• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ويژگي خاص سمپادي ها!

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388
پاسخ : ويژگي خاص سمپادي ها!

امروز معلم دین و زندگیمون که اومد سر کلاس؛ توی 1 ساعت و نیم کلاسی که داشتیم, 50 بار گفت "شما استعداد های درخشانید, با بقیه فرق دارید, یه سر و کله از بقیه بالاترید, ما از شما توقع دیگه ای داریم و ..." هی از این حرفا زد.
من دقیقا یاد این تاپیک افتادم. به نظرم تلقین و رفتار افراد اطراف هم باعث چنین خودبزرگ بینی ای یا غروری میشه.

sa20

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قم
شهر
قم
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

یه تفاوت هایی هست که من کاملا توی مدرسه ی خودمون احساس کردم...دانش آموزهای سمپاد بخاطر رقابتی که خودشون و معلماشون ایجاد کردن خیلی از هم دورن،دوست های صمیمی که واقعا پشت هم باشن کم هستن؛اما تمام بچه ها از فرهنگ و شعور بالایی بر خوردارند،هر چند گاهی مغرور میشن اما در مواقع اضطراری هوای همدیگه رو دارن ...
به نظرم همینه که باعث تفاوتشون میشه!اونا محبتشون رو هر چند به سختی ولی به جا خرج می کنن و از درک اجتماعی بالایی بر خوردارند.

blaugrana

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
مدال المپیاد
همه چیز
رشته دانشگاه
هرچی خدا بخواد

تو کلاس ما که همه جورش پیدا میشه.
چون بچه ها از قسمت های مختلف شهر یه جا جمع میشن.
به نظر من چیزی که بین همه مشترکه فهم بالای سمپادی هاست.

• لایک
امتیازات: demon

sahra

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

به نظر من ما فرقمون از همون آزمون ساده شروع شد از همون جايي كه مهر سمپادي رو رومون حك كردن !روي پيشوني نه! روي قلب هممون. ما ها خيلي زياد نيستيم براي همين هواي هم ديگه رو داريم با هم صادقيم و رقابت و رفاقتمون از هم جدا شدني نيست!با هم تو سختي ها و شادي ها پا به پاي هم مي خنديم و گريه ميكنيم و تو حلقه هامون اينقدر دستاي همديگه رو محكم فشار ميديم كه بگيم ما ها كه حالا عضو يه خونواده ايم تا ته خط با هم ميمونيم!

ali.Holmes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلي
شهر
كرمان
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

هر سيستم 80% از بازدهيش توي 20% .
سمپاد يه چيزي حدود 5% دانش آموزان كشور هست چون رشته انساني و هنرستان و ورزشي نداره ميشه همون 20%.

amir.mr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
طلايه داران
شهر
اهواز
مدال المپیاد
زيست،رياضي...همشونم در حد مرحله اول :D
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
پزشكي

خیلی ببخشیدا،ولی درمورد استفاده از لفظ ویژگی خاص باید یه کم محتاط تر بود!متاسفانه سمپاد هم داره تبدیل میشه به یه سری مدارس معمولی...دیگه نه خبری از ورودی ها هست،نه جزوه تکمیلیی،هیچی!ما وسط یه بیابون گیر افتادیم!حالا به جای اینکه به هم دیگه کمک کنیم،در شرایطی که عالم و ادم کمر همت به نابودی ما بستن،همین ویژگیهای خاصمون رو به رخ هم میکشیم!با هم دیگه کل کل میکنیم!بدترین ویژگی خاص یه سمپادی غرور بیش از حدشه...فکر میکنه حالا که قبول شده،دیگه خیلی آدم شاخیه...میخواد روی همه رو کم کنه که واقعا خوب نیست!:D

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

مَرام خــاصی ندیدم من تو این سه ســال .
هیچــی عمومیــت نداره !
خــوب هست ، بد هست ، دوستی صمیمی هست ، تنفــرای افراطی بی دلیل و با دلیل هست .
امــا بنظرم واقعا دوستی های صمیمی مراکــز ما هیچ جــا گیر نمی یاد .
و شاید واقعا دشمنی های هیچ جــام دشمنی مراکز ما نشــه !

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

فرق خاصی ندارن :)
یه عده ای خرزنن یه عده باهوش!
فقط بعضیاشون خیلی....
اما پایه هاشون عالین! یکمیم خرزنن یکمیم سمپادي يعني بچه بامرام (کم پیدا میشه توشون :D)و باحال (زیادن :D) و با استعداد (همه :D) (;
___________________________________________________________________________________________________________________________
اما ما هیچوقت نمیگیم ما تیزهوشیم و با بقیه فرق داریم و از این حرفا اما همش معلما میگن شما تیزهوشین!شما فرق دارین! بعدشم میگین شما هی میگین فرق داریم خودخواه شدین :)) :D

Shine_girl

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzane+gun
شهر
DezfoOol City
مدال المپیاد
نجوم ، کامی ...
دانشگاه
"HarVarD"

سمپادی چه ربطی به مرام داره ؟!!!
خیلیا تو سمپاد بی مرامن !!!

