• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دارن شان

• شروع کننده موضوع sona
  • تاریخ شروع

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران.
شهر
تهران.
مدال المپیاد
مدال طلای دورۀ بیست و شش المپیاد ادبی.
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی/ادبیات فرانسه
پاسخ : درن شان

به نقل از سیاوش :
خوب بچه ها یه حریف جدید اومد وسط ! :D
ولی قبلش یه سوال دارم ازتون: الان دارین دارن شان را با رولینگ مقایسه میکنید یا اشباح را با هری پاتر؟
1- جذابیت هری پاتر به نظر من از دارن شان بیشتره و شبی که کتاب انگلیسی هار پاتر 7 تو ایران پخش مید نصفه بیشترشون آدم بزرگ بودن (; البته به نظرم جذابیت برای بزرگسالان اصلا ملاک خوبی برای مقایسه نیست! چون هر کسی یه سلیقه ای داره ( به هر حال تو این بخش که هری پاتر اصلا کم نمیاره و بهترم هست)

2- از نظر پایان حرفتون را قبول دارم و به نظرم هری پاتر بهترم میتونست تموم شه ولی منظورم این نیست که پایان دارن شان خوبه!!!!!!!!!!!!!!
هندی ترین پایان کتاب که 100 درصد به دموناتا تعلق میگیره! :)) اما حماسه از هری بهتره قبول (;( ولی به رولینگ گفته بودن اگه هری بمیره تو روحیه بچه ها میخوره! :D برا همین پایانش بچه گانه شد)

3- فکر کنم این دیگه ئاقعا غیر قابل قبوله!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-w
نویسنده ای که ماهی یه کتاب میده بیرون و اصلا کتاباش ارزش ادبی ندارن و جز هیجان چیز دیگه ای نداره برا پول مینویسه یا اون کسی که میاد یه کتاب(بیدل نقال) مینویسه و تمام در آمد حاصل از اونو به فقیرا کمک میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و اون کتاب هایی هم که شما دارین میگین اصلا برای پول نوشته نشدن !

4-من منظورتون را کامل نفهمیدم اگه میشه یه 2تا مثل بزنین و بیشتر توضیح بدین ممنون میشم (;

5-اما اشکال 5متون به نظرم بی معناست!
دنیای این دو نویسنده با هم فرق داره و دنیای هری طوریه که باید خیلی از داستان را در مدرسه باشه که اونجا توانایی جادوگری داره ولی طبق قوانین که خود رولینگ تو کتاب میگه این جادو در خانه ی مشنگ ها ممنوعه و وقتی هری به خانه خالش میره یه پسر نو جوونه !(به نظرم من این یکی از خوبی های کتابه که باعث تنوع هم میسه (; )
اما باز هم در مورده همین اشکالی که میگید تو کتاب دموناتا هم از جلد 6 به بعد گروبز جز کشتن هیولاها کار دیگه ای نمی کنه پس این اشکال به خوده دارن هم بر میگرده! (;

حریف ؟! :-?
هر 2 ! :D

1- تبلیغاتی که برای هری پاتر میشه ، 10 درصدش شاید واسه درن شان میشه . درن شان طرفداران محدودی داره اما این طرفداران کم ، واقعا طرفدارن . درن اگه بیشتر شناخته بشه ، از هری بیشتر طرفدار خواهد داشت اما متاسفانه ، دیموناتا از هری پاتر پایین تر بود و بدلیل همون خشونت بیش از جد که از دست درن در رفته بود . جذابیت هری بیشتر بود درست اما واسه حواننده های محدودی اینجوری بود . یه موضوعی هم که هست اینه که مردم وقتی یه چیزی میاد رو بورس ، مثلا کتاب ، واسه اینکه کتابخون نشون بدن خودشونو ، کتاب روی بورس رو میخرن . مثالش پائولو کوئلیو یا کتاب راز .

2- من دیموناتا رو تا آخر نخوندم و روی بحثم سر حماسه و هریه :D . اما همین که به رولینگ گفته بودن ، یه جور سفارشه ، نیس ؟!

3 - نه اینکه فقط واسه پول اما شروعش واسه پول بوده . کتابای درن ، شعر و اثر ادبی نیستن که بخواین ارزش ادبی شو بسنجین . هیجان ، گاهی خشونت و گاهی غلیان احساسات ، مایه بالا رفتن ارزش کار درنه . هری پاتر ملایم تره ولی میتونست ملایمتشو کنترل کنه ولی همونجوری که درن تو دیموناتا نتونست :-ss خشونت رو کنترل کنه ، رولینگ کلا زد تو تیپ و تاپ هیجان و دورشو خط کشید و هی ملایم شد تا جایی که جذابیتشم از دست داد (:|

4- باور کنین حضور ذهن ندارم و کتابام هم دست بچه هاس . اما خوب خودتون که تو درن شان فنز هستید ، به تاپیک های قدیمی رجوع کنین منظورمو درمیابین :D

5 - نه نه . منظورمو از جادوگرو آدم معمولی اشتباه فهمیدین . هری گاهی میشه یه آدم خارق العاده با تجربیات خفن که از دامبلدور میزنه بالا و گاهی جادوگری که وینگاردیوم لویوسا رو یادش میره . گاهی برای هر اتفاقی طلسمی تو آستین رداش داره ??? و گاهی میشه که حتی خلع سلاح رو هم فراموش میکنه O0 . شخصیت هری از دست رولینگ هی در میره !
موضوع دیگه شخصیت های فرعی زیاده . خیلی از این شخصیت ها اگه حذف بشن به ساختار لطمه نمیزنن . یجوریه که رولینگ فقط خواسته هاگوارتو پر کنه در حالی که خیلی از این شخصیتا میتونستن نقش موثر تری رو در کتاب بازی کنن .تعداد این شخصیت ها در حماسه ، واقعا کمتره و حتی گاهی در بعضی لوکیشن ها به -0- میرسه !
من گفتم بحثم روی حماسه س و هیچ دفاعی از دیموناتا بخصوص از دیو همخون به بعد ندارم :)

شما تو DSF از کی عضوی ؟!

جناب KINDER و همه کسایی که رو اسم درن مشکل دارن . تقریبا کسایی که مکالمه زبانشون خوبه میتونن اثبات کنن . یه را دیگشم اینه . برین تو Text to Speech (Start Menu\Programs\Accessories ) و بزنین : Darren Shan و اون موقع میشنوین که یه چیزی بین " ِ " و " َ " میگه !

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از ستایش !! :

1- تبلیغاتی که برای هری پاتر میشه ، 10 درصدش شاید واسه درن شان میشه . درن شان طرفداران محدودی داره اما این طرفداران کم ، واقعا طرفدارن . درن اگه بیشتر شناخته بشه ، از هری بیشتر طرفدار خواهد داشت اما متاسفانه ، دیموناتا از هری پاتر پایین تر بود و بدلیل همون خشونت بیش از جد که از دست درن در رفته بود . جذابیت هری بیشتر بود درست اما واسه حواننده های محدودی اینجوری بود . یه موضوعی هم که هست اینه که مردم وقتی یه چیزی میاد رو بورس ، مثلا کتاب ، واسه اینکه کتابخون نشون بدن خودشونو ، کتاب روی بورس رو میخرن . مثالش پائولو کوئلیو یا کتاب راز .

2- من دیموناتا رو تا آخر نخوندم و روی بحثم سر حماسه و هریه :D . اما همین که به رولینگ گفته بودن ، یه جور سفارشه ، نیس ؟!

3 - نه اینکه فقط واسه پول اما شروعش واسه پول بوده . کتابای درن ، شعر و اثر ادبی نیستن که بخواین ارزش ادبی شو بسنجین . هیجان ، گاهی خشونت و گاهی غلیان احساسات ، مایه بالا رفتن ارزش کار درنه . هری پاتر ملایم تره ولی میتونست ملایمتشو کنترل کنه ولی همونجوری که درن تو دیموناتا نتونست :-ss خشونت رو کنترل کنه ، رولینگ کلا زد تو تیپ و تاپ هیجان و دورشو خط کشید و هی ملایم شد تا جایی که جذابیتشم از دست داد (:|

4- باور کنین حضور ذهن ندارم و کتابام هم دست بچه هاس . اما خوب خودتون که تو درن شان فنز هستید ، به تاپیک های قدیمی رجوع کنین منظورمو درمیابین :D

5 - نه نه . منظورمو از جادوگرو آدم معمولی اشتباه فهمیدین . هری گاهی میشه یه آدم خارق العاده با تجربیات خفن که از دامبلدور میزنه بالا و گاهی جادوگری که وینگاردیوم لویوسا رو یادش میره . گاهی برای هر اتفاقی طلسمی تو آستین رداش داره ??? و گاهی میشه که حتی خلع سلاح رو هم فراموش میکنه O0 . شخصیت هری از دست رولینگ هی در میره !
موضوع دیگه شخصیت های فرعی زیاده . خیلی از این شخصیت ها اگه حذف بشن به ساختار لطمه نمیزنن . یجوریه که رولینگ فقط خواسته هاگوارتو پر کنه در حالی که خیلی از این شخصیتا میتونستن نقش موثر تری رو در کتاب بازی کنن .تعداد این شخصیت ها در حماسه ، واقعا کمتره و حتی گاهی در بعضی لوکیشن ها به -0- میرسه !
من گفتم بحثم روی حماسه س و هیچ دفاعی از دیموناتا بخصوص از دیو همخون به بعد ندارم :)

شما تو DSF از کی عضوی ؟!

