• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تلویزیون یا سینما؟

• شروع کننده موضوع

mohammad137550

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید علامه حلی
شهر
اراک
مدال المپیاد
ان شالله بعدا
به نظر شما کدوماش؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم
پاسخ : تلویزیون یا سینما؟

با اجازه زننده تایپک، فرض میگیریم بحث تاپیک چیزایی مثل اینا که میگم باشه تا یکم هدفمند تر بشه :D ، به نظر شما کدومش؟ چرا؟ اصلا سینما، این ساختمونی که ساختن چه هدف هایی میتونه داشته باشه، الان چقدر هدف از سینما رفتن همونیه که از اول انتظار میرفت باشه؟ چه برتری ها و مزیت هایی نسبت به تلویزیون داره؟ چه بدی هایی داره؟ چه تاثیری داره روی جامعه؟ بخش مهمی از هنر و رسانه توی کشور ها / ایران هست؟ وضعیت کلیش چجوریه؟

خب نظر من: سینما یه جاییه واسه اینکه مردم بتونن دور هم جمع بشن، لحظه های خوبی داشته باشن، بتونن احساسشون، خنده، گریه، ناراحتیشون رو با یه سری آدم دیگه به اشتراک بذارن، لذت با هم خندیدن، با هم جیغ زدن، با هم ترسیدن،... رو تجربه کن، اصلا یه جایی باشه واسه تفریح، واسه اینکه دوستا یا خانواده ها واسه تنوع هم که شده از خونه پاشونو بذارن بیرون.
یعنی هدف از ساخته شدنش دور هم جمع شدن مردم بوده و اینکه یه فضای اجتماعی باشه. الان هم هدف تقریبا همینه، مردم دلشون میخواد دور همی خوش بگذرونن. :D

برتری هایی که نسبت به تلویزیون داره، به نظرم هموناییه که گفتم، اینکه با بقیه هستی، واکنس های اطرافیان رو میبینی، از منزوی شدن و یه گوشه تو خونه نشستن جلوگیری میکنه، بدی هایی که داره، خب آدم تو خونه خودش جلو تلویزیون لم میده، میخوابه، میشینه، هر جور میخواد، تو هر ساعتی از روز، با هر فاصله ای از صفحه، با هر اندازه صدایی که میخواد، تو سینما ممکنه جا گیرت نیاد، نفر جلوییت کله اش جلو چشمات باشه، بقلیات هی با هم حرف بزننو چیپس بخورن و بخندن و نذارن بفهمی فیلم چی شد، صدا کم باشه،...

تاثیری که روی جامعه داره، به نظر من هر چیزی که مردم رو به بهونه ای دور هم جمع کنه خوبه، این روزا مردم خیلی منزوی شدن، زندگی هر کس خلاصه میشه تو خودش، اصلا آدمای شهرش رو نمیبینه

توی ایران فکر نمیکنم بخش مهمی از هنر و رسانه باشه، با توجه به اینکه کیفیت فیلم ها اومده پایین، فیلم ای خوب خیلی کم پیش میاد اجازه اکران پیدا کنن، یه مشت فیلم مسخره همه اش رو پرده اس ==> وضعیت سینما به نظر من تو ایران خوب نیست،یه جورایی فقط واسه وقت تلف کردن و سرگرمی محض خوبه

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از پگاه :
خب نظر من: سینما یه جاییه واسه اینکه مردم بتونن دور هم جمع بشن، لحظه های خوبی داشته باشن، بتونن احساسشون، خنده، گریه، ناراحتیشون رو با یه سری آدم دیگه به اشتراک بذارن، لذت با هم خندیدن، با هم جیغ زدن، با هم ترسیدن،... رو تجربه کن، اصلا یه جایی باشه واسه تفریح، واسه اینکه دوستا یا خانواده ها واسه تنوع هم که شده از خونه پاشونو بذارن بیرون.
یعنی هدف از ساخته شدنش دور هم جمع شدن مردم بوده و اینکه یه فضای اجتماعی باشه. الان هم هدف تقریبا همینه، مردم دلشون میخواد دور همی خوش بگذرونن. :D

برتری هایی که نسبت به تلویزیون داره، به نظرم هموناییه که گفتم، اینکه با بقیه هستی، واکنس های اطرافیان رو میبینی، از منزوی شدن و یه گوشه تو خونه نشستن جلوگیری میکنه، بدی هایی که داره، خب آدم تو خونه خودش جلو تلویزیون لم میده، میخوابه، میشینه، هر جور میخواد، تو هر ساعتی از روز، با هر فاصله ای از صفحه، با هر اندازه صدایی که میخواد، تو سینما ممکنه جا گیرت نیاد، نفر جلوییت کله اش جلو چشمات باشه، بقلیات هی با هم حرف بزننو چیپس بخورن و بخندن و نذارن بفهمی فیلم چی شد، صدا کم باشه،...