سمپادیا از نظر هوشی از بقیه جلوترن ... همین !!!
هوش بالا ربطی به اخلاق نداره !!!

demon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
فیزیک

سمپادی بودن ینی وقتی یه سمپادیه دیگه چیزی میگه تو بفهمی ولی بقیه نفهمن!
ینی خیلی باحال باشی ولی بقیه فکر کنن فقط درس خونی!
ینی همش از دیدن قیافه بچه های مدرسه های دیگه تعجب کنی: نمونه ها بیخودی خیلی تلاش میکنن یا مدارس عادی....! :-?

من با مدرسه و از اصل با وجود همچین سازمانی مخالفم(نزنیدا! :-ss)ولی بچه های سمپادی یه چیز دیگه ن! >:D< x:

آبجي مرضيه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
دانشگاه
سمنان ---&gt; بهشتی
رشته دانشگاه
پزشكي

به نقل از Hespride :
هر تاپيكي در مورد سمپاديا رو نگاه ميكنم ميبينم توش يكي گفته " ما سمپادي هستيم" يا مثلا " مرام سمپاديا فرق داره" يا ....

خواستم ببينم واقعا سمپاديا چي دارن؟
بابا من هفت ساله! ( به عبارتي ميشه 2920 روز :O ) كه سمپادي هستم. فقط هم يه دانش اموز نبودم و هر كاري كه يه پسر ميتونه بكنه، چه در زمينه سمپاد چه غير سمپاد انجام دادم، اما هنوز نفهميدم اين مرام سمپاديا كه ميگين يعني چي؟
سمپاديا چي دارن كه بقيه ندارن؟

بابا چرا خيليا فكر ميكنن آسمون باز شده، يه عده با مهر "سمپادي" روي پيشونيشون، هبوط كردن روي زمين؟

ماها فقط يه سري ادم هستيم كه توي يه آزمون قبول شديم. همين!
نه بيشتر نه كمتر

اين مرام قضيش چيه؟ والا به خدا من بي مرامي خيلي بيشتر از سمپاديا ديدم تا مرام!
سبك خاص چيه؟
حتما منظور همينه كه سمپاديا فكر ميكنن تافته ي جدا بافتن!

نظرتون رو بگيد
بيشترين كسي كه اين جملرو ازش ديدم شما بوديد
حالا من سواله خودتونو از خودتون ميپرسم ؟

Nevermind

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی !
شهر
اهواز !

به نظر من سمپادی به دو دسته تقسیم می شن !

کسایی مثل فامیل Kinder جان که به خاطر هوششون نیست که میان سمپیاد و بعضی ها هم هستن که دارای هوش بالایی هستن !

به نظر من هر دو دسته حقشونه بیان تو مراکز سمپاد !

ولی مرام و به قول GCD عزیز شویه حرکات و کاراشون با هم فرق دارن !

به نظر من اون دسته از سمپادیا که زنگ تفریح می شینن درسی رو که ببخشیدا ، ببخشیدا روش به اصطلاح خر زدن دوباره می خونن اجتماعی نیستن و وقتی که تو یه جمع داره راجع به مائل اجتماعی بحث می شه ( که این بحث ها بین دخترا و پسرا فرق داره ) خودشون رو کنار می کشن و یا یکی رو پیدا می کنن و راجع درس ازشون سوال می کنن !

مرام سمپادیا یه چیزیه که مخصوص به خودشونه ! چیزیه که به وصیله ی حسشون و به وسیله ی تاثیر محیط روی اونا به وجود میاد !

مثلا از تاثرات محیط اینه که تو یه جمع فامیلی می شینن همه ازشون انتظار فهم بیشتر و توانایی حل مشکلات رو دارن !

و این همون حس معروف رو شکل می ده !

موافقین ؟

• لایک
امتیازات: meli

RIZE$H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران

بچه های سمپاد شاید تا قبل ورود با بقیه فرقی نداشته باشن....ولی بعد از ورود به خاطر اسم سمپادی که دارن دیگه با بقیه کمی فرق می کنن...رفتارشون عوض میشه...
اکثرا بچه های پایه تری میشن..با مرام تر...با هم خیلی صمیمی تر......ولی چیزی که میخوام بگم اینه که بچه های مدارس دیگه خیلی با مرام تر....باصفا تر...وغیره هستن......
ولی چیزی که ما داریم اینکه که اتحاد ما خیلی قوی تر از اوناس.....از نظر من سمپادیا....سمپادی بودن رو دارن....چیزی که باعث شده که تا الان اینجوری زندگی کنن......چیزی که اگه الان نداشتیم شاید خیلیاز بهترین لحظه های زندگیمون رو تجربه نمیکردیم....ولی به نظر من بعضیا که سمپادی بودنشون رو به رخ بقیه می کشن واقعا ادمای.....هستن ! :-w
پ.ن : یه روز داخل یه کلاس بچه های فرزانگان بودن و مدارس دیگه.........وقعا موقع بود که فهمیدم ما خیلی ادم تریم....اونا واقعا جو گیر بودن...خیلی بد بود....جنبه هم نداشتن.....
نمی خوام توهین کنم.....ولی خودمون یکم بهتریم !

