• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سؤالات و مشکلات در استفاده از سایت

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
اصلا مهم نیست که اینجا انتقاد از مدیران هست یا نه
فقط بیاید بگید حرف بزن من به چه دلیلی پاک شد
د بگید دیگه
نه نقل قول بود نه اسم کسی رو اورده بودم نه هیچ چیز دیگه.خب که چی؟الان چی شه که پاک شد جناب اقای مرادیان؟
داخلی ها،
تو این مورد خاص من آی‌پی چک کردم

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
اصلا مهم نیست که اینجا انتقاد از مدیران هست یا نه
فقط بیاید بگید حرف بزن من به چه دلیلی پاک شد
د بگید دیگه
نه نقل قول بود نه اسم کسی رو اورده بودم نه هیچ چیز دیگه.خب که چی؟الان چی شه که پاک شد جناب اقای مرادیان؟
ببین دنیز فرق نداره من یا کاوه

پستتو به این دلیل "بدیهی است نظر درباره ی ارسال دیگران به گونه ای که فرد را ترغیب به پاسخ مجدد کند یا باعث ایجاد بحث و جدال شود نیز، ممنوع است." حذف شد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
ببین دنیز فرق نداره من یا کاوه

پستتو به این دلیل "بدیهی است نظر درباره ی ارسال دیگران به گونه ای که فرد را ترغیب به پاسخ مجدد کند یا باعث ایجاد بحث و جدال شود نیز، ممنوع است." حذف شد
حتی این پست که بگم کچل کنم یا موهامو رنگ کنم هم کاربرو ترغیب به جواب دادن میکنه.اونم باید حذف میشد؟نه بابا ایول.ایول و اینکه دقیقا نظر درباره ارسال دیگران بود؟من راجع به ارسال کی نظر دادم دقیقا؟اون شاتی که ورداشته بود گذاشته بود؟یه اشاره کوچیک شد بهش دقیقا در همون حدی که میگه به قول بالایی فلان

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
داخلی ها،
تو این مورد خاص من آی‌پی چک کردم
من یادم نمیاد موقعِ ثبت نام همچین چیزی رو تو قوانین دیده باشم! و فارغ از این استفاده‌ی بدونِ اجازه از مشخصات و اطلاعاتِ کاربران که برای فعالیتِ فروم‌ها و سایت‌ها رسماً جرم محسوب میشه، هیچ توجیهی هم نداره که بدونِ اطلاع کاربرها بشینید و آی‌پی‌ها رو تک‌تک چک کنید. الان دو حالت بیشتر نداریم:
1- برای پیدا کردنِ اکانت‌های فیک و مولتی‌اکانت این کار رو می‌کنید: خب واقعاً نیازی نیست که من بشینم تفاوت بینِ "هویتِ فیک" و "اکانتِ فیک" رو بهتون توضیح بدم :)) یه حالتی هست که مثلاً میاید بررسی می‌کنید کدوم آی‌پی 2 تا اکانت داره، مولتی‌اکانت رو پیدا می‌کنید و اکانتِ دوم رو به عنوانِ "فیک" بن می‌کنید! مثلاً من یادمه اوایل که اینجا عضو شده بودم، یکی از مدیرهای داخلی با همین روش اکانت فیکِ من رو بن کرد. ولی قضیه‌ای که امشب بحثش تو حرف بزن پیش اومد، بحثِ "هویتِ فیک" بود و کاری که با آی‌پیِ اون کاربر انجام شد دقیقاً «فضولی» و «خاله‌زنک‌بازی» محسوب می‌شد! شما دقیقاً چه اختیاری دارید که بشینید جاسوس‌بازی در بیارید و بفهمید کی راست گفته و کی دروغ میگه؟ اصلاً یکی دلش میخواد هویتِ فیک بسازه. به شما چه ربطی داره این وسط؟ من دوست دارم بیام تو سمپادیا عکسِ برد پیت بذارم و بگم بابام فضانورده و تو مریخ زندگی میکنم. کی حق داره جلومو بگیره؟ مگه فروم ارثِ بابای مدیرای داخلیه که بیان دروغگوها رو شناسایی کنن و پیشِ بقیه رسواشون کنن؟ :)) حتماً یه نگاهی به قوانینِ فروم بندازید به نظرم: https://www.sampadia.com/forum/threads/2/
2- همین‌جوری برای ارضای کنجکاویِ خودتون هستش: اول یه سوال، مدیرهای داخلی برای مدیریتِ فروم انتخاب میشن یا جیمز باند بازی در آوردن و mission impossible؟ اگه موردِ اول هستش که کلی خسته نباشید، خیلی هم ممنون از زحماتتون. ولی اگه با سیستمِ دوم پیش میرید، خب بگید با مطهری هماهنگ کنیم کلاً سایت مدیرِ داخلی نداشته باشه. چون حداقل من که دوست ندارم اینجوری تحتِ نظر باشم و یکی بیفته دنبالِ هویت واقعیم!
اگه قضیه از این قرار بوده که @karen.m اطلاعاتی از آی‌پیِ @armaghannn رو به @dinsiora داده، خب جمع کنید این مسخره‌بازیا رو واقعاً. همین مونده یه لیست از آی‌پیِ کاربرا تهیه کنید بعد تو گروه‌های دوستانه‌تون پخش کنید فقط!