جناب KINDER و همه کسایی که رو اسم درن مشکل دارن . تقریبا کسایی که مکالمه زبانشون خوبه میتونن اثبات کنن . یه را دیگشم اینه . برین تو Text to Speech (Start Menu\Programs\Accessories ) و بزنین : Darren Shan و اون موقع میشنوین که یه چیزی بین " ِ " و " َ " میگه !
حریف نه یه کسی که قشنگ میشینه نقد میکنه :D
خوب میشه حریف دیگه :D
اگه میخواین رولینگ را با درن شان مقایسه منید باید از دموناتا و بیدل هم استفاده کنیم چون به هر حال جز اثرات این نویسنده ها هستن (;
1- از تبلیغات صحبت میکنین این که دیگه تقصیر من نیست که تبلیغات هری پاتر از دارن شان بهتره :D اما در مورد اینکه طرفدارای دارن شان اگه اندازه هری پاتر براش تبلیغ کنی از طرفدارای رولینگ بیشتر میشن را شک دارم با اون کتاب افتضاحش به نامه دموناتا :D اما در مورد اینکه مردم برای این که خودشونو کتاب خون نشون بدن میرن کتاب میخرن درسته و به نظرم جذابیت برای بزرگتر ها اصلا ملاک خوبی نیست (;( ولی حتی تو این ملاک بازم هری کم نمیاره)

2-واقعا دموناتا را نخوندی :)) :D خوب کاری کردی منم اگه میفهمیدم این طوریه اصلا سراغش نمی رفتم . اما در مورد سفارش به نظرم درسته و بش سفارش کردن که هری زنده بمونه ولی اگه هری میمرد تا یه سال بچه ها مردم دپ بودن :D ولی بازم میگم اگه میخواست هری پاتر را زنده نگه داره روش بهتری بود وپایان هری پاتر یه ضعفه براش (;

3-شروعش واسه پوله یه چیزه مسلمه چون اولش وضیعت مالیش بد بوده و این راه درآمدش بوده و به نظرم اصلا یک عیب نیست!
اما خشونت همین خشونتی که میگکین ارزش کار درن را بالا برده! و کتاب دموناتا باعث چرت شدن کار میشه! :)
اما در مورد ملایمت میشه یه مثال بزنین که کتاب هری پاتر ملایم بشه؟ وکجا جذابیتشو از دست داد؟
کتاب هری پاتر هر چی که بیشتر جلو رفت هیجانش بیشتر شد البته یه دلیلی که همه ی ما میگیم هیجان هری پاتر کمه اینه که قبل از اینکه جلد 7 را بخونیم میدونستیم هری زنده میمونه
حالا شما جلد 7 را بدون اینکه بدونین هری میمیره یا زنده میمونه در نظر بگیرین (;
مطمئنن دیگه کسی نمیگه هری جذابیت کمی داره :)
4- شخصیت پردازی هری خیلی هم بد نیست وآدم با همه ی کارکتر ها رابطه بر قرار میکنه ( هر وقت کتاب اومد دستتون مثال بزنین ;))

5-والا خودتون نوشتین دنیای واقعی و تخیلی :D
یه سوال : کجا وین گاردیوم له ویوسا را یادش میره؟ :D
اما اگه این اتفاق تو کتاب های اول باشه طبیعیه چون هنوز یه جادوگر ماهر نشده اما من که 4 جلد آخر را خوندم دیدم دیگه هیچ وقت این قدر خنگ نمی شه!
اما خود نوسنده از زبان ولدمورت :-ss :D میگه که همه ی موفقیت های هری پاتر به خاطر این بوده که کسی کمکش کرده یا خودشو فدای اون کرده!

6- شخصیت های فرعی هری پاتر از حماسه بیشترن چون دنیایی که هری درش زندگی میکنه و کتاب درش اتفاق میفته بزرگتره!!!!

اما ایم که این شخصیت ها میتونستن تاثیر گزار باشن به نظرم تعدادیشون تو جنگ هاگوارتز تاثیر زیادی دارن و وقتی آدم اسم هاشونو به یاد میاره یه حسه خاصی بش دست میده (;

من تو DFS از اون موقع که قالبش خردلی بود میومدم ولی به دلیل درس اصلا تو فرومش بحث نمی کردم و فقط بحثا را میخوندم (;

اما عیب بزرگی که درن شان داره تو هیچ کدوم از کتاباش چیزی به نام عشق وجود نداره! :)
یه بارم اومد تو دیوه هم خون عشقو وارد کنه که گند زد :-& :-& :-&
اما عشق چیزیه که اساس هری پاتره (;

• لایک
امتیازات: N.M

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نقل از ستایش !! :

شما تو DSF از کی عضوی ؟!

گل گفتي البته چون هري فيلمشم :-& خيلي طرفدار داره اينقدر فروش دارشته چون همه الان خوندنش و بيشتر كسايي كه اهل كتاب خوندن هستن يا نيستن خوندنش و جمعيت اشباع شدن
ولي دارن شان هنوزم كه هنوزه فروش داره فروششم خيلي بالاست
به نقل از سیاوش :
حریف نه یه کسی که قشنگ میشینه نقد میکنه :D
خوب میشه حریف دیگه :D
اگه میخواین رولینگ را با درن شان مقایسه منید باید از دموناتا و بیدل هم استفاده کنیم چون به هر حال جز اثرات این نویسنده ها هستن (;
1- از تبلیغات صحبت میکنین این که دیگه تقصیر من نیست که تبلیغات هری پاتر از دارن شان بهتره :D اما در مورد اینکه طرفدارای دارن شان اگه اندازه هری پاتر براش تبلیغ کنی از طرفدارای رولینگ بیشتر میشن را شک دارم با اون کتاب افتضاحش به نامه دموناتا :D اما در مورد اینکه مردم برای این که خودشونو کتاب خون نشون بدن میرن کتاب میخرن درسته و به نظرم جذابیت برای بزرگتر ها اصلا ملاک خوبی نیست (;( ولی حتی تو این ملاک بازم هری کم نمیاره)

2-واقعا دموناتا را نخوندی :)) :D خوب کاری کردی منم اگه میفهمیدم این طوریه اصلا سراغش نمی رفتم . اما در مورد سفارش به نظرم درسته و بش سفارش کردن که هری زنده بمونه ولی اگه هری میمرد تا یه سال بچه ها مردم دپ بودن :D ولی بازم میگم اگه میخواست هری پاتر را زنده نگه داره روش بهتری بود وپایان هری پاتر یه ضعفه براش (;

3-شروعش واسه پوله یه چیزه مسلمه چون اولش وضیعت مالیش بد بوده و این راه درآمدش بوده و به نظرم اصلا یک عیب نیست!
اما خشونت همین خشونتی که میگکین ارزش کار درن را بالا برده! و کتاب دموناتا باعث چرت شدن کار میشه! :)
اما در مورد ملایمت میشه یه مثال بزنین که کتاب هری پاتر ملایم بشه؟ وکجا جذابیتشو از دست داد؟
کتاب هری پاتر هر چی که بیشتر جلو رفت هیجانش بیشتر شد البته یه دلیلی که همه ی ما میگیم هیجان هری پاتر کمه اینه که قبل از اینکه جلد 7 را بخونیم میدونستیم هری زنده میمونه
حالا شما جلد 7 را بدون اینکه بدونین هری میمیره یا زنده میمونه در نظر بگیرین (;
مطمئنن دیگه کسی نمیگه هری جذابیت کمی داره :)
4- شخصیت پردازی هری خیلی هم بد نیست وآدم با همه ی کارکتر ها رابطه بر قرار میکنه ( هر وقت کتاب اومد دستتون مثال بزنین ;))

5-والا خودتون نوشتین دنیای واقعی و تخیلی :D
یه سوال : کجا وین گاردیوم له ویوسا را یادش میره؟ :D
اما اگه این اتفاق تو کتاب های اول باشه طبیعیه چون هنوز یه جادوگر ماهر نشده اما من که 4 جلد آخر را خوندم دیدم دیگه هیچ وقت این قدر خنگ نمی شه!
اما خود نوسنده از زبان ولدمورت :-ss :D میگه که همه ی موفقیت های هری پاتر به خاطر این بوده که کسی کمکش کرده یا خودشو فدای اون کرده!

6- شخصیت های فرعی هری پاتر از حماسه بیشترن چون دنیایی که هری درش زندگی میکنه و کتاب درش اتفاق میفته بزرگتره!!!!

