• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کتاب دیجیتالی

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
الا تو بسیاری از کشور های دنیا دیگه استفاده از کتاب کاغذی منسوخ شده واز کتاب دیجیتالی استفاده میشه .
نمونه ی بارز اون هم کیندل است که کاربر را قادر به خواندن کتاب بدون ورق زدن آن می‌کند.
552210_orig.jpg

شما کتاب کاغذی را ترجیح میدید یا دیجیتالی چرا؟

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : کتاب دیجیتالی

به نظرم هر کدوم یه مزایایی داره . مثلاً برای حمل کتاب ، توی بوک ریدرا میشه تعدادِ زیاد ای بوک ریخت در حالی که خیلی سبکه .

اما برای آدمایی مثلِ من که بیشتر تو خونه ن و خیلیَم نیاز به حملِ کتاب ندارن ، کتاب خونه بهتره ! :-?

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از نــرگـســـــ :
به نظرم هر کدوم یه مزایایی داره . مثلاً برای حمل کتاب ، توی بوک ریدرا میشه تعدادِ زیاد ای بوک ریخت در حالی که خیلی سبکه .

اما برای آدمایی مثلِ من که بیشتر تو خونه ن و خیلیَم نیاز به حملِ کتاب ندارن ، کتاب خونه بهتره ! :-?
به نظر من هرکسی با کتاب کاغذی بیشتر حال میکنه یه چیزه طبیعیه !
اما تکنولوژی داره پیشرفت میکنه و ما هم باید با تکنولوژی بریم جلو پس بهتره که از کتاب دیجیتالی استفاده کنیم !
من خودم تر جیح میدم که کتاب خونه داشته باشم !
چون هم همیشه وجود داره و هم یه ابهت خاصی داره ( بچه که بودم وقتی کتاب خونه بابام را میدیدم میرفتم تو کف !!!!!! )
پ.ن : یه مشکلی که تو این بحث هست اینه که تا حالا از کتاب دیجیتالی استفاده نکردیم :-"

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از سیاوش :
به نظر من هرکسی با کتاب کاغذی بیشتر حال میکنه یه چیزه طبیعیه !
اما تکنولوژی داره پیشرفت میکنه و ما هم باید با تکنولوژی بریم جلو پس بهتره که از کتاب دیجیتالی استفاده کنیم !
من خودم تر جیح میدم که کتاب خونه داشته باشم !
چون هم همیشه وجود داره و هم یه ابهت خاصی داره ( بچه که بودم وقتی کتاب خونه بابام را میدیدم میرفتم تو کف !!!!!! )
پ.ن : یه مشکلی که تو این بحث هست اینه که تا حالا از کتاب دیجیتالی استفاده نکردیم :-"
حرفِ من اینه که چرا هزینه کنم(هزینه شم زیاده !) برای گرفتنِ یه وسیله ی دیجیتالی که امکانِ هرجور خراب شدن و... هست و کلّ کتابام میتونه از بین بره ،

در حالی که اونقدا نیازی ندارم ! کتاب الکترونیکی برای کساییه که اهلِ کتابن ، و شبانه روز بیرون از خونه و دور از کتاب خونه ! پس مجبوورن کتاباشونُ تو یه وسیله ی

سبک تر با خودشون اینور اونور ببرن !

پ.ن: :)) :Dآره !

armita

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
‫علوم کامپیوتر‬‎

من کتاب دیجیتالی رو ترجیح می‌دم.
کتاب‌های کاغذی خیلی نیاز به مراقبت دارن و یک کتاب‌خونه‌ی خوب (هر چند خیلی باکلاسه :D) جای زیادی می‌گیره !
حمل و نقلشون هم سخت‌تره !
ولی خب کتاب‌های دیجیتالی این مشکلات رو ندارن تازه آدم می‌تونه سرچ هم بکنه در کتاب :D
خوبی کتاب‌های جدید اینه که قوانین کپی‌رایت و اینا خیلی خوب داره روشون اجرا می‌شه ! مثلا همین کتاب کیندل قابلیت قرض دادن داره که خیلی چیز جالبیه !