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
من یادم نمیاد موقعِ ثبت نام همچین چیزی رو تو قوانین دیده باشم! و فارغ از این استفاده‌ی بدونِ اجازه از مشخصات و اطلاعاتِ کاربران که برای فعالیتِ فروم‌ها و سایت‌ها رسماً جرم محسوب میشه، هیچ توجیهی هم نداره که بدونِ اطلاع کاربرها بشینید و آی‌پی‌ها رو تک‌تک چک کنید. الان دو حالت بیشتر نداریم:
1- برای پیدا کردنِ اکانت‌های فیک و مولتی‌اکانت این کار رو می‌کنید: خب واقعاً نیازی نیست که من بشینم تفاوت بینِ "هویتِ فیک" و "اکانتِ فیک" رو بهتون توضیح بدم :)) یه حالتی هست که مثلاً میاید بررسی می‌کنید کدوم آی‌پی 2 تا اکانت داره، مولتی‌اکانت رو پیدا می‌کنید و اکانتِ دوم رو به عنوانِ "فیک" بن می‌کنید! مثلاً من یادمه اوایل که اینجا عضو شده بودم، یکی از مدیرهای داخلی با همین روش اکانت فیکِ من رو بن کرد. ولی قضیه‌ای که امشب بحثش تو حرف بزن پیش اومد، بحثِ "هویتِ فیک" بود و کاری که با آی‌پیِ اون کاربر انجام شد دقیقاً «فضولی» و «خاله‌زنک‌بازی» محسوب می‌شد! شما دقیقاً چه اختیاری دارید که بشینید جاسوس‌بازی در بیارید و بفهمید کی راست گفته و کی دروغ میگه؟ اصلاً یکی دلش میخواد هویتِ فیک بسازه. به شما چه ربطی داره این وسط؟ من دوست دارم بیام تو سمپادیا عکسِ برد پیت بذارم و بگم بابام فضانورده و تو مریخ زندگی میکنم. کی حق داره جلومو بگیره؟ مگه فروم ارثِ بابای مدیرای داخلیه که بیان دروغگوها رو شناسایی کنن و پیشِ بقیه رسواشون کنن؟ :)) حتماً یه نگاهی به قوانینِ فروم بندازید به نظرم: https://www.sampadia.com/forum/threads/2/
2- همین‌جوری برای ارضای کنجکاویِ خودتون هستش: اول یه سوال، مدیرهای داخلی برای مدیریتِ فروم انتخاب میشن یا جیمز باند بازی در آوردن و mission impossible؟ اگه موردِ اول هستش که کلی خسته نباشید، خیلی هم ممنون از زحماتتون. ولی اگه با سیستمِ دوم پیش میرید، خب بگید با مطهری هماهنگ کنیم کلاً سایت مدیرِ داخلی نداشته باشه. چون حداقل من که دوست ندارم اینجوری تحتِ نظر باشم و یکی بیفته دنبالِ هویت واقعیم!
اگه قضیه از این قرار بوده که @karen.m اطلاعاتی از آی‌پیِ @armaghannn رو به @dinsiora داده، خب جمع کنید این مسخره‌بازیا رو واقعاً. همین مونده یه لیست از آی‌پیِ کاربرا تهیه کنید بعد تو گروه‌های دوستانه‌تون پخش کنید فقط!
اینکه شما از مدیرای داخلی یا کل بخوای ای پی یکی که بهش شک داری رو چک کنن مرسومه و همیشه بوده و این وسط من رفتم و به فلانی گفتم ای پی فلان پست برای کجا بوده؟و بهم گفته فلان جا.اون قصدش کشف هویت فیک نبوده.صرفا جواب منو داده.و اینکه هزار بار هم قبل این من از هزار و یکی مدیر دیگه خواهش کردم ایپی چک کنن و اینکارو برام کردن.پس اصلا این وسط چیز عجیبی رخ نداده.لذا بدیهی ترین چیزو چیز عجیبی جلوه ندید.و اینکه مدیر داخلی کاری به چیزی نداره من بعنوان یک کاربر با یه کاربر دیگه به مشکل خوردم و به هر طریقی شده اینارو پیدا کردم.با این حساب میشه از سازمان ارامستان های بندرعباس هم شکایت کرد که اطلاعات فوتی هارو بهم دادن.و گودرز و به شقایق ربط ندید این وسط

