• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خارج گَردی!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
از امروز تو این تاپیک میام کشورهای خارجی که سفر کردن بهشون آسونه ، خرج زیادی هم نداره و زیبا هم هستن رو برای بررسی دقیقتر میزام :D دوستانی که سفر داشتن به این کشورا حتما کمک کنن تا بقیه بهتر اینجاهارو بشناسن >:D<

*پ.ن :با اجازه دادا مهران با توجه به اینی که مدت ِ زیادیه تاپیک خوابیده سفر ِ جدید رو شروع خواهیم کرد مقصد : هند .
شما می تونید مقاصد پیشنهادی تون رو به من پ.خ کنید تا سفر نامه تدارک ببینم با نظرتون . کوییــ ـن

*پ.ن 2 : خب من یه چارتی واسه توریست بردمون طراحی کردم که هر سفر شامل این مراحل شه

چارت خارج گردی سمپادیا :

فصل های سفرنامه
1- موقعیت : جمعیت ،استانها ، نقشه ، قاره ، معرفی موقعیت کلی و همسایه ها
2- تاریخ : دیدنی های تاریخی و معرفی آنها
3- مناسبات فرهنگی : غذا ها ، جشن ها ، دیدنی های مدرن ، خیابانها

اگه بخشی جا مونده یا نظر یا پیشنهاد دیگه ای دارید ، به من پ.خ کنید یا از راهای دیگه ، بگید بالاخره : :D

*پ.ن : متنها خلاصه برداری از نوشته های ِ منابع مختلف ، توریست بردهای ِ کشور ِ مذکور و هرچی ِ که خودمون شنیدیم !اطلاعاتی که

دارید و مایلین اضافه شه رو هم باز پ.خ کنید یا اگه خواستید خودتون بذارید در چارچوب ِ تاپیک

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
بانکوک

خب تایلند از نظر خود بنده زیباترین طبیعت دنیارو داره و یه جوری نمایانگر بهشت روی زمینه !
من فقط سه تا شهرشو به طور مختصر معرفی میکنم چون معمولا تورها همین 3 تا شهرو بیشتر از بقیه جاها ترجیح میدن ! بانکوک و پاتایا برای خانواده ها و پوکت که دنیاییه برای مجرد ها ;))
خب اول بگم که تایلند کشور زیاد اخلاقی برا ما ایرانیا به حساب نمیاد و درآمد ثابت مردمش از روی همون کاراست (پادشاه تایلند از زنانی که توی دیسکو ها کار میکردن تشکر کرد گفت درآمدمون از توریستو مدیون شماییم و اگه شما نبودین کشورمون به اینجا نمیرسید :) ) برای همین باید آمادگی روبرو شدن با هر صحنه ای رو خصوصا تو مناطق ساحلی داشته باشید #-o پس اگه فکر میکنین خانوادتون نسبت به این چیزا حساسن اصلا بیخیال تایلند خانوادگی شین بعدا برنامشو بریزین مجردی بریم پوکت :D حتی لحظه ای که شما تازه وارد فرودگاه میشین سه چهارنفر با سرعت برق میریزن سرتون و چه بخواین چه نخواین عکس میندازن بعدا اگه خواستین عکسو میخری ازشون اگر هم نخواستی که هیچی مشکلی نیست :D

بانکوک

بانکوک حدود 250 سال پیش بناش ریخته میشه و الان به عنوان پایتخت تایلند شهریه با هتل های بزرگ و زیبا و ساختمونهای بلند و مثل هر شهر بزرگی یکم هوای آلوده :D
به علت توریستی بودن بانکوک معماری سنتی داره جای خودشو به معماری مدرن و غربی میده ولی همچنان اون رسوم اصیل یک تایلندی رو میشه تو شهرشون دید . (بانکوک حدود 11 میلیون نفر جمعیت داره :-" )