تاثیری که روی جامعه داره، به نظر من هر چیزی که مردم رو به بهونه ای دور هم جمع کنه خوبه، این روزا مردم خیلی منزوی شدن، زندگی هر کس خلاصه میشه تو خودش، اصلا آدمای شهرش رو نمیبینه

توی ایران فکر نمیکنم بخش مهمی از هنر و رسانه باشه، با توجه به اینکه کیفیت فیلم ها اومده پایین، فیلم ای خوب خیلی کم پیش میاد اجازه اکران پیدا کنن، یه مشت فیلم مسخره همه اش رو پرده اس ==> وضعیت سینما به نظر من تو ایران خوب نیست،یه جورایی فقط واسه وقت تلف کردن و سرگرمی محض خوبه

مخالفم ! :)
مشکل همینه ! تفکر « اومدیم سینما تا خوش بگذرونیم » دقیقاً همون عاملیه که نمی ذاره شما با آرامش توی سینما به فیلمی که برای دیدنش پول دادی توجه کنی و تمام مدتی که داخل سینما هستی، ذهنت مشغول همون چند تا جوونی هست که ذرت هاشون رو توی صورت هم پرت می کنن و پوست چیپس رو مدام باز و بسته می کنن تا هر چه بهتر از توجه دیگران به فیلم جلوگیری کنند !!!!!
هیچ وقت نباید به قصد خوش گذرونی به سینما بریم ... چون شاید چیزی به غیر از یک لبخند ساده ( که البته ارزشمند هم هست ! )، با خودمون از سالن سینما بیرون نمی بریم !
اگر به قصد « با هم بودن » و همون لبخند » به سینما میریم، پس همون بهتر که دور سینما رو خط بکشین !
برای این اهداف،ترجیحاً یک فضای سبز و یک گاز پیکنیک مناسب ترن !
دنیای فیلم و سینما رو توی « خوش گذرونی » و « با هم بودن » خلاصه نکنید؛ سینما بیشتر از این حرفاست ... !

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از Kinder :
مخالفم ! :)
مشکل همینه ! تفکر « اومدیم سینما تا خوش بگذرونیم » دقیقاً همون عاملیه که نمی ذاره شما با آرامش توی سینما به فیلمی که برای دیدنش پول دادی توجه کنی و تمام مدتی که داخل سینما هستی، ذهنت مشغول همون چند تا جوونی هست که ذرت هاشون رو توی صورت هم پرت می کنن و پوست چیپس رو مدام باز و بسته می کنن تا هر چه بهتر از توجه دیگران به فیلم جلوگیری کنند !!!!!
هیچ وقت نباید به قصد خوش گذرونی به سینما بریم ... چون شاید چیزی به غیر از یک لبخند ساده ( که البته ارزشمند هم هست ! )، با خودمون از سالن سینما بیرون نمی بریم !
اگر به قصد « با هم بودن » و همون لبخند » به سینما میریم، پس همون بهتر که دور سینما رو خط بکشین !
برای این اهداف،ترجیحاً یک فضای سبز و یک گاز پیکنیک مناسب ترن !
دنیای فیلم و سینما رو توی « خوش گذرونی » و « با هم بودن » خلاصه نکنید؛ سینما بیشتر از این حرفاست ... !

خب هدف دیگه اش چی میتونه باشه؟ یه چیزی بگین که مختص سینما باشه

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از پگاه :
خب هدف دیگه اش چی میتونه باشه؟ یه چیزی بگین که مختص سینما باشه

ببین پگاه جان، در سطح جهانی، هدف از سینما رفتن 1 قِسم هست :

پر کردن وقت همراه با یک لذت سالم و ارزیابی حرفه ای یک اثر یا شخص

وقتی روی صندلی سینما های سه بُعدی آمریکا یا حتی تئاتر براد وی می شینی، می دونی که وقتی از سالن سینما خارج می شی، حداقل ذره ای دیدت نسبت به برخی مسائل عوض می شه !

