• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آخرین وضعیت سمپادیا از نگاه آمار

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
من که حوصله بحث و بررسی نمودار ها رو ندارم. خودتون نگاه کنید دیگه. رکود این دوره از همه افت های تاریخ سمپادیا شدیدتره و نسبتا بی سابقه است.نباید شیبش تا آبان ادامه پیدا میکرده که کرده. البته تفکری هم هست که اعتقاد داره همچنان رکودی وجود نداره. شاید به پشوانه قاعده دو دوتا میشه ده تا الان رکودی در سمپادیا نیست. به هر حال کاربران دلسوز و منتقد و پیشنهاد دهنده و دوستان شریف و سمپادیای عزیز میتونن همفکری و چاره اندیشی کنند.

وضعیت ارسال ها:

رنگ بنفش مربوط به سمپادیاست. رنگ سفید رو هم نمیگم که زیاد غافلگیر نشید. خودتون میتونید تصور کنید دیگه.

9otdppcevzblktrd218f.jpg

شاخص مشارکت عمومی هم هست که البته در این رکود بررسی اش ارزشی نداره:

elauh5n7mfrqmq9jhml5.jpg

برخی انجمن ها رشد خوب و قابل توجهی داشتن. ولی بازم میگم این آمار مشارکت ویژگی داره اونم اینه که تو رکود زیاد بررسی اش نتیجه نمیده.

شخصا مشتاق انتشار این آمار مخصوصا اولی نبودم که بنا به خواست شخص مدیریت منتشر کردم.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی
پاسخ : آخرین وضعیت سمپادیا از نگاه آمار

فكر ميكنم دليلش تغيير ملاك هاي پيشرفت سايته

منظورم اينه ملاك اين نمودارا تعداد پسته ولي به گفته بعضي دوستان ملاك اصلي سطح كيفيه !

اگه ميخواين مقايسه درست باشه يا بايد معيار برتري درست بشه يا انجمنا رو بر اساس همون معياراي قديمي ( پر اسپمي ) اداره كنين !!

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

کیفیت هم شده بازیچه زبان عده ای که میخوان این رکود اساسی و بزرگ رو توجیه کنند. کدام کیفیت؟ چه کسی اینجا میخواد برای من کیفیت رو معنا کنه؟ نگاهی به پست های همین الان بندازید. مگر غیر از حرف بزن و سمپادیای فلان شهر و ایران گردی ترجیحا با سمپادیا و دعواهای انجمن پیشنهادات و یک سری مزخرفات دیگست؟ یک طوری از کیفیت حرف می زنند که هرکس ندونه فکر میکنه الان از این فروم ما پست ها و ارسال های گل و گوهر میباره. کدوم انجمن علمی فعال شده؟ کدوم ارسال علمی شما می بینید. کدوم محتوا؟ کدوم پست ارزشی؟ اونهایی که حرف از کیفیت میزنند نکنه میگن وقتی ما 40000 ارسال در ماه داشتیم سی هزارتاش اسپم بوده؟ کو این اسپم ها که الان نیست؟ کدوم گروه اسپم ها رو شما اون موقع می دیدید که الان نمی بینید. اون زمان خیلی دور نیست. همین مرداد و شهریور هست.

نمودار سفید مربوط به سمپادسیتیه. زمانی همین چند ماه پیش ما چهل هزار ارسال در ماه داشتیم و اونها دو سه هزار ارسال در ماه. امروز ما ده هزار ارسال در ماه داریم و اونها 28 هزار. امروز ما 300 ارسال در روز داریم و اونها 1300 ارسال. در عین حال اگر هر زمانی نگاهی به آخرین ارسال های هر دو انجمن بندازید می بینید که برخلاف تصور عده ای، آخرین ارسال های سیتی متنوع تر، پر محتواتر و با گوناگونی بالا و مناسبتری هستند.

نمیدونم تا کی میخوایم با خیال خام کیفیتی که همچنان وجود نداره و نیست، سر خودمون رو کلا بگذاریم و سرمون رو مثل کبک زیر برف کنیم. فقط میتونم بگم حیف! حیف سمپادیا و 6000 کاربرش!