images

اولین جای دیدنی این شهر که خیلی هیجان انگیزه بانکوک کروکودیل فارم یا همون مزرعه تمساح های بانکوکه که واقعا قشنگه :D
یه یارو میره وسط تمساحا بقلشون میکنه و ژانگولر بازی درمیاره ، سرشو تو دهن تمساح میکنه ( #S-:) و کلی کار دیگه
هوای این محیط به شدت گرمه ، برای خنک کردن میومدن یه شیلنگو به پشت یه فن وصل میکردن ، وقتی فن میچرخید آبو خیلی خیلی ریز میکرد میریخت به سر و هیکل تماشاچیا :D
توی مزرعه فیل سواری هم داره و میتونین صنایع دستی ساخته شده از پوست تمساحو هم بخرین ( میخریم میخریم :-" :D ) راستی اینجا فیل سواری نکنین یه جای بهتر هست :D
crocodilefarm.jpg

در ضمن پاتایا هم کروکودیل فارم داره ، بستگی داره وقتتونو چجوری تنظیم میکنین و تو هر شهر چقدر هستین .
اینم چندتا عکس دیگه :

http://www.thaitravelhealth.com/blog/wp-content/uploads/2009/01/crocodile-farm.jpg

http://www.tothailand.com/gallery/albums/userpics/10003/normal_crocodile-farm-bangkok-thailand.jpg

http://www.tothailand.com/gallery/albums/userpics/10003/normal_crocodile-farm-bangkok-thailand.jpg

جاذبه بعدی شام در کشتیه :D یه شب فوق العاده میشه براتون
با یه کشتی مجلل توی رودخونه وسط شهر بانکوک حرت میکنین و جاذبه های شهرو میبینین ، انصافا نمای شهر فوق العادست ! معابد طلاییشون همینطوری میدرخشه !
توی کشتی درسته اسمش شامه ولی بساط رقص و این کاراش جوره :P همون دختر تایلندیا اینجا هم میان باهات عکس میگیرن بعد چراغ قوه میندازن تو صورتت تو تاریکی پیدات میکنن عکستو بهت میفروشن :D عکس اینجا ارزش خرید داره فرودگاهه پول حروم کردنه :-"

Grand-Pearl1.jpg

جای بعدی باغ وحشه >:D< یه منطقه عالی و بی نظیر !
چندین بخش داره ولی من فقط دوتا بخششو دوست دارم ، یه جا هست میری بالای یه سکو زرافه ها میان گردنشون بهت میرسه بهشون غذا میدی :D یه جای دیگه سوار ماشینت میکنن میری وسط شیرا و ببرا و این جونورا :D یهو میفتن دنبالتون ماشینه هم فقط میگازه آدم تا مرز آنفاکتوس میره برمیگرده ;))
قسمتای دیگش هم هست که میری تو یه جنگل و میمونا از سر و کولت بالا میرن :D یا میری غذا دادن به شیرا رو میبینی و .... قسمت آبیش هم که خودش یه عالمه دیگست و جونورای دریایی توش ریختن خلاصه جایی بس جالب است :D
شهرای تایلند خودشون یه جور باغ وحش طبیعین اگه باغ وحش نرین هم توی خیابون به اندازه کافی میمون و پرنده و فیل میبینین :D

توی بانکوک حتما یه معبد رو برین ببینین ، چیزای جالبی داره توش ! مثلا یه مجسمه 20 متری دراز کش از بودا دارن هرروز براش غذا میزارن شب میرن غذاهارو میریزن دور :D

کاخ پادشاهی هم هست اینا دیگه چیزی برای توضیح نداره و خیلی عادیه ! بقیه جاهای دیدنیش شهر سوختست و بازاراش ! بانکوک که میرین سعی کنین از زیبایی ها لذت ببرین ، پاتایا که برین اوضاتون بهم میریزه :P

خب غذا هم که مشخصه همه میدونن اونا چیا میخورن ! از من میشنوین شام و نهار و صبحانه برین مک دونالد ساندویچ بزنین :D
اگه بدتون نمیاد (خصوصا امثال ستاره :D ) اینجور غذاهارو بخورین : :-"
img_2224.jpg