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

سمپادیا کم کم عوض می شن پشت هم وایسادنشونوخیلی دوست دارم
واقعا متحداند
عاشقشونم

negar.mr

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ٢
شهر
اهواز
دانشگاه
علوم پزشكي فسا
رشته دانشگاه
پزشكي

به نظرم ما هیچ فرقی با بچه ها ی دیگه نداریم...
همه استعداد و هوش دارن.. بعضیا از استعداداشون استفاده نمیکنن ، یا امکانات خوبی ندارن...
با نظر مهسا.ق هم موافقم...
ولی متاسفانه بعضیا (تو همین سایت) به خاطر اینکه دیگران از دبیرستان وارد سمپاد شدن بهشون توهین میکنن و آدم حسابشون نمیکنن...
من خودم به شخصه این مطلبو دیدم...
واقعا باعث تاسفه...
باید این نگرش عوض شه...

fatameh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
مدال المپیاد
یکم واسه زیست
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
پزشکی یا دکترای ژنتیک

روشن ترند فکر و ذکرشون رو رویکار های بیهوده نمیزارن و به یک اینده ی بزرگ نگاه میکنند

lindaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابرشهرقدیم (نیشابور)

یکی از فرق های اساسی مون اینه که زیادی مغروریم ولی حق هم داریم که مغرور باشیم. (; :)) :-?
منم خودم بدون هیچ کلاس و تست زنی اومدم تو این مدرسه پس خرخون نبودم.

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مهسا.ق :
سمپادیا کم کم عوض می شن پشت هم وایسادنشونوخیلی دوست دارم
واقعا متحداند
عاشقشونم
وای مرسی
این پشت هم وایسادن رو خیلی خوب اومدی

x: x: x: x: x: x: x: x: x: x:
مغروریت رو هم به شدت قبول دارم

قدرت فهم بالاشون به علت کار کردن بیشتر

احتمال کمتر برقراری رابطه با دیگران یا حداقل مشکل داشتن تو ایجادش
از نوع حرف زدن گرفته تا موضوعات پیشنهادی واسه حرف زدن

اینم که یکی از دوستای غیر سمپادیم گفت تمایل زیاد به گوش کردن آهنگ خارجی حداقل تو همدان!!!!

و یه کم حماقت رو وارد ماجرا می کنم با اجازه (;

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از brano :
این پشت هم وایسادن رو خیلی خوب اومدی

مغروریت رو هم به شدت قبول دارم

قدرت فهم بالاشون به علت کار کردن بیشتر

احتمال کمتر برقراری رابطه با دیگران یا حداقل مشکل داشتن تو ایجادش
از نوع حرف زدن گرفته تا موضوعات پیشنهادی واسه حرف زدن

اینم که یکی از دوستای غیر سمپادیم گفت تمایل زیاد به گوش کردن آهنگ خارجی حداقل تو همدان!!!!

و یه کم حماقت رو وارد ماجرا می کنم با اجازه (;
البته پشت هم وایستادن رو نمیدونم چی بگم.به نظر هر مجموعه ای شاید این جوری پشت هم باشن.
ولی خوب سمپادیا فرقشون اینه که تو کل ایران هستن و زیادن.

البته یه عده شون مغرورن.یه عده فهمیدن که یه ذره از بقیه بالا ترن ولی مطمنن آدم های غیر سمپادی که در سطح اونا هستن کم نیسن.

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

خب ما دو جور سمپادی داریم:
1)اصیل
2)نااصیل

سمپادی های اصیل: دارای یک سری ویژگی های مشترک مثل: ول گردی در اینترنت و عضویت در گروه های سمپادی، غیبت پشت سر معلم ها با رعابت جوانب حیا و حد و حدود شرعی و عرفی(!)، تفریح در دی ماه و خرداد ماه، پشت هم وایسادن(که دوستان اشاره کردن)، توانایی تجزیه و تحلیل همه مسائل(بیشتر مسائل)، بیان انتقاد، توی جمع به دیگری اشاره کردن(منظورم با انگشت نیستا! مثلا دوتا(یا بیشتر) سمپادی اصیل دارن با یکی(یا بیشتر) سمپادی غیر اصیل حرف میزنن، بعد یه غیراصیل یه چیزی میگه که جاداره بعدا بیشتر راجع بهش غیبت بشه، در اینگونه مواقع، یکی از اصیلا به یکی دیگـشون با دست یا پا یا چنگول یا... علامت میده!)، حساسیت روی کتابها و وسایل شخصی، استفاده از فحش های با ادبی به مقدار زیاد و ...

سمپادی های نااصیل: بیشتر ویژگی های اصیل رو ندارن و همونایی هستن که معمولا تحملشون توی مدرسه سخته و اغلب به آنتنی و پاچه خواری و معلم دوستی و خرزنی و ... روی میارن.

تذکر: داشتن همه ی ویژگی های ذکر شده ضروری نیست، بلکه داشتن بیشتر اون ها و نداشتن ویژگی های گروه مقابل باعث قرار گرفتن افراد در یکی از این دو دسته میشه.

بالا