• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اگر مدیر بودم

khorshidz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : اگه رئیس سمپاد بودی چه قوانینی براش می ذاشتی؟

اول از همه یه فکر درست حسابی با مجازات سنگین برای بعضی از این مدیرای فعلی تعیین می کردم
وعده توخالی و پوچ به بچه ها نمی دادم X-(
به بچه ها احترام میزاشتم
با عملی کردن درسها هم با شدت موافق بودم
بعضی از درسهای به درد نخور رو می حذفیدم
یه جو رقابت درست حسابی بین بچه ها ایجاد می کردم
و یه فکر درست حسابی با مجازات سنگین برای بعضی از این مدیرای فعلی تعیین می کردم :D

007

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خرم آباد

به نظر من به بچه های ما توانایی گردوندن یه مدرسه رو دارن.عقلشونم که میرسه،ایده های خوبیم دارن. :>
خداییش اگه من کاره ای بودم مدرسه رو میدادم دست بچه ها.

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک

اول مدرسه ها از حالت فقط تئوری دربیان و ورودی ها رو کم میکردم و بیشتر به پرورش هوش بچه ها توجه میکردم

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

1-آزمون ورودی رو تا حدودی به سمت ((تست هوش)) سوق میدادم.
2-مراکز جدید و بی در پیکری که مثل علف هرز دارند به وجود میاند رو منحل میکردم.(از یه سال به بعد دیگه ورودی نگیره تا دانش آموزان حال حاضر فارغ تحصیل شند و سپس منحل شه)
3-معلم های جدید می بایست توسط آزمون انتخاب بشند و هر مرکز هر معلمی که استخدام میکنه باید در ((آزمون استخدامی سمپاد)) شرکت کرده باشه و قبول شده باشه.
4-آزمون های هماهنگ میان مراکز برگزار میکردم.(البته این طرح هم نکته + داره هم -)
5-درس ها رو مفهومی تر میکردم.

lindaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابرشهرقدیم (نیشابور)

1.درسارو به جای حفظی بودن عملی میکردم!
2.مسابقات علمی بیشتری برگزار میکردم!
3.به فعالیت های هنری اهمیت میدادم(البته نه فقط نقاشی :-&و خط)
4.مکانی درست میکردم که مدارس دخترونه و پسرونه تیزهوشان بتونن در اونجا بهم کمک کنن :D
5.ازمون ورودی برای دبیرستان برای کسایی که تو راهنمایی تو این مدرسه هستن رو بر میداشتم!
مدیرای باحالی دستور میدادم برای مدرسه ها بزارن!

poorya.kh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهیـد بهشتی
شهر
نیشابـور
دانشگاه
علم‌وصنعت‌ ایران
رشته دانشگاه
مهندسی‌کامپیوتر

به نقل از LADY RUBIKER :
1.درسارو به جای حفظی بودن عملی میکردم!
به نظر من اينكارو مديراي آموزش و پرورش ميتونن انجام بدن نه مديراي سمپاد :-"

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به نقل از !Poorya! :
احتمالا" منظورشون این بود که به بار عملی بودن درسا اضافه میکنم.وگرنه به صورت کلی اش رو که فکر کنم همون وزیر آموزش پرورش هم به این راحتیا نتونه ...

lindaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابرشهرقدیم (نیشابور)

به نقل از !Poorya! :

درسته ولی اگه مدیرای سمپاد هم بخوان میتونن یک کاری بکنن!مثلا همین زیست تکمیلی که دیگه دست خود سمپاد هست بعضی قسمتاش باید وقت بزاری تا قشنگ حفظ بشی!خب علوم مگه باید حفظی باشه؟
به نقل از Milad.R :
احتمالا" منظورشون این بود که به بار عملی بودن درسا اضافه میکنم.وگرنه به صورت کلی اش رو که فکر کنم همون وزیر آموزش پرورش هم به این راحتیا نتونه ...

چرا نتونه؟!
میتونه یکم تغییر در کتابای درسی بده!درسته مشکله ولی اگه براش اهمیت داشته باشه که بچه ها درسارو یاد بگیرن نه اینکه حفظ کنن میتونن کاری بکنن

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران
پاسخ : اگه رئیس سمپاد بودی چه قوانینی براش می

به نقل از Black fire :
خدا رو شکر مدرسه ما که قانونی نداره! ولی یه قانون کلی می ذاشتم که مدارس مختلت باشن!(به من رای دهید آینده ای بهتر با ریاست استاد Black fire !)
قصد توهين ندارم ولي مختلت؟؟؟! البته خودم بدترين غلطاي املايي رو دارم و شايد بازم اشتباه كرده باشم و تو درست نوشته باشي!! :D

• لایک
امتیازات: meli

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

به نقل از punez :
رئیس بودن خیلی خوبه. مخصوصا اینکه رئیس سمپاد باشی ! ببینم اگه تو رئیس سمپاد بودی ، چی قوانینی براش می ذاشتی ؟؟؟؟ ( هم برای فرزانگان و هم برای علامه حلی بنویس ) (;
محدوديتارو كم كنن

• لایک
امتیازات: meli

rubpad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Torkish airline:D
دانشگاه
TEHRAN

کلا با پست ریاست مخالفم هرکیو تبدیل به یه شخص پست دوس کرده که بخاطر اون هرکاری میکنه :( ولی اگی بودم هر قانونی که میذاشتم دیگه به هیچ وجه تغییرش نمیدادم بخدا خیلی ِ!!! :-w ما که هیچ وقت ندیدیم اینطور باشه!