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

خب این نمودار ها بر حسب چین؟؟ بر حسب تعداد ارسال ها اند دیگه؟؟ :-? قبلاً خیلی از ارسال ها اسپم بود و حالا با تدابیری که اندیشیده شدن, تعداد اسپم ها کمتر شدن=> تعداد پست ها هم کمتر شدن!!
ولی این نمیتونه رکود رو توجیح کنه, واقعاً سایت در سکوت مرگباری به سر میبره. :-ss

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از violet :
خب این نمودار ها بر حسب چین؟؟ بر حسب تعداد ارسال ها اند دیگه؟؟ :-? قبلاً خیلی از ارسال ها اسپم بود و حالا با تدابیری که اندیشیده شدن, تعداد اسپم ها کمتر شدن=> تعداد پست ها هم کمتر شدن!!
ولی این نمیتونه رکود رو توجیح کنه, واقعاً سایت در سکوت مرگباری به سر میبره. :-ss

اینقدر اسپم اسپم نگید. کدوم دسته از اسپم ها همین دوماه پیش یعنی شهریور وجود داشته که الان نیست؟ کدوم تدابیر؟ مگر اداره الان فروم با دوماه پیش فرقی کرده؟ هر اسپمی که دو سه ماه پیش بوده الانم هست. میتونم بگم که در این سقوط از روزی بیش از 1500 ارسال به روزی 200 یا 300 ارسال حتی 100 ارسال در روز هم مربوط به کاهش اسپم ها نمیشه. کاهش اسپم ها خیال ماست فقط.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

سعيد اسپما رو در نظر بگير
انجمن عكس ما اون زماني كه ميگي چطوري بود ؟؟ روزي چندتا تاپيك سه چهار صفحه اي ميشد ؟؟
گفت و شنود چي ؟؟ مگه زباله دوني فروم نبود ؟؟
اينا همه درست شدن كه من خودم خيييييلي مخالفم
به نظر من اينجا يه جاييه برا استراحت و فارغ شدن از درس نه درس و درس و درس
حالا يكم درس در كنار موضوعاي انجمن بد نيست لي نه ايني كه الان ساختين !

اين دوتا عكسو ببين مال همين الانه !!

qfl2jcojek8azjer31.bmp

pjuc9ln141utrb38qddx.bmp

ميبيني ؟؟؟

به نظرت ما اگه اين انجمنا رو داشتيم چي ميشد سايت ؟؟ نميتركيد ؟؟

فكر ميكنم بهتر بود مشخص ميكردي سقوط ما تو كدوم انجمنا بوده و سعود سيتي تو كدوم انجمنا
اينجوري بهتره !!

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

حالا رفتی یه موقع عکس انداختی که همش از این تفریحی هاست؟ :D من که معمولا شبا سر میزنم چند بار هم برای خودم حساب کردم که چند درصد پست های اون پایین تفریحی اند و همیشه تقریبا در یک سطح بودن البته تفریحی های سیتی متنوع تر بود. هرچند ما که نیومدیم تبلیغ سیتی. بخوام سیتی رو نقد کنم حرف واسه گفتن زیاده.

در مورد کپی ها گفتند. ببینید اساسا وقتی یک مقاله ای کپی و پیست میشه، یک موضوع جدید ایجاد میشه. یعنی هر پست حاوی مقالی کپی اصولا یک موضوع جدید هست. بالاترین نرخ ایجاد موضوع جدید در فروم ما حدود 58.7 هست مربوط به میانگین مرداد 89. خودتون بگید واقعا از 58 تا چند تاش میتونه کپی باشه؟ روزی 10 تا موضوع؟ نه 20. نه اصلا 30 تا. دیگه آخرش 40 تا. البته 40 که مسخره است همه میدونیم. ولی خب شما 40 تا از 1500 کم کن. ما روزی 40 تا از رکودمون رو می تونیم به حساب کپی پیست هایی بذاریم که الان نیست.

اما در مورد رشد انجمن ها در اون زمان و الان، در مورد اون زمان رو میتونم تقریبی در بیاریم. البته وقت میخواد و مطمئن نیستم که بشه یا نه. اما در مورد الان رو ده روز دیگه میذارم. یک مقایسه ای بکنیم بد نیست. کاملا مشخصه که خیلی از انجمن های غیر تفریحی فروم هم راکده الان. اینکه بحث نداره.

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

پستمو ویرایش کرده بودم!! :-w
خب تعداد ارسال ها خیلی کمتر شده و دلیل اون فقط فعالیت کم اعضا نیست!!

واقعاً به نظر شما اسپم ها کمتر نشدن؟؟ :-? به نظر من که پست های تشکر حداقل 1/4 تعداد پست های سایتو تشکیل میداد که با گذاشتن سیستم امتیاز دهی این پست ها حذف شدن. => تعداد پست ها هم کمتر شدن
قبلاً یا کپی پیست برخورد جدی نمیشد و خیلی تاپیک کپی پیست داشتیم, الان برخورد میشه و کپی پیست کمتر شده => تعداد پست ها کمتر شدن

و دلایل دیگه.

