسترنال ، فلش ها ، گوشی موبایل ، ذخیره آنلاین و ... همگی جاهایی هستند که میشه فایل ها رو ذخیره کرد.

باید یک روش درست حسابی پیدا کنم که چه فایلی رو کجا و چجوری ذخیره کنم؟ هرکدوم مزایا و معایب خودش رو داره. شما چه پیشنهادی دارین؟

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : چگونه فایل هامون رو مدیریت کنیم؟

من معمولاً از همه ی فایلام (توی هارد کامپیوتر) یه کپی هم توی سی دی دارم به علاوه ی این که بیشتر چیزهام (مهم ترین فولدر کامپیوترم +

بوکمارکام) با گوگل داک sync شده .توی گوشیم هم فقط فایل هاییُ که بیشتر لازم دارم و میخوام همیشه داشته باشمشون دارم .

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من همه چیو فقط تو کامپیوترم دارم!!!!

البته هیچ کدوم واسم مهم نیستن!!!

مشکل من اینه که نمیدونم با فایل های شخصیم که نمیخوام کسی ببینه چی کار کنم!!!

Sobh@n

کاربر حرفه‌ای

به نظر من
یه برنامه ای که بتونه فایل ها رو مدیریت کنه باید دانلود کرد و فایل هامون رو دسته بندی کنیم
یه چیزی تو مایه های دانلودمنیجیر که چجوری فایل های دانلودی رو مدیریت میکنه ، یه برنامه هایی هم وحود داره که به راحتی میتونید فایلهاتون رو توش مدیریت کنید

• لایک
امتیازات: TMNT

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

من تا قبل از اینکه Google Drive راه بیفته فایل هام رو تو 4shared ذخیره میکردم . امکانات 4shared عالی بود و من راضی بودم . البته چیزی که توش آزارم میداد این بود که سرعت دانلود اکانت های فری خیلی پایین بود و موقعی که فایلی رو دوباره نیاز داشتی مشکل ساز میشد ( اما نه زیاد ) .

الان از 2 سرویس Google Drive و Ubuntu One استفاده میکنم و راضی هم هستم . محدودست خاصی ندارن .

• لایک
امتیازات: TMNT

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

منم Google Drive و Drop Box استفاده میکنم! سرعت و امکانات درایو بیش تره ولی! حجمش هم برام کافیه!

• لایک
امتیازات: JB

amir abbasi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستانِـــ CNIHS یا همون CIHS سابق
شهر
مـــشـ CO
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
UWO

همون طور که همه گفتن روشای زیادی برای این کار است.
از استفاده از سایت های اینترنتی گرفته تا Back up رو هارد یا فلش.

ولی مشکل سایت های اینترنتی محدود بودن فضای آپلوده ولی بعضی از سایت ها امنیت بالایی داره و اگه مشکل پرداخت هزینه ای رو به صورت ماهانه ندارید این کار خوبیه به نظرم. :-?
یکی از این سایت های خوب ایمن که کار باهاش هم آسونه سایت sugarsync که یه نرم افزار کم حجم رو از سایت دانلود میکنید و نصب میکنید و از اون به بعد میتونید به راحتی مطالب رو ذخیره کنید.
این سایت در ابتدا 5 گیگ فضای رایگان به شما میده واگه بخواید میتونید پول بدید و فضای بیشتری بگیرید

SugarSync_Logo_600.jpg

اما من خودم از تمام مطالبم یه کپی روی هارد دارم و راضی هستم و تنها مشکلم اینه که اگه مشکلی برای هارد پیش بیاد یه جورایی به اف میرم. :D

+ در کل هر روشی رو انتخاب میکنید تا آخر پایبند همون روش باشید و روش خود رو عوض نکنید چون دچار مشکل میشید بدجور!

بالا