پستای بعدی میریم روی سایر شهرها :D اگه از بانکوک هم چیزی یادم اومد اضافه میکنم

آها ! از من میشنوین بیخیال بازار سنتی بشین همون مدرناشو برین هم تمیزه هم خوشبو :D بازارای سنتیش همه چی درهمه و رستوراناش ازین کنارخیابونیای خودمونن شرط میبندم بالا میارین وقتی طرف داره پوست یه جونور شبیهو موشو میکنه و سرخ میکنه کوفتش میکنه ! :-& با ذزائقه ما ایرانیا جور در نمیاد :D همه بازار سنتیشونو بوی غذا گرفته برا همین بیخیال شین برین هتل همون مورچه پولوتونو بخورین :D

در این موارد سوالی بود در خدمتم :D

jasmine.d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
تهران 8-^ :))
رشته دانشگاه
معماری 8-^
پاسخ : راهنمای سفرهای خارجی (تایلند)

من همین دیروز از تایلند اومدم :D :D
هم بانکوکشو رفتم هم پاتایا و هم پوکت :D
جای با حالیه شمام برین بد نیست ولی من تو این 81 روز که دور دنیا سفر کزدم جاهای بهتری هم دیدم :D :D

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
المپیاد علوم آزمایشگاهی-المپیاد زبان-المپیاد ادبی-المپیاد ریاضی 3 دوره-المپیاد شیمی
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

خیلی عالیه!
اما بهتر نیست که ایران خودمون رو بهتر بشناسونیمش به دیگران؟
من فکرمیکنم ایران اینقدر جای زیبا و گمنام داشته باشه که خارج از شمارشه!
مثلا روستای خرو در طبس.
فقط میشه گفت بهشت در وسط کویر!

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از AMT :
خیلی عالیه!
اما بهتر نیست که ایران خودمون رو بهتر بشناسونیمش به دیگران؟
من فکرمیکنم ایران اینقدر جای زیبا و گمنام داشته باشه که خارج از شمارشه!
مثلا روستای خرو در طبس.
فقط میشه گفت بهشت در وسط کویر!

هرچیزی جای خود ! شما اگه جاذبه های پوکت رو توی خرو یافتی جایزه داری :D

d3c0der2

مهمان

از پاتايا بيشتر بگو
(راستشو بگو :D :D )

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از d3c0der :
از پاتايا بيشتر بگو
(راستشو بگو :D :D )

موضوعشو مشخص کن تا بگم فقط یه جوری نباشه سایت قیلتر شه :D

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

احساس میکنم پاتایا اصلن شهر خانوادگیی نیست،
بعد اینکه اصلا جایی واسه خانم ها هم نیست! :))
----------------
از معبادشون هم میشه بگی؟

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از panther :
احساس میکنم پاتایا اصلن شهر خانوادگیی نیست،
بعد اینکه اصلا جایی واسه خانم ها هم نیست! :))
----------------
از معبادشون هم میشه بگی؟

پاتایا شهر ساحلیه ، ساحل هم کلا تو تایلند وضعیت مناسبی نداره نمیشه با خانواده رفت ، یهو فکر میکنی یه دنیای دیگه ای هستی چون فرهنگشون صد در صد متفاوته ! ;))
معمولا کسایی که میرن تایلند دوتا شهرو انتخاب میکنن که برن ببینن ، اولیش که حتما بانکوکه ، دومیش هم معمولا پاتایاست بعضی ها هم میرن پوکت و عده خیلی کمی هم سامویی

از بین این شهر ها خانوادگی ترین شهراش بانکوک و پاتایان :D بانکوک یک صدم مشکل شهرای دیگه رو نداره ، پاتایا دو چهره متفاوت شبانه و روزانه داره ، روزا مردم میرن تفریح و خرید ، شبا یهو خیابونا و بازارا به دسکو تبدیل میشه :P

اگه بخواد کسی با خانواده بره به نظر من فقط بانکوک بمونه بهتره :-" اما از بازارای پاتایا به این آسونی خانوما نمیتونن بگذرن :D
پ.ن : از من میشنوین اگه برا بازار میخواین سفر کنین جایی برین مالزی ! چون مردمش مسلمونن لباسای خیلی بهتری پیدا میکنین و با فرهنگ ایرانی کاملا جورن !