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
اینکه شما از مدیرای داخلی یا کل بخوای ای پی یکی که بهش شک داری رو چک کنن مرسومه و همیشه بوده و این وسط من رفتم و به فلانی گفتم ای پی فلان پست برای کجا بوده؟و بهم گفته فلان جا.اون قصدش کشف هویت فیک نبوده.صرفا جواب منو داده.و اینکه هزار بار هم قبل این من از هزار و یکی مدیر دیگه خواهش کردم ایپی چک کنن و اینکارو برام کردن.پس اصلا این وسط چیز عجیبی رخ نداده.لذا بدیهی ترین چیزو چیز عجیبی جلوه ندید.و اینکه مدیر داخلی کاری به چیزی نداره من بعنوان یک کاربر با یه کاربر دیگه به مشکل خوردم و به هر طریقی شده اینارو پیدا کردم.با این حساب میشه از سازمان ارامستان های بندرعباس هم شکایت کرد که اطلاعات فوتی هارو بهم دادن.و گودرز و به شقایق ربط ندید این وسط
مرسومه و همیشه بوده؟ :)) اولاً، من به یاد ندارم تو 5 سال عضویتم تو سمپادیا همچین چیزی دیده باشم. لابد مدیرای داخلی با دوستاشون از این کارا میکنن و بقیه خبر ندارن مثلاً! دوماً خب مرسوم هست که هست! چه ربطی داره الان؟ من میگم کارِ اشتباه و مسخره‌ایه. حالا چه 1000 بار انجام بشه، چه 1 بار. کاوه حق نداشته به یه کاربرِ سمپادیا اطلاعات شخصیِ یه کاربرِ دیگه رو بده. یعنی چی "صرفاً جواب منو داده"؟ :|
خب اشتباه کردن، هزار بار کاری که حقِ انجام دادنش رو نداشتن رو انجام دادن! اصلاً هم بدیهی نیست :)) "عجیب" نیست، "مسخره"ست در واقع. مثلاً اگه من 5 بار عکسای خصوصیِ همسایمون رو پخش کنم، بارِ 6م میگم بدیهیه و عجیب نیست و عجیب جلوه ندید؟
من با مشکلِ شما دو نفر کاری ندارم. اگه کاری داشتم همون جا تو حرف بزن نظر میدادم. مشکلم اینجاست که مدیرِ داخلی به چه حقی آی‌پیِ کاربرا رو در اختیارِ بقیه میذاره؟ قضیه انقدر پیچیده‌ست واقعاً؟
آره میشه شکایت کرد.

