• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

موبايل

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : موبايل

به نقل از M@TiN :
به نظر من همون جور که بقیه گفتن به جنبه ی طرف بستگی داره مثلا می تونه از بلوثوته موبایل هم استفاده مفید کرد هم استفاده نادرست همه ی این ها به فرهنگ استفاده از موبایل بر می گرده اگه طرف فرهنگ استفاده ازش رو نداشته باشه موبایل خیلی هم مضر و خطرناک باشه ولی اگه فرهنگ استفاده داشته باشه موبایل می تونه یک وسیله ی خیلی مناسب باشه
به نقل از Mohammadreza128 :
استفاده صحیح
آیا این برای یک بچه دبستان یا راهنمایی تعریف شده؟؟

به همین دلیل میگم جتی فرهنگ سازیم بشه راهنمایی زوده جداقل دوم دبیرستان باید باشه یعنی تایید قسمت آخر حرفتون

artemis ej

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٢
شهر
مشهد
مدال المپیاد
داشتيم يه زماني...

من هم فکر می کنم تو ی سن راهنمایی بچه هنوز به اون سطح درک و فهم نرسیده که بتونه از گوشی به درستی استفاده کنه!بد چون اینا رو نمی دونه ممکنه براش مشکل ساز بشه!و با توجه به اینکه سن راهنمایی خیلی حساسه و کوچکترین اسیبی ممکنه موجب تباهی اینده اون فرد بشه بهتره در دوره دبیرستان بچه موبایل داشته باشه! :D

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

استفاده صحیح
آیا این برای یک بچه دبستان یا راهنمایی تعریف شده؟؟
به همین دلیل میگم جتی فرهنگ سازیم بشه راهنمایی زوده جداقل دوم دبیرستان باید باشه یعنی تایید قسمت آخر حرفتون
من میگم جامعه ما دچار تاخر فرهنگیه.. یعنی یه وسیله میاد؛فرهنگش مدت ها بعد(شاید هم اصلا نیاد.).
یعنی حالا فرقی نمیکنه این فرد بچه باشه یا دبیرستانی.وقتی فرهنگی نباشه؛دیگه سن اون قدر جلوه نمیکنه ؛ چون هر سنی هم داشته باشیم ,بازم فرهنگش نیست... .(نمونشم این آخرین مزاحم من، ک 40-50سالش بود.)
من خودم از 5ام ابتدایی گوشی داشتم؛و میتونم بگم تاحالا ازش هیچ گونه استفاده بدی نداشتم.چون خانواده نحوه صحیح استفادشو قبل از خرید این وسیله به من یاد داده بود...
پس نمیتونیم بگیم برای هیچ بچه ی دبستانی یا راهنمایی نباید گوشی خرید.گوشیم جنبه لازم داره،فرهنگ لازم داره و اگه ببینیم ک فرد مورد نظر حالا با هر سنی این ملاک ها رو داره؛اون وقته که میشه براش گوشی خرید...
البته اینم اضافه کنم ک من خیلی موافق خریدن گوشی در سن کم نیستم...فقط میگم این درمورد همه صدق نمیکنه... .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Hester prynne :
من میگم جامعه ما دچار تاخر فرهنگیه.. یعنی یه وسیله میاد؛فرهنگش مدت ها بعد(شاید هم اصلا نیاد.).
یعنی حالا فرقی نمیکنه این فرد بچه باشه یا دبیرستانی.وقتی فرهنگی نباشه؛دیگه سن اون قدر جلوه نمیکنه ؛ چون هر سنی هم داشته باشیم ,بازم فرهنگش نیست... .(نمونشم این آخرین مزاحم من، ک 40-50سالش بود.)
من خودم از 5ام ابتدایی گوشی داشتم؛و میتونم بگم تاحالا ازش هیچ گونه استفاده بدی نداشتم.چون خانواده نحوه صحیح استفادشو قبل از خرید این وسیله به من یاد داده بود...
پس نمیتونیم بگیم برای هیچ بچه ی دبستانی یا راهنمایی نباید گوشی خرید.گوشیم جنبه لازم داره،فرهنگ لازم داره و اگه ببینیم ک فرد مورد نظر حالا با هر سنی این ملاک ها رو داره؛اون وقته که میشه براش گوشی خرید...
البته اینم اضافه کنم ک من خیلی موافق خریدن گوشی در سن کم نیستم...فقط میگم این درمورد همه صدق نمیکنه... .