توی بانکوک تا دلت بخواد معبد میبینی :D اصلا سرتو که برمیگردونی یه معبد دیگه جلو چشت میاد !
قشنگترین معبداش سه تان ، معبد های بودای طلایی ، مرمرین و خوابیده
ما معبد بودای خوابیده رفتیم ولی بعدا گفتن بودای بلورین از همه قشنگتر بوده :D
بودای خوابیده یه مجسمست 30-40 متر طول داره از جنس طلا {-8 نمیزارن بهش دست بزنی ! یه ساعتای مشخصی هم هست که در معبد بسته میشه باید بودا غذاشو بخوره :P

d3c0der2

مهمان

به نقل از Dr.Eniac :
بودای خوابیده یه مجسمست 30-40 متر طول داره از جنس طلا {-8 نمیزارن بهش دست بزنی ! یه ساعتای مشخصی هم هست که در معبد بسته میشه باید بودا غذاشو بخوره :P
اجازه ميدن به بودا چيپس و پفك بديم ؟ :)) :)) :))
از ايران با خودمون كرانچي ببريم بديم بهش ، شايد خوشش اومد
يه حركت اقتصادي هم ميكنيم ! فروش كرانچي 10 برابر ميشه :D

• لایک
امتیازات: nahid
  • شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

یه سری اطلاعات عمومی هم بدم :D

اونجا از لحاظ ارتباط برقرار کردن اصلا مشکل ندارین ! (البته اگه انگلیسیتون در حد معمولی باشه :D) حتی راننده تاکسی ها هم به راحتی با شما انگلیسی صحبت میکنن فقط چیزی که مشصه لهجه بســـــــــیار مزخرفشونه ! یه جوری صحبت میکنن اما میتونن منظور رو برسونن :D

تاکسی های پاتایا وانته ، اصلا تعجب نکنین اگه پشت وانت نشوندنتون ، اونا رسمشون همونه :D (البته صندلی داره پشت وانتش )

نکته جالب بعدی قیمت ارز بود :D قیمت دلار اونجا از ایران ارزونتر بود نمیدونم چرا :D ازینجا ریال ببرین ، اونجا ریالو بفروشین بات بخرین ، خواستین برگردین دلار با خودتون بیارین اینجا ریالش کنین {-8 :P

panther

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی هرمزگان
رشته دانشگاه
پزشکی

تو پاتایا خیلی جاهای جالبی هست که هر کسی نمیزاره بچه هاش برن :-"
از بازارش هم به خاطر بعضی خیابونا میشه گذشت!
جالبه که معمولا مردم میرن غذاهای معبد رو میخورن(البته این توریست های ایرانین اکثرا) :))
بانکوک واسه خرید کردن بهتره...

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از panther :
تو پاتایا خیلی جاهای جالبی هست که هر کسی نمیزاره بچه هاش برن :-"
از بازارش هم به خاطر بعضی خیابونا میشه گذشت!
جالبه که معمولا مردم میرن غذاهای معبد رو میخورن(البته این توریست های ایرانین اکثرا) :))
بانکوک واسه خرید کردن بهتره...
اون که صد البته ! خب کار خوبی میکنه که نمیبره ! خودش 18 سالش شد مجردی بره ، خانواده رو چه به اونجور جاها ؟ ;))
بستگی به شخصش داره :P
;)) این معبد بودای خوابیده موقع غذا خوردن بودا بسته میشد :D کسی نمیتونست بره غذاشو بخوره :P
پاتایا شیک تره ! ;;)