برام جالبه که سوءاستفاده کردن از آپشن‌های مدیریتِ داخلی رو برای خودتون انقدر بدیهی و ساده میدونید :)) ببین، مدیرِ داخلی قرار نیست با دسترسی‌هاش رفیق‌بازی در بیاره. این خیلی واضحه! حالا یکی تو فلان آرامستانِ بندرعباس بی‌مسئولیتی کرده، خب به من چه؟ دقیقاً چه ربطی به حرفای من داشت؟ من میگم نه کاوه و نه هیچ مدیر داخلیِ دیگه‌ای تو هیچ فرومی بدون اجازه‌ی کاربرها حق ندارن اطلاعاتشون رو در اختیارِ کسی قرار بدن. طلبکارم هستید الان؟ :))

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
مرسومه و همیشه بوده؟ :)) اولاً، من به یاد ندارم تو 5 سال عضویتم تو سمپادیا همچین چیزی دیده باشم. لابد مدیرای داخلی با دوستاشون از این کارا میکنن و بقیه خبر ندارن مثلاً! دوماً خب مرسوم هست که هست! چه ربطی داره الان؟ من میگم کارِ اشتباه و مسخره‌ایه. حالا چه 1000 بار انجام بشه، چه 1 بار. کاوه حق نداشته به یه کاربرِ سمپادیا اطلاعات شخصیِ یه کاربرِ دیگه رو بده. یعنی چی "صرفاً جواب منو داده"؟ :|
خب اشتباه کردن، هزار بار کاری که حقِ انجام دادنش رو نداشتن رو انجام دادن! اصلاً هم بدیهی نیست :)) "عجیب" نیست، "مسخره"ست در واقع. مثلاً اگه من 5 بار عکسای خصوصیِ همسایمون رو پخش کنم، بارِ 6م میگم بدیهیه و عجیب نیست و عجیب جلوه ندید؟
من با مشکلِ شما دو نفر کاری ندارم. اگه کاری داشتم همون جا تو حرف بزن نظر میدادم. مشکلم اینجاست که مدیرِ داخلی به چه حقی آی‌پیِ کاربرا رو در اختیارِ بقیه میذاره؟ قضیه انقدر پیچیده‌ست واقعاً؟
آره میشه شکایت کرد.

برام جالبه که سوءاستفاده کردن از آپشن‌های مدیریتِ داخلی رو برای خودتون انقدر بدیهی و ساده میدونید :)) ببین، مدیرِ داخلی قرار نیست با دسترسی‌هاش رفیق‌بازی در بیاره. این خیلی واضحه! حالا یکی تو فلان آرامستانِ بندرعباس بی‌مسئولیتی کرده، خب به من چه؟ دقیقاً چه ربطی به حرفای من داشت؟ من میگم نه کاوه و نه هیچ مدیر داخلیِ دیگه‌ای تو هیچ فرومی بدون اجازه‌ی کاربرها حق ندارن اطلاعاتشون رو در اختیارِ کسی قرار بدن. طلبکارم هستید الان؟ :))
ببین من موافق اینکه اطلاعاتو بدن نیستم
ولی لازمه ک توی فروم اطلاعات و مشخصات درست وارد شن
مثلا من وقتی مرکز سمپادمو اشتباه زدم مطهری بهم اخطار داد
الان داستان اینه این دوستمون تمام مشخصات لازمش برای فروم اشتباهه
و اگه این درست باشه اصلا ب عنوان ی اکانت غیرسمپادی باید بن بشه
پس ب طور کلی چک کردن ای پی و اینکه واقعا مال کجاست اشتباه نبوده

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
آره میشه شکایت کرد.

اینم در ادامه پست قبلیم
من مثلا ی اکانتو گزارش میزنم فیکه
بعد مدیر میاد میگه نه اقا فیک نیست رد میشه
یا گزارش میزنم ک غیر سمپادیه و رد میشه و مدیر توضیح میده
پس اینکه کاوه ب دنیز ای پی رو بده برای اینکه دنیز ببینِ واقعا محل تحصیل درست بوده یا نه هم فک نمیکنم اشتباه باشه :-"