اما ایم که این شخصیت ها میتونستن تاثیر گزار باشن به نظرم تعدادیشون تو جنگ هاگوارتز تاثیر زیادی دارن و وقتی آدم اسم هاشونو به یاد میاره یه حسه خاصی بش دست میده (;

من تو DFS از اون موقع که قالبش خردلی بود میومدم ولی به دلیل درس اصلا تو فرومش بحث نمی کردم و فقط بحثا را میخوندم (;

اما عیب بزرگی که درن شان داره تو هیچ کدوم از کتاباش چیزی به نام عشق وجود نداره! :)
یه بارم اومد تو دیوه هم خون عشقو وارد کنه که گند زد :-& :-& :-&
اما عشق چیزیه که اساس هری پاتره (;
كتاب كه اسم افسانه و هيولا توش مياد بايد خشونتش در حد بوگاتي باشه مخصوصا كه ديگه نيرو هاي جادويي بهش اضافه شدن
ببخشي همون اول از شخصيت هري ميشد فهميد كه يك كتاب با يك بچه ي سوسول و ننر هست كه اخرشم به خوبي خوشي زندگي ميكنه :-w
كي فكر ميكرد كه اخر حماسه دارن و استيو بميرن؟؟؟
و كي فكر ميكرد كه منظور از نابود كردن جهان اين باشه كه تكه هاي كا_گاش يكي بشن يعدشم دوباره دنيا رو بسازن؟؟؟؟؟؟؟ ^-^
شما وقتي با ياد اوري يك اسم جو گير ميشي به ملت چه ربطي داره؟؟؟؟؟ :-w
ببخشيد شما تو ديو همخون واقعا خدايي فكر نكردي كه درويش عاشق ناديا شده؟؟
اصلا فكر ميكردي كه ناديا باشه؟؟؟؟
بعدشم شما عاشق كتاباي عشقولانس هستشن به مردم چه ربطي داره؟؟؟
در كل من با هر دوتا كتابش حال كردم مخصوصا با نبرد با شياطين >:D< >:D< *-:
چون چيزايي داشت كه به فكر پدر جد رولينگ نميرسيد
و چيزايي داشت كه از درك انسان خارج بودن :)

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

آها گرفتم !
خب اصلش من اثر شاخص هر 2 رو بعنوان سبک در نظر گرفتم . یعنی حماسه و هری پاتر .

1- نه باو من نگفتم تقصیر شماست . راستش چرا . اصن دیموناتا رو در نظر نگیریم . مطمئن باشین اگه یه جلسه نقد یا امضا کتاب برا طرفداران حماسه با حضور درن و رضا رستگار :D ( و انتشارات کاروان :)) ! ماجرا داره .. ! ) برگذار بشه البته پس از یه تبلیغات جــانــانه در نت ، تلویزیون ، افراد مشتاق و حاضر اگه از هری پاتریست ها بیشتر نباشن کمترم نیستن . اصلا همین ایران خودمون . چن تا سایت طرفدار درن شان هست ؟ فقط یکی . اما هری پاتر چی ؟ جادوگران ، دمنتور ، ... . اصن بروبچه های سازنده دی اس ف ( رضا ، پیام ، کمیل ، آرمینا و ... ) همدیگرو از جادوگران پیدا کردن :D !!! خوب مشکل همون تبلیغاته دیگه ! یا اصن همین فیلم ! تا الان فقط یه فیلم ساخته شده از حماسه ولی فیلم آخر هری پاتر داره میاد . ولی خوشبختانه الان موج جدیدی از درن شانیست ها اومده که من مطمئنم و البته دارم میبینم که تعداد درن شانیست ها داره بیشتر میشه !

2- من با انتقادات دوستام از 9 به بعدو نخوندم . 8 رو هم روزنامه وار نگا کردم . کلا من دیگه بعد دیموناتا از فانتزی زده شدم :D :-" . دپ میشدن ! به جهنم :D :-" B-)

3-
ببینین من نگفتم که اصن خشونت !!! اما یه چیزی که هست ، اینه که تو هر کتابی ، میزان فکر نویسنده ( نه قدرت تفکر بلکه میزان استفاده از قدرت تفکر و خلاقیت ) خیلی مهمه . همین شخصیت های افسانه ای هری پاتر رو در نظر بگیریم . بورخس یه کتابی داره به نام دایره المعارف موجودات افسانه ای . رولینگ ، تو 7 تا کتابش ، فقط 2 شخصیتش رو خودش خلق کرده و بقیش رو از این کتاب الهام گرفته . اما درن شان کلیت کاراش شاید کلیشه ای باشه اما جزئاتش معرکه س . حداقل وقتی دمون کم اورده نرفته کپی کنه ! یه اعلامیه داده و از علاقمندان کتاباش دعوت کرده شخصیت واسش طراحی کنن و این قضایا !
یا اصن موضوع شطرنج تو بک ، یا پایان حماسه ، واقعا خلاقیت بود خیلی قشنگ بود . البته رولینگ هم بخصوص تو جلد آخر کاراش تحسین برانگیز بود منتهی چون درن بیشتر خلاق بود و عمیق ، کارش خیلی بیشتر از هری پاتر جای فکر داشت و این یه برگ برنده س !
4 – ارتباط یه چیزه و خلاقیت یه چیز !
5 – خب همین خیلی ضایعس ! هری اولا خیلی قدرتمند میشه اما رولینگ میبینه این باورناپذیره و میاد از اون ور بوم میفته ! یعنی خیلی ضعیفش میکنه ! قبلا گفتم که نثر و شخصیتای رولینگ بالانس ندارن ! یه چیزی مث افراط و تفریطِ خودمون !
6 – ببینین اینکه یه دفعه ای شخصیتا همه با هم تاثیر پذیر شن خیلی یه جوریه ! یعنی بازم از دست رولینگ در رفته !
و درمورد عشق ... من به شما حق میدم یه فقدان عاطفه ای رو تو دموناتا حس کنی . اما اگه منظورتون عشق زمینیه ، درن با یه دختره تو حماسه دوست میشه که عاشق و دیوونه هم نیستن اما دوست دارن همو . اما همه چیز بازم عشق زمینی نیست . عاطفه زیادی تو حماسه موج میزنه که اگه نمیزد کتاب خشک میشد اما نشد !!! پس عاطفه هست اما نه مثل هری پاتر مستقیم بوسه و ... در کار باشه . رولینگ واقعا تو این عشقولانه های 6 و 7 خیلی جوگیر شده :D

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من فک میکنم، منظور اصلی از عشق که توی هری پاتر اومده عشق ِ مادر به بچس! :-"
کلا اصل کار کتابا رو همین قضیه و طلسم باستانی مادر هری بود دیگه، نبود؟

در مورد این که رولینگ برای پول نوشته، خب کار بدی هم نکرده ! هری پاتر یه مقدار سطحی تر از حماسس، ولی همین هری پاتر خیلی ها رو به فانتزی علاقمند کرد! همین بالا پایین شدنش و به قول شما بچه گونه بودنش باعث شد بچه های زیادی کتاب خون بشن و بعد از هری پاتر به نویسنده های دیگه ای مثل درن شان علاقمند بشن! خیلی از کسایی که الان طرفدار پرو پا قرص درن هستن اول فانتزی رو با هری پاتر شروع کردن ! :-"

البته پایانش رو قبول دارو واقعا مزخرف تموم شد! ینی چی هری نمرد؟ ینی چی لرد سیاه پیروز نشد؟ خیلی پایانش چرت بود هیچ دفاعی در برابر پایانش ندارم ! :D :D

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از ستـاره :

در مورد این که رولینگ برای پول نوشته، خب کار بدی هم نکرده ! هری پاتر یه مقدار سطحی تر از حماسس، ولی همین هری پاتر خیلی ها رو به فانتزی علاقمند کرد! همین بالا پایین شدنش و به قول شما بچه گونه بودنش باعث شد بچه های زیادی کتاب خون بشن و بعد از هری پاتر به نویسنده های دیگه ای مثل درن شان علاقمند بشن! خیلی از کسایی که الان طرفدار پرو پا قرص درن هستن اول فانتزی رو با هری پاتر شروع کردن ! :-"

البته پایانش رو قبول دارو واقعا مزخرف تموم شد! ینی چی هری نمرد؟ ینی چی لرد سیاه پیروز نشد؟ خیلی پایانش چرت بود هیچ دفاعی در برابر پایانش ندارم ! :D :D

حرفتو قبول دارم و میدونم هنوزم بهترین راه شروع فانتزی هری پاتره اما درن شان ازش جلوتره . البته به نظر من ! و به دلایل بالا (;

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

یه چیز دیگه هست ، دست کم برای من این جوریه! من هری پاتر رو دوست داشتم بار ها بخونم ! ولی حماسه رو فک میکردم یه بار خوندم بسّم بود! ( الان هوس کردم یه بار دیگه هم بخونم مرور بشه :D )

فک میکنم به این دلیل میگید سطح حماسه بالاتره که هری بچگونه تره :D نه؟ هری پاتر رو وقتی آدم میخونه یه لذت خاصی میبره از این که همه چی رو براهه .. همه جا امنه .. :-" ( که تو جلدای آخرش این کم شده و مث جلدای اولش بچه بازی نیست ! ) که مثلا چه بچه های خوش شانسی... ولی حماسه از اولین جلدش نا امنی و خیانت و کینه و ... شروع میشه! واضحه که بچه ها نمره کمتری بهش میدن ولی کسایی که فانتزی زیاد خوندن نمره بیشتری میدن!
خوندن حماسه به یه فرد کتابخون تر و آشنا با کتابای فانتزی میخواد، ولی هری پاتر رو هر بچه ای میتونه بخونه ! برای بچه ها جذابیتش خیلی بیشتره ولی یه مدت که میگذره آدم چند تا کتاب فانتزی دیگه هم میخونه میبینه اِ این حماسه بهتره به خدا ! :P

سیاوش: حال نداشتم 3تا پست پشت سر هم بدم اینجا حواب دادم :D:
کی میگه هری پاتر بچه گونست؟؟
اگه ملت بزرگسال نمیومدن برا خریدش صف ببندن (;

ستاره : اون بزرگسالا کودک درونشون بیدار شده بود :D اگه اون جوری باشه که حماسه و اینا رسما میشن کتاب بزرگسال دیگه.. :-"

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از ستـاره :
یه چیز دیگه هست ، دست کم برای من این جوریه! من هری پاتر رو دوست داشتم بار ها بخونم ! ولی حماسه رو فک میکردم یه بار خوندم بسّم بود! ( الان هوس کردم یه بار دیگه هم بخونم مرور بشه :D )