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از violet :
پستمو ویرایش کرده بودم!! :-w
خب تعداد ارسال ها خیلی کمتر شده و دلیل اون فقط فعالیت کم اعضا نیست!!

واقعاً به نظر شما اسپم ها کمتر نشدن؟؟ :-? به نظر من که پست های تشکر حداقل 1/4 تعداد پست های سایتو تشکیل میداد که با گذاشتن سیستم امتیاز دهی این پست ها حذف شدن. => تعداد پست ها هم کمتر شدن
قبلاً یا کپی پیست برخورد جدی نمیشد و خیلی تاپیک کپی پیست داشتیم, الان برخورد میشه و کپی پیست کمتر شده => تعداد پست ها کمتر شدن

و دلایل دیگه.

جواب قسمت دوم حرفت رو که به تفصیل دادم. کپی و پیست نمیتونه آمار روزی 1500 تا 1600 ارسال بسازه. حداکثر روزی 40 ارسال کپی و پیست بوده. که تازه همین قدر هم نبوده.

اما در مورد قسمت اول. باز یکی دیگه از تصورات اشتباه ما اینه که فکر میکنیم سیستم امتیاز دهی الان دوماهه که نصب شده. دقیقا زمانی که ما آمار نزدیک به 40.000 ارسال در ماه داشتیم هم سیستم امتیاز دهی وجود داشت. سیستم امتیاز دهی به هر پست در اواخر خرداد ماه 89 ایجاد شد. ما در مرداد و شهریور 89 در اوج بودیم. این جواب قسمت اول حرف شماست.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به جون خودم انجمن عكس ، ورزش و گفت و شنود به تنهايي فعاليت همه انجمنا رو به دوش ميكشيدن كه با قوانين جديد :
ديگه رو عكسا نميشه بحث ايجاد كرد و همش لايك يا ديسلايكه !
مطالبي كه به هيچ جاي فروم ربطي نداره نميره تو گفت و شنود چون قوانين اونجا هم عوض شده !
ورزش هم فري اسپم شده و نميذارن اسپم روش بمونه !

اين شيوه پاك كردن شديد اسپم ها اگه به قول سعيد كيفيت انجمن رو بالا نميبره پس به چه دردي ميخوره ؟؟؟
به نظر شما اسپم پاك كردن باعث كاربر زدگي نميشه ؟
كاربرا ميبينن اينجا نميتونن نفس بكشن ميرن سيتي !!!

سعيد من خيلي وقت بود كه ميخواستم از صفحه اول يتي و صفحه اول سمپايا عكس بگيرم مقايسه كنيم گفتم كار خوبي نيست اينجا هم همين الان گرفتم كه حالا شانسي يا غير شانسي اين در اومد ! :-"
چرا نميخواين قبول كنين پستاي سيتي يعني اسپم مگر اينكه خلافش ثابت بشه ؟؟؟

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

این سه تا انجمنی که شما میگی رو من تو آرشیوم یه آماری ازشون دارم. سر جمع میانگین شاید 12000 ارسال رو شامل میشدن. انجمن اعتقادی که بسیار فعال تر بود. انجمن تاریخ بسیار فعال بود تا قبل از معاون شدن من که از اون موقع دیگه رسیدگی خاصی بهش نمیکنم. انجمن های ادبی فعال تر بودند. انجمن سمپاد بسیار فعال تر بود. انجمن فراسرشت کمی افت کرده. انجمن های علمی اگر کمی فعالیت داشتن دیگه هیچ فعالیتی تقریبا ندارن. شما نگاهی به فیزیک و شیمی و ریاضی و اینا بندازید. کلا انجمن های فروم الان فعالیت زیادی ندارند مگر خلافش ثابت بشه.

اینی که میگی پستای سیتی همش اسپمه، اینطورام نیست. من همین دیشب نگاه کردم. دوشب قبل نگاه کردم. الان اینی که تو گذاشتی از بالا تا پایینش ماه 10 دقیقه هست. خب معلومه دوسه نفر پیدا شدن یه دفه پر کردن لیستو به طور اتفاقی. بله درصد اسپم ها اونجا بیشتره. ولی چون کلا تعداد ارسال ها بیشتره، با وجود کمتر بودن درصد پست های مفید، در مجموع پست های مفید هم بیشتر میشه.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

آمار سمپاديا هم توي 10 دقيقست ها !!! :-"

اما حرف من اين بود كه اگه اين شيوه اسپم زدايي تاثيري روي كيفيت نزاشته پس چرا ادامه پيدا ميكنه و ميشه عامل كاربر زدايي كه در نهايت باعث افت آمار سايت بشه ؟؟؟