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

به نظر من مطالعه کاغذی بهتره!همش هم چیزای روانیه!یعنی وقتی شما دستتون رو بخاطر ورق زدن یا اسکرول کردن در متن روی تبلت یا گوشی یا بوک ریدر حرکت میدین،احساس خیلی خوبی به آدم دست نمیده!به همین خاطر هست که شرکتا در تلاشن تا به اضافه کردن یه سری امکانات به گجت هاشون،اون احساس خوب رو که موقع خوندن کتاب کاغذی داریم،بهمون القا کنن!مثلا همین که وقتی یه قسمت(یا یه باتن(دکمه)) رو فشار میدین،یه افکت(غالبا ویبره)ایجاد میکنه،همین خیلی بهتره نسبت به زمانی که هیچ اتفاقی نمیفته!
به هرحال من کتاب کاغذی رو ترجیح میدم... :D

mamalmln

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهر ری
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک

من کتاب دیجیتالی رو ترجیح می دم چون :
1:ارزان تر است
2:به محیط زیست آسیب کمتری می زنه
3: می تونم هر روز جدید ترین کتاب های دنیا رو با هزینه ی کمی در اختیار بگیرم(نه مفتی !)

mahdad

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید ستاری(یا بقولی "شهید هوابرد")

من ای بوک رو ترجیح می دم چون راحت تر -اورجینال تر-به روز تو و... هستند

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

بیشتر ای بوکا دزدی محسوب میشن چون نویسنده و نشر بابتش پولی نمیگیرن!

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از King Dain II :
بیشتر ای بوکا دزدی محسوب میشن چون نویسنده و نشر بابتش پولی نمیگیرن!
نه الان دیگه این طوری نیست !
شما باید برای خرید کتاب دیجیتالی هم پول بدی ! ( البته تو کشور ما که کپی رایت وجود نداره این طوری دزدی محسوب میشه )
یه خبر در باره ی کتاب دیجیتالی هری پاتر هست که :
در صورت موافقت "جی کی رولینگ" خالق هری پاتر با انتشار الکترونیکی کتاب های هری پاتر توسط آی‌پد و کیندل، او 100 میلیون پوند دريافت مي‌كند.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دیلی رکورد، کارشناسان صنعت نشر معتقدند در صورت انتشار الکترونیکی هری پاتر بازار کتاب‌های الکترونیکی دگرگون خواهد شد.
متخصصان معتقدند این حرکت می تواند به کلی دنیای الکترونیکی نشر را متحول کند و خوانندگان بسیاری را به سوی کیندل و آی پد بکشاند.

______________________----
به نظر خودمم اگه کتابای معروف و پر طرفدار نسخه ی ایبوک اون ها هم به فروش برسه فروش کتابای دیجیتالی خیلی خیلی پیشرفت میکنه .

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

کتاب دیجیتالی خوبه...
منکه هری پاتر 1 تا 7 رو با گوشیم خوندم...
ولی خریدن خ.د کتابو بیشتر دوس دارم...
اینجوری موندگارتره... :)

• شروع کننده موضوع

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

خبری که منتظرش بودیم اومد !

n00105445-b.jpg

سایت فروش کتاب آمازون دیروز پنج شنبه اعلام کرد آمار فروش کتاب های الکترونیک این سایت از فروش کتاب های با جلد سخت و نرم بیشتر شده است.
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از بوستون گلاب، این در حالی ست که از عمر کتاب های الکترونیک آمازون که توسط کتابخوان کیندل قابل استفاده هستند، تنها 4 سال می گذرد.

آمازون اعلام کرد از اول آوریل 2011 (12 فروردین) در برابر هر 100 کتاب کاغذی، 105 کتاب الکترونیک فروخته است. «جف بزوز» مدیرعامل آمازون اعلام کرد موفقیت کتاب های الکترونیک خیلی زودتر از آنچه انتظار می رفت حاصل شد.

او اعلام کرد به موفقیت کتاب های الکترونیک خیلی امیدوار بودیم اما هرگز تصور نمی کردیم این موفقیت به این سرعت حاصل شود. در حالی که آمازون از 15 سال پیش شروع به فروش کتاب کرده است، بخش کتاب های الکترونیک آن تنها 4 سال سابقه فعالیت دارد.

در این گزارش هرچند آماری برای فروش کتاب های الکترونیک در سال 2011 ارائه نشده اما آمده است که فروش کتاب های الکترونیک کیندل در سال 2011 حجمی 3 برابر این میزان در دوره مشابه سال پیش بوده است.

امکان استفاده از کتاب های الکترونیک به سرعت با توجه مردم روبه رو شده و کتابخانه های عمومی نیز امکان دسترسی به این کتاب ها را فراهم می کند..

این در حالی ست که کتابخوان های متفاوتی در بازار کتاب الکترونیک فعالیت می کنند و برخی از کتابخانه ها کتابخوان «نوک» را که از سوی انتشارات بارنز اند نوبل عرضه شده ارائه می کنند و برخی دیگر از کتابخوان سونی یا دیگر کتابخوان ها استفاده می کنند.

آمازون چندی پیش اعلام کرد اجازه داده است تا کتاب های الکتروینک آمازون در 11 هزار کتابخانه عمومی آمریکا به امانت داده شوند.

کتابخوان کیندل که به قیمت 114 دلار عرضه می شود، قابلیت استفاده از بیش از 950 هزار عنوان کتاب را فراهم می کند که از این میان بیشتر این کتاب ها به قیمت 99/9 دلار یا کمتر قابل خریدن هستند.