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

عملی کردن درسها
آموزش به معلمان
اردوهای علمی و خلاصه... :D :D :D
بقیه ش رو بعدا اعلام میکنم B-) :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به من رای دهید ! فقط به من رای دهید ! اینها همش تبلیغات بی پایه و اساس یه عده هست ، شما هوشیار عمل کنید و به من رای دهید !
برنامه ها :
1.وام میدم تا بدون سقف ! ( دقت کن ، تا بدون سقف :D )
2.مدارس مختلط ! ( فقط آدما نه ها ، همه چی مختلط ، معاون زن داریم مرد داریم ، باغ وحش تو حیاط داریم ، ... )
3.پروژه میزارم ، انواع پروژه ها ، ساختمانی ، اداری ، مسکونی ، تجاری ، هوایی ، فضایی ، زیر زمینی ، ....
4.انواع علمها باید باشه ، کلاسهای نجوم در ماه ، زیست شناسی در فیجی ، ادبیات در فرهنگستان هنر و ادب ، کلاسهای موسیقی در زیرزمین ، به همراه بزرگان موسیقی ، کلاس تئاتر و بازیگری ، در هالیوود ، اموزش فوتبال از پایه ، در منچستر ، با مربی گری سر الکس فرگوسن ، با همراهی پرویز مظلومی :D و و و و و ....)
5.اردوهای تفریحی ، 1 ماهه در سواحل آرام مکزیک و اسپانیا
6.منتقل کردن بعضی کلاسها به برج میلاد ، و تاسیس چندین برج میلاد (با پسوند های ،1-2-3-4-5...) در تمام مناطق ایران ! (بزن دست قشنگرو)
7.آوردن مجرب ترین استاتید
8.حجاب کلا" دل به خواهیه ، یعنی پسرا کاملا" آزادن با هرچی که میخوان بیان ، هر جوری دوست دارن لباس بپوشن ، دخترا هم موظف اند شئونات اسلامی رو رعایت کنند ، نوع لباسشون به ما مربوط نیست ( گشت ارشاد گیر داد ، باز به ما مربوط نیست ، پسر بغل دستیت گیر داد ، باز به ما مربوط نیست )
9.تمام دروس ، اتاق مخصوص به خودشون رو دارن و کاملا" عملی هستند ، جزوه نوشتن وظیفه ی اساتید بوده و دانش آموز هیچ وظیفه ای در قبال یادداشت مطالب ندارد
10.کلاسها از ساعت 8 دایر است تا 12 ، 12 تا 2 ناهار ، 2 تا 4 استراحت ، 4 تا 6 درس ، 6 تا 8 تفریح و درس ، 8 می تونین برین خونه دیگه
11.آزمون ها فقط تست هوش بوده و جهت تعیین کردن دانش آموزان باهوش از بی استعداد است ، نه در جهت عذاب دادن مردم ( همچون الان )
12.آوردن هرگونه وسیله ی ارتباطی ، کاملا" مجاز بوده ، و با اونها که نیارن برخورد میکنیم (به هر حال عصر ارتباطات است ، مردم باید مرتبط باشن)
13.دانشگاه سمپاد احیا(!) کرده ، تا دانش آموزان به هیچ وجه نگران کنکور مزخرف سازمان سنجش نباشند ، و با خیالی راحت درساشونو بخونن و با خیالی آسوده در آزمون ورودی دانشگاه های ما شرکت کنند
14.کتب سمپاد کاملا" خاص بوده ، و مختص مدارس سمپاد طراحی شده ، کتب کاملا" رنگی ، با ورقه های گرون و عکسهای خوشگل :D
15.در تمام دروس و کلاسها ، خلاقیت 5 نمره از نمره ی قبولی داره ، دانش آموز اساسا" باید خلاق باشه
16.مجلس دانش آموزی داریم ، که نمایندگان دانش آموزان ، با مدیرا و مسئولا جلسه تشکیل میدن ، برای مدارس خودشون تصمیم میگیرن ، ایده میدن و ...
17.هیچ کتابی احتیاج به حفظ کردن نداره ( چون مدیر از حفظیات خوشش نمیاد ) ؛ همه چیز ، در سر کلاس در ذهن شما ثبت و ظبط (؟) میشه
18.برنامه هایی همچون روز دوستی ، روز اتحاد ، متحدین (!) ، دوستان در دور هم ، جمع سمپادی ، و ... یه عالمه خواهیم داشت با برنامه های شاد و زیبا ، برای محکم تر کردن پیوند بین سمپادی ها
19.اساسا" فضای مدرسه باید بالای یک هکتار باشه (اونم با حجم دانش آموزانی که سمپاد داره ) ، ما نوید میدیم ، که برای به هر مدرسه 1000 متر زمین داده شه (ویلایی اکازیون)
20.کلا" تایم مدارس ، در طول سال ، به شرح ذیل است :
1 مهر شروع مدارس هست ، تا 1 دی ، 1 دی تعطیل ، ایام امتحانات ( البته به سبکی متفاوت ) ، 15 دی شروع دوباره ، تا 25 اسفند ، دوباره از 20 فروردین ، تا 1 تیر ، تیر مقادیری امتحان ، از 15 تیر شروع تا 1 شهریور ( المپیاد و سفر های استانی ) ، 1 شهریور تا 1 مهر هم تعطیل ، البته مدرسه همیشه برای کسانی که مشتاقند بازه ، و ما در خدمتیم

