• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ریشه کَن کردن اعتیاد

Golnoush.N

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 کرج
شهر
کرج
پاسخ : ریشه کَن کردن اعتیاد

من اگه بودم تریاک خوب تو اختیار معتادای عزیز میذاشتم که حداقل درست معتادیت کنن!!!

ولی کلا راهش اینه که ملت اعصابشون راحت باشه و اینقدر سرگرم باشن که وقت فکر کردن به چیزی مث مواد مخدر! رو پیدا نکنن...البته هیچ راه حلی 100% نیس که...

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

دوستان قصد فضولی ندارم دلی تو یه جامعه ازاد شما حق ندارید به "زور" به کسی بگید هرویین نکش !یعنی کشید ببریدش زندان

(هرویینو میکشن دیگه ؟!)

roya0112

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرموووون
مدال المپیاد
....
دانشگاه
پیام نور روستای ده بالا
رشته دانشگاه
ابیاری گل های قالی

باافرادمعتادبایدمثل بیماررفتاربشه نه مجرم...
مانمیتونیم موادمخدروجمع کنیم چون اگه اینکاروبکنیم بیشترعقده ای میشن و قاچاقش ازاینی هست بدترمیشه...
وقتی امکانات باشه واسه مردم هیچ وقت سمت این چیزانمیرن....
محدودیتاخیلی زیادن...گیردادنای الکی...چه میدونم

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

اول اینکه باید مردم از نظر روانی راحت و توی رفاه باشن تا نخوان با مواد مخدر از یه سری اتفاقا رهایی پیدا کنن دوم باید فرهنگسازی بشه سوم فروش و قاچاق مواد مخدر به شدت کنترل بشه و چهارم اینکه معتاد ها از سطح شهر جمع و ترک داده بشن ... اوفــــــــــ چ کار سختیه :D #S-:

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

همیشه لفظ معتادیادآور افتادن در جوب ومردن ویاکارتون خابی !!!!!!!!
اما انسانهای محترمی هستند کدر کمال عزت عادت باستعمال1سر مواد کردن اما راه حل فقط اراده طرفه!!!!!!
شاید گاهی تحقیر راه حل باشد شاید مدارا ولی چیزی ک واضحه همه چی ب خاست خود اون دوست عزیز معتاد بستس!!!!!!!!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

اعتیاد حتی بین دانشجوها هم خیلی زیاده :(
سیگار که یه چیز خیلی عادی حساب میشه و تعداد زیادی از دانشجوها وبه ویژه خوابگاهیها سیگارین :( حتی دخترها...اتاقهای کناری و روبه رویی ما تو خوابگاه هرشب دود و بوی سیگارشون نصیب ما میشه...
تازه 2نفر تو یکی از اتاقهای طبقه ما تو خوابگاه حشیش مصرف می کنن :(
مشروبات الکلی هم که به کرات دیده شده... :(
من راستش حتی نمی تونم بفهمم ریشه اعتیاد در این آدمها چیه. آخه آدمهایی هم نیستن که به خاطر دوری از خانواده بهشون فشار روحی اومده باشه. درسهاشون هم اصلا سنگین نیست اغلبشون رشته های علوم اجتماعی و اینها می خونن که متاسفانه بسیار تو دانشگاه رشته های ساده ای هستند و کلا به جز شب امتحان هیچ موقع سال کاری برای انجام ندارند :|
البته مصرف سیگار بین بچه های رشته حقوق به خصوص در ایام امتحانات خیلی شایع میشه.(دخترهای حقوق)
دخترهای معماری هم میدونم جهت کلاس گذاشتن بینشون سیگار خیلی رایجه.(به شهادت چند تا از دانشجوهای معماری دانشگاهمون)
ولی در مورد اعتیاد به مواد دیگه واقعا نمی دونم...

زیاد شنیدم که تریاک مصرفش بین بچه های خوابگاه زیاد هست ولی راستش خودم کسی رو نمی شناسم.

بالا