*** از همه دوستان تقاضا دارم يه سر به سيتي بزنن همين الان
بدون استثنا همه ارسالاي اخيرشون كه در طول 30 دقيقه داده شدن اسپمه ، بدون استثنا !!!!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

در مورد علمی بودن سایت هم حق ندارید به این راحتی بگید که فقط بحث ها گل و بلبل داریم..مگه فقط بحث باید چیز خاصی باشه؟ تا حالا به انجمن المپیاد شیمی سر زدید؟ حرف غیر علمی یا تکراری داریم مگه؟ شده یه جا برای راهنمایی و دادن خبر های جدید..نگید کل سایت بی محتواست..حالا همین قسمتی هم که میگیم بازدید کم داره اما این مقتضای اونه..من که نمیتونم دست المپیادی هارو بگیرم بیارم تو فروم به زور..در ضمن طبیعیه که خواننده این مطالب کم باشن اما این از کیفیت پایین نیست..
در ضمن 6000 تا کاربر معلومه که الان هیچ کدوم تقریبا نیستن..کاربرای فعال شاید 30 درصد هم نیستن..دوستای من یه عده جون سایت خیلی ساکته دیگه نمیان..

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از Happiest chemist :
در مورد علمی بودن سایت هم حق ندارید به این راحتی بگید که فقط بحث ها گل و بلبل داریم..مگه فقط بحث باید چیز خاصی باشه؟ تا حالا به انجمن المپیاد شیمی سر زدید؟ حرف غیر علمی یا تکراری داریم مگه؟ شده یه جا برای راهنمایی و دادن خبر های جدید..نگید کل سایت بی محتواست..حالا همین قسمتی هم که میگیم بازدید کم داره اما این مقتضای اونه..من که نمیتونم دست المپیادی هارو بگیرم بیارم تو فروم به زور..در ضمن طبیعیه که خواننده این مطالب کم باشن اما این از کیفیت پایین نیست..
در ضمن 6000 تا کاربر معلومه که الان هیچ کدوم تقریبا نیستن..کاربرای فعال شاید 30 درصد هم نیستن..دوستای من یه عده جون سایت خیلی ساکته دیگه نمیان..

انجمن های علمی و خصوصا المپیاد، هیچ وقت پر رونق نبودن. بنابراین اگر همین الان انجمن المپیاد شیمی یا هر المپاد دیگه ای همینطوری که شما میگی هست خیلی هم خوبه. ما توقع نداریم که مثلا انجمن المپیاد شیمی بشه پر رونق ترین انجمن فروم. هیچ وقت نبوده. اگر الان کمی رونق داشته باشه یعنی خیلی خوبه. ولی خیلی انجمن ها رونق داشتن که الان ندارن. بحث در مورد اونهاست. وگرنه مگر ما چند عضو المپیادی داریم که بخوایم توقع داشته باشیم که انجمن های المپیاد پر رونق باشن. در هر صورت اگر شما در انجمن تون اینطور مدیریت میکنید قابل تقدیره.

آمار سمپاديا هم توي 10 دقيقست ها !!! سوت

اما حرف من اين بود كه اگه اين شيوه اسپم زدايي تاثيري روي كيفيت نزاشته پس چرا ادامه پيدا ميكنه و ميشه عامل كاربر زدايي كه در نهايت باعث افت آمار سايت بشه ؟؟؟

*** از همه دوستان تقاضا دارم يه سر به سيتي بزنن همين الان
بدون استثنا همه ارسالاي اخيرشون كه در طول 30 دقيقه داده شدن اسپمه ، بدون استثنا !!!!

ببین بحث داره یه جوری پیش میره که من کم کم دارم در موضع دفاع از سیتی قرار میگیرم. و این برای من یعنی یکی از منفور ترین کارهای ممکن. ولی کلا میگم ما از صبح تا نزدیکی های ساعت 3 84 ارسال داشتیم. این یعنی اینکه بعضی وقت ها اون لیست پایین در طول چند ساعت پر میشه و بعضی وقتها هم در طول چند دقیقه و یا ثانیه.
قصد دفاع از سیتی رو که ندارم. گفتم چند شب نگاه به لیست آخرش انداختم دیدم همش اسپم نیست و بحث های متنوع زیادی توش هست. حالا یک وقتی هم من عکس میگیرم با پیغام خصوصی برات میفرستم که تبلیغش هم نشه. مثلا یک روش سنجش اینه که شما در یک ساعت پیک مثل مثلا 8 شب یا 10 شب آخرین ارسال های انجمن رو باز کنی و طی یک ساعت تعداد ارسال های غیر اسپم و محتوا دار رو بشمری ببینی کدوم بیشتره.