فک میکنم به این دلیل میگید سطح حماسه بالاتره که هری بچگونه تره :D نه؟ هری پاتر رو وقتی آدم میخونه یه لذت خاصی میبره از این که همه چی رو براهه .. همه جا امنه .. :-" ( که تو جلدای آخرش این کم شده و مث جلدای اولش بچه بازی نیست ! ) که مثلا چه بچه های خوش شانسی... ولی حماسه از اولین جلدش نا امنی و خیانت و کینه و ... شروع میشه! واضحه که بچه ها نمره کمتری بهش میدن ولی کسایی که فانتزی زیاد خوندن نمره بیشتری میدن!
خوندن حماسه به یه فرد کتابخون تر و آشنا با کتابای فانتزی میخواد، ولی هری پاتر رو هر بچه ای میتونه بخونه ! برای بچه ها جذابیتش خیلی بیشتره ولی یه مدت که میگذره آدم چند تا کتاب فانتزی دیگه هم میخونه میبینه اِ این حماسه بهتره به خدا ! :P

برداشتت کاملا درسته .منم موافقم . منتها خوندن حماسه اونقدام سواد فانتزی نمیخواد ! همونجور که گفتم :

منصوره مصطفی زاده درشماره 274 همشهری جوان ، سیر مطالعاتی ادبیات فانتزی رو به این ترتیب معرفی کرده :
1-هری پاتر
2- حماسه
3-آرتمیس فاول
4-دلتورا ( که طبق بحث های ما تو DSF ( همون darrenshanfans.ir ) متعلق به گروه سنی کودک شناخته شد !
5 – نیروی اهریمنی اش
6 – جان کریستوفر
7- ارباب حلقه ها

P:>

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از namak :
گل گفتي البته چون هري فيلمشم :-& خيلي طرفدار داره اينقدر فروش دارشته چون همه الان خوندنش و بيشتر كسايي كه اهل كتاب خوندن هستن يا نيستن خوندنش و جمعيت اشباع شدن
ولي دارن شان هنوزم كه هنوزه فروش داره فروششم خيلي بالاستكتاب كه اسم افسانه و هيولا توش مياد بايد خشونتش در حد بوگاتي باشه مخصوصا كه ديگه نيرو هاي جادويي بهش اضافه شدن
ببخشي همون اول از شخصيت هري ميشد فهميد كه يك كتاب با يك بچه ي سوسول و ننر هست كه اخرشم به خوبي خوشي زندگي ميكنه :-w
كي فكر ميكرد كه اخر حماسه دارن و استيو بميرن؟؟؟
و كي فكر ميكرد كه منظور از نابود كردن جهان اين باشه كه تكه هاي كا_گاش يكي بشن يعدشم دوباره دنيا رو بسازن؟؟؟؟؟؟؟ ^-^
شما وقتي با ياد اوري يك اسم جو گير ميشي به ملت چه ربطي داره؟؟؟؟؟ :-w
ببخشيد شما تو ديو همخون واقعا خدايي فكر نكردي كه درويش عاشق ناديا شده؟؟
اصلا فكر ميكردي كه ناديا باشه؟؟؟؟
بعدشم شما عاشق كتاباي عشقولانس هستشن به مردم چه ربطي داره؟؟؟
در كل من با هر دوتا كتابش حال كردم مخصوصا با نبرد با شياطين >:D< >:D< *-:
چون چيزايي داشت كه به فكر پدر جد رولينگ نميرسيد
و چيزايي داشت كه از درك انسان خارج بودن :)
خب یه حریف دیگه اومد وسط :D

به نظر من و طبق آمار طرفدارای کتابای هری پاتر از فیلمش بیشترن مثه خودم که به نظرم کتاباش عالیه ولی فیلمشو خیلی دوست ندارم با وجود اینکه 60 روز دیگه میاد و تو همون یه هفته ی اول میبینمش ! (; (اما اینم یه حقیقته که خیلیا با دیدن فیلم هری پاتر شروع به خوندن کتابش کردن (; )

اما شما که میگی دارن شان فروشش بالاست هیچ کس نمیگه نیست ولی به پای هری پاتر نمی رسه!
البته دلیلم داره یکیش تینه که اون کسی که هی فرت فرت کتاب میده! اگه مثلا سره حماشه اگه هری کتاب را تو 61 سال میداد مثلا تا جلد 7 اومده بود وفیلمش تازه اومده بود قطعا روی جلد 12 فروشش میتونست رکورد شکنی کنه!!! ??? (;

اما خشونت داریم تا خشونت خیلی کتابای دیگه هم هستن که توشون خشونت هست ولی خشونت دموناتا هم زیاده و هم یک نواخت!!!!!!!!!!!!1

اولا شخصیت هری پاتر کجاش ننر بود؟ :-w
و اصلا هیچ کس تا قبل اینکه کتاب هفت بیاد حدس نمی زد آخرش خوب باشه (تا جایی که سرش شرط بندی هم کردن!!!!!!!! (; )
من کی نگفتم آخر حماسه بده!!!!!!!!!!!
اما در مورد آخر دموناتا صحبت نکنیم سنگینتره :)) :D
من کی جوگیر شدم؟؟؟ با اوردن کدوم اسم؟
ببین عاشقان دموناتا هم میگن که دیو همخون چرت و پرته از همون آول معلوم بود چی میشه!
من اصلا عاشق کتاب های عشقولانه نیستم ولیییییییییی ( اینجا را دقت کن) تو هر کتابی باید عشق وجود داشته باشه نه اینکه همش خشونت باشه!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از ستایش !! :
آها گرفتم !
خب اصلش من اثر شاخص هر 2 رو بعنوان سبک در نظر گرفتم . یعنی حماسه و هری پاتر .

1- نه باو من نگفتم تقصیر شماست . راستش چرا . اصن دیموناتا رو در نظر نگیریم . مطمئن باشین اگه یه جلسه نقد یا امضا کتاب برا طرفداران حماسه با حضور درن و رضا رستگار :D ( و انتشارات کاروان :)) ! ماجرا داره .. ! ) برگذار بشه البته پس از یه تبلیغات جــانــانه در نت ، تلویزیون ، افراد مشتاق و حاضر اگه از هری پاتریست ها بیشتر نباشن کمترم نیستن . اصلا همین ایران خودمون . چن تا سایت طرفدار درن شان هست ؟ فقط یکی . اما هری پاتر چی ؟ جادوگران ، دمنتور ، ... . اصن بروبچه های سازنده دی اس ف ( رضا ، پیام ، کمیل ، آرمینا و ... ) همدیگرو از جادوگران پیدا کردن :D !!! خوب مشکل همون تبلیغاته دیگه ! یا اصن همین فیلم ! تا الان فقط یه فیلم ساخته شده از حماسه ولی فیلم آخر هری پاتر داره میاد . ولی خوشبختانه الان موج جدیدی از درن شانیست ها اومده که من مطمئنم و البته دارم میبینم که تعداد درن شانیست ها داره بیشتر میشه !

2- من با انتقادات دوستام از 9 به بعدو نخوندم . 8 رو هم روزنامه وار نگا کردم . کلا من دیگه بعد دیموناتا از فانتزی زده شدم :D :-" . دپ میشدن ! به جهنم :D :-" B-)

3-
ببینین من نگفتم که اصن خشونت !!! اما یه چیزی که هست ، اینه که تو هر کتابی ، میزان فکر نویسنده ( نه قدرت تفکر بلکه میزان استفاده از قدرت تفکر و خلاقیت ) خیلی مهمه . همین شخصیت های افسانه ای هری پاتر رو در نظر بگیریم . بورخس یه کتابی داره به نام دایره المعارف موجودات افسانه ای . رولینگ ، تو 7 تا کتابش ، فقط 2 شخصیتش رو خودش خلق کرده و بقیش رو از این کتاب الهام گرفته . اما درن شان کلیت کاراش شاید کلیشه ای باشه اما جزئاتش معرکه س . حداقل وقتی دمون کم اورده نرفته کپی کنه ! یه اعلامیه داده و از علاقمندان کتاباش دعوت کرده شخصیت واسش طراحی کنن و این قضایا !
یا اصن موضوع شطرنج تو بک ، یا پایان حماسه ، واقعا خلاقیت بود خیلی قشنگ بود . البته رولینگ هم بخصوص تو جلد آخر کاراش تحسین برانگیز بود منتهی چون درن بیشتر خلاق بود و عمیق ، کارش خیلی بیشتر از هری پاتر جای فکر داشت و این یه برگ برنده س !
4 – ارتباط یه چیزه و خلاقیت یه چیز !
5 – خب همین خیلی ضایعس ! هری اولا خیلی قدرتمند میشه اما رولینگ میبینه این باورناپذیره و میاد از اون ور بوم میفته ! یعنی خیلی ضعیفش میکنه ! قبلا گفتم که نثر و شخصیتای رولینگ بالانس ندارن ! یه چیزی مث افراط و تفریطِ خودمون !
6 – ببینین اینکه یه دفعه ای شخصیتا همه با هم تاثیر پذیر شن خیلی یه جوریه ! یعنی بازم از دست رولینگ در رفته !
و درمورد عشق ... من به شما حق میدم یه فقدان عاطفه ای رو تو دموناتا حس کنی . اما اگه منظورتون عشق زمینیه ، درن با یه دختره تو حماسه دوست میشه که عاشق و دیوونه هم نیستن اما دوست دارن همو . اما همه چیز بازم عشق زمینی نیست . عاطفه زیادی تو حماسه موج میزنه که اگه نمیزد کتاب خشک میشد اما نشد !!! پس عاطفه هست اما نه مثل هری پاتر مستقیم بوسه و ... در کار باشه . رولینگ واقعا تو این عشقولانه های 6 و 7 خیلی جوگیر شده :D
:)

