• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نارین قلعه/تخت جمشید

• شروع کننده موضوع N.M
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
سلام!
من چن سال پیش یزد بودن(میبد) بعد یه نفر یه حرفی زد که هنوز که هنوزه تو ذهنمه و به همه میگم!اون آقائه خیلی شاکی بود از این که به نارین قلعه تو میبد توجه نمیشه

میگفت که نارین قلعه از خشته و این همه سال مونده(فک کنم حتی بیشتر از تخت جمشید!)..اون وقت به تخت جمشید که از سنگه انقد اهمیت میدن و به نارین قلعه...! :rolleyes: :rolleyes:(فک نکنین من با تخت جمشید مشکلی دارما!خودم عاشقشم! >:D<)

نظرتون چیه؟چرا تو کشورمون یه چیزیو(مثلا همین تختِ جمشیدو!) کلی روش تبلیغ میکنن و یه سری چیز دیگه جا می مونه؟چیکار باید کرد؟ :-? :-?

d3c0der2

مهمان
پاسخ : نارین قلعه/تخت جمشید

به نقل از نـَـرگـِـسْْ :
سلام!
من چن سال پیش یزد بودن(میبد) بعد یه نفر یه حرفی زد که هنوز که هنوزه تو ذهنمه و به همه میگم!اون آقائه خیلی شاکی بود از این که به نارین قلعه تو میبد توجه نمیشه

میگفت که نارین قلعه از خشته و این همه سال مونده(فک کنم حتی بیشتر از تخت جمشید!)..اون وقت به تخت جمشید که از سنگه انقد اهمیت میدن و به نارین قلعه...! :rolleyes: :rolleyes:(فک نکنین من با تخت جمشید مشکلی دارما!خودم عاشقشم! >:D<)

نظرتون چیه؟چرا تو کشورمون یه چیزیو(مثلا همین تختِ جمشیدو!) کلی روش تبلیغ میکنن و یه سری چیز دیگه جا می مونه؟چیکار باید کرد؟ :-? :-?
كجاش تبليغ ميكنن دوست عزيز ؟
اوايل انقلاب داشتن تخت جمشيدو با بيل مكانيكي نابود ميكردن :)) :))
اگر هم منظورت مردم عادي باشه ، يه علت بيشتر نداره ! نميدونن و براشون اطلاع رساني نشده !

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

چيزي كه مشخصه اينه كه داره به آثار تاريخيمون بي توجهي ميشه !!!
تخت جمشيد هم چون از ابتدا معروف بود هنوز سر زبوناست ، از اون گذشته ثبت جهاني شدنش هم بي تاثير نبوده

• لایک
امتیازات: death
  • شروع کننده موضوع

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

مثلا همین نارین قلعه!در زمان آقای خاتمی حتی یه قسمت از خاکشو بردن یونسکو!پس چرا الان تو کشور خودمون...! [-(

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

کلاتوایران به اماکن تاریخی اهمیت داده نمیشه ،امّا اگه منظورت عوام هست به این دلیله که خیلی ها اطلاع ندارن یامثلاترجیح میدن اماکن تاریخی شهرهای بزرگ تررو،به این دلیل که اکثرعوام به خاطرتفریح میرن مسافرت

CC.CO-ED

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان نیشابور
شهر
نیشابور

شهرت تخت جمشید بیشتر ب خاطر اتفاقات بزرگه ک در گذشته اتفاق افتاده...
سرنوشت تلخ تخت جمشید...
سلسله ی بزرگ و مقتدر هخامنشی ک طرفدارای زیادی داره...
عظمت تخت جمشید و...
شاید باعث شهرتش شده.

بالا