d3c0der2

مهمان

به نقل از Dr.Eniac :
اون که صد البته ! خب کار خوبی میکنه که نمیبره ! خودش 18 سالش شد مجردی بره ، خانواده رو چه به اونجور جاها ؟ ;))
بستگی به شخصش داره :P
;)) این معبد بودای خوابیده موقع غذا خوردن بودا بسته میشد :D کسی نمیتونست بره غذاشو بخوره :P
پاتایا شیک تره ! ;;)
حالا جدي چه بلايي سر اين غذا ها ميومد ؟
جلو مجسمش غذا ميزارن ؟! بعدش غيب ميشه ؟

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از d3c0der :
حالا جدي چه بلايي سر اين غذا ها ميومد ؟
جلو مجسمش غذا ميزارن ؟! بعدش غيب ميشه ؟

نه ! اتفاقا خیلی جالبه ! تو فکر کن ده تا سینی بزرگ غذا میبرن تو ! بعد از دو ساعت دوباره ده نفر میرن ده تا سینی رو میارن بیرون و میریزن دور ، به فقیر بیچاره ها هم نمیدن بخورن :P

rubpad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Torkish airline:D
دانشگاه
TEHRAN
پاسخ : خارج گَردی!

چرا در مورد روسیه نمیگین؟ هم به ایران نزدیک هم با تور قیمتش مناسبه، به عنوان کشور اروپایی شناخته میشه
واقعا حیف کسی مسکو و سن پتر رو نبینه! به شخصه من اونجارو با "ان وای" مقایسه میکنم >:D<

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از Rouzbeh !! :
چرا در مورد روسیه نمیگین؟ هم به ایران نزدیک هم با تور قیمتش مناسبه، به عنوان کشور اروپایی شناخته میشه
واقعا حیف کسی مسکو و سن پتر رو نبینه! به شخصه من اونجارو با "ان وای" مقایسه میکنم >:D<
قیمتا که بررسی شد حتما روش فک می شه ( اصل ِ با اثبات ِ تاپیک ُ یادتون نره : ارزون گردی ! :D )

rubpad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Torkish airline:D
دانشگاه
TEHRAN

به نقل از کــو ییــ ــ ــن :
قیمتا که بررسی شد حتما روش فک می شه ( اصل ِ با اثبات ِ تاپیک ُ یادتون نره : ارزون گردی ! :D )
گفتم که قیمتش زیاد نیس! فک کنم نفری یک و پانصد! نمدونم دقیق ولی خب قیمت مناسب میخواین استانبول چرا بحث نمیکنید؟ فک کنم از هر نظر عالی ِ

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

خب با نام ِ خدا هند گردی رو شروع می کنیم

فصل ِ 1 : موقعیت :

هند ، جمهوری هند ، در جنوب آسیا ، یک میلیارد و دویست و حدود ده میلیون نفر جمعیت داره و همونطور که می دونید پایتختش دهلی ِ نو ئــ ِ

هند روی ِ نقشه :

250px-India_%28orthographic_projection%29.svg.png

بزرگترین شهر ِ هند ، بمبئی ِ . توی ِ هند می تونید انگلیسی ، هندو و زبانهای ِ مختلف دیگه ای رو بشنوید و حرف بزنید ( ! )

ولی خ ُ انگلیسی به همه می تونید برسونید منظورتون ُ . همه انگلیسیشون فوله . ( نه که نمی دونستید : :D )

هند جمهوری ِ فدراله . همونطور که می دونید دیگه ، ینی ایالت ایالته که ایالتا فقط سیاست خارجی مشترک دارن :D

واحد پولشون روپیَس که هر چهل و خورده ای روپیه میشه یه دلار . پَ مَلومه انتخاب ِ خوبی داشتیم ، اینجا همچی ارزونه !

اینَم نقشه هند و وضع ِاین کشور بین ِ همسایه ها :

india_map.jpg

از جمله ایالتهای ِ هند می شه به هاریانا ، آندرا پرادِش و بیهار اشاره کرد .