1- درمورد اینکه اگه ججلوی درن و رستگار بیایم رولینگ و ویدا اسلامیه را بزاریم که دیگه معلومه درن شان باس بره مگس شکار کنه!! :D ( این شوخی بود ولی بازم میگم که طرفدارای هری پاتر بیشترن !دلیل : وقتی کتاب بیدل نقال لومد سرعت فروشش بیشتر بود یا کتابای دارن شان؟ (; )
اما در مورد سایت های طرفداراشون جادوگران که خز بود :D الانم که شکر خدا ف****ره :-" ولی دمونتور ( من از موقعی که اسمه سایت کرات بود توش میرفتم) خیلی فعال تره مثلا الان هر روز آپ میشه ولی سایت دارن شان شاید سالی یه بار آپ شه!!!!!!!!!!!!!!!!!! (; :D :-"
2- چیزی باری گفتن نیست که بگم! :D
3- اولا چرا جواب سوال منو ندادی که در باره ی هیجان هری پاتر بود؟ :-w ( گفتم اگه آخرشو نمی دونستی بازم این حرفو میزنی؟)
دوما: منم نمی گم همش خشونت درسته رولینگ خیلی از شخصیتاش را خودش پیدا نکرده ولی در عوض یه مدرسه خلق کرده با یه عالمه قوانین یه بازی ورزشی ساخته! ورد ساخته ( چزی که تو دموناتا نمی بینیم) و از همه مهمتر جان پیچ پس فک نکنم همش رو کپی کرده باشه( با این حال خیلیا میگن کپی کرده که ...... :D)
اما کار درن شان که یه اعلامیه داده فک کنم این کار آماتور بودن یه نویسنده را نشون میده اون کسی که کتاب مینویسه باید خودش شخصیتشو خلق کنه!
4- منتظر مثال
5- اولا که معنی اینکه بالانش ندارن را میدونم :-w :D دوما یه سوال کردم کجای 3 جلد آخر هری پاتر اون ضعیف شد؟
6- به نظرم سلیقه ای هستش چون یه نفر خوشش میاد و یه نفر بدش میاد و من به خاطر این به این مسئله اشاره کردم که شما گفتی شخصیت های فرعی تاثیر نداره من گفتم داره و اینم مثال (;
7- میرسیم به عشق :) همون طور که ستاره گفت عشق مادر به فرزند اساس داشتانه طوری که نویسنده تو داستان چند بار از زبان دامبلدور اونو حکایت میکنه!
اما تو حماسه عشق کمی وجود داره ( منظورم بوسه نیست) با این حال یه کتابم مثه گرگ و میش میاد عشقشو زیاد میکنه (; :D از اون وری پس میفته!

به نقل از ستـاره :

پایانش خیلی بد هم نبود مثه دموناتا (; :D ولی به نظرم باید هر 2 میمردن

پ.ن برا این 2تا پست زدم دیدم اگه تو یه پست بگم زیادی طولانی میشه! (;

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

ببین سیاوش جان، داری یه مقداری هری پاتر رو گنده میکنی. :-?
من خودم شخصا از هری پاتر بیشتر از حماسه لذت بردم، ولی این جا فک میکنم داری در حق حماسه کم لطفی میکنی.
اولندش که ورد ساختن رو ، من و تو هم میتونیم انجام بدیم! هر کسی میتونه از خودش ورد در بیاره بنویسه ! (:| :-"
دومندش که طرفدارا! طرفدارای هری پاتر بیشترن ، درست ! یه دلیلش همون فیلمه! فیلم پرفروش و معروفیه، برای همین خیلی ها بعد از دیدن فیلم میخوان برن کتاب رو بخونن. این یه عاملشه. ولی دارن شان بیچاره همش یدونه از فیلماش در اومده تا جایی که میدونم! در مورد سایت ها هم همینه! نصف دمنتور راجع به اما واتسونه و مدل موش و تولدش و روز به روز آپ شدنش هم همینه! ولی دارن شان فیلمی نداره که بخواد راجع به هنرپیشه هاش هم بنویسه. :D اصن اسم دمنتور به جای طرفداران رولینگ باید بشه طرفداران اما واتسون و دنیل رادکلیف! :D یکی دیگش هم اینه که هری سطحی تره! خب واضحه که افراد بیشتری میتونن بخوننش ! ولی حماسه همون طور که بالا گفتم سخت تره متنش و ... و همین طور از اولش کینه و خیانت و نفرت و خشونت و غم و غصه و سختی شروع میشه که خیلی ها رو جذب نمیکنه!
همه این ها رو در باید در نظر گرفت! :D
قسمتیش هم سلیقه ایه البته ! :D

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از ستـاره :
ببین سیاوش جان، داری یه مقداری هری پاتر رو گنده میکنی. :-?
1-من خودم شخصا از هری پاتر بیشتر از حماسه لذت بردم، ولی این جا فک میکنم داری در حق حماسه کم لطفی میکنی.
2-اولندش که ورد ساختن رو ، من و تو هم میتونیم انجام بدیم! هر کسی میتونه از خودش ورد در بیاره بنویسه ! (:| :-"
3-دومندش که طرفدارا! طرفدارای هری پاتر بیشترن ، درست ! یه دلیلش همون فیلمه! فیلم پرفروش و معروفیه، برای همین خیلی ها بعد از دیدن فیلم میخوان برن کتاب رو بخونن. این یه عاملشه. ولی دارن شان بیچاره همش یدونه از فیلماش در اومده تا جایی که میدونم!
4-در مورد سایت ها هم همینه! نصف دمنتور راجع به اما واتسونه و مدل موش و تولدش و روز به روز آپ شدنش هم همینه! ولی دارن شان فیلمی نداره که بخواد راجع به هنرپیشه هاش هم بنویسه. :D اصن اسم دمنتور به جای طرفداران رولینگ باید بشه طرفداران اما واتسون و دنیل رادکلیف! :D
5- یکی دیگش هم اینه که هری سطحی تره! خب واضحه که افراد بیشتری میتونن بخوننش ! ولی حماسه همون طور که بالا گفتم سخت تره متنش و ... و همین طور از اولش کینه و خیانت و نفرت و خشونت و غم و غصه و سختی شروع میشه که خیلی ها رو جذب نمیکنه!
همه این ها رو در باید در نظر گرفت! :D
قسمتیش هم سلیقه ایه البته ! :D
سلام جیگر (; :D
خوب رقبا میشن 3 نفر منم که وایسادمو کم نمیارم! :D
بهتر بود عدد بزاری ولی حالا من جات عدد میزارم! (;
1- این یه چیزه طبیعیه! (;
2- اگه ورد ساختن آسونه چرا درن شان تو کتاباب دموناتا ازش استفاده نکرد؟ :-"
3-
به نظر من و طبق آمار طرفدارای کتابای هری پاتر از فیلمش بیشترن مثه خودم که به نظرم کتاباش عالیه ولی فیلمشو خیلی دوست ندارم با وجود اینکه 60 روز دیگه میاد و تو همون یه هفته ی اول میبینمش ! چشمک (اما اینم یه حقیقته که خیلیا با دیدن فیلم هری پاتر شروع به خوندن کتابش کردن چشمک )
خودم اینو یه بار گفتم!
ولی در جوابت:
اما شما که میگی دارن شان فروشش بالاست هیچ کس نمیگه نیست ولی به پای هری پاتر نمی رسه!
البته دلیلم داره یکیش تینه که اون کسی که هی فرت فرت کتاب میده! اگه مثلا سره حماشه اگه هری کتاب را تو 1 سال میداد مثلا تا جلد 7 اومده بود وفیلمش تازه اومده بود قطعا روی جلد 12 فروشش میتونست رکورد شکنی کنه!!! متعجب? چشمک
4- نبینم درباره دمنتور این طوری حرف بزنی!!!!!!!!!!!!
تو اصلا چند ساله حد اقل هفته ای 1بار توش میری؟
کی گفته که همش مربوط به اما واتسونه اگه مدرک دری بیار اصلا هم همین طور نیست! :-w اما شما برو تو سایت دارن شان فنس ببین ماهی یه بار آپ میشه یا نه!!!!!!!!!!!!!! بد بیا پشت سر این سایت عالی حرف بزن!!!!
ولی اگه هم میبینی که راجع به بازیگرا میگه چون که دیگه هری پاتر تموم شد و اونو به خاطر اینکه خبر کم نیارن و سایتو برا بچه ها آپ کنن از اون استفاده میکنن!
ولی دارن شان فنس با اینکه دارن داره کتاب مینوسه سالی یه بار آپ میشه! :)) :)) :)) :)) :)) اگه دیگه ننویسه که اصلا آپ نمیشه! :)) :)) :)) :))

یه سوال دارم تو اینو با دلیل و منطق جواب بده !:
اون کسی که ماهی یه بار یه کتاب میده سطح کتاباش بیشتره یا اون کسی که 2سال یه بار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سطح هری پاتر با دارن شان برابره ( البته تو کتاب فانتزی زیاد سطح متن مهم نیست! البته دیگه نباید آشغال هم باشه ها)
اما در باره نفرت که میگی کتاب با اون آغاز شده به نظرم این باعث جذب خواننده میشه نه دفعش!!!!!!!!!

