• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زودتر بزرگ شویم

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : زودتر بزرگ شویم

به نقل از پگاه :
خب من قبول دارم اگه طرف خودش تواناییشو داشته باشه خوبه، ولی با این حال به نظرم اون دوران بچگی و بچه بودن رو باید درست تجربه کرد! یعنی یه سری کارا هست که یه بچه 7 ساله میکنه، یه سری کارا خاص یه فرد 12 ، 13 ساله اس، یه سری هم خاص 17 - 18 ساله، و ... بعد حالا ما بیایم به طرف بگیم تو اون بازه ی 17 سلگی و تجربه ها و لحظه هاش رو ول کن بچسب به کارایی که معمولا مال 5، 6 سال بعد تره؟ من خوشم نمیاد :D

دقیقا ... انسان برای تکامل و رشد به همه این مراحل نیاز داره ...

lindaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابرشهرقدیم (نیشابور)

به نظر من اصلا خوب نیست!!
من از بچه گی همیشه دختر خالم که اذیتم میکرد هیچکاری نمیتونستم بکنم اخه من بزرگتر از اونم!!!خیلی زوره!!
اصلا دوست ندارم که بهم بگن تو بزرگتری و ....
ولی کلا کسایی که تو مدارس تیزهوشان درس میخونن از نظر ذهنی زودتر بزرگ میشن!!به نظر من!

Mahgol

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مدرسه قرآنی علامه محمد تقی آملی(!)
شهر
آمل
مدال المپیاد
در زمان کودک سالی زیست
دانشگاه
مازومس(مازندران یونیورسیتی
رشته دانشگاه
پزشكى

منم كاملا مخالف اين موضوع ام!اينكه آدم در تمام مراحل زندگيش بخواد چند لول بالاتر رو تجربه كنه بلوغ زرد رس بوجود مياد!گذشته از اون به نظرم هيچ لزومي نداره يه فرد بياد زيبا ترين سال هاي زندگيش يعني دوران كودكي و نوجوونيش رو به سادگي از دست بده به خاطر اينكه چند سال زودتر فلان مدرك رو بگيره يا يه شغل آنچناني بدست بياره!
من از كودكيم نهايت استفاده رو كردم و به هيچ وجه حاضر نيستم اين خاطرات و تجربه هاي قشنگيو كه بدست اوردم با هيچ چيز عوض كنم!
درسته كه هر انساني يه هدف و رسالتي داره و بايد قبل از فرا رسيدن مرگش كارشو انجام بده اما براي رسيدن به اون هدف لازم نيست آدم از دنياش و لذت هاش بگذره!
ديدم كسي رو كه وقتي ٨ سالش بود مثل يه آدم ٢٠ ساله فكر مي كرد و الان كه ٢٤ سالشه مثل پيرمرداي ٨٠ سالست!!!نه بچگيشو درست حسابي كرده و نه الان كه جوونه جووني!خيلي بده كه حسرت بازي هاي بچگي توي دل آدم بمونه!و واقعابه نظرم اين جايگاه علمي كه اون فرد داره بي ارزشه!چون براي به دست اوردن اين جايگاه خيلي چيزاي مهم ترشو از دست داده كه ميليارد ها برابر ارزششون بيشتر بوده!

Magnetic

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
کرمان
مدال المپیاد
ریاضی.شیمی و فیزیک در حد بسیار مقدماتی

من از خدامه که دوباره کوچیک بشم!
واقعا بچگی چه دنیایی که نداره.
خیلی دوست دارم زمان به عقب برگرده و دوباره بچه بشم و فقط 1 بار دیگه طعم بچگی رو بچشم. :( :(
بنظرم بزرگ شدن اصلا چیز خوبی نیست.
آدم درگیر یه عالمه مشکل میشه. :-s

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

من همین سنی که هستم رو دوست دارم.نه اونقد بچه ای که سرت تو بازی و اینا باشه...نه اونقد بزرگی که مشکلات بزرگارو داشته باشی(چک و خرید خونه و ماشین و بچه داری و ...وبسیاری از مشکلات دیگر :D).کلا با دوستات صفا میکنی...گاهی وقتا درس میخونی...میری بیرون...شاد میشی از اینکه یه لباس نو بخری یا شباییکه قراره فرداش بری اردو خوابت نمیبره از خوشحالی (;.(البته اینا نظر منه ها)خلاصه با یه چیز کوچیک اگه ناراحت میشی با یه اتفاق کوچیکتر شاید شادِ شاد بشی (;.دوست ندارم سنم بره بالای 20سال :(

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

وقتی بچه ایم هی تند تند میخوایم بزرگ شیم وقتی بزرگ میشیم میخوایم بچه شیم !!! اینو یه آدم معروف گفته !!! ( بعدا نگین دزدی ادبی !!! کرده )
همین سنی که هستم خوبه !!! نه مسئولیتی نه چیزی برو زندگیتو بکن !!! حالشو ببر !!!
هی روزگار ...

rainman

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
نيشابور

به نقل از محمّد :
به نظر شما خوبه آدم ها زودتر بزرگ بشن؟ یعنی نسبت به بقیه خیلی زودتر قدم های مختلف زندگی رو طی کنند. زود بزرگ شدن چه اثراتی می تونه داشته باشه؟

مثلا زودتر بره مدرسه ، زودتر حضور در جوامع بزرگ رو تجربه کنه. زودتر کار کردن رو تجربه کنه و ...
بزرگ شدن به طور كلي در چندين بعد تعريف ميشه:

جسمي،ذهني،اجتماعي،قانوني،اقتصادي و...