تا فصل ِ بَعد ...! :D

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

فصل ِ دوم ، دیدنی های ِ تاریخی :

مقبره همایون
این عکس ِ همایون تمب یا مقبره ِ همایونه .دومین پادشاه امپراتوری مغولی هند .در منطقه نظام الدین ِ دهلی نو.قرن شانزدهم میلادی ساخته شده و یه باغ ایرانیه.گویا اون و همسرش مدتی به ایران میان و همسرش با استفاده از همین معماری ایرانی این مقبره رو برای شوهرش بنا می کنه یه سال بعد مرگش که هشت سال بعد تموم می شه.این مقبره کاشی کاری مختلط و ترکیب ِ پیچیده شاه نشینهای قوسی و گنبد های باریک داره که با سنگ ِ سرخ تزئین شده و شبیه ِ چارباغ ِ اصفهان ِ
xw74t8k1npu8weqqy0x.jpg

تاج محل
تاج محل نزدیکی ِ آگراست و 200 کیلومتری جنوب دهلی نو .که از عجایب هفت گانَم هس همونطور که می دونید و به دستور شاه جَهان به یادبود همسرش ممتاز محل ( اسم ُ! )در قرن هفدهم میلادی ساخته شده . معماری این ساختمونن مخلوطی از معماری اسلامی ، ایرانی و هندیه .از هزار و چهل و دوی ِ شمسی تا هزار و پنجاه و هفت شمسی ساختنش طول کشیده .

tt9okepn4rk3mem3ywu.jpg

معبد دربار صاحِب
معبد دربار صاحب ( ینی خانه ی خدا ) که بش معبد طلایی هم میگن و معبد اصلی پیروان آیین سیک ِ .این آرامگاه رو چهارمین پیشواشون گورو رام داس درست کرده . کتاب گورو کرانت صاحب که کتاب مقدس پیروان این آیینه همین جا نگهداری می شه که باعث شده برای پیروای این دین اینجا خیلی مهم باشه .و ششصد تا کاهنَم داره :D

wd2tqdiitrcsqdfty48n.jpg

دروازه هند
دروازه هند توی شهر بمبئی ِ که ساخته دست ِ انگلیسی هاس .در منطقه ی کُلابه ی شهر و در جنوب شهره و در نزدیک دریاس و 26 متر هم ارتفاعشه .اینو به مناسبت ملاقات و برای پذیرایی ! از شاه جرج پنجم و شهبانو مری ( هر دوتاشون انگلیسی بودنا ) از هند ساخته شده .در قرن 20میلادی هم تموم شده کارش .روش نام پادشاه ِ گریت بریتین ِ خودمون حک شده و تاریخ ورودش به بمبئی و انگلیسی ها از همین دروازه خاک هند رو ترک کردن .کنار هتل تاج محلم که هَس

djo2d0nsh0wlpgv2gilh.jpg

0g9egn0buy0fukyivck.jpg

ایندیا گیت یا دروازه هند ( این با اون فقط اسمش یکیه ها :D) :
42 متر ارتفاعشه .کار ِ دست ِ معمارای ِ گریت بریتین ِ خودمونه :D .در قرن بیستم هم ساخته شده .یادبوده 90 سرباز ِ هندیه که تو ارتش انگلیس بودن و مردن ( شهید شدن : دی ) که خب بیشترشون تو جنگ ِ جهانی اول ، جنگ سوم انگلیس و افغانستان مردن ( شهید شدن : دی ! )که اسمشونَم رو دیواره ها حک شده . اولای کارَم گویا مجسمه جرج پنجم زیر سایه بان دروازه هند بوده که بعد استقلال ِ هند برش داشتن ُ و یاد بودی از سرباز گمنام هندی تعویض شده که حالام بش میگَن " شعله جاویدان سرباز "

