• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

office 2007 in linux! :D

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
سلام به همه ی دوستان خوبم تو سمپادیا.
همواره یکی از مشکلات جوانان جامعه در این دوره و زمونه این بوده که officeویندوز که انصافا از حق نگذریم چیز خوب و مفیدیست! رو نمی تونن تو لینوکس اجرا کنن.
خب امروز می خوام درباره حل این مشکل کمرشکن صحبت کنم.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب شما در ابتدا نیاز به ورژن 1.3 نرم افزار wine دارید. برای دوستانی که با wine اشنایی ندارن باید بگم که wine مانند یک emulator عمل می کنه و شما می تونید فایل های exe که مخصوص ویندوز هستن رو تحت لینوکس اجرا کنید. پس وقتی می بینید که دوستان تو لینوکس gta و pes و war craft و ... بازی می کنن تعجب نکنید! البته playonlinux هم چیز خوبیست منتها فکر کنم فقط برای بازی هاست. و از wine هم قویتره تو اجرای بازی! چون ماژول های مورد نیاز برای اجرای بازی رو اگه نداشت از اینترنت دانلود می کنه. بگذریم! .از بحث منحرف نشیم. خب الان ورژن wine روی اوبنتو ۱.۲ هست . مال من که اینطوره! . برای اینکه بتونید wine 1.3 رو نصب کنید ابتدا باید مخزن ppa رو اضافه کنید به repoهاتون :
کد:
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa
بعدش هم که بدیهیه :
کد:
sudo apt-get update
sudo apt-get install wine1.3

حالا می خوایم فایل setup.exr افیس رو تحت wine باز و نصب کنیم :
کد:
wine setup.exe

خب دوستان تبریک می گم! احتمالا افیس شما با موفقیت کامل نصب شد.! خب حالا برید یه چیزی مثل word یا ... باز کنید. اگه باز شد که تبریک می گم. چون همه چی حله.
اگه ارور داد. احتمالا باید به واین library اضافه کنید.
به منو application برید . بعدش گزینه ی wine و بعدش روی configure wine کلیک کنید. به تب libraries برید. در قسمت New override for library تایپ کنید "riched20.dll" و بعدش روی add کلیک کنید. وقتی اضافه شد روی edit کلیلک کنید و گزینه ی native(windows) رو انتخاب کنید.
البته اون طوری که من دستگیرم شده این library برای وقتیه که PowerPoint باز نشد! اگه بقیه باز نشدن یه سرچ تو اینترنت بزنید! احتمالا ارور نمی ده ولی خدا رو چه دیدید! شاید ارور داد! برای من که ارور نداد!

خب دوستان امیدوارم این پست براتون جالب و کاربردی بوده باشه و همچنین امیدوارم گامی برای جذب کردن شما به سمت سیستم عامل لینوکس برداشته باشم. کسی نمی گه فقط از لینوکس استفاده کنید. من می گم در کنار ویندوزتون لینوکس هم داشته باشید! من که کلا تو ویندوزم ماهی یه بار می رم! :D

منبع : فکر کنم webupd8 بود! :D

سروش ربیعی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اورمیه
شهر
اورمیه
دانشگاه
اورمیه
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر / نرم‌افزار
پاسخ : office 2007 in linux! :D

>:D<
و الته از حق هم نمی‌گذریم و کاملاً معتقدیم M$ Office چیز کاملاً بی‌خود و به‌درد نخوریه. من شخصاً از TeXLive و به ندرت از OpenOffice استفاده می‌کنم. اما MS حتا ارزش باز کردن هم نداره. فکر می‌کنم بهتر باشه به‌جای اینکه ویندوز رو ببریم به لینوکس به لینوکس عادت کنیم.. :D

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از سروش ربیعی :
>:D<
و الته از حق هم نمی‌گذریم و کاملاً معتقدیم M$ Office چیز کاملاً بی‌خود و به‌درد نخوریه. من شخصاً از TeXLive و به ندرت از OpenOffice استفاده می‌کنم. اما MS حتا ارزش باز کردن هم نداره. فکر می‌کنم بهتر باشه به‌جای اینکه ویندوز رو ببریم به لینوکس به لینوکس عادت کنیم.. :D

هر چه قدر هم مثبت نیگاه کنم OpenOffice حالا حالا ها به office ویندوز نمی رسه. درسته من خودم عاشق لینوکسم و همیشه تو لینوکسم و ... ولی باید بگم office ویندوز خیلی چیز مناسبی هست.

سروش ربیعی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اورمیه
شهر
اورمیه
دانشگاه
اورمیه
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر / نرم‌افزار

ولی باید بگم office ویندوز خیلی چیز مناسبی هست.
دلیل شما برای این حرف چیه؟ اصلاً تا به حال دیدید کسی از Office برای انجام یه کار درست و حسابی استفاده کنه؟ من که ندیدم. و همیشه از لاتک استفاده می‌کنم. موقعی هم که مجبورم از Office استفاده کنم احساس بدبختی می‌کنم! چون خروجی هیچ وقت اون طور که من میخوام نیست ... در ضمن شما در آفیس محکوم هستید که از یک روال خاص استفاده کنید و هیچ خلاقیتی هم نمی‌تونید به خرج بدید. امکاناتش هم که در حد سوسکه B-)

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

دوست عزیز من انواع کار ها رو می خواستم انجام بدم از طراحی مجله گرفته تا ساخت اسلاید های اموزشی. به عنوان کسی که هم office ویندوز هم office لینوکس هم و کلی نرم افزار دیگه استفاده کردم می گم که افیس ویندوز چیز واقعا خوبیه.
بحث داره منحرف می شه. اگه می خواین ادامه بدیم بیاین تو چت صحبت کنیم.
مرسی

بالا