در همین حال آمازون بریتانیا نیز اعلام کرد از اول آوریل در برابر هر یک کتاب کاغذی که فروخته است 42/2 کتاب الکترونیکی کتابخوان کیندل را به فروش رسانده است. با توجه به این آمار می توان گفت فروش الکترونیکی کتاب سایت آمازون در بریتانیا بسیار بیشتر از آمریکا و تفریبا 5/2 برابر آن بوده است.

در بریتانیا بیش از 650 هزار عنوان کتاب به صورت الکترونیکی در دسترس علاقه مندان آن قرار دارد.

ImanHD

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شیخ انصاری
شهر
دزفول
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
نفت

حداقل تو ایران که قیمت ها حساب کتاب نداره دیجیتال به صرفه ترٍ [-(

ولی این وسایل(کیندل) که هنوز اینجا جا نیفتادن....اصن هست؟؟؟؟!

ولی واقعا کتاب های الکترونیکی عالین.....البته اگه تو آینده برای ناشر و نویسنده مشکل ساز نشه !
B-)

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از ImanHD :
حداقل تو ایران که قیمت ها حساب کتاب نداره دیجیتال به صرفه ترٍ [-(

ولی این وسایل(کیندل) که هنوز اینجا جا نیفتادن....اصن هست؟؟؟؟!

ولی واقعا کتاب های الکترونیکی عالین.....البته اگه تو آینده برای ناشر و نویسنده مشکل ساز نشه !
B-)
معلومه که کیندل هست و وجود داره... :|
واسه کتابا هم اگه ادم سر به راهی بشی،نسخه های الکترونیکی شون رو خریداری میکنی،اگه هم نباشی دیگه... :-"
از این نظر مشکلی نیست... :-??

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من خیلی کتاب تو گوشی میخونم!.....همون فرمت معروف جاوا! :D
ولی خوب امکان کوری هم در این مورد وجود داره که من هم دارم دچارش میشم! :D
ولی این کیندله خیلی بهتره به نظرم.....البته اگه زیادی بزرگ نباشه!.....چون اونطوری خطر شکستن اسکرینش هم هست!....
ولی خوب کتاب صفای دیگه ای داره!....
اصلا بوی صحافیه کتاب رو که میشنوم میرم تو فضا! :D

راستی قیمت کیندل هم حدودا 450 هزار تومان هست! :D
به نظرم همون جاوا رو بخونم و کتاب بخرم بهتر باشه! :))

Sh.Roshan

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
بابل
شهر
بابل

اگه امکان خرید کتاب های دیجیتال به صورت ساده و با قیمت معقول برام محیا بود، حتما کتاب های دیجیتال رو ترجیح می‌دادم.
اما افسوس...

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از Sh.Roshan :
اگه امکان خرید کتاب های دیجیتال به صورت ساده و با قیمت معقول برام محیا بود، حتما کتاب های دیجیتال رو ترجیح می‌دادم.
اما افسوس...

امکان خرید؟!؟!؟! :O
بابا دانلود کن حالشو ببر!......مفت و مجانی!

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از پسر خیابون پشتی :
امکان خرید؟!؟!؟! :O
بابا دانلود کن حالشو ببر!......مفت و مجانی!

جناب آقا تیزه اون کتاب یه نویسنده داره اون نویسنده بدبخت چند سال سر کتاب زحمت کشیده بعد با اقدام غیر اخلاقی (!) شما اون بیچاره چیزی نصیبش نمیشه به نظر شما درسته؟

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران

لذت کتاب کاغذی یک چیز دیگه است
اصلا با کتاب دیجیتال قابل مقایسه نیست
من هم کتاب تو گوشیم دارم ولی باز هم هیچ چیز جای کتاب دست گرفتن و ورق زدن اونو نمیگیره

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از King Dain II :
جناب آقا تیزه اون کتاب یه نویسنده داره اون نویسنده بدبخت چند سال سر کتاب زحمت کشیده بعد با اقدام غیر اخلاقی (!) شما اون بیچاره چیزی نصیبش نمیشه به نظر شما درسته؟

بابا بزرگ جون ( :D ) منم نمیگم این کار خوبه!.....ایشون گفتن:
به نقل از Sh.Roshan :
منم گفتم که کتابی رو که دانلود میکنی پول که بابتش نمیدی!!....
حرف من این بود!.....
منم میرم کتابا رو میخرم!.....اینقدری عقلم میرسه و میفهمم که چیکار کنم تا زحمات نویسنده ی اون کتاب از بین نره!....
اون منفی شما هم کار غیر اخلاقی ای (!) بود! :D
چون قضاوت نا به جا کردین درمورد من! :(

بالا