2yfpm70uutzqcnpo87b.jpg

درگاه حاجی علی
این حاجی علی گویا یکی از آدمای ِ بزرگ ِ آئین تصوف بوده که الان مقبرش مسجد و زیارتگاهه.تو آب دریاس و فقط یه راه ورودی داره که پیاده روئـ ِ و 3 مترَم عرض داره . در شمال ِ غربی بمبئی ِ

0qk5g7ub1s3x99it77sg.jpg

دریاچه دال
دریاچه دال در سرینگار که توی ِ کشمیر هنده . خانه های قایقی که بهشون قایق سرا هم میگن اینجا خیلی طرفدار داره .

pms14jv8x8oqbwjuxex3.jpg

سرای نور محل یا سرای مغولی
مسافرخانه ای توی ِ نورمحل نزدیک جالندر .که به دستور ِ نور جهان همسر جهانگیر شاه ساخته شده در قرن هفدهم .معماری شرقی هم داره .

gz0vj6qgnzk95kibwfsy.jpg

سیکندرا
سیکَندَرا یه شهرک ِ نزدیک ِ آگرا ، آرامگاه جلال الدین محمد اکبر که باز از پادشاه گورکانیان هند بوده اینجاس. و جالب این که با ماسه سنگ قرمز ساخته شده .که نقله به خاطر علاقه این آقا جلال الدین به این رنگ و سنگ و معماری زمانش بوده که ساختمونا رو

pd7j5007yhbq45qhxpn.jpg

قطب منار
قطب منار توی دهلی ِ 72.5 متر ارتفاعشه و بلندترین بنای آجری دنیاست .از مرمر و سنگهای سرخ ساخته شده و به دستور یکی از سلطانهای غوریان " معز الدین غوری " ساخته شده .از 1199 تا 1230 مشغول ساختش بودن .که توی 1368 میلادی باز رعد و برق آسیب زد بش که فیروز شاه و اسکندرلودی مرمتش کردن .به تقلید از منار جام افغانستان ساخته شده و 5 طبقَس هر طبقه هم تعدادی کتیبه داره و از آیات ِ قرآن و اسامی چند تا از پادشاها و امرا رو شامل می شه .معماری هندو – اسلامی داره. نزدیک ِ ایستگاه ِ مترو دهلی نو می تونین سراغشو بگیرین ، ینی سراغ چی ؛ می بینینش دیگه ( نمی بینین ؟! :D )

9nra7qakd9bz3f31e6pz.jpg

58xklkv6cadkay1k3r1.jpg

قلعه آگره ، قلعه سرخ ، لال قلعه یا حصار سرخ
در شهر آگرا ، در شمال ِ تاج محل . مال ِ سده ی 16 .از سنگ ماسه سرخ با دیوارای 5.2 کیلومتری .گویا شهر سلطنتی گورکانیان اینجا بوده .تعداد زیادی هم کاخ توشه که کاخ جهانگیر و خاص محل " که شاه جهانگیر ساخته " توشه .و دیوان و دومسجد داره . توصیه نویسنده اینه که اینو با قلعه سرخ دهلی ( پائین ِ )اشتباه نگیرین ( چقد شبیه همه اینا اسم ِ مکاناشونا ..)

s9lj7q0uf0w5q7qnl0tt.jpg

قلعه سرخ دهلی
دهلی ، لال به هندویی ( کلمه مناسبتری پیدا نکردم) ینی قرمز که واسه همین به اینجام باز لال قلعه میگن .شاه جهان که امپراتور گورکانی بوده دستور ساختش ُ داده وقتی پایتختشو از آگرا برده دهلی .نه سال ساختنش طول کشیده و در قرن هفدهم تموم شده .سال 1648 .در کنار ِ رود یاموناس . هشت ضلعیه و دیواراش از سنکهای قرمزه که طول5.2 کیلومتری و ارتفاع از 16 تا 33 متر متغیر داره .

4eqvy5h9hw4bdqcmmnrl.jpg

• لایک
امتیازات: nahid
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا