• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

توزیع های لینوکس

s.pegasus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تـهـران
دانشگاه
تهران غرب
رشته دانشگاه
معماری
پاسخ : توزیع های لینوکس

به نقل از پویا م :
بالاخره رنگ یک تعطیلی کوچیک رو دیدیم و بالاخره می‌خوام تصمیم مدت‌های پیشم رو عملی کنم. بنده به شخصه با افتخار می‌خوام سوییچ کنم به fedora و از دست ubuntu 12.04 آشغال راحت شم. شاید یه روز برگشتم به ubuntu ولی فک نمی‌کنم به این زودی‌ها باشه.
در این مدتی که من اوبونتو کار کردم، معنی stability رو فهمیدم و کاملا بر این موضوع واقفم که الان اوبونتو بسیار unstable شده و من هر روز با انواع پراسس‌های سنگین، کرش‌های اعصاب خورد کن و فریزهای بی‌سابقه روبه‌رو می‌شم. اگر به نسبه خیلی وقته که اوبونتو استفاده می‌کنید احتمالا یادتون هست که نسخه‌ی 10.04 که از قضا lts بود، نه این جینگولک بازی‌های یونیتی رو داشت و نه چیز دیگه‌ای، ولی از کرش و امثالهم خبری نبود! و به معنای واقعی یک توزیع خوب بود. از موقعی که یونیتی به اوبونتو اضافه شد، افتضاحات زیادی برای اوبونتو رقم زد و شخصا برای اوبونتو دلم می‌سوزه و انتقاد شخصی خودم به canonical وارده که بهتر بود اینقدر زود دامنه‌ي فعالیت‌ش رو زیاد نکنه و تمرکز اصلی‌شو بذاره روی اوبونتو و خیلی دنبال گسترده کردن بازارش در دیگر عرصه‌ها نباشه. مشکلات اوبونتو از هرجایی که هست پیشنهاد می‌کنم برید سراغ یک توزیع stable . توزیع Arch و Fedora به نظرم خیلی خوبن ولی خب من تصمیم گرفتم برم Fedora . به شدت توصیه می‌کنم فعلا از اوبونتو بیاین بیرون.
این پست رو خوندم اینجوری شدم =))[nb]ایدیت رو هم اد کردم ببینم یو از کدوم استفاده می کنی و نظرت چیه :D[/nb]
منم میخواستم عوض کنم فدورای 16هم رو مونده بودم برم رو اوبونتو یا فدورای 17
یه سری سرچ زدم تو گوگل و اینا اما به چیزِ خواصی نرسیدم
هر جا یه فروم هست همه گفتن با هر کدوم راحت تری و ...
اما یه سری سایت ها هم بودن که کامل نقد کرده بودن اما بازم نمیشد انتخاب کنی
خلاصه منم فدورا 17 رو رایت کردم
تا سیستم عامل گوشیه اوبونتو بیاد ببینیم چی میشه

بالا