• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سیدنی شلدون

• شروع کننده موضوع N.H.F
  • تاریخ شروع

کدام کتاب را بیشتر میپسندید؟

• رای‌دهندگان
    14
  • شروع کننده موضوع

N.H.F

کاربر فوق‌فعال
شهر
مشهد
به نظر شما کتابای سیدنی شلدون چه طوریه؟
کدوم کتابش بهتره؟
در مقایسه با آگاتا کریستی چطوره؟

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : سیدنی شلدون

من اسمشو نشنیدم ولی رو دست کریستی کسی نیست مطمئنا!

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

میشه یه معرفییی چیزی بکنی؟

• شروع کننده موضوع

N.H.F

کاربر فوق‌فعال
شهر
مشهد

به نقل از SIAVOSH :
میشه یه معرفییی چیزی بکنی؟
سیدنی شلدون (به انگلیسی: Sidney Sheldon) (۱۱ فوریه ۱۹۱۷ - ۳۰ ژانویه ۲۰۰۷) رمان‌نویس معروف آمریکایی بود. شلدون پیش از روی‌آوردن به رمان‌نویسی، فیلمنامه‌ها و نمایشنامه‌هایی نوشت که او را برنده جایزه‌هایی همچون اسکار بهترین فیلمنامه‌نویسی و جایزه نمایشنامه‌نویسی تونی کردند. او در رمان‌نویسی بسیار موفق بود و در مدتی کوتاه تبدیل به یکی از پرفروش ترین و معروف ترین نویسندگان داستان‌های مردم‌پسند جهان شد.[۱]

او افزون بر انتشار بیش از ۳۰ فیلم‌نامه، ۲۵۰ فیلم‌نامه تلویزیونی، ۱۰ نمایشنامه و ۱۸ رمان نوشت.[۲] آثار شلدون در بیشتر کشورهای دنیا منتشر شده و عنوان نویسنده‌ای را که رمان‌هایش بیشترین ترجمه جهانی را داشته، به‌دست آورد. ناشر آثارش، برآورد کرده‌است که تا زمان مرگ شلدون ۲۷۵ میلیون نسخه از کتاب‌های او در بازار کتاب دنیا مورد خرید و فروش قرار گرفته‌است.[۳لدون در سال ۱۹۱۷ در شیکاگو زاده شد. والدین‌اش هر دو کم‌سواد بودند. او در ۱۷ سالگی به اجبار به لس‌آنجلس رفت و در استودیوی فیلم‌سازی یونیورسال به کار مشغول شد. شلدون در دهه ۱۹۳۰ برای کمک به خانواده‌اش، مشاغلی مانند گویندگی تئاتر، فروشندگی کفش و حتی گارسونی در رستوران را تجربه کرد. او تحصیل در دانشگاه نورثوسترن را نیمه‌تمام رها کرد و در جریان جنگ جهانی دوم در نیروی هوایی آمریکا خدمت کرد و در پایان جنگ در استودیوی فاکس قرن بیستم به‌عنوان فیلم‌نامه‌نویس مشغول به‌کار شد. او در سال ۱۹۵۱ ازدواج کرد. او همسر اول خود را در سال ۱۹۸۵ از دست داد و در سال ۱۹۸۹ برای بار دوم ازدواج کرد.[۴] شلدون سرانجام در بیمارستانی در نزدیکی پالم اسپرینگز کالیفرنیا در اثر ذات‌الریه درگذشت.[۵رمان‌ها
صورت عریان (۱۹۷۰)
آن سوی نیمه شب (۱۹۷۴)
غریبه‌ای در آینه (۱۹۷۶)
خط خون (۱۹۷۷)
خشم فرشتگان (۱۹۸۰)
استاد بازی (۱۹۸۲)
اگر فردا بیاید (۱۹۸۵)
آسیاب‌های خدایان (۱۹۸۷)
شن‌های زمان (۱۹۸۸)
خاطرات نیمه‌شب (۱۹۹۰)
توطئه روز رستاخیز (۱۹۹۱)
ستاره‌ها می‌درخشند (۱۹۹۲)
هیچ چیز جاودانه نیست (۱۹۹۴)
صبح، ظهر و شب (۱۹۹۵)
بهترین نقشه‌های حساب‌شده (۱۹۹۷)
از رویاهایت برایم بگو (۱۹۹۸)
آسمان به زمین می‌آید (۲۰۰۱)
تو از تاریکی می‌ترسی؟ (۲۰۰۴)[۸]