****درضمن من از نگاه یک مهمان به لیست آخر سیتی نگاه میکنم که خیلی از انجمن های اسپم دونیش از نگاه من دوره. بنابراین من کمتر اسپم می بینم. این خودش یکی از دلایل اختلاف ماست. :D البته برای شرایط یکسان باید هم به سمپادیا و هم به سیتی از نگاه یک مهمان نگاه کرد.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

سعيد چرا فقط جمله اولمو ميخوني ؟؟؟ :((
جمله هاي بعديمو بخون ديگه !! هيچ ربطي هم به سيتي نداره !!!

به نقل از !.!.! :
اين شيوه پاك كردن شديد اسپم ها اگه به قول سعيد كيفيت انجمن رو بالا نميبره پس به چه دردي ميخوره ؟؟؟
به نظر شما اسپم پاك كردن باعث كاربر زدگي نميشه ؟
كاربرا ميبينن اينجا نميتونن نفس بكشن ميرن سيتي !!!

به نقل از !.!.! :

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

مرسی راست میگید..اما من مدیر انجمن نیستم..فقط به عنوان یک عضو مدالی به مدیریت کمک میکنم

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از !.!.! :
سعيد چرا فقط جمله اولمو ميخوني ؟؟؟ :((
جمله هاي بعديمو بخون ديگه !! هيچ ربطي هم به سيتي نداره !!!

این رو که جوابشو من نباید بدم. اونایی که طراحان این سیستم بودن باید جواب بدن. من خودم همیشه موافق محیط های نسبتا شاد و جذاب بودم. البته نه به اون مفهومی که قبلا بود. به یک شکلی که در کنار ارسال های پر محتوا یک توازنی هم داشته باشه. به علاوه اینکه دیگه خیلی هم مسخره نباشه. طی یک سری تصمیمات نا مشخص انجمن گفت و گوی آزاد به مرور به گفت و شنود اجتماعی تبدیل شد و الانم که با این اسم هست ولی محتواش جامعه شناسیه. انجمن ورزش که مگر ال کلاسیکویی باشه کمی فعال بشه وگرنه چیزی نیست. شناخت و صندلی داغ ها هم که عملا ساکنن.

انجمن های علمی هم که صحبت نکنیم بهتره. به کسانی که زحمت میکشن برنخوره. اکثرشون بود و نبودشون در فروم محسوس نیست به خاطر اینکه اصولا ارسالی نمیشه در اونها. کلا من نمیدونم ما چه کار کردم که ریشه بحث های فان و غیر فان و اسپم و کپی و علمی و محتوایی و کلا همه چیز رو خشکوندیم. :D

این نشون میده که اگر بحث های جدی هم شدن چندان ارادی هم نبودن. کلا بحثی دیگه صورت نمیگیره زیاد.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ببين براي مثال ميگم
قبلا تو انجمن عكس درباره يه عكس شروع به صحبت ميشد و اون صحبتا تو صفحه دوم سوم تبذيل ميشد به يه بحث مهم اجتماعي !
فكر ميكنم اگه سايت برگرده به شيوه قبلي و همون شيوه قبلي رو كنترل كنن بهتر بشه وضع آمارمون !

• شروع کننده موضوع

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

یک عده ای میگن این افت برای شورع مدارس یا امتحانات و اینها طبیعیه. ولی نکته خیلی مهم و جالب اینه که تعداد افراد آنلاین درروز سمپادیا در حال حاضر اصلا کم نشده و حتی بیشتر هم شده و ما الان در روز اوج حضورمون از 400 هم بیشتره در زمان های پیک هم حتی بیشتر از 300 یا 350 کاربر حاضر داریم. همین آمار در سیتی در بیشترین حالت در روز به 200 هم نمیرسه و در حالت پیک شاید از 100 هم کمتر باشه. این نشون میده که ما کاربران آنلاینمون کم نشدن و حتی بیشتر هم شدن. ولی کاربران رغبتی به فعالیت ندارند و ارسال ها هم کم شده. از دلایل خیلی مهمش عدم نظم انجمن ها، عدم مدیریت مناسب انجمن ها، عدم وجود موضوعات مناسب برای بحثه.

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

خب مشكل همينه
من خودم روزي 2-3 ساعت ( خيلي بيشتر :D ) اينجام ولي نميدونم چيكار كنم !!! انرژيمك زخيره ميشه يهو گلوله اعتراض ميشه ميزنه بيرون
آخه يكم جاي تفريح باشه
فقط يكم :D

بالا