ا
اولا وقتی میگیم همه منظور اکثریته چون همیشه همهچی یکدست نیست...
بعدشم شما از کجامیگید استفاده نا صحیح نداشتید؟
مگه حتما شماباید استفاده ناصحیح کنید مستقیما؟
بعضی ها فکر میکنند استفاده نا صحیح صرفا یعنی اس ام اس بازی یا بلوتوث های بد نه خیر یکسری اثرات مخرب همون مزاحم تلفنی مغز شمارو درگیر میکنه یه بچه ۵ دبستانی اگه یکی مزاحمش شه الکی فقط بگه میکشمت میدونین چه بسترفکری ازاین بچه اشغال میشه؟
آیا میدونید اون انسان ۴۰-۵۰ ساله که مزاحم شما شده شاید مریض باشه و مزاحم چندین نفر بشه که یکیش ۵ دبستان باشه و با روان اون کودک چجوری بازی کنه؟
آیا میدونستید همراه داشتن یک گوشی برای منه ۱۷ ساله درخیلی مناطق و محله ها خطرناکه چه برسه به یک کودک۱۱ساله؟
آیا پدر و مادر شما موقع خریدن این وسیله برای شما این مشکلاتم میتونسن حل کنن؟

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

اولا وقتی میگیم همه منظور اکثریته چون همیشه همهچی یکدست نیست...
بعدشم شما از کجامیگید استفاده نا صحیح نداشتید؟
مگه حتما شماباید استفاده ناصحیح کنید مستقیما؟
بعضی ها فکر میکنند استفاده نا صحیح صرفا یعنی اس ام اس بازی یا بلوتوث های بد نه خیر یکسری اثرات مخرب همون مزاحم تلفنی مغز شمارو درگیر میکنه یه بچه ۵ دبستانی اگه یکی مزاحمش شه الکی فقط بگه میکشمت میدونین چه بسترفکری ازاین بچه اشغال میشه؟
آیا میدونید اون انسان ۴۰-۵۰ ساله که مزاحم شما شده شاید مریض باشه و مزاحم چندین نفر بشه که یکیش ۵ دبستان باشه و با روان اون کودک چجوری بازی کنه؟
آیا میدونستید همراه داشتن یک گوشی برای منه ۱۷ ساله درخیلی مناطق و محله ها خطرناکه چه برسه به یک کودک۱۱ساله؟
آیا پدر و مادر شما موقع خریدن این وسیله برای شما این مشکلاتم میتونسن حل کنن؟
خب اگع بحث آموزشه به من گفتن هر شماره ناشناسی زنگ زد؛جواب نده.من همین الانشم جواب نمیدم و برامم همچین موشکلی از این حیث بوجود نیومد . کاملا باهات موافقم درمورد سوءاثرات موبایل برروی بچه ها...ولی بنظرم فرهنگ سازی و اموزش های صحیح میتونه از همه ی این مشکلات جلوگیری کنه.
خب مثلا تو شهری مث تهران؛ یه فرد هزار جا باید بره که براش همراه داشتن گوشی لازمه+اینکه داشتن گوشی بهتر از نداشتنشه در خیلی از شرایط ... من نمیدونم شما از کدوم جنبه میگین ک نمیتونه با خودش گوشی ببره...امنیت؟؟؟... .

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

امنیت جانی
امنیت مالی
و امنیت ذهنی که از همه مهتره انصافا میگم شما گوشی با خودت مدرسه ببریو نبری خیلی فرقشه..
اولا که حالا شماره غریبه جواب نمیدید از کجا سن طرفو فهمیدید؟؟:دال

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

امنیت جانی
امنیت مالی
و امنیت ذهنی که از همه مهتره انصافا میگم شما گوشی با خودت مدرسه ببریو نبری خیلی فرقشه..
اولا که حالا شماره غریبه جواب نمیدید از کجا سن طرفو فهمیدید؟؟:دال
اون مورد دیگه از دستم در رفت! :D
امنیت جانی و مالیو من درک نمیکنم... دیگه دوره دزدای موبایل به تهش رسیده ها....!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از Hester prynne :
اون مورد دیگه از دستم در رفت! :D
امنیت جانی و مالیو من درک نمیکنم... دیگه دوره دزدای موبایل به تهش رسیده ها....!
ا
کی گفته به تهش رسیده همین ماه گذشته بعد عید یکی دوستای منو گوشیشو گرفتن مخصوصا الان که قیمت گوشیا بالاس طمع میکنن متأسفانه

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

کی گفته به تهش رسیده همین ماه گذشته بعد عید یکی دوستای منو گوشیشو گرفتن مخصوصا الان که قیمت گوشیا بالاس طمع میکنن متأسفانه
بنظرم بحث داره از اصلیت و کلیتش خارج میشه.
من که همچین مواردیو تازگیا اینجا ندیدم.
پیشنهاد میدم یا بحث عوض شه یا تموم شه.