• شروع کننده موضوع

N.H.F

کاربر فوق‌فعال
شهر
مشهد

یعنی هیچ کس کتاباش رو نخونده؟
خیلی معرفه ها!
پیشنهاد میکنم این چند تا کتابش رو حتما بخونین(به آگاتا نمیرسه ولی خوبه:)
1-اگر فردا بیاید
2-آسمان فرو یریزد
3-قاتلی در شهر
4-تو از تاریکی میترسی؟

من خط خون رو تازه تموم کردم
خوب بود
اینم بخونین

***پست شما پاک شد لطفا پشت سر هم پست ندین.

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

خب بالاخره یکی پیدا شد که از این نویسنده کتاب خونده باشه، خیلی وقت بود می خواستم یه تاپیک در موردش بزنم :D
اما در مورد کتاب هاش، من از این فهرست فقط 5تاش رو نخوندم، که اونم تو یکی دوتاش شک دارم، چون ممکنه با یه اسم دیگه هم ترجمه شده باشن، ولی تو اونایی که خوندم، اگر فردا بیایدش واقعا شاهکاری بود، خیلی قشنگ بود بعد از اونم خشم فرشتگان ش باحال بود، اونم خیلی خوب بود ولی به اگر فردا بیایدش نمی رسه.
در مورد مقایسه با آگاتا کریستی هم باید بگم من خوب نمی تونم مقایسه کنم چون فقط یه کتاب از آگاتا کریستی خوندم، اما به نظر من(تاکید کردم ها)سیدنی شلدون باحال تر نوشته، اما این طبق تقسیم بندی خودم یه نظر عامیانه ست نه منتقدانه :D

• شروع کننده موضوع

N.H.F

کاربر فوق‌فعال
شهر
مشهد

به نقل از The Lich King :
به نام خدا
خب بالاخره یکی پیدا شد که از این نویسنده کتاب خونده باشه، خیلی وقت بود می خواستم یه تاپیک در موردش بزنم :D
اما در مورد کتاب هاش، من از این فهرست فقط 5تاش رو نخوندم، که اونم تو یکی دوتاش شک دارم، چون ممکنه با یه اسم دیگه هم ترجمه شده باشن، ولی تو اونایی که خوندم، اگر فردا بیایدش واقعا شاهکاری بود، خیلی قشنگ بود بعد از اونم خشم فرشتگان ش باحال بود، اونم خیلی خوب بود ولی به اگر فردا بیایدش نمی رسه.
در مورد مقایسه با آگاتا کریستی هم باید بگم من خوب نمی تونم مقایسه کنم چون فقط یه کتاب از آگاتا کریستی خوندم، اما به نظر من(تاکید کردم ها)سیدنی شلدون باحال تر نوشته، اما این طبق تقسیم بندی خودم یه نظر عامیانه ست نه منتقدانه :D
چه عجب یکی پیدا شد که کتابای ایشون رو بخونه
منم تعریف اگر فردا بیاید رو شنیدم
و شنیدم هم که بهترین کتابش هه
توصیه میکنم کتابای بالا رو بخونید مخصوصا تو از تاریکی میترسی

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از N.H.F :
چه عجب یکی پیدا شد که کتابای ایشون رو بخونه
منم تعریف اگر فردا بیاید رو شنیدم
و شنیدم هم که بهترین کتابش هه
توصیه میکنم کتابای بالا رو بخونید مخصوصا تو از تاریکی میترسی
به نظر منم بهترین کتابشه.
من که گفتم تقریبا همه ی آثارش رو خوندم به غیر از اولی، هشتمی، یازدهمی،‌دوازدهمی و پونزدهمی. :D

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

خب به منظور آشنایی بیشتر دوستان با این نویسنده، من خلاصه ی سه تا از کتاب هاش رو می زارم :D

