• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهادهای مربوط به مسائل فنی

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
پاسخ : پیشنهادهای مربوط به مسائل فنی

مشخصات >تنظیمات> تنظیمات حساب کاربری> سوال امنیتی
متن سوال وجوابش؛ هر دو توسط کابر نوشته میشه و نقش fail safe یا یه همچین چیزی رو داره که اگر یه زمانی پسورد و ایمیلی که باینجا ثبت کردید یادتون رفت با این بتونید اکانتتون رو فعال کنید دوباره.
اگه اشتباه میگم تصحیح بفرمایید :-"

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از مهدی صفری :
آقا من دوباره رفتم این فرم عضویت رو دیدم!این سوال امنیتتیتون رو پیدا نکردم!یادمم نمیاد که به سوال امنیتی ای واسه عضویت جواب داده باشم!سوال امنیتی سایت چیه؟!
به نقل از Black Death :
مشخصات >تنظیمات> تنظیمات حساب کاربری> سوال امنیتی
متن سوال وجوابش؛ هر دو توسط کابر نوشته میشه و نقش fail safe یا یه همچین چیزی رو داره که اگر یه زمانی پسورد و ایمیلی که باینجا ثبت کردید یادتون رفت با این بتونید اکانتتون رو فعال کنید دوباره.
اگه اشتباه میگم تصحیح بفرمایید :-"

منظورشون سوال امنیتی موقع ثبت نامه
من وختی سبت نام کردم ازم یه سوالی پرسید که به سختی فهمیدم جوابش میشه NODET اما الان نیست فک کنم

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

سوال امنیتی در حال حاضر نیست. غیرفعال شده.

محدودیت سایز بانگ هم روش کار کردیم و دوبار سعی کردیم درستش کنیم ولی فعلا درست نشده !

اونکه خواسته بودین کسی که ایگنور شده نتونه کامنت بده هم اجرایی شد. اگر کسی رو ایگنور بکنید توی بانگ هاتون نمیتونه نظر بده.

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

الان این که از ۱۰۰ بزرگتر رو نشون نمی‌ده پیشفرض خود بانگه یا شما ایجادش کردید؟

همون عددشو نمی‌شه تغییر داد به همون نسبت کم شه؟

TMNT

علی‌سینا
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی

یه پیشنهاد دارم که کارا رو آسون میکنه واسه شیرازیا مثل ما خوبه ;))

نمیشه پاسخ سریع رو مثل قبل بکنین ؟؟ مثلا وقتی میخواستی عکس بزاری اینطوری میشد :

76669236745530309261.jpg

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

هشدار: این موضوع طی 120 روز اخیر هیچ ارسالی نداشته است.
با این شرایط آیا از ارسال پاسخ اطمینان دارید؟.

ديده شده كه جمله دوم اين هشدار زيبا :دي مقدار فراواني تو ذوق فردي كه ميخواد نظر بده ميزنه :دي

بهتر نيست يه جور ديگه بيان بشه كه هم مضمون رو برسونه هم باعث دلسردي فردي كه ميخواد به تاپيك جواب بده نشه؟

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

حتی میشه به پست 1276 و 1278 و 1289 یه نگاهی انداخت؛ یا به پیشنهادای همین صفحه جواب داد. کار خیلی سختیَم نیستا:-"

• لایک
امتیازات: N.M

zeinab.n

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 2 D:
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
روانشناسی

یه چیزی
من وقتی چن بار پیغام خصوصی رو میزنم یا مشخصات یا کلا از یه صفه زیاد اسفاده میکنم اینجوری میشه:
m5bsryk6znskuj6lp0.png

oa9ct6z01pvpswzaks5.png

مشکل از چیه؟
آخه با هر کامپیوتری آن میشم همینطوریه!

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از Zeinab.N :
یه چیزی
من وقتی چن بار پیغام خصوصی رو میزنم یا مشخصات یا کلا از یه صفه زیاد اسفاده میکنم اینجوری میشه:

مشکل از چیه؟
پاک کردن کچ بروزر رو امتحان کردی ؟ ( تو اکثر مرورگر ها ctrl + f5 ، تو تنظیماتش هست )

+اینجور چیزا رو تو سوالات و مشکلات مطرح کنی بهتره .

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

ببخشید میشه تاریخای سایتو شمسی کنین؟
آخه شمسی رو همه میدونن ولی من خودم شخصا بخام تاریخ میلادی رو بدونم باید از تو تقویم ببینم!
اگه شمسی بشه که خیلی بهتره...