ولی توی ایران، با توجه به اینکه نه کارگردان خوب، نه نویسنده ی درست و حسابی و نه بازیگر واقعی داریم، طبیعتاً هیچ هدف و معیاری برای سینما رفتن باقی نمی مونه !
وقتی بلانسبت شما، یک عده دختر احمق، فقط و فقط به عشق دیدن بازیگر لوسی مثل محمدرضا گلزار به سینما می رن، دیگه چه انتظاری می شه داشت ؟!! :-<

در مورد تلویزیون هم، من 2 سال هست که بجز برای فهمیدن اذان توی ماه رمضون تلویزیون ایران رو روشن نکردم !!!
از ماهواره هم به جز فیلم های سینمایی ای که GEM میذاره، پای فارسی 1 و این جور دری وری های بی معنی نمی شینم !!!!! :rolleyes:

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از Kinder :
ببین پگاه جان، در سطح جهانی، هدف از سینما رفتن 1 قِسم هست :

پر کردن وقت همراه با یک لذت سالم و ارزیابی حرفه ای یک اثر یا شخص

وقتی روی صندلی سینما های سه بُعدی آمریکا یا حتی تئاتر براد وی می شینی، می دونی که وقتی از سالن سینما خارج می شی، حداقل ذره ای دیدت نسبت به برخی مسائل عوض می شه !

ولی توی ایران، با توجه به اینکه نه کارگردان خوب، نه نویسنده ی درست و حسابی و نه بازیگر واقعی داریم، طبیعتاً هیچ هدف و معیاری برای سینما رفتن باقی نمی مونه !
وقتی بلانسبت شما، یک عده دختر احمق، فقط و فقط به عشق دیدن بازیگر لوسی مثل محمدرضا گلزار به سینما می رن، دیگه چه انتظاری می شه داشت ؟!! :-<

در مورد تلویزیون هم، من 2 سال هست که بجز برای فهمیدن اذان توی ماه رمضون تلویزیون ایران رو روشن نکردم !!!
از ماهواره هم به جز فیلم های سینمایی ای که GEM میذاره، پای فارسی 1 و این جور دری وری های بی معنی نمی شینم !!!!! :rolleyes:

خب! من هم همون مورد 1 شما رو گفتم! به جز سمت ارزیابی حرفه ایش، چون این کار رو با یه فیلمی که آدم تو تلیوزیون میبینه هم میتونه بکنه، خاص سینما نیست.
من دارم میگم هدف از سینما رفتن سرگرمیه + گذروندن وقت کنار یه سری آدم دیگه حالا تو ایران سرگرمیش ناسالمه، یه جای دیگه سالم!

به نقل از Kinder :
... !

هم اونی که تو ایرانه هم اونی که تو آمریکا یا هر جای دیگه اس هدف اش همینه! فقط تعریف خوش گذرونی واسه هر کی فرق میکنه

Kinder

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران/جامعه‌شناسی

به نقل از پگاه :
هم اونی که تو ایرانه هم اونی که تو آمریکا یا هر جای دیگه اس هدف اش همینه! فقط تعریف خوش گذرونی واسه هر کی فرق میکنه

خب شما اول خوش گذرونی رو تعریف کن، بعد مقایسه کن ! وگرنه در هر صورت هر دو جا « خوش گذرونی » هست !

خارج از ایران، خوشگذرونی یعنی کنار خانواده بودن، یعنی لذتی که زیر پوست حس می شه، یعنی تغییر عقاید هرچند بی اهمیت پس از یک تماشای غیر حرفه ای ...
ولی داخل ایران، از اونجائی که حداقل توی مشهد، سینما به هیچ عنوان یک محیط خانوادگی نیست و هر لحظه گل و گوهر از دهان جوانان گرامی خارج می شه، سرگرمی و « خوش گذرونی » در همون ذرت ها و پوست چیپس خلاصه می شه !!!!! :)

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

برا من خيل جذابيت نداره رفتن به سينما.
مگر اينكه خيلي فيلم خوبي باشه يا با يه اكيپ باحال برم.
مگر نه ترجيح ميدم از بيرون يه فيلم بگيرم خونه نگاه كنم.

بالا