نام رمان: اگر فردا بیاید
نویسنده: سیدنی شلدون، مترجم: محمد قصاع، انتشارات پیکان، چاپ پنجم: 1385، تعداد صفحات: 448
ناگهان خبر خودکشی مادرش را به او می دهند، سپس خودش به اتهامی دروغین به زندان می افتد و همسر آینده اش که فکر می کرد با تمام وجود عاشق اوست، به او پشت می کند. این تازه اول راه تریسی ویتنی است، او دختر جوانی است که تا همین هفته ی پیش عاشق مردی بود و می خواست با او ازدواج کند ولی ناگهان سر از زندان درآورد و هم اکنون تمام فکر و ذهنش به فرار از زندان و انتقام گرفتن از کسانی است که باعث شدند او به زندان بیفتد. ولی هنگامی که او تمام کارها برای فرار از زندان را انجام داد اتفاقی باعث شد تا او بدون فرار کردن از زندان آزاد شود و به دنبال انتقام گرفتن از آن اشخاص برود. پس از اینکه با نقشه هایی زیرکانه از آن ها انتقام گرفت به دنبال زندگی خود رفت ولی این پایان کار نبود. در شهر نیویورک پول هایش تقریباً تمام شد این اتفاق باعث شد که به دیدن یک صاحب طلا فروشی برود که وقتی در زندان بود نامش را از یکی از زندانیان شنیده بود. آن مرد به او پیشنهاد یک کار کرد که اگر انجام می داد در عوض آن پول هنگفتی می گرفت ولی او کار را رد کرد چون کونراد مورگان، صاحب طلافروشی، از او خواسته بود که از خانه ی یک پیرزن پولدار دزدی کند ولی پس از چند روز به دلیل فشاری که بی پولی به او آورد آن کار را قبول کرد ولی این تازه شروع کارهای او بود. او پس از این کار به دزدی ها و خلاف های زیاد دیگری دست زد و از این کار های هیجان انگیز لذت برد تا اینکه رقیبی به نام جف استیونس پیدا کرد و کار تبدیل به رقابت شد و همچنین پلیس بین المللی و مأمور بیمه ی خبره ای نیز به نام دانیل کوپر - که در کودکی مادر خود را کشته است- در پی دستگیری او هستند. آیا آن ها موفق به دستگیری او می شوند و یا او باز هم به کار خود ادامه می دهد؟
این رمان را بسیاری از منتقدان، صاحب نظران و خوانندگان(که بنده نیز جز آن ها هستم.)بهترین اثر سیدنی شلدون می دانند و معتقد هستند که این رمان یکی از بزرگترین شاهکارهایی است که دنیا به خود دیده است و ارزش جاودانه شدن دارد.

نام رمان: غریبه ای در آینه
نویسنده: سیدنی شلدون، مترجم: شاهرخ فرزاد، انتشارات کانون فرهنگی، چاپ دوم: 1378، تعداد صفحات: 452
مادرش می دانست که او روزی فردی بزرگ در هالیوود خواهد شد پس او را به آنجا فرستاد تا تبدیل به یکی از اسطوره ها شود و او نیز به دلیل علاقه ی زیادی که به مادرش داشت نهایت تلاش خود را کرد.توبی تمپل(مخفف توبیاس تمپلارهاوز) یکی از بزرگترین کمدین هایی است که هالیوود به خود دیده ولی اینکه او چگونه به این موقعیت رسید یا چه کسانی او را یاری کردند که به این موقعیت برسد سؤال هایی است که برای پیداکردن جواب آن ها باید داستان زندگی او را به دقت مطالعه کنید.
این رمان به چگونگی زندگی شخصیت های بزرگ هالیوود، مشکلات آن جا، منجلابی که ضعیف ترها یابه قول ما سیاهی لشکرها در آن گرفتار شده اند و کثافت کاری هایی که بعضی ها برای رسیدن به قدرت یا ماندن بر مسند قدرت انجام می دهند اشاره دارد و به نوعی برای ما - که آن جا راجایی زیبا می پنداریم و آرزوی رفتن به آن جا را داریم- از روی اعمال کثیفی که در آن جا صورت می گیرد پرده بر می دارد و ما را با حقیقت زندگی در هالیوود آشنا می سازد.

نام رمان: سفیر
نویسنده: سیدنی شلدون، مترجم: شرف الدین شرفی، انتشارات راستی نو، چاپ اول: 1381، تعداد صفحات: 544
پل الیسون به تازگی به مقام ریاست جمهوری آمریکا رسیده است. او نیاز به یک سفیر در رومانی دارد و این سفیر باید اعتقادات رنیس جمهور را در سیاست داشته باشد. بعد از کمی جستجو نویسنده ای- که معلم نیز هست- نظر او را جلب می کند. مری اشلی تا دیروز فقط باید به فکر خانواده اش و دانشجویانش می بود ولی از این به بعد او باید نگران حرف هایی باشد که به رنیس جمهور رومانی می زند و به غیر از این نگرانی، نگرانی دیگری نیز وجود دارد و آن این است که مثل اینکه شخصی یا گروهی قصد کشتن او را دارند.
این رمان از اتفاقاتی- و کثافت کاری هایی- که در سیاست توسط قدرتمندان و دولت انجام می پذیرد پرده برمی دارد و مانند دیگر رمان های سیدنی شلدون از ژانر پلیسی جنایی است.