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
ببین من موافق اینکه اطلاعاتو بدن نیستم
ولی لازمه ک توی فروم اطلاعات و مشخصات درست وارد شن درسته
مثلا من وقتی مرکز سمپادمو اشتباه زدم مطهری بهم اخطار داد
الان داستان اینه این دوستمون تمام مشخصات لازمش برای فروم اشتباهه
و اگه این درست باشه اصلا ب عنوان ی اکانت غیرسمپادی باید بن بشه درسته
پس ب طور کلی چک کردن ای پی و اینکه واقعا مال کجاست اشتباه نبوده
ولی به هر حال اولاً مدیرِ داخلی اجازه نداره اطلاعاتِ کاربرها رو به کسی بده، و دوماً تشخیصِ هویتِ فیک انقدرا هم کشکی نیست و حتی خودِ مطهری معمولاً با این موارد کاری نداره! مثلاً من خودم هنوز فکر میکنم که این اکانت فیک نیست و یه هویتِ واقعیه :))
اینم در ادامه پست قبلیم
من مثلا ی اکانتو گزارش میزنم فیکه
بعد مدیر میاد میگه نه اقا فیک نیست رد میشه
یا گزارش میزنم ک غیر سمپادیه و رد میشه و مدیر توضیح میده
پس اینکه کاوه ب دنیز ای پی رو بده برای اینکه دنیز ببینِ واقعا محل تحصیل درست بوده یا نه هم فک نمیکنم اشتباه باشه :-"
من و کاربرهای دیگه، صاحبِ سایت نیستیم که انتظار داشته باشیم دقیق و باجزئیات همه چیز رو بهمون توضیح بدن. الان به نظرت من اجازه دارم از مطهری آی‌پیِ همه‌تون رو بگیرم که مطمئن شم درباره‌ی هویت‌تون راست میگید و حرفاتون دروغ نیست؟
آی‌پیِ اینترنت جزو اطلاعات شخصی محسوب میشه و هیچ جای دنیا انقدر کشکی باهاش برخورد نمیکنن :)) درست مثل شماره موبایل، مثل آدرس ایمیل، و مثل صدها اطلاعات شخصیِ مجازیِ دیگه!

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض
قطعا نه حق نداریم ای پی رو بگیریم اما اگه من بیام توی اطلاعاتم بزنم مرکز سمپاد مشهد ولی در اصل سمپاد زنجان باشم مثلا و یکی از کاربرا بره بپرسه "من فک میکنم فلانی مرکز سمپادش اشتباهه و مشهد نیست " مدیر میتونه بگه "ممنون از همکاریت اره مشهد نیست "
اما کاوه نیومده ک کل ای پی هارو بده ب دنیز صرفا گفته اره اینجا هست یا نه

ولی به هر حال اولاً مدیرِ داخلی اجازه نداره اطلاعاتِ کاربرها رو به کسی بده، و دوماً تشخیصِ هویتِ فیک انقدرا هم کشکی نیست و حتی خودِ مطهری معمولاً با این موارد کاری نداره! مثلاً من خودم هنوز فکر میکنم که این اکانت فیک نیست و یه هویتِ واقعیه :))

من و کاربرهای دیگه، صاحبِ سایت نیستیم که انتظار داشته باشیم دقیق و باجزئیات همه چیز رو بهمون توضیح بدن. الان به نظرت من اجازه دارم از مطهری آی‌پیِ همه‌تون رو بگیرم که مطمئن شم درباره‌ی هویت‌تون راست میگید و حرفاتون دروغ نیست؟
آی‌پیِ اینترنت جزو اطلاعات شخصی محسوب میشه و هیچ جای دنیا انقدر کشکی باهاش برخورد نمیکنن :)) درست مثل شماره موبایل، مثل آدرس ایمیل، و مثل صدها اطلاعات شخصیِ مجازیِ دیگه!

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
بهتر نیست یکم صبر کنین خودشون بیان بگن؟
سر یه نخی یو گرفتین هعی دارین میکشین دیگ ....

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
قطعا نه حق نداریم ای پی رو بگیریم اما اگه من بیام توی اطلاعاتم بزنم مرکز سمپاد مشهد ولی در اصل سمپاد زنجان باشم مثلا و یکی از کاربرا بره بپرسه "من فک میکنم فلانی مرکز سمپادش اشتباهه و مشهد نیست " مدیر میتونه بگه "ممنون از همکاریت اره مشهد نیست "
اما کاوه نیومده ک کل ای پی هارو بده ب دنیز صرفا گفته اره اینجا هست یا نه
ببین کلاً مدیر هیچ جزئیاتی از اطلاعات شخصیِ کاربرها رو اجازه نداره به یه کاربرِ دیگه بده :-" حتی اجازه نداره بگه "فلانی دروغ میگه اهلِ سمنانه، چک کردم آی‌پی‌ش از یه جای دیگه‌ست" :))
(البته دوست ندارم درباره‌ی شخصِ خاصی حرف بزنم، ولی خب ظاهراً آی‌پیِ دقيق رو بهش داده. هر چند، کاری با این یه موردِ خاص ندارم و کلی میگم.)