Seti

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه

به نقل از سیاوش :
:)

1- درمورد اینکه اگه ججلوی درن و رستگار بیایم رولینگ و ویدا اسلامیه را بزاریم که دیگه معلومه درن شان باس بره مگس شکار کنه!! :D ( این شوخی بود ولی بازم میگم که طرفدارای هری پاتر بیشترن !دلیل : وقتی کتاب بیدل نقال لومد سرعت فروشش بیشتر بود یا کتابای دارن شان؟ (; )
اما در مورد سایت های طرفداراشون جادوگران که خز بود :D الانم که شکر خدا ف****ره :-" ولی دمونتور ( من از موقعی که اسمه سایت کرات بود توش میرفتم) خیلی فعال تره مثلا الان هر روز آپ میشه ولی سایت دارن شان شاید سالی یه بار آپ شه!!!!!!!!!!!!!!!!!! (; :D :-"
2- چیزی باری گفتن نیست که بگم! :D
3- اولا چرا جواب سوال منو ندادی که در باره ی هیجان هری پاتر بود؟ :-w ( گفتم اگه آخرشو نمی دونستی بازم این حرفو میزنی؟)
دوما: منم نمی گم همش خشونت درسته رولینگ خیلی از شخصیتاش را خودش پیدا نکرده ولی در عوض یه مدرسه خلق کرده با یه عالمه قوانین یه بازی ورزشی ساخته! ورد ساخته ( چزی که تو دموناتا نمی بینیم) و از همه مهمتر جان پیچ پس فک نکنم همش رو کپی کرده باشه( با این حال خیلیا میگن کپی کرده که ...... :D)
اما کار درن شان که یه اعلامیه داده فک کنم این کار آماتور بودن یه نویسنده را نشون میده اون کسی که کتاب مینویسه باید خودش شخصیتشو خلق کنه!
4- منتظر مثال
5- اولا که معنی اینکه بالانش ندارن را میدونم :-w :D دوما یه سوال کردم کجای 3 جلد آخر هری پاتر اون ضعیف شد؟
6- به نظرم سلیقه ای هستش چون یه نفر خوشش میاد و یه نفر بدش میاد و من به خاطر این به این مسئله اشاره کردم که شما گفتی شخصیت های فرعی تاثیر نداره من گفتم داره و اینم مثال (;
7- میرسیم به عشق :) همون طور که ستاره گفت عشق مادر به فرزند اساس داشتانه طوری که نویسنده تو داستان چند بار از زبان دامبلدور اونو حکایت میکنه!
اما تو حماسه عشق کمی وجود داره ( منظورم بوسه نیست) با این حال یه کتابم مثه گرگ و میش میاد عشقشو زیاد میکنه (; :D از اون وری پس میفته!

پایانش خیلی بد هم نبود مثه دموناتا (; :D ولی به نظرم باید هر 2 میمردن

پ.ن برا این 2تا پست زدم دیدم اگه تو یه پست بگم زیادی طولانی میشه! (;

به عجب بحثی !

1- ترجمه ویدا اسلامیه و رضا رستگار ؟ ببینین ترجمه ویدا اسلامیه خیلی عالیه اما ترجمه ایه در خور خود هری پاتر : بچه گونه و مبتدیانه . همون ترجمه ورد ها و اسامی ( مثل اجی مجی و آوداکداورا یا کروکشانک . ) . مقایسه بیدل و درن ، هم فقط به خاطر تبلیغات بود . بیدل چند بار در هری پاتر نامش برده شده بود و ملت کنجکاو بودن ببینین این بیدل کیه و چیه . رولینگ برخلاف کتاباش ، تو تبلیغاتش خیلی خلاقیت داره .تو هری پاتر واسه بیدل تبلیغ میکنه :D
در مورد دمنتور ، با حرف ستاره موافقم . دمنتور خیلی خاله زنک بازیه . عکس و فیلم و مصاحبه و کلیپ های حذف شده فیلم :D ... اما تو DSF چی ؟ خوبه خودتون بودین و میدونین دیگه !! تو کدوم یکی از سایت ها انقد اعضا موشکافن که تا احتمال برادری لردلاس و برانابوس و نقش دنیاهای مجازی در آخر داستانو نقد کنن ؟! انجمن دموناتا و حماسه واقعا تاپیک های فعال خیره کننده ای داره که من حتی تو سمپادیا نظیرشوو ندیدم .این جای بحث داشتن حماسه و دموناتا واقعا شگفت انگیزه اما هری پاتر جای بجث چندانی نداره و بیشتر فیلمش نقد میشه ( راجب فیلم هم باید بگم اگه بازیگر نقش درن هم رابرت پتینسون بود درن شان خیلی گل میکرد !! ) و این مستقیما به عمق کتاب مربوطه !
2- خب پَ "2" هم حذف میشه !!
3- راستشو بخوای نه اما پایان یه کتاب خیلی مهمه . یه جورایی خلاقیت و قدرت نویسنده رو میسنجه ! ببین ساخت یه مدرسه یا یه بازی خیلی راحته . نمیگم طراحی دمون و ... دشواره اما مقایسه خلاقیت در شخصیتا یه چیزه و در برنامه های دیگه یه چیز . شخصیتا ها رو که به دلایلی که گفتم خلاقیت درن بالاتره . اما همونجوری که رولینگ کیدیچ و هاگوارتو خلق کرده ، درن تاریخچه شطرنج رو خلق کرده ، تالار اشباح رو خلق کرده ، و خیلی چیزای دیگه مثل نقش و موقعیت آقای تینی . درن آقای تینی رو مسئول سوالای بی پاسخ سیر داستان کرده مثل بردن بلیط توسط درن . اصن شما کیدیچ رو با تاریخچه ای که درن واسه شطرنج ساخته مقایسه کن ... کیدیچ خیلی سطحیه اما سطح فکری که بالا گفتم حتی تو تاریخچه شطرنج ِ درن دیده میشه !
موضوع اعلامیه ، شاید به احتمال 10% یه اعلام ضعف بوده اما درن جرئت داشته بگه من اینجاشو موندم و درخواست کمک کرده و نرفته کـــپـــی کنه !
4- بله خاطرم هست اما با توجه به اینکه " هرآنکه کتاب قرض دهد دیوانه و هر آنکه کتاب امانتی را پس دهد دیوانه تر است " فک کنم امام زمان ظهور کنه اما من همچنان شرمنده شما بمونم :D
5- میدونم که میدونین . افراط و تفریط رو راجب کل پاراگراف گفتم نه فقط بالانس . ببینین من یه چیز کلی گفتم اما رولینگ اگه خلاقیت داشت و بالانس ، خیلی جاهایی که من و شما فکرشم نمیکردیم میونست هری رو تو یه تعادل عقلی بذاره و از جادو استفاده کنه .
6- نه ببینین این یکی سلیقه ای نیس و از فاکتورهای مهم نقده ( که تو پ.خ م هم بود ) . حالا کلا حرف منو راجب مقایسه شخصیت های فرعی هری و درن قبول دارین یا نه که بتونیم به یه نتیجه درستی حداقل در این رابطه برسیم ! بعدشم یه مسئله دیگه غیب شدن یه دفعه ای شخصیت های فرعیه . چرا یه دفعه ای "چو " میره و دیگه خبری ازش نمیشه ؟! یعنی همینکه هری ازش خسته میشه ، از داستان و از هاگوارت حذف میشه ؟ خنده داره !
7- عشق مادر به فرزند .. همم خوب این درست اما این عشق بزرگ چطور با خون هری از بین میره اثرش ؟! بعدش نحوه بیان و اثر عشق در کتابهای مختلف متفاوته . یه جا مثل هری پاتر ، نویسنده میاد اونو صریح و روون بیان میکنه اونم به صورت عشق 2 نفر به هم ( حالا چه دختر و پسر و چه مادر و فرزند ) ، در یه جا دیگه مثل حماسه نویسنده اونو در لایه های پنهان کتاب گذاشته و به صورت عشق به یک موقعیت ، یک اتفاق یا ...

به نقل از سیاوش :
اون کسی که ماهی یه بار یه کتاب میده سطح کتاباش بیشتره یا اون کسی که 2سال یه بار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه میشه من ج بدم . بستگی داره ببینی تو اون 2 سال داره چی کارمیکرده ؟ کتاب مینوشته یا امضا میداده و بچه بزرگ میکرده و شعر میسروده !!! P:>

namak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

اخه شما بي كارين؟
مياين اينقدر بحث ميكنين؟
اقا هر كسي يك نوع سليقه داره يكي از هري خوشش مياد كه تعدادشون زياد هم نيست(شوخي كردم ;))
تعدادي هم از حماسه و نبرد با شياطين خوششون مياد نظرشونم عوض نميشه
اگر غلط املايي داشتم ببخشيد اتاق من تاريكه :)

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

بیکار نیستیم ولی بحثمون مفیده! این دقیقا یه بحث مفیده، خیلی از بحثای مسخره گفت و شنودی بهتره ! :-w

3-

2. دموناتا نخوندم با اجازتون، نمیدونم! :-"

3. حالا که نکرده، پس میشه یه امتیاز وا3 رولینگ و هواداراش!

