• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حرفای تو کتابا راسته؟! هان...

• شروع کننده موضوع

نی لوفر

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2-مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
امیدوارم پزشکی...
کتاب " چهار اثر از فلورانس اسکاول شین رو خیلیا خوندن. اما...
گفته: یه بار یه مردی میخواس یه پالتو با آستر پوست بخره. فروشنده یه پالتو نشون میده و مدعی میشه که این قیمتش هزار دلار بوده اما به خاطر حراج فصل اونو پونصد دلار هم میفروشه... کل دارایی مرد هفتصد دلار بوده. ذهن استدلالی اون میگفته که اینو نخره اما اون آدم استدلال گری نبوده و خیلی شهودی بوده... رو به همسرش میگه: اگه این پالتو رو بخرم ثروت زیادی به من میرسه . میخره و بعد از چن ماه بهش ده هزار دلار میرسه! اگه پالتو رو نمیخرید اون پولا بهش نمیرسید....

یا یه جای دیگه گفته: یه خانومی پول واسه هدیه خریدن نداشته . یه مقدار خیلی کمی کل پولش بوده. با اونا میره کاغذ کادو میخره و دیگه کل داراییش تموم میشه. بعد از چن روز بهش پول میرسه و اون با اونا میره هدیه هاشم میخره!

شما باور میکنید؟ کدوم راست میگن؟ امامامون یا این خانوم؟ مگه تو اسلام به قناعت تاکید نشده؟ اگه ما همه ی پولمونو خرج کنیم از کجا معلوم بهمون پول گنده برسه؟ ؟ ؟ /

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : حرفای تو کتابا راسته؟! هان...

ديگه اينجا ريسك پذيري مياد وسط يا حتي شانس
در ضمن من ارتباطه دو موضوعو درك نميكنم به نظرم به زور خواستيد ربطش بديد يا زيادي سخت ميگيريد

• شروع کننده موضوع

نی لوفر

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2-مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
امیدوارم پزشکی...
پاسخ : پاسخ : حرفای تو کتابا راسته؟! هان...

به نقل از آبجي مرضيه :
ديگه اينجا ريسك پذيري مياد وسط يا حتي شانس
در ضمن من ارتباطه دو موضوعو درك نميكنم به نظرم به زور خواستيد ربطش بديد يا زيادي سخت ميگيريد

واقعا ممنونم از نظر لطفتون! اما این سوال تنها چیزی بود که بعد از خوندن این کتاب واسه من پیش اومد. منم باشما موافقم! اما قناعت یعنی چی؟ درست نیست که بگیم قناعت یعنی اگه یه مقدار پول داریم همشو واسه خودمون خرج نکنیم...و پس انداز کنیم؟
ولی اینجا یه طور دیگه ست!اینجا فقط شانس مطرحه ... همین!

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---> بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از نی لوفر :
واقعا ممنونم از نظر لطفتون! اما این سوال تنها چیزی بود که بعد از خوندن این کتاب واسه من پیش اومد. منم باشما موافقم! اما قناعت یعنی چی؟ درست نیست که بگیم قناعت یعنی اگه یه مقدار پول داریم همشو واسه خودمون خرج نکنیم...و پس انداز کنیم؟
ولی اینجا یه طور دیگه ست!اینجا فقط شانس مطرحه ... همین!
قناعت اين نيست كه پولو واسه خودمون خرج نكنيم و پس انداز كنيم اون يعني امروزتو فداي اينده اي كه ازش خبر نداري بكني
تعريفتون از قناعت درست نيست قناعت يني به همون اندازه اي كه داري قانع باشي

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

قناعت یعنی زیاده خواه نبودن و دنیادوست نبودن. مثلا دلت نخواد برای به دست آوردن پول دست به هرکاری بزنی. همین. من تناقضی نمی بینم بین قناعت و این چیزها که گفتین. البته خیلی از کتاب ها هستند که با اسلام تناقض دارند مخصوصا این کتاب های ترجمه ای !

من این کتاب رو نخوندم اما یک جورایی شبیه قانون جذبه اینی که گفته. حرف کتاب لزوما درست نیست. خیلی هاشون چرت و پرته. اجرای قانون جذب هم کار هرکسی نیست. از نظر متافیزیکی قدرت بالایی میخواد. اونقدرا هم کشک نیست !

Parsa.e

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
من که اصن ربط موضوع تاپیک و داستان و قناعت رو نفهمیدم .....
حرفهایی که توی کتابا زده میشه در نود درصد مواقع نظرات شخصی نویسنده ان . حالا این نظرات ممکنه درست باشن یا غلط یا بینابین . داستان این کتاب هم بینابینه . یعنی وقتی شما همه ی پولتو خرج میکنی حتما یه پول بیشتر گیرت نمیاد . ممکنه بشه و ممکنه نشه .
قناعت یعنی راضی بودن به دارایی که داری . یعنی طماع و زیاده خواه نبودن که کلا بحثش جداست ......

بالا