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
ببین کلاً مدیر هیچ جزئیاتی از اطلاعات شخصیِ کاربرها رو اجازه نداره به یه کاربرِ دیگه بده :-" حتی اجازه نداره بگه "فلانی دروغ میگه اهلِ سمنانه، چک کردم آی‌پی‌ش از یه جای دیگه‌ست" :))
(البته دوست ندارم درباره‌ی شخصِ خاصی حرف بزنم، ولی خب ظاهراً آی‌پیِ دقيق رو بهش داده. هر چند، کاری با این یه موردِ خاص ندارم و کلی میگم.)
اوممم بهتر نیست بعدا سر فرصت این موضوع رو مطرح کنی؟
چون حس میکنم سر این داستان مسخره خاله زنک بازی ( که واقعا مسخره ست! ) بیخودی داریم روی مدیرا جبهه میگیریم - که درست نیست.

نمیدونم...

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397

راستش اونقدی حالم خوب نیس ک الان جواب بدم ، تو این تیپ بحثا هم تو از من خیلی بهتری
کلی اتفاق افتاده، کلی حرف زده شده، با دونستن همه اونا تصمیم گرفتم آی‌پی چک کنم
پای کاری ک کردم وایساده ام، تبعاتش هم میپذیرم
و یکی تو لول تو ک خارج داستانه نمیتونه منو درست قضاوت کنه(البته حق قضاوت کردن رو ک همه داریم)
الآنم اومدم صرفا راجب پست آخرت حرف بزنم،
تصور درستی از ip نداری
پابلیک آی‌پی ، همون‌طور ک از اسمش معلومه بهش میگن آی‌پی عمومی،
آی‌پی ای ک ما از پرووایدر هامون میگیریم dynamic ip هستن، یعنی با هربار کانکت شدن ب isp عوض میشن
داینامیک آی‌پی ها بجز تو چند مورد خاص جز اطلاعات شخصی حساب نمیشن
واسم جالب ک میگی تو هیچ جای دنیا انقد کشکی باهاش برخورد نمیشه
و باهاش مث اطلاعات «شخصی» مجازی باهاش برخورد میکنی ، آی‌پی مث پلاک ماشینه، نمیتونی بخاطر یاداشت کردن یه پلاک بهم گیر بدی
این ک یه لیست از آی‌پی آدما داشته باشی مشکلی نداره، بدرد هم نمیخوره البته، تصور عجیبی از آی‌پی و اینترنت داری
لازم نیست بازم بگم داینامیک آی‌پی تو بیشتر موارد جز اطلاعات شخصی حساب نمیشه،
از روی آی‌پی لوکیشن نمیشه بدست آورد، آی‌پی امشب من ،فردا دست یه آدم دیگه تو یه شهر دیگه اس
اما چون رنج های آی‌پی کشور ها مشخصه، کشور و پرووایدر اون آی‌پی رو میشه پیدا کرد

با تصوری ک از اینترنت داری ، فک کنم چیزی مث دی‌ان‌اس لوکاپ رو عملا هک بدونی:)‌)

قصد ادامه بحث رو ندارم، من آی‌پی چک کردم، از نظرم کارم اشتباه نبوده، اکسس هم نداشتم به هزارو یک روش دیگه آی‌پی آدمی ک بخوامو پیدا میکنم، چراشم ب خودم مربوطه
ب تو ک بیرون داستانی پیشنهاد میکنم خودتو دخالت ندی

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
راستش اونقدی حالم خوب نیس ک الان جواب بدم ، تو این تیپ بحثا هم تو از من خیلی بهتری
کلی اتفاق افتاده، کلی حرف زده شده، با دونستن همه اونا تصمیم گرفتم آی‌پی چک کنم
پای کاری ک کردم وایساده ام، تبعاتش هم میپذیرم
و یکی تو لول تو ک خارج داستانه نمیتونه منو درست قضاوت کنه(البته حق قضاوت کردن رو ک همه داریم)
الآنم اومدم صرفا راجب پست آخرت حرف بزنم،