منبع: بلاشک منبع این نوشته شخص خبیث خودم هستم، و به هیچ وجه این مطالب از جایی کپی نشده است (کاملا جدی) :D

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

خب باز هم به منظور شناسوندن آثار این نویسنده به دوستان، خلاصه یکی دیگه از آثار این نویسنده رو می زارم، به امید اینکه بقیه هم جذب آثار این نویسنده بشن :D

نام رمان: قاتلی در شهر
نویسنده: سیدنی شلدون، مترجم: شاهرخ فرزاد، انتشارات درسا، چاپ چهارم: 1386، تعداد صفحات: 279
دکتر جاد استیونس تا دیروز فقط به فکر مشکلات بیمارانش بود ولی اکنون او یک مظنون به قتل است، مظنون به قتل یکی از بیمارانش، منشی اش کارول، که چهار سال پیش او را از یک دادگاه نجات داد، و یک گاراگاه خصوصی. ولی دکتر مطمئن است که در هیچ کدام نقشی نداشته است ولی ستوان پلیس، آندرو مک گریوی که در گذشته در پرونده ای دیگر دکتر بر ضد او شهادت داده است، چنین نظری ندارد و به او مشکوک است. این حوادث ادامه دارد تا اینکه ... .
این رمان سیدنی شلدون برخلاف دیگر رمان هایش که فقط از ژانر پلیسی جنایی است (یا ژانر دیگری کمتر تأثیر دارد.) از ژانر روانشناختی تأثیر بیشتری گرفته است ولی این موضوع چیزی از ارزش این رمان نمی کاهد و برخلاف انتظار باعث می شود که ما نوع دیگری از رمان را تجربه کنیم.

منبع: ایضا(همون قبلی) :D

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

پوآرو که کلش روانشناسیه ولی خیلی باحاله.
اینم من نخوندم چنتا کتاب داره کلا؟

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از King Dain II :
اینم من نخوندم چنتا کتاب داره کلا؟
مگه اون فهرستی که بالا زده شده رو نمی بینی، کتابایی هم که ترجمه شدن، یعنی اونایی که من دیدم، همه هستن به غیر از اولی، هشتمی، یازدهمی،‌دوازدهمی و پونزدهمی که البته جدیدا پونزدهمیش رو هم پیدا کردم و دارم می خونم، حالا هر کدوم رو می خوای بخون :D

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

داستاناش بهم ربط دارن؟منظورم این نیسکه دنباله دار باشه.
منظورم اینه که ترتیبی داره؟

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

نچ، می شه گفت کلا ترتیبی نداره و داستاناش به هم مربوط نیست، فقط آن سوی نیمه شب و خاطرات نیمه شب به هم ربط دارن و داستانشون دنباله داره، اول خاطاته بعد آن سویه.

• شروع کننده موضوع

N.H.F

کاربر فوق‌فعال
شهر
مشهد

نام رمان:تو از تاریکی میترسی؟
نویسنده:سیدنی شلدون
مترجم :سارا معتکف
داستان:در نقاط مختلف جهان افرادی کشته و ناپدید میشوند
در برلین زنی در خیابان دزدیده و سپس کشته میشود.در پاریس مردی از بالای برج ایفل به پایین پرت میشود.در دنور هواپیمایی دچار حادثه میشود.در منهتن...
کلی و دایان(که همسرانشان در حادثه هایی مشکوک از دست داده اند) به نیویورک امده و ازنجا که شخصی فکر میکند آنها از اطلاعاتی مخفی باخبرند سعی در کشتن انها دارد...

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

خب من اطلاعات دیگه ای در مورد این نویسنده به دست آوردم که اینجا می زارم:
اول اینکه سیدنی شلدون در تاریخ January 30, 2007 فوت کرده.
دوم دوتا اثر دیگه هم از این نویسنده وجود داره که تو فهرست بالا نیومده:
بانوی بازی(2008) (Mistress of the Game)
بعد از تاریکی(2010) (After the Darkness)

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

میشه بهترین کتابشو بگین از اون شروع کنیم؟

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام

به نقل از نـــــــــN.Mــــــــــــرگس :
طبق گفته ی بچه ها اگر فردا بیاید! :)

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

به نظرم به پای آگاتا کریستی نمیرسه!
نه اینکه بگم خوب نیست اما به خوبی اونم نیست!

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از سیاوش :
لیچ کینگ رفتم کتاب خاطرات نیمه شبو خریدم فقط دعا کن خوب باشه وگرنه میام مشهد .............. :D (;
قدمت رو شمشیر :D
این رو هم که خوندی، برو آن سوی نیمه شبش رو هم بخون چون ادامه داره، البت فقط این دو تا اینجورین :D
به نقل از نـَـرگـِـسْْ :
همونطور که گفته شد، اگر فردا بیاید، کتاب دومش هم از نطر من خشم فرشتگانه، که اونم واقعا قشنگه

بالا