Poorya.L

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
-
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
مکانیک

همین طور که توی سوالات و مشکلات پاسخ دادن امکان فنی این کار نیست
ولی شما برای تاریخ میلادی لازم نیست به تقویم برین همیشه توی پروفایل خودتون زمان و تاریخ محلی رو زده

Caprture.gif

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

به نقل از پـــوریــا ل. :
همین طور که توی سوالات و مشکلات پاسخ دادن امکان فنی این کار نیست
ولی شما برای تاریخ میلادی لازم نیست به تقویم برین همیشه توی پروفایل خودتون زمان و تاریخ محلی رو زده

Caprture.gif
البته جوری نیست که نشه درستش کرد ! الان انجمنهای فارسی اوبونتو رو ببینید . بیسش همین SMF ـیه که ما داریم ، ولی خب میبینید که تاریخ شمسی رو کاملا روش پیاده کردن :-??

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از علی ع. :
الان این که از ۱۰۰ بزرگتر رو نشون نمی‌ده پیشفرض خود بانگه یا شما ایجادش کردید؟
همون عددشو نمی‌شه تغییر داد به همون نسبت کم شه؟
نمیدونم. کلا این کد محدودیت سایز توی خود کامپیوتر جواب میده اما روی سایت کار نمیکنه. معلوم نیست چشه !

به نقل از علی سینا :
یه پیشنهاد دارم که کارا رو آسون میکنه واسه شیرازیا مثل ما خوبه ;))

نمیشه پاسخ سریع رو مثل قبل بکنین ؟؟ مثلا وقتی میخواستی عکس بزاری اینطوری میشد :

76669236745530309261.jpg
این ادیتور پیشرفته ایراداتی داشت واسه همین غیرفعال شده. بهتر بود کار نکنه.

به نقل از lof :
هشدار: این موضوع طی 120 روز اخیر هیچ ارسالی نداشته است.
با این شرایط آیا از ارسال پاسخ اطمینان دارید؟.
ديده شده كه جمله دوم اين هشدار زيبا :دي مقدار فراواني تو ذوق فردي كه ميخواد نظر بده ميزنه :دي
بهتر نيست يه جور ديگه بيان بشه كه هم مضمون رو برسونه هم باعث دلسردي فردي كه ميخواد به تاپيك جواب بده نشه؟
فعلا این نوشته کلا غیرفعال شد. شاید بعدا فعال بشه ولی متنش عوض بشه.

به نقل از Zeinab.N :
یه چیزی
m5bsryk6znskuj6lp0.png

oa9ct6z01pvpswzaks5.png

مشکل از چیه؟
احتمالا سایت کامل لود نشده که اینجوری شده. به هرحال این مشکل هم به سایت مربوطه هم کامپیوتر. برای حلش بهتره مرورگرتون رو آپدیت بکنید.

به نقل از کیوی :
حتی میشه به پست 1276 و 1278 و 1289 یه نگاهی انداخت؛ یا به پیشنهادای همین صفحه جواب داد. کار خیلی سختیَم نیستا:-"
باخبرسازی چون با ایمیله غیرفعال شده. سرور محدودیت ارسال ایمیل داره. از یک تعدادی به بالا هرساعت نمیشه ایمیل فرستاد ازطرف سایت. باخبرسازی اگر فعال بشه حجم ایمیل های سایت خیلی بالا میره و خیلی هاشون نمیرسه یا با تاخیر زیاد میرسه واسه همین امکان استفاده از این سیستم وجود نداره. اینکه دوتا انجمن دارن به خاطر اینه که یادمون رفته غیرفعال کنیم اونجا !

به نقل از .mary. :
ببخشید میشه تاریخای سایتو شمسی کنین؟
آخه شمسی رو همه میدونن ولی من خودم شخصا بخام تاریخ میلادی رو بدونم باید از تو تقویم ببینم!
اگه شمسی بشه که خیلی بهتره...
چون تاریخ ها توی دیتابیس سایت ذخیره میشن نمیشه تغییر داد. تا الان همشون میلادی ذخیره شدن. یعنی مثلا ذخیره شده 9-10-2012 بعد خب تاریخ ها تبدیل به شمسی بشن از این بعد 20-12-1390 مییشن و اینها هم قابل تبدیل به همدیگه نیستن به این راحتیا. چون سیستم سایت هم یک سیستم خارجیه و بعدا به فارسی ترجمه شده تصمیم بر این شده که کلا میلادی ذخیره بشن تاریخ ها تا ناهماهنگی پیش نیاد.

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

ببینید یه چیزی که هست سال شمسی با سال قمری طول سالشون یکیه و مثل قمری نیست که ۱۰ روز کمتر باشه پس می‌شه اختلاف این دو تا رو به دست آورد (یعنی ۶۲۲ سال و خورده‌ای) برای تبدیل کردن عدد تاریخ‌ها و بعدش که این تبدیل انجام شد اسم ماه‌ها رو هم تبدیل کنید٬ ژانویه به فروردین٬ فبریه به اردی‌بهشت و... .