4. همین الان، صفه اول دمنتور رو ببین ! همش روز شمار تا فیلم و هوادارای بونی رایت و پوستر آی مکس یادگاران مرگ و ایناس! (:|
میتونن به جای حاشیه رفتن توی فیلم ، هر بار راجع به یه قسمت خاصی حرف بزنن، یه قسمتی رو نقد کنن، حتی نیاز نیست هر روز آپ کنن. نه این که هر روز چیزای دو خطی و بی اهمیت آپ کنن!

ممکنه اونی که 2 سال یه بار میده این قدر در گیر حاشیه و اینا بشه که کتابش خیلی دیر تر از اون زمانی که باید چاپ بشن ! :-"
سطح هری پاتر با دارن شان برابره ( البته تو کتاب فانتزی زیاد سطح متن مهم نیست! البته دیگه نباید آشغال هم باشه ها)
اما در باره نفرت که میگی کتاب با اون آغاز شده به نظرم این باعث جذب خواننده میشه نه دفعش!!!!!!!!!
بچه ها رو دفع میکنه. خیلی از بچه ها دوست ندارن کتابی که میخونن توش پر از قتل و خون و خونریزی و اینا باشه. هری پاتر یه جور فانتزی ایده آله برا بچه ها. چون رسما اتفاق بدی توش نمیفته! برای همین هم طرفدارای رولینگ بیشترن دیگه... :-"

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از سیاوش :
3-خودم اینو یه بار گفتم!
ولی در جوابت:4- نبینم درباره دمنتور این طوری حرف بزنی!!!!!!!!!!!!
تو اصلا چند ساله حد اقل هفته ای 1بار توش میری؟
کی گفته که همش مربوط به اما واتسونه اگه مدرک دری بیار اصلا هم همین طور نیست! :-w اما شما برو تو سایت دارن شان فنس ببین ماهی یه بار آپ میشه یا نه!!!!!!!!!!!!!! بد بیا پشت سر این سایت عالی حرف بزن!!!!
ولی اگه هم میبینی که راجع به بازیگرا میگه چون که دیگه هری پاتر تموم شد و اونو به خاطر اینکه خبر کم نیارن و سایتو برا بچه ها آپ کنن از اون استفاده میکنن!
ولی دارن شان فنس با اینکه دارن داره کتاب مینوسه سالی یه بار آپ میشه! :)) :)) :)) :)) :)) اگه دیگه ننویسه که اصلا آپ نمیشه! :)) :)) :)) :))

ببین پسر جان اول از همه درباره ی وردای رولینگ این وردا رو که رولینگ نساخته مثل اینه که بگی اجی مجیو اسلامیه ساخته!
در مورد بقیه وردام معمولا یه پا صفحه میزنه تو کتابا بخون مثلا این ورد ردیکولس!
رولینگ دیگه واقعا خسته نکرده خودو این یه کلمه کاملا انگلیسیه!
در مورد مساطل عاشقانشم بگم که عشق هری پاتر دخترای 15 16 ساله و مجذوب میکنه البته با ستاره ام موافقم که گفته عشق اصلی عشق مادر به فرزند ولی این ممکن هدف رولینگ نبوده باشه!
حماسم که زیاد به این مقوله نپرداخته البته لزمم نبوده که بپردازه فک کنم تنها عشقش همون دبی هملاک ( درست گفتم ؟ ) بوده.
در مورد اینکه فیلم تاثیر داره یا نه معلومه که تاثیر داره اگه تاثیر نداره رولینگ خله اجازه ساخت فیلم بده؟!
یکم اگه تعصبا رو کنار بزاری میفهمی که حماسه یه کلاس بالاتره.
و البته یه مشکل که البته به نظر من مشکله شاید یه موهبت باشه نمیدونم:
تعداد جلدای هردو خیلی زیاده هرچند که من حماسه رو تو چارتا مجلد خوندم ولی دوازده تا کتاب برا یه مجموعه فک کنم خیلی زیاد هریم که هفتا!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از ستایش !! :
به عجب بحثی !

1- ترجمه ویدا اسلامیه و رضا رستگار ؟ ببینین ترجمه ویدا اسلامیه خیلی عالیه اما ترجمه ایه در خور خود هری پاتر : بچه گونه و مبتدیانه . همون ترجمه ورد ها و اسامی ( مثل اجی مجی و آوداکداورا یا کروکشانک . ) . مقایسه بیدل و درن ، هم فقط به خاطر تبلیغات بود . بیدل چند بار در هری پاتر نامش برده شده بود و ملت کنجکاو بودن ببینین این بیدل کیه و چیه . رولینگ برخلاف کتاباش ، تو تبلیغاتش خیلی خلاقیت داره .تو هری پاتر واسه بیدل تبلیغ میکنه :D
8- در مورد دمنتور ، با حرف ستاره موافقم . دمنتور خیلی خاله زنک بازیه . عکس و فیلم و مصاحبه و کلیپ های حذف شده فیلم :D ... اما تو DSF چی ؟ خوبه خودتون بودین و میدونین دیگه !! تو کدوم یکی از سایت ها انقد اعضا موشکافن که تا احتمال برادری لردلاس و برانابوس و نقش دنیاهای مجازی در آخر داستانو نقد کنن ؟! انجمن دموناتا و حماسه واقعا تاپیک های فعال خیره کننده ای داره که من حتی تو سمپادیا نظیرشوو ندیدم .این جای بحث داشتن حماسه و دموناتا واقعا شگفت انگیزه اما هری پاتر جای بجث چندانی نداره و بیشتر فیلمش نقد میشه ( راجب فیلم هم باید بگم اگه بازیگر نقش درن هم رابرت پتینسون بود درن شان خیلی گل میکرد !! ) و این مستقیما به عمق کتاب مربوطه !
2- خب پَ "2" هم حذف میشه !!
3- راستشو بخوای نه اما پایان یه کتاب خیلی مهمه . یه جورایی خلاقیت و قدرت نویسنده رو میسنجه ! ببین ساخت یه مدرسه یا یه بازی خیلی راحته . نمیگم طراحی دمون و ... دشواره اما مقایسه خلاقیت در شخصیتا یه چیزه و در برنامه های دیگه یه چیز . شخصیتا ها رو که به دلایلی که گفتم خلاقیت درن بالاتره . اما همونجوری که رولینگ کیدیچ و هاگوارتو خلق کرده ، درن تاریخچه شطرنج رو خلق کرده ، تالار اشباح رو خلق کرده ، و خیلی چیزای دیگه مثل نقش و موقعیت آقای تینی . درن آقای تینی رو مسئول سوالای بی پاسخ سیر داستان کرده مثل بردن بلیط توسط درن . اصن شما کیدیچ رو با تاریخچه ای که درن واسه شطرنج ساخته مقایسه کن ... کیدیچ خیلی سطحیه اما سطح فکری که بالا گفتم حتی تو تاریخچه شطرنج ِ درن دیده میشه !
موضوع اعلامیه ، شاید به احتمال 10% یه اعلام ضعف بوده اما درن جرئت داشته بگه من اینجاشو موندم و درخواست کمک کرده و نرفته کـــپـــی کنه !
4- بله خاطرم هست اما با توجه به اینکه " هرآنکه کتاب قرض دهد دیوانه و هر آنکه کتاب امانتی را پس دهد دیوانه تر است " فک کنم امام زمان ظهور کنه اما من همچنان شرمنده شما بمونم :D
5- میدونم که میدونین . افراط و تفریط رو راجب کل پاراگراف گفتم نه فقط بالانس . ببینین من یه چیز کلی گفتم اما رولینگ اگه خلاقیت داشت و بالانس ، خیلی جاهایی که من و شما فکرشم نمیکردیم میونست هری رو تو یه تعادل عقلی بذاره و از جادو استفاده کنه .
6- نه ببینین این یکی سلیقه ای نیس و از فاکتورهای مهم نقده ( که تو پ.خ م هم بود ) . حالا کلا حرف منو راجب مقایسه شخصیت های فرعی هری و درن قبول دارین یا نه که بتونیم به یه نتیجه درستی حداقل در این رابطه برسیم ! بعدشم یه مسئله دیگه غیب شدن یه دفعه ای شخصیت های فرعیه . چرا یه دفعه ای "چو " میره و دیگه خبری ازش نمیشه ؟! یعنی همینکه هری ازش خسته میشه ، از داستان و از هاگوارت حذف میشه ؟ خنده داره !
7- عشق مادر به فرزند .. همم خوب این درست اما این عشق بزرگ چطور با خون هری از بین میره اثرش ؟! بعدش نحوه بیان و اثر عشق در کتابهای مختلف متفاوته . یه جا مثل هری پاتر ، نویسنده میاد اونو صریح و روون بیان میکنه اونم به صورت عشق 2 نفر به هم ( حالا چه دختر و پسر و چه مادر و فرزند ) ، در یه جا دیگه مثل حماسه نویسنده اونو در لایه های پنهان کتاب گذاشته و به صورت عشق به یک موقعیت ، یک اتفاق یا ...

