• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتابِ صوتی

• شروع کننده موضوع N.M
  • تاریخ شروع

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : کتابِ صوتی

به نقل از نسترنّگار :
پیشنهادی برای کتاب‌های صوتی ندارین؟ به نظرتون بین ۱۹۸۴، The Catcher in the Rye ( ناتوردشتِ سلینجر)، Great Gatsby و ژن خودخواهِ ریچارد داوکینز کدوم بهتره؟ (متن اصلی)

بستگی داره واسه چی بخوای :-? مثلا ناتور دشت خب همون طور که توی ترجمه ش هم مشخص بود ادبیات یه نوجوون دبیرستانیه و اصطلاحات عامیانه و اینجور چیزا بیشتر داره.
1984 هم با توجه به موضوعش مسائلی که در موردش حرف میزنن فرق داره (اصطلاحات سیاسی و اینا) ادبی تره متنش و فهمش هم آسون تره.
اونای دیگه رو گوش نکردم نظری ندارم :D

• شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نظرم 1984ُ صب كن يكي دو سال ديگه بخون. ( نظر شخصي )
اما ناتوردشت مخصوصاً، الان دقيقاً وقتشه. گوش كن! :D

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

گتسبی بزرگ هم الان مناسبه :D
گتسبی و ناتور دشت رو گوش کن . :D

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

مرسي :-) گتسبى بزرگ و ناتوردشت رو شروع كردم به ترتيب گوش ميدم :D

بهترين مزيت كتابِ صوتى، راحتيشه؛ مثلا من هيچ وقت نميتونم ٥٠٠ صفحه ريزِ ريز كتاب متن اصلى ( The girl with the dragon tattoo) رو بخونم ولى راحت ميتونم روزى ٢ ساعت كتاب صوتى گوش بدم و همزمان از روى كتاب بخونم.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

آیپاد من پُره از این کتابهای صوتی، اما ، وقتی فرصتی برای گوش دادن پیدا میکنم، ترجیح میدم موسیقی سنتی، یا یه چیزی مثل زدبازی گوش کنم، تا کتاب؛ در عین حال یک کتاب رو دستم بگیرم و بخونم.

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی

هزار و یک شب یا به قولی Arabian Nights رو هم حتما گوش کنید....آدم حس میکنه شهرزاد داره براش قصه میگه...عالیه

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

من اصن با این کتاب ِ صوتی راحت نیستم... خیلی آروم می خونن، حوصله ام وسطش سر می ره... ترجیح می دم کتاب رو بگیرم دستم و بخونمش. بیشتر حس میده!

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

دلیلش اینه که شما فقط کتاب‌صوتی‌های فارسی رو در نظر می‌گیرین که به دلیل مخاطبین محدود تعدادشون محدوده پس کیفیت کار زیاد خوب نیست؛ نه خواننده‌ها آن‌چنان حرفه‌ای هستن و نه کیفیت صدای ضبط‌شده خوبه، طیف وسیعی از کتاب‌ها رو هم در بر نمی‌گیرن و انتخاب‌ها محدود هستن. همه این‌ها می‌تونن یک تجربه منفی رو به وجود بیارن. در حالی که گوش دادن به کتاب صوتی زبان اصلی اصلاً کار سختی نیست و معمولاً احتیاج به دانش زبانیِ آن‌چنانی نداره، مخصوصاً اگر قبلاً ترجمه فارسی اون کتاب رو خونده باشین.

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از نسترنّگار :
دلیلش اینه که شما فقط کتاب‌صوتی‌های فارسی رو در نظر می‌گیرین که به دلیل مخاطبین محدود تعدادشون محدوده پس کیفیت کار زیاد خوب نیست؛ نه خواننده‌ها آن‌چنان حرفه‌ای هستن و نه کیفیت صدای ضبط‌شده خوبه، طیف وسیعی از کتاب‌ها رو هم در بر نمی‌گیرن و انتخاب‌ها محدود هستن. همه این‌ها می‌تونن یک تجربه منفی رو به وجود بیارن. در حالی که گوش دادن به کتاب صوتی زبان اصلی اصلاً کار سختی نیست و معمولاً احتیاج به دانش زبانیِ آن‌چنانی نداره، مخصوصاً اگر قبلاً ترجمه فارسی اون کتاب رو خونده باشین.
نع. من یه دونه فارسی گوش کردم، پنج شیش تا انگلیسی... اتفاقا" انگلیسی هایی که گوش کردم، خواب آور تر و کسل کننده تر از فارسی ای بود که گوش کردم. خــــــــیــــــــــلــــــی آروم می خونن داستانو.