به نظر من بزرگ شدن بايد هماهنگ باشه،

من فكر مي كنم فردي كه تو يكي يا چندتا از اين جنبه ها رشد كنه،

و بقيه ابعاد رشدي نداشته باشه با مشكلات زيادي مواجه ميشه،

ديگران اونو به عنوان يه فرد رشد يافته نمي پذيرند،

به علاوه فرآيند رشد خودشم كامل نشده...

در بعضي موارد جامعه از فردي كه چنين مشكلي داره انتظارات بيجا داره...

كاهي وقتاهم نسبت به سنش همچين فردي نمي تونه نيازاشو توي جامعه برطرف كنه...

البته اكثر افراد بزرگ شدنُ از لحاظ جسمي مي دونن
:-??

L.L

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نظر من از لحاظِ ظاهر میبینن! مخصوصن در موردِ دخترا! یکی که 14 سالش بیشتر نیس وختی آرایش میکنه و لباسای بزرگتر از سنش میپوشه(منظورم تیره تر و ایناست) خوب اینو منم ببینم با یه آدمِ 18، 19 ساله اشتباه میگیرم! و اینجور کسا رو توی جامعه بزرگ میبینن! :-<

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از MmAaHhSsAa :
به نظر من از لحاظِ ظاهر میبینن! مخصوصن در موردِ دخترا! یکی که 14 سالش بیشتر نیس وختی آرایش میکنه و لباسای بزرگتر از سنش میپوشه(منظورم تیره تر و ایناست) خوب اینو منم ببینم با یه آدمِ 18، 19 ساله اشتباه میگیرم! و اینجور کسا رو توی جامعه بزرگ میبینن! :-<
خب اون حتما از سنی که داره راضی نیست میبینه وقتی کسی ینش بیشتره آزادیش بیشتره دنبال آزادیه با این رفتار کردنا !!! میخواد بگه بزرگ شدم !!! خودم حالیمه !!!

• لایک
امتیازات: L.L
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

یک نکته‌! دقت کردین در زمان پدران و مادران ما مردها و زن‌ها زودتر بزرگ میشدن؟ همین که زودتر سر کار میرفتند زودتر مستقل می‌شدند و زودتر ازدواج می‌کردند یعنی زودتر بزرگ می‌شدند. یعنی در مقایسه با اونها ما دیرتر بزرگ میشیم !

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

مونده به موقعیت شخص.
به نظرم 3 تا موقعیت اینجا مطرح میشه :
1.یکی اینکه یه شخص توی یه شرایط ویژه قرار بگیره که مجبور بشه یه سری کارها رو زودتر از سنش انجام بده. مثلاً یه بچه ای که توی روستا به دنیا اومده٬ از همون بچگی یاد میگیره که کشاورزی کنه٬ گاو بدوشه و ... و من نوعی که 19 سالمه٬ اصلاً ایده ای در مورد کشاورزی ندارم ! یا یه شاهزاده توی زمانهای قدیم که مجبور بود جنگیدن رو از سنین پایین یاد بگیره. این نه مثبته٬ نه منفی. جبر جغرافیایه. شاید هم جبر زمانه.

2.یکی قربانی حسودی و چشم و هم چشمی میشه. مثلاً الآن بچه رو از 6 سالگی میفرستن کلاسای مختلف. بچه تا وقتی به 18 سالگی میرسه اصلاً نمیفهمه زندگیش چطور گذشت. بعد چون توی اون چارچوبی مونده که با اون چارچوب بزرگ شده٬ قدرت تغییر نداره. بله! اون شخص بلده به 3 تا زبون زنده ی دنیا حرف بزنه٬ بلده رانندگی کنه٬ بلده خیلی خوب شنا کنه٬ بلده تنهایی بره یه کشور دیگه٬ 40 تا لوح تقدیر داره٬ 50 تا کتاب فلسفی و اجتماعی خونده٬ اما دیگه آدم نیست! رباته. این منفیه کاملاً.

3.شخص به یه چیزی علاقه داره. مثلاً یه بچه ای به اصطلاح هنر توی خونشه ! از بچگی می بینن که این بچه چقدر استعداد نقاشی داره٬ چقدر هوش موسیقی داره و چقدر هم به هنر علاقه داره... . اگه این فرد تحت آموزش های ویژه قرار بگیره٬ هم خودش راضی خواهد بود در آینده (چون داره در راستای علاقه ش حرکت میکنه) ٬ هم جامعه سود میبینه و هم «زود بزرگ شدن» این فرد کاملاً مثبت بوده .

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

من اصلن دلم نمیخاد زود بزرگ شم چون هر چی بزرگ تر شی لبخندای قشنگ تری نقاشی می کنی اما لبخند قشنگی نمیزنی ( عجب جمله ای شد!)
در ضمن بزرگ شدن مشکلات بسی زیادی دارد!
این جانب ترجیح میدم همواره بچه و بی خیال باشم تا راحتر زندگی کنم! لزومی نداره دغدغه 10 سال دیگمو الان داشته باشم اون موقع وقتش ک شد بهش فک میکنم!

بالا