اگه میشه من ج بدم . بستگی داره ببینی تو اون 2 سال داره چی کارمیکرده ؟ کتاب مینوشته یا امضا میداده و بچه بزرگ میکرده و شعر میسروده !!! P:>

کاش یه سری دیگه هم میومدن بحث را داغ میکردن (; :D

1-در مورده اینکه ترجمه ی ویدا اسلامیه بچه گونست نذری ندارم چون هر هفت جلد این مجموعه را با ترجمه ی ایشون خوندم ولی میدونم تر جمه های چرت تری هم هست که اسم کتاب یک را بزاره هری پاتر و سنگ فیلسوف .
اما شما که گفتین رضا رستگار ( مترجم سایت :D) فک نکنم زیاد فرجی بشه :D بازم فرزانه کریمی بیاد بهتره ( البته با ترجمش گند زده به کتاب) (;
اما در باره ی تر جمه ی ورد های جادویی اسلامیه به طرز درست و حسابی گند زد که آخر کتاب 5 میاد عذر خواهی میکنه( من نمی دونم این بشر چه فکری کرده به خدا :)) :)) :)) )
مقایسه بیدل و درن ، هم فقط به خاطر تبلیغات بود . بیدل چند بار در هری پاتر نامش برده شده بود و ملت کنجکاو بودن ببینین این بیدل کیه و چیه

این حرفتون را که ملت کنجکاو بودن ببینن بیدل چیه را قبول دارم ولیاینیم که میگین رولینگ بلده تو کتاباش برای کتابای خودش تبلیغ کنه یه جور خلاقیته در کار تبلیغ (;

با اجازتون من یه شماره 8 به حرفاتون اضافه کردم (;

8- به مگه صحنه حذف شده بده؟ :D همه ی اینا تو سایته گرگ و میشم هست! یه سوال شما کلیپ های هری پاتر برای همیشه را دیدین؟ :D
من در باره ی خوده سایت این حرفو زدم نه درباره ی فرومشون چون دمنتور اصلا فروم نداره ولی اگه داشت حد اقل اندازه دی اس اف فعال بود! (من با فروم جادوگران کاری ندارما اونو اصلا سایت حساب نمی کنم!)
2- (;
3- :) شما الان دارین میگین درن تالار اسرار را ساخته خوب منم میگم رولینگ هاگزوارتز را ساخته شما میگی تاریخچه شطرنج را ساخته منم میگم تاریخچه هاگوارتز - یه چیزی به نامه جانپیچ و یادگار مرگ ولی فک کنم درن و رولینگ برار باشن! ! در باره ی شخصیت ها هم صحبت خواهیم کرد! (;

4- :D

5-البته حرفتون درسته ولی به نظرم این ضعفیه که به 4 کتاب اول میشه گرفت و از کتاب 5 به بعد این ضعف از بین میره! (;

6-در مورد شخصیت های فرعی هم به این نتیجه میرسیم که درن شان در حین کتاب خودش از اونها استفاده میکنه ولی رولینگ در ذهن خودش یه جنگی را در نظر میگیره و بازگشت همه ی شخصیت های فرعی خودشو به اون جنگ موکول میکنه !
به نظرم هر دو از یه سبک متفاوت استفاده کردن که هر 2هم قوی هستن مثلا هری تو جنگ هاگوازتز وقتی بعضی کشته ها را میبینه و اونا را بیاد میاره دل آدم میسوزه :(( :D
درمورد چو چانگ :D فک کنم یه جایه کتاب پس از اینکه رابطشو با هری بهم میزنه میگه که میخواد یه مدتی از هری رور باشه و چون شخصیت اصلی داستان ما هم هریه طبیعیه که اسمی ازش تو کتاب نیست تا وقتی که به جنگ هاگوارتز میرسیم (;

7- نوسندهی کتاب برای اینکه بیاد و عشق مادر به فرزند را خیلی قوی و پر قدرت نشون بده میاد اونو به عنوان یه طلسمه باستانی نشون میده !
اما در باره این که عشق در هر کتابی به سبکی مطرح میشه این هر فو قبول دارم (; اما بازم یه چیز دیگه هری در مدرسه ای درس میخونه که توش دختر و پسر هستن پس وجود عشق دختر به پسر هم یه چیزه طبیعیه و اگه نباشه اون وقت غیر طبیعی به نظر میاد!
ولی در کتاب حماسه اصلا محیط طوری نیست که چیزی برای عشق وجود داشته باشه ولی بازم میگم عشق در هری پاتر از حماسه قوی تره به دلایل بالا!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از namak :
اخه شما بي كارين؟
مياين اينقدر بحث ميكنين؟
اقا هر كسي يك نوع سليقه داره يكي از هري خوشش مياد كه تعدادشون زياد هم نيست(شوخي كردم ;))
تعدادي هم از حماسه و نبرد با شياطين خوششون مياد نظرشونم عوض نميشه
اگر غلط املايي داشتم ببخشيد اتاق من تاريكه :)
بیکار نیستیم!
شما یه سری حرف زدی منم جوابتو دادم وهنوز منظر جوابت هستم! :-w :-w :-w

به نقل از ستـاره :
بیکار نیستیم ولی بحثمون مفیده! این دقیقا یه بحث مفیده، خیلی از بحثای مسخره گفت و شنودی بهتره ! :-w

2. دموناتا نخوندم با اجازتون، نمیدونم! :-"

3. حالا که نکرده، پس میشه یه امتیاز وا3 رولینگ و هواداراش!

4. همین الان، صفه اول دمنتور رو ببین ! همش روز شمار تا فیلم و هوادارای بونی رایت و پوستر آی مکس یادگاران مرگ و ایناس! (:|
میتونن به جای حاشیه رفتن توی فیلم ، هر بار راجع به یه قسمت خاصی حرف بزنن، یه قسمتی رو نقد کنن، حتی نیاز نیست هر روز آپ کنن. نه این که هر روز چیزای دو خطی و بی اهمیت آپ کنن!
1- :)
2- :)
3- :)
4- این کاری که شما میگی که یه قسمت کتاب را نقد کنن باید تو فروم انجام شه که دمنتور نداره!

شایدم داره رو کتابش فکر میکنه به جای اینکه درگیر حاشیه بشه!

به نقل از King Dain II :
ببین پسر جان اول از همه درباره ی وردای رولینگ این وردا رو که رولینگ نساخته مثل اینه که بگی اجی مجیو اسلامیه ساخته!
در مورد بقیه وردام معمولا یه پا صفحه میزنه تو کتابا بخون مثلا این ورد ردیکولس!
رولینگ دیگه واقعا خسته نکرده خودو این یه کلمه کاملا انگلیسیه!
در مورد مساطل عاشقانشم بگم که عشق هری پاتر دخترای 15 16 ساله و مجذوب میکنه البته با ستاره ام موافقم که گفته عشق اصلی عشق مادر به فرزند ولی این ممکن هدف رولینگ نبوده باشه!
حماسم که زیاد به این مقوله نپرداخته البته لزمم نبوده که بپردازه فک کنم تنها عشقش همون دبی هملاک ( درست گفتم ؟ ) بوده.
در مورد اینکه فیلم تاثیر داره یا نه معلومه که تاثیر داره اگه تاثیر نداره رولینگ خله اجازه ساخت فیلم بده؟!
یکم اگه تعصبا رو کنار بزاری میفهمی که حماسه یه کلاس بالاتره.
و البته یه مشکل که البته به نظر من مشکله شاید یه موهبت باشه نمیدونم:
تعداد جلدای هردو خیلی زیاده هرچند که من حماسه رو تو چارتا مجلد خوندم ولی دوازده تا کتاب برا یه مجموعه فک کنم خیلی زیاد هریم که هفتا!
خوب همکار عزیز ورد اجی مجی .... که 100 سال پیشم بوده اسلامیه نساخته!!
به این لینک یه نگاهیی بکن ساختن این همه ورد کار هر کسی نیست!
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%87%D8%B1%DB%8C_%D9%BE%D8%A7%D8%AA%D8%B1

از نظر عشقم گفتم که هری به دلایل بالا قوی تره!

اندازه ی تعداد جلدا هم که حماسه 12 تا 200 صفست ولی هری 12 400 صفه که فک کنم بازم هزی پیروز شه!
در مورد فیلم بازم میگم که یه چیزه طبیعیه که به فروش کتاب کمک میکنه!

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از سیاوش :
خوب همکار عزیز ورد اجی مجی .... که 100 سال پیشم بوده اسلامیه نساخته!!
به این لینک یه نگاهیی بکن ساختن این همه ورد کار هر کسی نیست!
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D9%87%D8%B1%DB%8C_%D9%BE%D8%A7%D8%AA%D8%B1

از نظر عشقم گفتم که هری به دلایل بالا قوی تره!

اندازه ی تعداد جلدا هم که حماسه 12 تا 200 صفست ولی هری 12 400 صفه که فک کنم بازم هزی پیروز شه!
در مورد فیلم بازم میگم که یه چیزه طبیعیه که به فروش کتاب کمک میکنه!

من کم کم دارم به این نتیجه میرسم که دارم به یه زبون دیگه صحبت میکنم!
عمو جان من گفتم البته به نظر من خوب نیست شما گفتب سرتره پس اینکه هیچی!
در مورد وردام نگاه کن ببین چی نوشتم میگم رولینگ ورداش همه انگلیسیه و یکم تغییر داده که اون کارو منم میتونم بکنم!
در مورد مسائل عاشقانشم چیزی نمیگم ولش کن باو!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام
کاور ژاپنی کتاب جلاد لاغر دارن شان منتشر شد !

با انتشار کتاب « جلاد لاغر » ، آخرین کتاب منتشر شده از نویسنده مشهور ژانر وحشت « دارن شان » در کشور ژاپن ، کاور رو و پشت جلد این کتاب زیبا نیز در اینترنت منتشر شد .
این کتاب داستان زیبا و متفاوتی را روایت می کند و خود نویسنده این کتاب را بهترین کتابش می داند .

کاور روی جلد ژاپنی جلاد لاغر

کاور پشت جلد ژاپنی جلاد لاغر

بالا