نسترنگار

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران
رشته دانشگاه
پزشکی بهشتی

خُب این رو دیگه نمی‌دونم! به راوی هم بستگی داره البته؛ مثلاً هری‌ پاتر‌ها رو استفن فری می‌خونه، خیلی کُند و آروم، اون بله، حوصله آدم سر می‌ره. کدوم کتابارو گوش دادی؟

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

آقا من یه چیزایی گوش میدم؛ ترک های صوتی غزل های حافظ.

به شدت عالیه؛ اصلا خواب آور نیست. و من کاملا حواسم جمعشون میشه و بعضا چون درست میخونن، مفهوم رو بهتر می‌فهمم.

و میدونین به نظرم ترک صوتی برای شعر کارآمد تر از کتابِ.

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

چند تا از شعرهای فدریکو گارسیا لورکا و حافظ ُ شاملو خونده؛ اون‌ها رو هم توصیه می‌کنم به‌شدت.

کلا شعر گوش دادن خیلی خوبه. هم کم‌کم آدم حفظ می‌شه شعره رو؛ هم این که به جای این که خودت کلنجار بری با شعر تا درست بخونی و مفهوم ُ درست پیدا کنی، یکی هست که درست بخونه و مفهوم رو راحت‌تر بگیری. نکات مثبت دیگه‌ای رو هم می‌خواستم ذکر کنم که الان یادم رفته. :D

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نقل از ارغوان اس. :
چند تا از شعرهای فدریکو گارسیا لورکا و حافظ ُ شاملو خونده؛ اون‌ها رو هم توصیه می‌کنم به‌شدت.

کلا شعر گوش دادن خیلی خوبه. هم کم‌کم آدم حفظ می‌شه شعره رو؛ هم این که به جای این که خودت کلنجار بری با شعر تا درست بخونی و مفهوم ُ درست پیدا کنی، یکی هست که درست بخونه و مفهوم رو راحت‌تر بگیری. نکات مثبت دیگه‌ای رو هم می‌خواستم ذکر کنم که الان یادم رفته. :D
دقیقا، و این که مثن من تو راه که گوش میدم همچین وقت صرفه جویی میشه شدید.

به نظر ِ من از کتاب خیلی خیلی بهترِ..

و این که این حافط ـای منُ استاد موسوی گرمارودی خونده؛ عروض و اینا کلان عالی؛ بعد بعضی از بیت ها رو که ایهام _ تناسب_ دارن ُ دوباره میخونن.

آدم غزلُ احساس می‌کنه اصن.

× اس. : بهم بده‌شون. 8->

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

ارغ اینُ با اون ترکیبت نکن، جدا باشه ملت ببینن! :-" _ اون پست قبلیه طولانی میشه خوب نی! :D_

دیوان حافظ

با صدای موسوی گرمارودی.

× اس. : باعش ؛؛)

مهرنوش.

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سمنان
شهر
سمنان

اون کیفی که خود کتاب میده و کاغذش دستت رو می بره یه چیز دیگه است

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

خب لذت خوندن کتاب و حس و حالی که خودمون میخونیم کلی فرق داره حتی برقراری ارتباط و تصویر سازی موقعی که خودمون میخونیم خیلی بهتره !
ولی برای مواقعی که نمیتونیم کتاب بگیریم دستمون یا حوصله خوندن نداریم یا جایی هستیم که فقط میتونیم گوش بدیم ، خیلی به درد میخوره ...

ولی یه مشگلی که داره حجم بالاشه و اینکه اکثر چند قسمتیه (:|

• لایک
امتیازات: zmaa
بالا