تصور درستی از ip نداری
پابلیک آی‌پی ، همون‌طور ک از اسمش معلومه بهش میگن آی‌پی عمومی،
آی‌پی ای ک ما از پرووایدر هامون میگیریم dynamic ip هستن، یعنی با هربار کانکت شدن ب isp عوض میشن
داینامیک آی‌پی ها بجز تو چند مورد خاص جز اطلاعات شخصی حساب نمیشن
واسم جالب ک میگی تو هیچ جای دنیا انقد کشکی باهاش برخورد نمیشه
و باهاش مث اطلاعات «شخصی» مجازی باهاش برخورد میکنی ، آی‌پی مث پلاک ماشینه، نمیتونی بخاطر یاداشت کردن یه پلاک بهم گیر بدی
این ک یه لیست از آی‌پی آدما داشته باشی مشکلی نداره، بدرد هم نمیخوره البته، تصور عجیبی از آی‌پی و اینترنت داری

لازم نیست بازم بگم داینامیک آی‌پی تو بیشتر موارد جز اطلاعات شخصی حساب نمیشه،
از روی آی‌پی لوکیشن نمیشه بدست آورد، آی‌پی امشب من ،فردا دست یه آدم دیگه تو یه شهر دیگه اس
اما چون رنج های آی‌پی کشور ها مشخصه، کشور و پرووایدر اون آی‌پی رو میشه پیدا کرد

با تصوری ک از اینترنت داری ، فک کنم چیزی مث دی‌ان‌اس لوکاپ رو عملا هک بدونی:)‌)
خب مرسی از اطلاعاتِ مفیدت، تقریباً هیچ کدوم اینایی که گفتی رو نمی‌دونستم.
قصد ادامه بحث رو ندارم، من آی‌پی چک کردم، از نظرم کارم اشتباه نبوده، اکسس هم نداشتم به هزارو یک روش دیگه آی‌پی آدمی ک بخوامو پیدا میکنم، چراشم ب خودم مربوطه
ب تو ک بیرون داستانی پیشنهاد میکنم خودتو دخالت ندی
اینجا کجاست؟ آفرین، تاپیکِ "سؤالات و مشکلات در استفاده از سایت". من با کی صحبت میکنم؟ آفرین، یه "مدیر داخلی" تو فرومِ سمپادیا. پس انقدر نگو "به خودم مربوطه" و "تو دخالت نکن" و فلان و بیسار.

بحثی هم در کار نیست. به هر حال شما کاری رو کردی که اجازه‌ش رو نداری. و درک نمیکنم که چرا انقدر قاطعانه پاش وایسادی و حداقل قبول نمیکنی که دیگه این کار رو انجام ندی!
اوممم بهتر نیست بعدا سر فرصت این موضوع رو مطرح کنی؟
چون حس میکنم سر این داستان مسخره خاله زنک بازی ( که واقعا مسخره ست! ) بیخودی داریم روی مدیرا جبهه میگیریم - که درست نیست.

نمیدونم...
نه بابا چه جبهه‌ای :)) من خطابم شخصِ کاوه و شخصِ زهرا نیست اصلاً. فقط مشکلم اینجاست که دقیقاً چرا یه مدیرِ داخلی باید اطلاعاتِ یه کاربر رو به یه کاربرِ دیگه بده؟ اطلاعاتی هر چند غیرِ حیاتی :))

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
حالا من دقیق در جریان جزییات نیستم و با بچه ها هم صحبت می کنم داستان چیه ولی IP حریم خصوصی افراده و به دیگران دادنش ممنوعه. اطلاعات غیرمستقیم دادن هم درست نیست. در واقع دادن هرنوع اطلاعاتی که صاحبش شخصا به طور واضح در اختیار عموم نگذاشته باشه درست نیست. حتی توی چت هم شما یک اطلاعاتی بگیرید حق ندارید به دیگران بدید.

ما آی پی رو برای جلوگیری از اکانت های فیک چک می کنیم. یعنی یوزرهایی که IP یکسان داشتن رو پیدا می کنیم و اگر مطمئن بشیم یکیشون اکانت دوم سوم اون یکیه، بن می کنیم. دلیلش هم اینه که اکانت های فیک بیشتر جنبه آزاررسوندن و مزاحمت و فضولی و الکی لایک و دیسلایک دادن دارند. روی سمپادی/غیرسمپادی بودنم حساسیم.

این موردی که گفتن رو هم پیگیری میکنم ببینم داستان چی به چی بوده.

بالا