یادتون نره به من رای بدید ، به رویاهات فکر کن ...

اگه یکم از مسخره بازیاش بگذری می بینی که خیلی حرفا زدم ! ، همشم اینجوریه : | ، خب ما بالاخره ، هیچی نداریم دیگه ، مثه تهران ، مشهد و ... جاها نیستیم که ...

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

1.همه ی بروبکس سمپادی بدون کنکور هر دانشگاهی با هر رشته ای که دوس دارن می تونن درس بخونن
2.معلمای چرت واسه فرزانگان مملکت استخدام نمی کردم.

مهرناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
NeYshaBerliN
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از مُحسن :
واقعا چقدر پست ها منطقی و غیر احساسی هست، یه ذره فکر کنید درست حسابی پیشنها بدید..کل این دو صفحه رو فـیلت‍‌‍ر کنی دوتا پیشنهاد خوب میشه پیدا کرد..بقیه هم جو گیری هست! :D
چی میشه خوب رئیس سمپاد جوگیر بشه؟! :D
واقعا" بعضی پیشنهادات(اشاره میشه به سه پست بالاتر)عالی بود :D
کتابا کلا" باید فرق داشته باشه با مدارس دیگه .جنبه ی حفظی نداشته باشه...یه سری درسا باید اختیاری بشه مثلا" ما کلا" در طول دبیرستان یه ترم عربی رو باید پاس میکردیم ....حالا یکی میخواست سال اول عربی برمیداشت یکی میخواست سال آخر...
تعطیلیا سه ماهه نبود هر سه ماه 15 روز تعطیلی میذاشتیم بس بود...
اردوهای علمی بیشترر میبود....بعد ساعات درسی اضافه بشه نه پشت سر هم ...چه اشکالی داره وقت بیشتری رو در مدرسه بگذرونیم ؟بینش استراحت و ناهار و تفریح و حتی خواب :D(با این وجود باید خوابگاهم داشتیم) :-??
هر درسی آزمایشگاه خاص خودش رو داشت .... ;))
یه سری درسهای دیگه هم اضافه میشد به دروس، البته اختیاری مثلا" زبان های مختلف (مطمئنا" استقبال میشد)!
دانشگاه سمپاد هم صد در صد باید میبود....
ورودی کمتر بازدهی بیشترر :D
ما در آرزوی چنین نظام آموزشی (سمپادی) شهید خواهیم شد! :((
آها ...یونیفرم نبود و آوردن وسایل ارتباطی مجاز بود!

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
قوانین جدید

با بچه ها درس رفتار شه=((

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

با مدارس مختلط موافقم به شرطی که پشت مدرسه ... نشه ها!!!!
دومین کاری هم که میکردم این بود که به دانش اموزا اجازه بدم خودشون معلماشونو از سطح شهر انتخاب کنن!

ostore11

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی بیرجند
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
حوصله شو نداشتم یکم هم بزرگواری گفتم راه رو واسه جوون ترا باز بذارم
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

مختلط الانم زیاد فرقی نداره فقط به جایه تو مدرسه خارج مدرسه (<
من بنده شخصا مخالفم اخه چقدر افزایش جمعیت با این کار این مملکت میترکه همین امتیازات دولت بسه من اگه میتونستم رییس باشم تو دهن اموزش و پرورش میزدم اخه اضافه کردن ظرفیت حدی داره مجبورن این همه دانش آوز پذیرش کنن که از اخر نصفه شون از مدرسه اخراج بشن

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک

اگه من مدیر سمپاد بودم او از همه این همه ورودیه بین پایه ای رو حرف میکردم بعد به معلم ها میگفتم با بچه ها در حد کتاب کار نکنید بیشتر بهشون بگید و یه چیز دیگه نمیزاشتم این اموزشو پرورشی ها که حداقل تو شهر ما از ما متنفر پاشونو تو مدرسه بزارن..!!!

ali168

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شاهی
پاسخ : اگر مدیر بودم

یعنی این جمله رو باید چسبوند رو میز مدیر مدرسه ها اونا انقد ادعای مسلمونی دارن

آن چه بر عهده ی مدیران است برطرف کردن عیوب علنیست و حکم نهایی با خداوند است.امام علی(ع)

بالا