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

من کلا با محدود کردن هیچ چیز موافق نیستم. به نظر من بچه اگه آموزش صحیح دیده باشه و فرهنگ استفاده از گوشیو بدونه از سنین پایین هم با داشتن گوشی، مشکل خاصی براش پیش نمیاد....
حتی دیدم بچه ی 8-9 ساله ای رو ک از باباش بهتر از گوشی استفاده میکنه و واقعا فرهنگش در ضمینه استفاده از موبایل بیشتر از باباشه...

pucy cat

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 4
شهر
تهــران

به نظرمن نباید بچه زودتر از کلاس پنجم موبایل داشته باشه
ولی باید فرهنگ استفادشو یاد بگیره

Kite

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
قـوچـان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

اصن این گوشی شده بلای جون :-<
چه لزومی داره که بچه ها از همون ابتدایی و حتی بالاتر گوشی داشته باشن :-? به نظر من حتی اگه بچه هم فرهنگ استفاده از گوشیشو داشته باشه بازم یه جورایی تحت تاثیر اطرافیان و دوستاش قرار میگیره. گوشی آدم رو از کار و زندگی میندازه،به نظر من اگه پدر مادرا از همون اول بچه رو درست تربیت کنن دیگه اون بچه نیازی به گوشی نمیبینه .البته اینو هم بگم که گوشی در بعضی از مواقع ضروریه، اما به جرأت میتونم بگم که 70 درصد از بچه هایی که گوشی دارن،گوشی واسشون ضروری نیست فقط چون فلانی و فلانی گوشی دارن اینم باید داشته باشه و .... .اینا همه برمیگرده به همون تربیت صحیح .بازم نظر منه :)

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از nini joon :
نميدونم
ولي من فكر ميكنم از سن راهنمايي زوده كه بجه موبايل داشته باشه
نظرشما جيه ؟از جه سني؟ :-[ :-[

به نظر من واقعا لازمه ... به شخصه بابام اول راهنمایی رو که تموم کردم واسم موبایل گرفت ... البته قبلش هم به طور مشترک واسه منو داداشم گرفت ... چون واقعا لازم بود

مثلا مامانم منو زیاد میفرستاد خرید ... یا کلا بیرون ... یا مثلا یه جایی میرفتیم یهو همو گم میکردیم واقعا کمبود موبایل حس میشد ...

سپيده

3pide gh :-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشكي گيلان
رشته دانشگاه
پزشكي

به نظر من اگه از همون دوم ابتدایی واسشون بخری بهتره چون عادت میکنن و استفاده درستشو کم کم یاد میگیرن

Aqa milad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتي
شهر
شیــــــــــــــروان
مدال المپیاد
او......................(او سرش ناپیداست)
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی بجنورد
رشته دانشگاه
پزشکی

گوشی موبایل برای هر کسی لازمه اما شرایطی داره
ابتدا باید فرد طرز استفاده ی درست از موبایل رو یاد بگیره اونوقت میتونه استفاده کنه ازش هر چیزی رو باید طرز استفاده ی درستشو یاد گرفت

Elena.MR

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
YAZD
مدال المپیاد
:-&quot;

اگه بچه تربیت های لازمو گرفته باشه از سوم دبستان همواسش زود نیست ...

ایناز محمودی

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق
شهر
اردبیل
دانشگاه
هرجا خدا بخواد
رشته دانشگاه
داروسازی یا شایدم پزشکی

بچه و موبایل؟؟؟ [-(
بچه باید بچگی کنه
بپره بالا بپره پایین
توکوچه بازی کنه،بخوره زمین،با بچه های دیگه بازی کنه،...
نه اینکه بشینه توخونه، موبایلو بگیره دستش و هی باهاش بازی کنه.
تا10 سالگی که اصلا،
بعدشم نیاز به بررسی ست :D

• لایک
امتیازات: Kite

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از naz moon :
بچه و موبایل؟؟؟ [-(
بچه باید بچگی کنه
بپره بالا بپره پایین
توکوچه بازی کنه،بخوره زمین،با بچه های دیگه بازی کنه،...
نه اینکه بشینه توخونه، موبایلو بگیره دستش و هی باهاش بازی کنه.
تا10 سالگی که اصلا،
بعدشم نیاز به بررسی ست :D

کی گفته لزوما بچه وقتی گوشی میدن بهش باید بشینه باهاش بازی کنه و بچگی نکنه و به قول خودت بالا پایین نپره و ... ؟؟؟

اگر اینجوری باشه نباید بهش اجازه استفاده کامپیوتر هم بدن ...

F@ith

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
همدان

یه جایی خوندم خریدن موبایل واسه بچه زیر 15 سال جنایته. مغزشو داغون میکنه.

جنبه بخوره تو سرش :D

Neg@r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
دارو ســازی

من از سال پنجم دبستان موبایل داشتم ، به خاطر کلاس های تیزهوشان و زبان و اینا واقعا لازم بود ....

منم جنبه داشتم البته ، ولی از نظر من از همون اول راهنمایی یا همون (ششم دبستان ) زمان مناسبیه ....

بالا