اون مد تاریخ شمسی هم که مال ورژن‌ها قبلی SMF بود من کدش رو همون یکی دو سال پیش خوندم همچین کاری‌ می‌کرد.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

بله ولی مشکلاتی هم ایجاد میکنه. آثارش تو آمار سایت هست ! اون مد کامل نیست و مشکل داره. خود نویسندگانش توصیه کردن ازش استفاده نشه !

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از محمّد :
بله ولی مشکلاتی هم ایجاد میکنه. آثارش تو آمار سایت هست ! اون مد کامل نیست و مشکل داره. خود نویسندگانش توصیه کردن ازش استفاده نشه !
الان فقط مشکل اون تیکه‌ی پایین آماره؟ اون رو نمی‌شه از تو دیتابیس تغییرات رو به طور مستقیم روش اعمال کرد اگه با عوض شدن این سیستم تاریخ تغییرات روش اعمال نمی‌شه؟

sayl3r

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مشکینی
شهر
قم

یه پیشنهاد داشتم،شمارش لایک و دیسلایک رو واسه انجمن های معمولی بزارید باشه،اما شمارششونو بردارید!یعنی اگه یه پستی توی انجمن طنز 12 تا لایک گرفت،روی خود اون پست نشون داده بشه که 12 تا لایک گرفته اما به مجموع اون ها که توی پروفایل نوشته چیزی اضافه نشه و فقط لایک های پست های علمی توی پروفایل نشون داده بشن،اینجوری میتونید حتی مجموعشون رو زیر آواتار هم نشون بدید تا اهمیتش بیشتر بشه،همینطور برترین لایک گرفته هارو مشخص کنید و بشون نشانی چیزی هم بدید :D
اینجوری کسایی که لایک براشون مهم بشه باید برن تو انجمن علمی پست مفید بدن :D
اینو میخواستم واسه انجمن خودم پیاده کنم،ولی خب فعلا انجمن من کامل راه نیوفتاده که این سیستم روش پیاده،برای همین اومدم اینجا پیشنهاد دادم :) :D

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از sayl3r :
یه پیشنهاد داشتم،شمارش لایک و دیسلایک رو واسه انجمن های معمولی بزارید باشه،اما شمارششونو بردارید!یعنی اگه یه پستی توی انجمن طنز 12 تا لایک گرفت،روی خود اون پست نشون داده بشه که 12 تا لایک گرفته اما به مجموع اون ها که توی پروفایل نوشته چیزی اضافه نشه و فقط لایک های پست های علمی توی پروفایل نشون داده بشن،اینجوری میتونید حتی مجموعشون رو زیر آواتار هم نشون بدید تا اهمیتش بیشتر بشه،همینطور برترین لایک گرفته هارو مشخص کنید و بشون نشانی چیزی هم بدید :D
اینجوری کسایی که لایک براشون مهم بشه باید برن تو انجمن علمی پست مفید بدن :D
اینو میخواستم واسه انجمن خودم پیاده کنم،ولی خب فعلا انجمن من کامل راه نیوفتاده که این سیستم روش پیاده،برای همین اومدم اینجا پیشنهاد دادم :) :D
سمپادیا انجمنی به نام طنز نداره که قرار باشه براش سیستم امتیازدهی گذاشته نشه یا همچین چیزی٬ بقیه انجمنا هم فکر نمی‌کنم انجمنی باشه که پستاش بدون محتوا باشه که بخوایم بگیم برای این انجمن لایک‌ها شمرده نشه٬ شاید تک و توکی تاپیکی باشن که جنبه‌ی یه کم فان دارن مثل ۲۰ سوالی ولی اون تاپیک‌ها هم موقعی تعداد صفحات به ۷-۸ می‌رسه پاکسازی می‌شن.

sayl3r

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مشکینی
شهر
قم

به نقل از علی ع. :
سمپادیا انجمنی به نام طنز نداره که قرار باشه براش سیستم امتیازدهی گذاشته نشه یا همچین چیزی٬ بقیه انجمنا هم فکر نمی‌کنم انجمنی باشه که پستاش بدون محتوا باشه که بخوایم بگیم برای این انجمن لایک‌ها شمرده نشه٬ شاید تک و توکی تاپیکی باشن که جنبه‌ی یه کم فان دارن مثل ۲۰ سوالی ولی اون تاپیک‌ها هم موقعی تعداد صفحات به ۷-۸ می‌رسه پاکسازی می‌شن.
نه،من میگم سیستمی باشه که باعث ترقیب فعالیت بیشتر تو بخش های علمی باشه!طنزی که گفتم مثلا بود!
الان شما گرفتید امتیاز گیرنده های برتر رو حذف کردید تا تاثیر امتیاز ها کم تر بشه!یا تعدادشون رو از زیر آواتار ها به همین دلیل برداشتید!
اما خب من میگم با اینکار هرچقدر تاثیرش بیشتر بشه،باعث فعالیت مفید بیشتر خواهد شد.

بالا